Наближай ПЕРЕМОГУ!

Долучайся до збору на авто для виконання бойових завдань!

Звернення та звітність

 

"МЕМОРАНДУМ взаєморозуміння між Урядом України і Організацією економічного співробітництва та розвитку щодо поглиблення співробітництва". Організація економічного співробітництва та розвитку. 2014

Документ актуальний на 20.09.2016
завантажити документ, актуальний на поточний час

МЕМОРАНДУМ

взаєморозуміння між Урядом України і Організацією економічного співробітництва та розвитку щодо поглиблення співробітництва

Дата підписання:

07.10.2014

Дата набрання чинності для України:

07.10.2014

{Зміни до Меморандуму див. в Угоді від 15.06.2018}

{Зі змінами, внесеними згідно з Угодою від 12.02.2021}

1. Преамбула

Беручи до уваги, що Організація економічного співробітництва та розвитку (надалі «ОЕСР») - міжнародна організація зі штаб-квартирою в Парижі, Франція, яка відіграє провідну роль у сприянні налагодженому політичному діалогу між урядами своїх держав-членів з широкого ряду питань.

Зважаючи на довгу історію плідної співпраці Уряду України з ОЕСР у багатьох сферах, зокрема: сільське господарство, виробництво сталі, регіональний розвиток, інвестиційна діяльність, розвиток секторної конкурентоспроможності, полегшення доступу до фінансування, розробка й реалізація конкурентної політики, удосконалення системи державного управління і врядування, реалізація політики стосовно малих і середніх підприємств (МСП), оподаткування і боротьби з корупцією. Україна є асоційованим членом Комітету зі сталі ОЕСР, учасником Комітету з питань державного управління ОЕСР, Комітету з конкуренції ОЕСР та їх робочих груп, а також Робочої групи з питань розвитку малого та середнього бізнесу і підприємництва (Комітет з промисловості, інновацій і підприємництва ОЕСР). Україна також бере участь в Антикорупційній мережі країн Східної Європи і Центральної Азії (АКМ). Україна бере участь у Міжнародному транспортному форумі, Глобальному форумі з прозорості та обміну інформацією для податкових цілей, а також є членом координаційного органу з питань дотримання Конвенції про адміністративну взаємодопомогу в податкових питаннях як учасник цієї Конвенції. Крім того, Україна застосовує такі інструменти ОЕСР, як Паризька Декларація щодо підвищення ефективності зовнішньої допомоги і Насіннєві схеми ОЕСР.

Оскільки Уряд України бажає розширити співробітництво з ОЕСР з метою більш ефективного переймання провідного досвіду країн ОЕСР для проведення економічних і соціальних реформ в Україні.

З огляду на викладене вище Уряд України та ОЕСР (які надалі спільно іменуються «сторони», а окремо «сторона») вирішили укласти цей Меморандум про взаєморозуміння (надалі «МПВ») щодо поглиблення співробітництва про таке:

2.

Мета МПВ

Цей МПВ закладає рамкові умови співробітництва між сторонами.

Будь-які заходи, заплановані для здійснення в рамках цього МПВ за фінансової підтримки ОЕСР, повинні вноситись до програми роботи і закладатись у бюджеті ОЕСР. Такі дії та заходи можуть здійснюватись у разі наявності відповідних коштів та у відповідності до існуючих правил і практик обох сторін.

3. Сфери співробітництва

Сторони зосередяться на спільній розробці політик у низці важливих галузей, зокрема, але не обмежуючись цим переліком:

- боротьба з корупцією;

- державне управління;

- регіональний розвиток та децентралізація;

- освіта;

- наука, техніка та інновації;

- регуляторна політика;

- конкуренція, інвестування, мікро, мале та середнє підприємництво, та інші питання, що пов’язані з розвитком бізнесу та підприємництва;

- промисловий розвиток;

- секторальна конкурентоспроможність, в тому числі в галузях сільського господарства, транспорту та енергетики;

- захист навколишнього природного середовища, зелене зростання та досягнення Цілей сталого розвитку;

- питання охорони здоров’я, соціального забезпечення та добробуту населення;

- корпоративне управління;

- податкова політика, імплементація окремих кроків плану дій з протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування (Base Erosion and Profit Shifting – ВEPS) та вирішення питань, пов'язаних із системою податкового адміністрування;

- цифрова економіка; та

- збирання, обробка та поширення статистичної інформації.

Цей перелік запланованих сфер співробітництва не є вичерпним і може доповнюватись на підставі письмової згоди обох сторін.

Слід відзначити, що запропоновані в цьому МПВ сфери співробітництва в жодному випадку не можуть вважатися такими, що обмежують чинні напрямки співпраці між Сторонами в рамках здійснюваної.

Сторони можуть прийняти рішення про створення спільного плану дій в рамках цього МПВ.

4. Форми співробітництва

Співробітництво сторін у перерахованих вище основних галузях може втілюватись у різних формах, у тому числі, але не обмежуючись цим переліком:

- реалізація науково-дослідних проектів, проведення заходів і семінарів з ініціативи Уряду України;

- огляд експертами ОЕСР політики і законодавства України в різних галузях і розробка відповідних рекомендацій для найвищих високопосадовців країни;

- набуття Україною відповідності відповідним стандартам та приєднання до правових інструментів ОЕСР у відповідності до застосовних правил і практик ОЕСР;

- участь України в роботі відповідних органів ОЕСР у відповідності до застосовних правил і практик ОЕСР;

- інформаційний обмін.

Якщо Сторонами не визначено інакше в окремих письмових угодах, їхнє співробітництво регулюється загальними положеннями, викладеними в цьому МПВ.

5. Інтелектуальна власність

Сторони визнають важливість забезпечення захисту і дотримання прав інтелектуальної власності. Цей МПВ не передбачає надання сторонами одна одній прав на використання будь-яких робіт, які будуть створеними поза рамками даного МВП однією з сторін, чи які належатимуть одній зі сторін на правах інтелектуальної власності.

Всі права інтелектуальної власності на будь-які роботи підготовлені ОЕСР в контексті даного МПВ регулюються відповідно до правил та встановленої практики ОЕСР. Уряд України може використовувати ці роботи для власного аналізу та інших видів науково-дослідних робіт за умови одержання попереднього письмового погодження ОЕСР та за умови чіткого посилання у власних роботах на джерело.

Права інтелектуальної власності на роботи створені сторонами спільно, в рамках даного МВП, авторами яких є обидві сторони, будуть регулюватися спільно двома Сторонами. Кожна з сторін може використовувати та відтворювати ці роботи окремо, з чітким посиланням на джерело та спільне авторство, та за умови одержання кожною зі сторін письмово погодження іншої сторони при наданні будь-якої ліцензії на використання робіт третій стороні. Не суперечачи вищевказаному, будь-яка спільна публікація є предметом для окремого письмового договору між Сторонами.

6. Розкриття інформації

Сторони мають право оприлюднити текст цього МПВ, а також будь-яку інформацію стосовно здійснюваних за ним заходів у відповідності до застосовних положень обох сторін.

Обмін конфіденційною інформацією між сторонами регулюється відповідними положеннями і процедурними правилами щодо розкриття конфіденційної інформації, застосовними для обох сторін. Кожна зі сторін зобов’язується вживати всіх можливих заходів для захисту конфіденційної та/або секретної інформації іншої сторони.

7. Відповідальність

Кожна Сторона несе відповідальність за свою діяльність та за своїх співробітників/працівників, включаючи відповідальність за будь-які їх дії та бездіяльність. Зокрема, Сторона не несе відповідальності за будь-яку шкоду чи каліцтво, завдані будь-якому співробітнику іншої Сторони.

Кожна Сторона («Перша Сторона») звільняє іншу Сторону та її співробітників від відповідальності за будь-які вимоги/претензії або шкоду, які можуть виникнути у зв'язку з діяльністю Першої Сторони чи її співробітників, окрім випадків, в яких шкода являється наслідком від неправомірної дії іншої Сторони чи її співробітників.

8. Термін дії

Цей МПВ набирає чинності з дати його підписання обома Сторонами і діятиме до 7 жовтня 2025 року. За результатами огляду проведеної ними спільної роботи Сторони можуть продовжити дію або поновити МПВ на наступні періоди тривалістю до п’яти років. За результатами такого огляду Сторони можуть домовитись поглиблювати та розширювати свою співпрацю у форматі, відмінному від цього МПВ.

9. Поправки

Будь які поправки до цього МПВ вносяться в письмовій формі шляхом обміну відповідними листами.

10. Припинення дії

Сторони можуть припинити дію цього МПВ, попередивши у письмовій формі про такий свій намір іншу сторону за три місяці до запланованої дати припинення.

У такому випадку сторони мають, за можливості, погодити свої подальші кроки для оперативного й організованого завершення всіх розпочатих на той момент спільних заходів у рамках МПВ.

11. Головні контактні особи

Сторони призначають своїх представників, які нестимуть спільну відповідальність за реалізацію цього МПВ, у тому числі за складання робочих планів заходів за цим МПВ:

Представник Уряду України: Міністр Кабінету Міністрів України

Представник ОЕСР: Директор Секретаріату із зовнішніх зв'язків ОЕСР

Учинено у чотирьох примірниках в м. Париж, два примірника українською і два англійською мовою. У випадку розбіжностей в тлумаченні, переважну силу матиме текст англійською мовою.

За Уряд України

пан Анатолій МАКСЮТА,

перший заступник

Міністра економічного

розвитку і торгівлі

Дата: 07.10.14

(Підпис)

За ОЕСР

пан Анхель ГУРРІА,

Генеральний секретар

Організації економічного

співробітництва і розвитку

Дата: 07/oct./2014

(Підпис)

{Текст Меморандуму з урахуванням змін, внесених Угодою від 12.02.2021 отримано від Секретаріату Кабінету Міністрів України}


Публікації документа

  • Офіційний вісник України від 28.11.2014 — 2014 р., № 93, стор. 1077, стаття 2708, код акта 74783/2014

= завантажити законодавчий акт, актуальний на поточний час =
| >>

Організація економічного співробітництва та розвитку:

  1. Схеми ОЕСР сортової сертифікації або контролю обігу насіння в міжнародній торгівлі " Насіннєві Схеми ОЕСР 2010 р." за версією Ради ОЕСР від 28 вересня 2000 р. (C(2000)146/FINAL). Організація економічного співробітництва та розвитку. 2010 рікк
  2. Конвенция "от 31 января 1963 г., дополняющая Парижскую конвенцию от"29 июля 1960 г. об ответственности перед третьей стороной в области ядерной энергии. Організація економічного співробітництва та розвитку. 1963 рікк
  3. Конвенция об ответственности перед третьей стороной в области ядерной энергии Париж, 29 июля 1960 года " ( На доповнення до Конвенції додатково див. Конвенцію ( 994_218 ) від 31.01.63 )"Правительства Федеративной Республики Германии, Австрийской Республики, Королевства Бельгии, Королевства Дании, Испании, Французской Республики, Королевства Греции, Итальянской Республики, Великого Герцогства Люксембург, Королевства Норвегии, Королевства Нидерландов, Португальский Республики, Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии, Королевства Швеции, Швейцарской Конфедерации и Турецкой Республики.. Організація економічного співробітництва та розвитку. 1960 рікк
- АОВЦСЄ - Всесвітній поштовий союз - Всесвітня медична асоціація - Всесвітня митна організація - Всесвітня організація інтелектуальної власності - Всесвітня організація охорони здоров'я - Всесвітня психіатрична асоціація - Всесвітня туристична організація - Гаазька конференція з міжнародного приватного права - ГУАМ - Дунайська Комісія - Економічний Союз Бенілюкс - Європейська організація з безпеки аеронавігації (Євроконтроль) - Інтернет-корпорація з призначення доменних імен та номерів (ICANN) - Ліга арабських держав - Ліга Націй - Міжнародна асоціація академій наук (МААН) - Міжнародна асоціація органів страхового нагляду (МАОСН (IAIS)) - Міжнародна Асоціація Повітряного Транспорту (IATA) - Міжнародна гідрографічна організація (МГО) - Міжнародна комісія з цивільного стану (СІЕС) - Міжнародна конфедерація вільних профспілок - Міжнародна морська організація - Міжнародна організація виноградарства та виноробства (МОВВ) - Міжнародна організація кримінальної поліції (Інтерпол) - Міжнародна організація міграції (МОМ) - Міжнародна організація по боротьбі з відмиванням грошей (FATF) - Міжнародна організація праці - Міжнародна організація цивільної авіації (ІКАО) - Міжнародна організація цивільної оборони (ICDO) - Міжнародна торговельна палата - Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) - Міжнародне агентство з питань відновлюваної енергії (IRENA) - Міжнародне епізоотичне бюро - Міжнародний банк реконструкції і розвитку (МБРР) - Міжнародний валютний фонд - Міжнародний військовий трибунал - Міжнародний інститут уніфікації приватного права (УНІДРУА) - Міжнародний комітет Червоного Хреста та Червоного напівмісяця - Міжнародний союз (асоціація) суддів - Міжнародний союз автомобільного транспорту - Міжнародний союз електрозв'язку - Міжнародний союз залізниць - Міжнародний союз патентної кооперації - Міжнародні правові акти ООН - Міжнародні суди - НАТО - Національна Асоціація членів комісій з регулювання комунальних підприємств - Об'єднаний інститут ядерних досліджень - Організація економічного співробітництва та розвитку - Організація об'єднаних націй з питань освіти, науки та культури (ЮНЕСКО) - Організація співробітництва залізничних шляхів (железных дорог) (ОСЖД) - Північна Екологічна Фінансова Корпорація (НЕФКО) - Рада економічної взаємодопомоги (РЕВ) - Рада з Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку (IASB) - Рада Митного Співробітництва - Світова організація торгівлі (СОТ) - Співдружність незалежних держав (СНД) - Фундаментальне міжнародне право - Чорноморське Економічне Співробітництво (ЧЕС) - Чорноморський Банк Торгівлі та Розвитку (ЧБТР) -