Наближай ПЕРЕМОГУ!

Долучайся до збору на авто для виконання бойових завдань!

Звернення та звітність

 

ПОСТАНОВА від 20 листопада 2019 р. № 971 "Про затвердження Положення про конкурсний відбір наукових, науково-технічних робіт, які фінансуються за рахунок зовнішнього інструменту допомоги Європейського Союзу для виконання зобов’язань України у Рамковій програмі Європейського Союзу з наукових досліджень та інновацій “Горизонт 2020”". 2019

Інформація актуальна на 25.12.2019
завантажити документ, актуальний на поточний час

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 20 листопада 2019 р.

№ 971

Київ

Про затвердження Положення про конкурсний відбір наукових, науково-технічних робіт, які фінансуються за рахунок зовнішнього інструменту допомоги Європейського Союзу для виконання зобов’язань України у Рамковій програмі Європейського Союзу з наукових досліджень та інновацій “Горизонт 2020”

Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Положення про конкурсний відбір наукових, науково-технічних робіт, які фінансуються за рахунок зовнішнього інструменту допомоги Європейського Союзу для виконання зобов’язань України у Рамковій програмі Європейського Союзу з наукових досліджень та інновацій “Горизонт 2020”, що додається.

Прем'єр-міністр України

О.ГОНЧАРУК

Інд.

73


ЗАТВЕРДЖЕНО

постановою Кабінету Міністрів України

від 20 листопада 2019 р. № 971

ПОЛОЖЕННЯ

про конкурсний відбір наукових, науково-технічних робіт, які фінансуються за рахунок зовнішнього інструменту допомоги Європейського Союзу для виконання зобов’язань України у Рамковій програмі Європейського Союзу з наукових досліджень та інновацій “Горизонт 2020”

Загальна частина

1. Це Положення визначає процедуру проведення МОН конкурсного відбору наукових, науково-технічних робіт, які фінансуються за рахунок зовнішнього інструменту допомоги Європейського Союзу для виконання зобов’язань України у Рамковій програмі Європейського Союзу з наукових досліджень та інновацій “Горизонт 2020” (далі - конкурс).

2. Конкурс проводиться з метою надання фінансової підтримки науковим, науково-технічним роботам (далі - наукові роботи), які було визначено переможцями за результатами конкурсного відбору відповідно до вимог цього Положення.

Надання фінансової підтримки здійснюється за рахунок коштів спеціального фонду державного бюджету, що отримані за рахунок зовнішнього інструменту допомоги Європейського Союзу відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виконання зобов’язань України у Рамковій програмі Європейського Союзу з наукових досліджень та інновацій “Горизонт 2020” (далі - програма “Горизонт 2020”), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 березня 2016 р.

№ 227 (Офіційний вісник України, 2016 р., № 26, ст. 1036).

3. Конкурс проводиться щороку відповідно до Порядку проведення конкурсного відбору наукових, науково-технічних робіт, що плануються до виконання за рахунок коштів державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 вересня 2018 р. № 739 (Офіційний вісник України, 2018 р., № 74, ст. 2481).

4. На конкурс подаються наукові роботи згідно з тематичними напрямами, затвердженими наказом МОН.

5. Тривалість виконання наукових робіт, які подаються на конкурс, не може перевищувати двадцяти чотирьох місяців.

6. Наукові роботи подаються у формі заявки на участь у конкурсі (далі - заявка), наведеній у додатку 1.

7. Наукові роботи, що можуть містити відомості, що становлять державну таємницю, на конкурс не подаються.

8. Конкурсний відбір наукових робіт проводиться за такими критеріями:

відповідність тематичному напряму конкурсу (пункт 2 заявки);

наукова новизна наукової роботи (пункт 10 заявки);

практична корисність наукового, науково-технічного результату (пункт 14 заявки);

спроможність залучених фахівців (авторського колективу) до виконання наукової роботи (пункти 10 і 11 заявки);

наявність досвіду подання науковим керівником наукової роботи заявок на участь у програмі “Горизонт 2020” (пункт 12 заявки);

наявність матеріально-технічної бази, необхідної для виконання наукової роботи, з урахуванням обладнання, що планується придбати за рахунок отриманого фінансування за результатами конкурсного відбору (пункти 15 і 16 заявки).

Вимоги до учасників конкурсу

9.

У конкурсі можуть брати участь підприємства, установи і організації незалежно від форми власності, які:

не мають заборгованості за платежами, здійснення контролю за справлянням яких покладено на контролюючі органи;

не є банкрутами та проти яких не порушено провадження у справі про банкрутство;

не перебувають у стадії реорганізації або ліквідації.

10. Учасником конкурсу вважається підприємство, установа або організація, яким (якою) подано заявку на участь у конкурсі (далі - учасник конкурсу).

11. Науковий керівник та не менше половини авторів наукової роботи повинні бути працівниками організації (підприємства, установи), яка подає заявку на участь у конкурсі.

Основним місцем роботи наукового керівника наукової роботи повинна бути організація (підприємство, установа), яка подає заявку на участь у конкурсі.

12. Одна і та сама особа може бути науковим керівником тільки однієї наукової роботи, що подається на конкурс. У разі подання двох або більше заявок на участь у конкурсі, де науковим керівником є одна і та сама особа, до розгляду приймається заявка, що надійшла першою. Одна і та сама особа не може бути виконавцем або автором у трьох і більше заявках.

13. Учасники конкурсу подають такі документи:

1) супровідний лист з переліком матеріалів, що подаються учасником на конкурс, на бланку учасника конкурсу, засвідчений підписом керівника учасника конкурсу та скріплений його печаткою (за наявності);

2) заявку, засвідчену підписами наукового керівника наукової роботи та її авторів, керівника учасника конкурсу та скріплену його печаткою (за наявності);

3) листи-підтвердження про отримання експертної оцінки від Європейської Комісії, що підтверджують участь наукового керівника наукової роботи у програмі “Горизонт 2020” (три примірники-копії), крім учасників конкурсу, які подають наукову роботу соціального та гуманітарного напрямів; для соціальних і гуманітарних дисциплін, за відсутності листа-підтвердження про отримання експертної оцінки від Європейської Комісії - листи-рекомендації від іноземних науковців, з якими учасники конкурсу планують працювати у консорціумі в рамках участі у програмі “Горизонт 2020” (один примірник - оригінал, два примірники - копії);

4) довідку про відсутність заборгованості за платежами, здійснення контролю за справлянням яких покладено на контролюючі органи, дійсну станом на момент подання конкурсної пропозиції;

5) повну інформаційну довідку з Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство.

Зазначені документи подаються МОН учасником конкурсу в електронному вигляді (скан-копії оригіналів у форматі *.pdf).

Учасник конкурсу, визначений переможцем за результатами конкурсу, додатково подає документи у паперовій формі.

Організація та проведення конкурсу

14. Організатором конкурсу є МОН.

15. Основними принципами організації та проведення конкурсу є створення рівних умов для його учасників, прозорість та об’єктивність оцінювання заявок.

16. Рішення про проведення конкурсу затверджується наказом МОН (далі - наказ про проведення конкурсу), в якому визначається текст оголошення про проведення конкурсу; строк подання та строки розгляду заявок, тематичний напрям наукових робіт, що подаються на конкурс; умови; вимоги до учасників; загальний обсяг фінансування конкурсу, обсяг фінансування окремих тематичних напрямів, визначення верхньої та нижньої меж обсягу фінансування окремих наукових робіт.

Текст оголошення про проведення конкурсу розміщується на офіційному веб-сайті МОН.

В оголошенні зазначаються інформація про обов’язкові умови конкурсу, визначені цим Положенням, номери телефонів для довідок з питань конкурсу, спосіб подання документів для участі у конкурсі, адреса для листування та інша інформація про умови конкурсу.

Обов’язковими умовами є критерії, вимоги до учасників конкурсу та інші умови, визначені як обов’язкові у пункті 40 цього Положення.

17. Строк подання заявок не може встановлюватися менш як 45 календарних днів з дати оголошення конкурсу.

18. Організаційне забезпечення проведення конкурсу здійснює структурний підрозділ МОН, на який покладено функції із забезпечення реалізації державної політики у сфері науки, наукової та науково-технічної діяльності (далі - підрозділ).

19. Підрозділ з організаційного забезпечення конкурсу виконує такі функції:

забезпечення підготовки та проведення конкурсу;

формування пропозицій щодо персонального складу спеціалізованої науково-технічної ради МОН з відбору наукових (науково-технічних) робіт (далі - рада);

проведення моніторингу виконання наукових робіт;

здійснення реєстрації поданих на конкурс заявок, перевірка комплектності документів та їх відповідності вимогам, встановленим цим Положенням, та забезпечення подання їх на розгляд ради.

20. Заміна або внесення уточнень до поданих для участі у конкурсі документів після закінчення строку подання заявок не допускається.

21. Перевірку заявок за формальними ознаками, реєстрацію та присвоєння реєстраційного номера здійснює підрозділ.

22. Підставами для відхилення заявки за формальними ознаками є:

невідповідність форми поданої учасником конкурсу заявки формі, що визначена у додатку 1;

подання учасником конкурсу документів не в повному обсязі або таких, що не відповідають вимогам, встановленим у пункті 13 цього Положення;

наявність недостовірних відомостей у поданих учасником конкурсу документах.

23. Заявки, відхилені підрозділом за результатами перевірки за формальними ознаками, для проведення наукової і науково-технічної експертизи не передаються.

Заявки та подані на конкурс документи поверненню не підлягають.

24. Після реєстрації заявок підрозділ передає їх раді для здійснення наукової та науково-технічної експертизи.

25. Заявки, що надійшли до МОН після завершення визначеного строку для їх подання, до участі в конкурсі не допускаються.

26. Науково-експертне забезпечення конкурсу здійснює рада та секції ради за тематичними напрямами конкурсу (далі - секції).

Рада виконує функції конкурсної комісії.

27. Положення про раду, персональний склад ради та її секцій затверджується наказом МОН.

Головою ради є заступник Міністра освіти і науки, який за своїми функціональними обов’язками здійснює контроль за реалізацією державної політики в галузі наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності.

До складу ради входять працівники МОН, голови секцій, представники наукової спільноти, представники та експерти комітетів, відповідальних за моніторинг виконання програми “Горизонт 2020”, визначені Кабінетом Міністрів України.

Склад секцій формується з провідних вчених та експертів.

На першому засіданні секції обирається її голова та секретар.

28. Секція з науково-експертного забезпечення конкурсу виконує такі функції:

прийняття рішень щодо регламенту своєї роботи;

проведення наукової і науково-технічної експертизи заявок відповідно до статті 13 Закону України “Про наукову і науково-технічну експертизу” та умов конкурсу;

підготовка рекомендацій за результатами експертних оцінок заявок;

підготовка протоколу із зазначенням результатів експертизи заявок;

надання консультативної та організаційної підтримки щодо проведення конкурсу.

29. Наукова і науково-технічна експертиза заявок за критеріями, визначними у пункті 7 цього Положення, здійснюється анонімно, інформація про розподіл наукових робіт між експертами є конфіденційною.

За результатами наукової і науково-технічної експертизи заявок складається експертний висновок за зразком, який наводиться у додатку 2.

Строк проведення наукової і науково-технічної експертизи не може бути більш як 45 календарних днів з дня подання заявки до МОН.

Наукова і науково-технічна експертиза заявки здійснюється трьома експертами, які готують окремі експертні висновки.

30. Експертна оцінка визначається під час заповнення експертом форми експертного висновку, що міститься у додатку 2, шляхом ранжирування величин показників за п’ятибальною шкалою.

Значення кожного показника вносяться до графи 3 таблиці 1.

Оцінка за показником (графа 9) визначається за п’ятибальною шкалою інтервалів значень показників відповідно до граф 4-8 таблиці 1.

Зважені оцінки для кожного показника обчислюються шляхом множення значення оцінки за показником (графа 9 таблиці 1) на відповідний ваговий коефіцієнт (графа 10 таблиці 1).

Отримані значення зважених оцінок проставляються у графі 11 таблиці 1.

Експертну оцінку (розділ VI таблиці 1) обчислюють в балах як суму зважених оцінок для всіх показників (графа 11 таблиці 1).

Якщо експертна оцінка одного з трьох експертів відрізняється більш як на 30 відсотків від експертних оцінок двох інших, то така експертна оцінка не береться до уваги. Про цей факт експерту повідомляється і він має право написати особливу думку, яку повинна розглянути відповідна секція під час складання переліку наукових робіт, рекомендованих секцією для фінансування.

Загальна кількість балів заявки вираховується як середнє арифметичне значення експертних оцінок, виставлених експертами.

31. Для забезпечення об’єктивного проведення конкурсу учасники конкурсу можуть протягом п’яти календарних днів після оприлюднення результатів конкурсу подати заяву в письмовій формі апеляційній комісії про необ’єктивну оцінку їх наукової роботи.

Функції апеляційної комісії виконує рада.

Рада протягом трьох робочих днів з дня надходження заяви ухвалює рішення, що фіксується у протоколі засідання ради, та надає його заявнику.

32. Члени секції не можуть проводити експертизу заявок, поданих підприємством, установою або організацією, у яких вони працюють (за основним місцем роботи або за сумісництвом) або мають спільні наукові публікації з керівником або авторами, виконавцями наукової роботи, опубліковані протягом останніх п’яти років.

33. Розгляд заявок з урахуванням результатів їх наукової і науково-технічної експертизи здійснюється на засіданнях секцій за кожним тематичним напрямом конкурсу окремо. За результатами розгляду складається протокол з пропозиціями щодо переліку наукових робіт, рекомендованих секцією для фінансування, та орієнтовного обсягу фінансування кожної наукової роботи (далі - пропозиції).

34. Пропозиції секцій затверджуються рішенням, що приймається простою більшістю голосів від загального складу її членів.

35. Рішення секції оформляються протоколом, до якого додається перелік наукових робіт, рекомендованих секцією для фінансування.

Експертні висновки з наведеною оцінкою експертів та коментарем додаються до заявок.

Протокол разом з додатками передається раді для прийняття рішення.

36. Аналіз роботи секцій та формування остаточних пропозицій щодо переліку наукових робіт із зазначенням орієнтовного обсягу фінансування кожної наукової роботи в розрізі строків виконання проводиться на засіданні ради.

37. Рішення ради вводиться в дію наказом МОН.

38. Для отримання фінансування наукової роботи в рамках підтримки Європейським Союзом участі України у програмі “Горизонт 2020” переможці конкурсу укладають відповідні договори з МОН про надання фінансування.

39. Кошти, перераховані за результатами конкурсу виконавцям наукової роботи, використовуються на виконання наукової роботи, придбання необхідних матеріалів та обладнання.

40. Обов’язковою умовою участі у конкурсі є згода виконавця наукової роботи забезпечити виконання таких зобов’язань (умов), про що робиться спеціальна відмітка у заявці:

надання наукових та фінансових звітів про використання коштів, отриманих за рахунок зовнішнього інструменту допомоги Європейського Союзу, а також документів або іншої інформації, необхідних для оціночної або моніторингової місії Європейської Комісії у зв’язку з цією підтримкою, проведення перевірки виконання умов договору МОН;

надання у разі укладення угод з третіми особами у звітах комплексної і детальної інформації про такі угоди;

вжиття всіх передбачених договором заходів для поширення інформації про факт отримання фінансування за рахунок зовнішнього інструменту допомоги Європейського Союзу для виконання зобов’язань України у програмі “Горизонт 2020”, у тому числі публікація результатів досліджень у вітчизняних чи зарубіжних наукових виданнях із зазначенням реєстраційного номера заявки;

використання коштів, отриманих за рахунок зовнішнього інструменту допомоги Європейського Союзу, виключно на неприбутковій основі.

41. Примірна форма договору затверджується наказом МОН.

42. У разі зменшення обсягу фінансування, наданого за рахунок відповідного зовнішнього інструменту допомоги Європейського Союзу, МОН може вносити зміни до бюджету конкурсу.

43. Результати конкурсу розміщуються на офіційному веб-сайті МОН протягом десяти календарних днів після затвердження рішення ради наказом МОН та надсилаються електронною поштою експертні висновки в анонімній формі усім учасникам конкурсу.


Додаток 1

до Положення

ЗАЯВКА

на участь у конкурсі наукових, науково-технічних робіт, які фінансуються за рахунок зовнішнього інструменту допомоги Європейського Союзу для виконання зобов’язань України у Рамковій програмі Європейського Союзу з наукових досліджень та інновацій “Горизонт 2020”

Додаток 2

до Положення

ЕКСПЕРТНИЙ ВИСНОВОК

за результатами наукової і науково-технічної експертизи заявки на участь у конкурсному відборі наукових, науково-технічних робіт, які фінансуються за рахунок зовнішнього інструменту допомоги Європейського Союзу для виконання зобов’язань України у Рамковій програмі Європейського Союзу з наукових досліджень та інновацій “Горизонт 2020”

|
Законодавчий акт: ПОСТАНОВА від 20 листопада 2019 р. № 971 "Про затвердження Положення про конкурсний відбір наукових, науково-технічних робіт, які фінансуються за рахунок зовнішнього інструменту допомоги Європейського Союзу для виконання зобов’язань України у Рамковій програмі Європейського Союзу з наукових досліджень та інновацій “Горизонт 2020”". Кабінет Міністрів України. 2019

= завантажити законодавчий акт, актуальний на поточний час =

ПОСТАНОВА від 20 листопада 2019 р. № 971 "Про затвердження Положення про конкурсний відбір наукових, науково-технічних робіт, які фінансуються за рахунок зовнішнього інструменту допомоги Європейського Союзу для виконання зобов’язань України у Рамковій програмі Європейського Союзу з наукових досліджень та інновацій “Горизонт 2020”". 2019

- Антимонопольний комітет - Верховний Суд України - Вищий адміністративний суд України - Вищий господарський суд - Вищий спеціалізований суд - Генеральна прокуратура України - ДА електронного урядування - Державіаслужба України - Державні утворення на території України (1917-1920) - Держатомрегулювання - Держаудитслужба України - Держкомтелерадіо України - Держкордонслужба України - Держнаглядохоронпраці України - Держспецзв’язок - Держспоживстандарт України - Держстат України - Держфінпослуг України - ДКА України - Закони України - Законодавство Української РСР - Кабінет Міністрів України - Кодекси України - Конституційний Суд України - МВС України - МЗС України - Міжнародні документи, ратифіковані Верховною Радою України - Міжнародні угоди України - Мін'юст України - Мінагрополітики України - Мінекономрозвитку України - Міненерговугілля України - Мінінфраструктури України - Мінкультури України - Мінмолодьспорт України - Міноборони України - Мінприроди України - Мінрегіон України - Мінсоцполітики України - Мінфін України - МІП - МНС України - МОЗ України - МОН України - МТОТ - Нацдержслужба України - Національне агентство з питань запобігання корупції - Національне антикорупційне бюро України - Національний банк України - Нацком.енергетики - Нацкомфінпослуг - Нацрада телерадіомовлення - НКРЗІ - НКЦПФР - Основний Закон України - Пенсійний фонд України - Постанови Верховної Ради України - Президент України - РНБО України - Розпорядження Голови ВР України - Розпорядження Кабінета Міністрів України - Служба безпеки України - Служба зовнішньої розвідки - Укрдержархів - Управління державної охорони - Фонд гарант.вкладів фізич.осіб - Фонд державного майна - Фонд соцстраху по безробіттю - Фундаментальне законодавство України - Центрвиборчком України -