МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

НАКАЗ

13.06.2000  № 379 дск


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 жовтня 2000 р.
за № 696/4917

{Знято гриф "Для службового користування" рішенням
Комісії з питань роботи зі службовою інформацією
МВС (протокол від 17.08.2017 № 7)}

Про затвердження Тимчасової інструкції про порядок придбання, зберігання, обліку, використання та застосування пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів працівниками суду, правоохоронних органів та їх близькими родичами, а також особами, які беруть участь у кримінальному судочинстві, народними депутатами України, членами громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовцями, крім тих, які проходять строкову військову службу, державними службовцями та журналістами

(назва із змінами, внесеними згідно з наказами
Міністерства внутрішніх справ України від 09.11.2001 р. № 995-дск,
від 29.07.2003 р. № 815 дск)

Із змінами і доповненнями, внесеними
наказами Міністерства внутрішніх справ України
від 9 листопада 2001 року № 995-дск,
від 29 липня 2003 року № 815 дск

{Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ
№ 448 від 01.06.2023}

З метою захисту власної безпеки, безпеки близьких родичів, свого житла і майна працівниками суду, правоохоронних органів, а також особами, які беруть участь у кримінальному судочинстві, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Тимчасову інструкцію про порядок придбання, зберігання, обліку, використання та застосування пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів працівниками суду, правоохоронних органів та їх близькими родичами, а також особами, які беруть участь у кримінальному судочинстві, народними депутатами України, членами громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовцями, крім тих, які проходять строкову військову службу, державними службовцями та журналістами (додається).

(пункт 1 із змінами, внесеними згідно з наказами
Міністерства внутрішніх справ України від 09.11.2001 р. № 995-дск,
від 29.07.2003 р. № 815 дск)

2. Начальникам ГУМВС України в Криму, м. Києві та Київській області, УМВС України в областях та м. Севастополі забезпечити вивчення цієї Інструкції особовим складом дозвільної системи та організувати належний контроль за її виконанням.

3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника міністра генерал-полковника міліції Корнієнка М.В. та ГУАСМ (Жука В.О.) МВС України.

Міністр
генерал внутрішньої служби України


Ю.Ф. Кравченко

ПОГОДЖЕНО:

Перший заступник
Голови Верховного Суду України



В.С. Стефанюк



ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МВС України
13.06.2000  № 379 дск


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 жовтня 2000 р.
за № 696/4917

ТИМЧАСОВА ІНСТРУКЦІЯ
про порядок придбання, зберігання, обліку, використання та застосування пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів працівниками суду, правоохоронних органів та їх близькими родичами, а також особами, які беруть участь у кримінальному судочинстві, народними депутатами України, членами громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовцями, крім тих, які проходять строкову військову службу, державними службовцями та журналістами

{Заголовок із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 448 від 01.06.2023}

1. Загальні положення

1.1. Ця Тимчасова інструкція (далі - Інструкція) визначає порядок придбання, зберігання, обліку, використання та застосування пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії (далі - пристрої*), та зазначених патронів працівниками суду, правоохоронних органів та їх близькими родичами (стаття 2 Закону України "Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів"), а також особами, які беруть участь у кримінальному судочинстві (стаття 2 Закону України "Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві"), народними депутатами України (стаття 1 Закону України "Про статус народного депутата України"), членами громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону (стаття 12 Закону України "Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону"), військовослужбовцями, крім тих, які проходять строкову військову службу (далі - військовослужбовці) (стаття 3 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей"), державними службовцями (стаття 1 Закону України "Про державну службу") та журналістами (стаття 12 Закону України "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів") (далі - працівники, їх близькі родичі, особи, які беруть участь у кримінальному судочинстві, народні депутати України, члени громадських формувань, військовослужбовці, державні службовці та журналісти).

(пункт 1.1 у редакції наказу Міністерства
внутрішніх справ України від 09.11.2001 р. № 995-дск,
із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства
внутрішніх справ України від 29.07.2003 р. № 815 дск)

____________
* Визначення пристроїв викладено в пункті 8.12 Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів, затвердженої наказом МВС України від 21 серпня 1998 р. № 622 і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 7 жовтня 1998 р. за № 637/3077, із змінами (далі - Інструкція наказу № 622).

1.2. Правовою основою використання та застосування пристроїв працівниками, їх близькими родичами, особами, які беруть участь у кримінальному судочинстві, народними депутатами України, членами громадських формувань, військовослужбовцями, державними службовцями та журналістами для захисту власної безпеки, безпеки близьких родичів, свого житла і майна є підпункт "а" частини першої статті 3 Закону України "Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів", підпункт "б" пункту 1 статті 7 та стаття 9 Закону України "Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві", стаття 28 Закону України "Про статус народного депутата України", стаття 14 Закону України "Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону", стаття 3 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", статті 11 Закону України "Про державну службу", стаття 17 Закону України "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", ця Інструкція, а також інші нормативно-правові акти.

(пункт 1.2 у редакції наказу Міністерства
внутрішніх справ України від 09.11.2001 р. № 995-дск,
із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства
внутрішніх справ України від 29.07.2003 р. № 815 дск)

{Пункт 1.2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 448 від 01.06.2023}

1.3. Заходи безпеки при поводженні та застосуванні пристроїв, мінімально допустимі дистанції ураження визначені в пунктах 9-12 цієї Інструкції. Технічні характеристики, конструкція та типи патронів, які мають застосовуватися, вказані в паспорті на кожний конкретний зразок пристрою.

{Пункт 1.3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 448 від 01.06.2023}

1.4. Придбання пристроїв за власні кошти здійснюється за заявою (додаток 1 до Інструкції наказу № 622) працівників, їх близьких родичів та осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві, народних депутатів України, членів громадських формувань, військовослужбовців, державних службовців, а також журналістів.

(пункт 1.4 із змінами, внесеними згідно з наказами
Міністерства внутрішніх справ України від 09.11.2001 р. № 995-дск,
від 29.07.2003 р. № 815 дск)

{Пункт 1.4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 448 від 01.06.2023}

2. Умови та порядок придбання, зберігання, обліку, використання та застосування пристроїв поліцейськими, особами, звільненими зі служби в поліції відповідно до пунктів 1-4, 7, 8 частини першої статті 77 Закону України «Про Національну поліцію», або колишніми працівниками міліції, звільненими зі служби в органах внутрішніх справ через хворобу, обмежений стан здоров’я, за віком, у зв’язку із скороченням штатів, за власним бажанням, у зв’язку з переходом у встановленому порядку на роботу (службу) в інші міністерства, центральні органи виконавчої влади, установи, організації, визначаються Інструкцією про умови та порядок придбання, зберігання, обліку, використання та застосування пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів поліцейськими, особами, звільненими зі служби в поліції, а також колишніми працівниками міліції, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України від 29 березня 2016 року № 223, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 25 квітня 2016 року за № 622/28752.

(пункт 2 із змінами, внесеними згідно з наказом
Міністерства внутрішніх справ України від 29.07.2003 р. № 815 дск)

{Пункт 2 в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ № 448 від 01.06.2023}

3. Для прийняття органом (підрозділом) поліції рішення про надання дозволу на придбання пристрою, крім документів, визначених пунктом 12.2 глави 12 розділу II Інструкції наказу № 622, додатково подаються такі документи:

народними депутатами, державними службовцями, працівниками суду - довідка з місця роботи;

близькими родичами працівників суду, правоохоронних органів - довідка з місця роботи (служби) близького родича - працівника суду чи правоохоронного органу та документи, що підтверджують ступінь споріднення з ним;

особами, які беруть участь у кримінальному судочинстві,- копія рішення про застосування заходів безпеки, засвідчена в установленому законодавством порядку;

членами громадських формувань - засвідчена в установленому законодавством порядку копія посвідчення члена громадського формування;

журналістами - довідка з місця роботи та засвідчена в установленому законодавством порядку копія документа, що засвідчує його професійну належність.

Оформлення дозволів на придбання пристроїв військовослужбовцями Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законодавства України, крім військовослужбовців, які проходять строкову військову службу, особовим складом (персоналом) інших державних правоохоронних органів, державних органів спеціального призначення з правоохоронними функціями, за якими закріплено вогнепальну зброю, здійснюється в порядку, визначеному пунктом 12.3 глави 12 розділу II Інструкції наказу № 622.

Для прийняття органом (підрозділом) поліції рішення про продовження строку дії дозволу на зберігання, носіння пристроїв, крім документів, визначених пунктом 12.5 глави 12 розділу II Інструкції наказу № 622, додатково подаються такі документи:

народними депутатами, державними службовцями, працівниками суду, військовослужбовцями Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законодавства України, крім військовослужбовців, які проходять строкову військову службу, особовим складом (персоналом) інших державних правоохоронних органів, державних органів спеціального призначення з правоохоронними функціями, за яким закріплено вогнепальну зброю,- довідка з місця роботи (служби);

близькими родичами працівників суду, правоохоронних органів - довідка з місця роботи (служби) близького родича - працівника суду чи правоохоронного органу та документи, що підтверджують ступінь споріднення з ним;

особами, які беруть участь у кримінальному судочинстві,- копія рішення про застосування заходів безпеки, засвідчена в установленому законодавством порядку;

членами громадських формувань - засвідчена в установленому законодавством порядку копія посвідчення члена громадського формування;

журналістами - довідка з місця роботи та засвідчена в установленому законодавством порядку копія документа, що засвідчує його професійну належність.

Під час подання документів для продовження строку дії дозволу на зберігання, носіння пристроїв військовослужбовцями Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законодавства України, особовим складом (персоналом) інших державних правоохоронних органів, державних органів спеціального призначення з правоохоронними функціями, за яким закріплено вогнепальну зброю, медична довідка для отримання дозволу (ліцензії) на об’єкт дозвільної системи за формою, наведеною в додатку 1 до Порядку видачі медичної довідки для отримання дозволу (ліцензії) на об’єкт дозвільної системи, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 20 жовтня 1999 року № 252, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 листопада 1999 року за № 768/4061, або витяг із Реєстру медичних висновків не подається.

{Пункт 3 в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ № 448 від 01.06.2023}

4. Особи, на яких поширюється ця Інструкція, повинні протягом десяти днів із дня придбання пристрою звернутися до органу (підрозділу) поліції для отримання дозволу на зберігання, носіння пристрою в порядку, визначеному пунктом 12.5 глави 12 розділу II Інструкції наказу № 622.

{Пункт 4 в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ № 448 від 01.06.2023}

5. Строк дії дозволу на зберігання, носіння пристрою - 3 роки.

{Пункт 5 в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ № 448 від 01.06.2023}

6. Дозволи на придбання, зберігання, носіння пристроїв не надаються, їх перереєстрація (продовження строку дії відповідних дозволів) не проводиться, а надані дозволи анулюються у випадках, визначених пунктом 5.1 глави 5 розділу I Інструкції наказу № 622.

{Пункт 6 в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ № 448 від 01.06.2023}

7. Працівники, їх близькі родичі та особи, які беруть участь у кримінальному судочинстві, народні депутати України, члени громадських формувань, військовослужбовці, державні службовці, а також журналісти, зобов'язані забезпечити належне зберігання пристрою. Пристрій має зберігатись відповідно до вимог, визначених пунктом 12.12 глави 12 розділу II Інструкції наказу № 622.

(пункт 7 із змінами, внесеними згідно з наказами
Міністерства внутрішніх справ України від 09.11.2001 р. № 995-дск,
від 29.07.2003 р. № 815 дск)

{Пункт 7 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 448 від 01.06.2023}

8. Облік пристроїв здійснюється в електронній формі засобами функціональної підсистеми «Єдиний реєстр зброї» єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ (далі - ЄРЗ).

Відомості про власників пристроїв уносяться до ЄРЗ з урахуванням вимог Законів України «Про електронні довірчі послуги», «Про електронні документи та електронний документообіг», Положення про функціональну підсистему «Єдиний реєстр зброї» єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 10 січня 2022 року № 2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26 січня 2022 року за № 90/37426.

(пункт 8 із змінами, внесеними згідно з наказом
Міністерства внутрішніх справ України від 29.07.2003 р. № 815 дск)

{Пункт 8 в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ № 448 від 01.06.2023}

9. Працівники, їх близькі родичі та особи, які беруть участь у кримінальному судочинстві, народні депутати України, члени громадських формувань, військовослужбовці, державні службовці, а також журналісти, згідно із Законами України "Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів" та "Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві" мають право:

(абзац перший пункту 9 із змінами, внесеними згідно з наказами
Міністерства внутрішніх справ України від 09.11.2001 р. № 995-дск,
від 29.07.2003 р. № 815 дск)

застосовувати пристрої для захисту власної безпеки, безпеки членів своєї сім'ї, а також свого житла і майна;

використовувати пристрої для подання сигналу тривоги або виклику допомоги, для знешкодження тварини, яка загрожує їх життю і здоров'ю.

10. При застосуванні пристроїв обов'язковим є дотримання заходів безпеки.

11. Категорично забороняється:

- застосовувати пристрій особам, які не є суб'єктами, на яких поширюється дія цієї Інструкції;

- застосовувати пристрій на відстані, меншій за зазначену в паспорті виробника;

- передавати пристрій стороннім особам, а також продавати без відповідного дозволу органу (підрозділу) поліції чи віддавати під заставу;

{Абзац четвертий пункту 11 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 448 від 01.06.2023}

- відстрілювати патрони, не передбачені паспортом на конкретний зразок пристрою, у тому числі зі шротом та іншими метальними снарядами;

- відстрілювати саморобні патрони;

- змінювати конструкцію складових частин пристрою з метою пристосування його для стрільби боєприпасами інших типів;

- застосовувати патрони з гумовими або аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії проти людини на відстані, меншій за зазначену в паспорті виробника, а також у ділянку голови, шиї, грудей (у жінок), пахвину ділянку, статеві органи;

- застосовувати пристрій до жінок з явними ознаками вагітності, малолітніх осіб, осіб з явними ознаками обмеження можливостей або старості, за винятком випадків здійснення зазначеними особами збройного або групового нападу, учинення збройного опору, що загрожує життю і здоров’ю інших осіб, якщо відбити такий напад або опір іншими способами і засобами неможливо.

{Пункт 11 доповнено новим абзацом згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 448 від 01.06.2023}

12. Після ураження людини особа, яка стріляла, зобов'язана забезпечити надання їй медичної допомоги, у разі потреби.

13. Особи, винні в порушенні правил зберігання, використання та застосування пристроїв, несуть відповідальність згідно із законодавством.

Начальник ГУАСМ
МВС України


В.О. Жук

{Текст Наказу станом на 29.07.2003 взято з сайту Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів https://www.reestrnpa.gov.ua/}


Про затвердження Тимчасової інструкції про порядок придбання, зберігання, обліку, використання та застосування пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів працівниками суду, правоохоронних органів та їх близькими родичами, а також особами, які беруть участь у кримінальному судочинстві, народними депутатами України, членами громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовцями, крім тих, які проходять строкову військову службу, державними службовцями та журналістами
Наказ; МВС України від 13.06.2000 № 379 дск
Редакція від 18.07.2023, підстава — z1008-23
Постійна адреса:
https://zakon.rada.gov.ua/go/z0696-00
Законодавство України
станом на 29.03.2024
поточна редакція
Скачать Наказ МВС України N 379ДСК від 13.06.2000 (Для службового користування)
Наближай ПЕРЕМОГУ!

Долучайся до збору на авто для виконання бойових завдань!

Звернення та звітність

Завантажити Наказ МВС України N 379ДСК від 13.06.2000 " (Для службового користування)"

Завантажити Наказ МВС України N 379ДСК від 13.06.2000 " (Для службового користування)" не вдалося!

Спробуйте перезавантажити сторінку!