Наближай ПЕРЕМОГУ!

Долучайся до збору на авто для виконання бойових завдань!

Звернення та звітність

 <<

НАКАЗ від 05.03.2018 № 124 "Про затвердження Порядку підготовки та внесення до органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування клопотань з питань дотримання вимог земельного законодавства". Мінагрополітики України. 2018

Документ актуальний на 21.06.2018
завантажити документ, актуальний на поточний час

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

НАКАЗ

05.03.2018  № 124

Зареєстровано в Міністерстві

юстиції України

17 травня 2018 р.

за № 605/32057

Про затвердження Порядку підготовки та внесення до органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування клопотань з питань дотримання вимог земельного законодавства

Відповідно до підпункту «а» частини першої статті 15, частини другої статті 144, статей 187 та 188 Земельного кодексу України, підпункту «б» частини першої статті 6, статті 10 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель», підпункту 9 пункту 4 та пункту 8 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015 року № 1119, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок підготовки та внесення до органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування клопотань з питань дотримання вимог земельного законодавства, що додається.

2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 27 серпня 2014 року № 317 «Про затвердження Порядку підготовки та внесення до органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування клопотань з питань дотримання вимог земельного законодавства», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 15 вересня 2014 року за № 1126/25903.

3.

Департаменту аграрної політики та сільського господарства в установленому законодавством порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України М. Мартинюка.

Заступник Міністра

з питань європейської

інтеграції

О. Трофімцева

ПОГОДЖЕНО:

Міністр екології та природних ресурсів України

В. о. Голови Державної служби України

з питань геодезії, картографії та кадастру

О. Семерак

О.К. Колотілін


ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства

аграрної політики

та продовольства України

05.03.2018  № 124

Зареєстровано в Міністерстві

юстиції України

17 травня 2018 р.

за № 605/32057

ПОРЯДОК

підготовки та внесення до органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування клопотань з питань дотримання вимог земельного законодавства

I. Загальні положення

1. Цей Порядок встановлює процедуру підготовки та внесення до органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування клопотань з питань дотримання вимог земельного законодавства.

2. Клопотання - письмове звернення до органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про необхідність вжиття заходів щодо забезпечення дотримання вимог земельного законодавства.

3. Від імені Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру та її територіальних органів (далі - спеціально уповноважені органи) вносити клопотання до органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування мають право Головний державний інспектор України у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель та його заступники, головні державні інспектори у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та їх заступники.

Від імені Державної екологічної інспекції України вносити клопотання до органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування мають право Головний державний інспектор України з охорони навколишнього природного середовища, старші державні інспектори України з охорони навколишнього природного середовища, державні інспектори України з охорони навколишнього природного середовища (далі - спеціально уповноважені органи).

4. Вимоги цього Порядку поширюються на:

державних інспекторів у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель спеціально уповноважених органів (далі - державні інспектори) - в частині дотримання ними встановленого порядку підготовки та внесення (вручення, надсилання) клопотань, забезпечення їх обліку та контролю за виконанням вимог, зазначених у клопотаннях;

державних інспекторів України з охорони навколишнього природного середовища в частині внесення клопотань про припинення права користування земельними ділянками в порядку частини другої статті 144 Земельного кодексу України;

органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування - в частині розгляду і виконання вимог клопотань, внесених спеціально уповноваженими органами, приведення власних рішень у відповідність до вимог чинного законодавства, вжиття згідно із законом заходів для припинення порушень земельного законодавства.

II. Підстави для внесення клопотання

1. Клопотання з питань дотримання вимог земельного законодавства (далі - клопотання), форма якого наведена у додатку 1 до цього Порядку, вноситься до органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування у разі виявлення порушень вимог земельного законодавства.

2. Клопотання вносяться з питань, визначених пунктом «б» частини першої статті 6 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель».

III. Оформлення та внесення клопотань

1. Клопотання оформлюється на бланку відповідного спеціально уповноваженого органу у двох примірниках.

2. Перший примірник клопотання надсилається поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення або доставляється особисто до відповідного органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування, другий залишається у спеціально уповноваженому органі.

Спосіб внесення клопотання визначає спеціально уповноважений орган, який оформив клопотання.

3. На другому примірнику клопотання робиться відмітка про надсилання поштою або відмітка про його отримання органом, якому воно адресоване.

4. У разі вручення клопотання під підпис уповноваженій посадовій особі органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування особа, яка отримала клопотання, зазначає на другому його примірнику свої посаду, прізвище, ім’я та по батькові, дату та час отримання та засвідчує це своїм підписом.

Якщо уповноважений на приймання поштової кореспонденції представник органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування відмовляється отримати клопотання, державний інспектор спеціально уповноваженого органу, який його вручає, робить про це відповідну відмітку на другому примірнику клопотання і засвідчує це своїм підписом. Клопотання у таких випадках надсилається поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

5. Уповноважена посадова особа спеціально уповноваженого органу, яка надіслала клопотання поштою, зазначає на його другому примірнику свої посаду, прізвище, ім’я та по батькові, дату та час його відправлення.

IV. Строки внесення та облік клопотань

1. У разі необхідності приведення у відповідність до законодавства рішень, прийнятих органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування з питань регулювання земельних відносин, використання та охорони земель, клопотання вноситься протягом п’яти робочих днів з дня виявлення порушення.

2. В інших випадках, зазначених у пункті 2 розділу ІІ цього Порядку, клопотання до органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування вносяться протягом тридцяти днів з дня виявлення правопорушення.

3. Реєстрація клопотань, прийнятих спеціально уповноваженим органом, здійснюється структурними підрозділами, що забезпечують документообіг у цих органах, в журналі реєстрації клопотань, форма якого наведена у додатку 2 до цього Порядку.

V. Контроль за виконанням клопотань

1. Контроль за своєчасним розглядом та повнотою виконання вимог, зазначених у клопотаннях, забезпечується відповідними структурними підрозділами спеціально уповноважених органів, які виявили порушення та оформили клопотання.

2. У разі відмови органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування виконати вимоги, зазначені у клопотанні, чи неотримання від них протягом тридцяти днів з дати отримання клопотання письмового повідомлення про результати розгляду клопотання відповідний спеціально уповноважений орган, що вніс клопотання, направляє копію клопотання та матеріали, які засвідчують факт порушення земельного законодавства, до відповідного органу прокуратури для вжиття заходів згідно з вимогами законодавства.

3. У разі наявності в діях посадових осіб органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування ознак корупційного чи пов’язаного з корупцією правопорушення в частині невиконання або часткового виконання вимог клопотання щодо необхідності приведення у відповідність до вимог земельного законодавства прийнятих органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування рішень державний інспектор письмово інформує про це керівника спеціально уповноваженого органу, в якому він працює.

Про вчинення особою дій, які містять ознаки корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, спеціально уповноважений орган письмово повідомляє відповідного спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції.

4. У повідомленні до відповідного спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції керівник спеціально уповноваженого органу зазначає посаду, прізвище, ім’я, по батькові особи, в діях якої містяться ознаки корупційного чи пов’язаного з корупцією правопорушення при прийнятті органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування рішення з питань регулювання земельних відносин, використання та охорони земель, а також додає (за наявності) письмове обґрунтування відповідного органу про причини відмови виконання вимог, зазначених у клопотанні.

Повідомлення про вчинення посадовою особою органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування дій, які містять ознаки корупційного чи пов’язаного з корупцією правопорушення, підписує керівник відповідного спеціально уповноваженого органу чи особа, яка виконує його обов’язки.

VІ. Оскарження клопотань

Клопотання Головного державного інспектора України у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель та його заступників, головних державних інспекторів у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та їх заступників оскаржуються у порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України.

Директор Департаменту

аграрної політики

та сільського господарства

В. Топчій


Додаток 1

до Порядку підготовки

та внесення до органів виконавчої влади

або органів місцевого самоврядування

клопотань з питань дотримання вимог

земельного законодавства

(пункт 1 розділу ІІ)

КЛОПОТАННЯ

з питань дотримання вимог земельного законодавства

Додаток 2

до Порядку підготовки

та внесення до органів виконавчої влади

або органів місцевого самоврядування

клопотань з питань дотримання вимог

земельного законодавства

(пункт 3 розділу ІV)

ЖУРНАЛ

реєстрації клопотань, внесених до органів виконавчої влади

або органів місцевого самоврядування

Про затвердження Порядку підготовки та внесення до органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування клопотань з питань дотримання вимог земельного законодавства

Наказ; Мінагрополітики України від 05.03.2018 № 124

Прийняття від 05.03.2018

Постійна адреса:

https://xn--80aagahqwyibe8an.com/go/z0605-18

Законодавство України

станом на 27.09.2023

чинний


Документи та файли

  • Сигнальний документ — f475581n58.doc від 21.06.18 12:30, 40 кб
  • Сигнальний документ — f475581n57.doc від 21.06.18 12:30, 34 кб

Публікації документа

  • Офіційний вісник України від 15.06.2018 — 2018 р., № 46, стор. 136, стаття 1634, код акта 90476/2018

= завантажити законодавчий акт, актуальний на поточний час =
<< | >>

Мінагрополітики України:

  1. НАКАЗ від 14.02.2019 № 57 "Про затвердження квот добування водних біоресурсів загальнодержавного значення в Азовському морі із затоками у 2019 році". Мінагрополітики України. 2019 рікк
  2. НАКАЗ від 14.02.2019 № 56 "Про затвердження лімітів та прогнозів допустимого спеціального використання водних біоресурсів загальнодержавного значення в Азовському морі із затоками на 2019 рік". Мінагрополітики України. 2019 рікк
  3. з ведення племінного обліку у птахівництві. Мінагрополітики України. 2019 рікк
  4. НАКАЗ від 22.01.2019 № 17 "Про затвердження Інструкції з бонітування птиці, Інструкції з ведення племінного обліку у птахівництві та зразків форм племінного обліку". Мінагрополітики України. 2019 рікк
  5. НАКАЗ від 05.02.2019 № 34 "Про затвердження Методів відбору зразків для визначення максимально допустимих рівнів нітратів у деяких харчових продуктах для цілей державного контролю". Мінагрополітики України. 2019 рікк
  6. НАКАЗ від 12.03.2019 № 119 "Про затвердження Режиму рибальства в басейні Азовського моря з усіма затоками, гирлами та лиманами у 2019 році ". Мінагрополітики України. 2019 рікк
  7. НАКАЗ від 19.03.2019 № 141 "Про внесення змін до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 20 березня 2018 року № 148". Мінагрополітики України. 2019 рікк
  8. НАКАЗ від 15.02.2019 № 60 "Про внесення змін до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 20 березня 2018 року № 149". Мінагрополітики України. 2019 рікк
  9. НАКАЗ від 22.02.2019 № 67 "Про затвердження державного логотипа для органічної продукції". Мінагрополітики України. 2019 рікк
  10. МЕМОРАНДУМ від домовилися про таке: "про взаєморозуміння між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Міністерством з питань зміни клімату та захисту навколишнього середовища Об’єднаних Арабських Еміратів щодо співробітництва у сфері сільського господарства та безпечності харчових продуктів". Мінагрополітики України. 2019 рікк
  11. НАКАЗ від 19.02.2019 № 66 "Про внесення зміни до Порядку роботи «гарячої лінії» Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру". Мінагрополітики України. 2019 рікк
  12. НАКАЗ від 27.03.2019 № 160 "Про внесення змін до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 18 квітня 2017 року № 228". Мінагрополітики України. 2019 рікк
  13. НАКАЗ від 13.03.2019 № 133 "Про внесення змін до Порядку роботи «гарячої» телефонної лінії Державного агентства рибного господарства України". Мінагрополітики України. 2019 рікк
  14. НАКАЗ від 18.03.2019 № 140 "Про внесення змін до Типового табеля забезпечення постачання суден флоту рибної промисловості". Мінагрополітики України. 2019 рікк
  15. НАКАЗ від 28.03.2019 № 163 "Про затвердження Змін до Порядку ідентифікації та реєстрації великої рогатої худоби та Порядку оформлення і видачі паспорта великої рогатої худоби". Мінагрополітики України. 2019 рікк
  16. НАКАЗ від 19.03.2019 № 143 "Про затвердження Порядку підтвердження спеціальних знань інспектора з органічного виробництва та/або обігу органічної продукції у сфері органічного виробництва". Мінагрополітики України. 2019 рікк
  17. НАКАЗ від 08.04.2019 № 180 "Про внесення змін до Порядку організації та проведення особистого прийому громадян у Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру та її територіальних органах". Мінагрополітики України. 2019 рікк
  18. НАКАЗ від 05.04.2019 № 177 "Про затвердження типової форми договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства". Мінагрополітики України. 2019 рікк
  19. НАКАЗ від 01.04.2019 № 170 "Про затвердження уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) у сферах насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти рослин". Мінагрополітики України. 2019 рікк
  20. НАКАЗ від 14.03.2019 № 138 "Про внесення змін до Положення про Головне управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в області, в місті Києві". Мінагрополітики України. 2019 рікк
- Антимонопольний комітет - Верховний Суд України - Вищий адміністративний суд України - Вищий господарський суд - Вищий спеціалізований суд - Генеральна прокуратура України - ДА електронного урядування - Державіаслужба України - Державні утворення на території України (1917-1920) - Держатомрегулювання - Держаудитслужба України - Держкомтелерадіо України - Держкордонслужба України - Держнаглядохоронпраці України - Держспецзв’язок - Держспоживстандарт України - Держстат України - Держфінпослуг України - ДКА України - Закони України - Законодавство Української РСР - Кабінет Міністрів України - Кодекси України - Конституційний Суд України - МВС України - МЗС України - Міжнародні документи, ратифіковані Верховною Радою України - Міжнародні угоди України - Мін'юст України - Мінагрополітики України - Мінекономрозвитку України - Міненерговугілля України - Мінінфраструктури України - Мінкультури України - Мінмолодьспорт України - Міноборони України - Мінприроди України - Мінрегіон України - Мінсоцполітики України - Мінфін України - МІП - МНС України - МОЗ України - МОН України - МТОТ - Нацдержслужба України - Національне агентство з питань запобігання корупції - Національне антикорупційне бюро України - Національний банк України - Нацком.енергетики - Нацкомфінпослуг - Нацрада телерадіомовлення - НКРЗІ - НКЦПФР - Основний Закон України - Пенсійний фонд України - Постанови Верховної Ради України - Президент України - РНБО України - Розпорядження Голови ВР України - Розпорядження Кабінета Міністрів України - Служба безпеки України - Служба зовнішньої розвідки - Укрдержархів - Управління державної охорони - Фонд гарант.вкладів фізич.осіб - Фонд державного майна - Фонд соцстраху по безробіттю - Фундаментальне законодавство України - Центрвиборчком України -