Наближай ПЕРЕМОГУ!

Долучайся до збору на авто для виконання бойових завдань!

Звернення та звітність

 

РІШЕННЯ від 08.02.2012 № 117 "Про затвердження Системи візуальних позначок з індексом кіновідеопродукції залежно від аудиторії, на яку вона розрахована". 2012

Інформація актуальна на 10.10.2018
завантажити документ, актуальний на поточний час

НАЦІОНАЛЬНА РАДА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ

РІШЕННЯ

08.02.2012  № 117

Зареєстровано в Міністерстві

юстиції України

24 лютого 2012 р.

за № 307/20620

Про затвердження Системи візуальних позначок з індексом кіновідеопродукції залежно від аудиторії, на яку вона розрахована

{Із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної ради України з питань

телебачення і радіомовлення

№ 306 від 10.03.2016}

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення відповідно до статей 17, 24 Закону України „Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення”, статті 70 Закону України „Про телебачення і радіомовлення”, а також з урахуванням пункту 22 Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 року №1315 (у редакції Постанови Кабінету Міністрів України від 28 березня 2001 року № 294), ВИРІШИЛА:

1.

Затвердити Систему візуальних позначок з індексом кіновідеопродукції залежно від аудиторії, на яку вона розрахована, що додається.

2.

Визнати таким, що втратило чинність, рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 28 грудня 2011 року № 2982 «Про затвердження нової редакції Системи візуальних позначок класифікації кіновідеопродукції залежно від аудиторії, на яку вона розрахована».

3. Управлінню правового забезпечення подати це рішення на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

4. Відділу зв’язків із засобами масової інформації та громадськими організаціями оприлюднити це рішення на офіційному сайті Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на Голову Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення В.Манжосова.

6. Це рішення набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Голова

В. Манжосов


ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення Національної

ради України з питань

телебачення і радіомовлення

08.02.2012  № 117

(у редакції рішення

Національної ради України

з питань телебачення

і радіомовлення

10.03.2016  № 306)

Зареєстровано в Міністерстві

юстиції України

24 лютого 2012 р.

за № 307/20620

СИСТЕМА

візуальних позначок з індексом кіновідеопродукції залежно від аудиторії, на яку вона розрахована

1.

Кіновідеопродукція, що транслюється на телебаченні на території України, поділяється на три категорії залежно від аудиторії, на яку вона розрахована. Трансляція цієї кіновідеопродукції на телебаченні має супроводжуватися відповідними візуальними позначками:

Без позначки

категорія І - без обмежень (загальнодоступна)

категорія ІІ - перегляд неповнолітніми глядачами рекомендується разом з батьками (особами, що їх замінюють) або з відома батьків (осіб, що їх замінюють)

категорія ІІІ - перегляд рекомендується тільки повнолітніми глядачами

І категорія (без позначки) стосується фільмів з індексами “ДА” та “ЗА”, встановленими згідно з пунктом 7 Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 року № 1315 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2015 року № 1143) (далі - Положення).

Фільми цієї категорії розраховані на глядачів будь-якого віку, в тому числі і на дітей. Вони максимально прийнятні для сімейного перегляду, оскільки порушують теми, цікаві та зрозумілі більшості глядачів незалежно від віку, інтелектуального рівня, світогляду та політичних переконань, соціального стану тощо.

Такі фільми характеризує відсутність грубості, насильства, жорстокості, непристойних виразів у будь-якій формі. Реалії складної дійсності повинні відображатися з максимальною умовністю.

ІІ категорія (коло жовтого кольору з індексом “12+” або “16+”) стосується фільмів, перегляд яких не рекомендовано дітям до 12 та 16 років відповідно без відома батьків (осіб, що їх замінюють) та які прирівнюються до фільмів з індексами “12” та “16”, встановленими відповідно до пункту 7 Положення.

Перегляд фільмів з індексом “12+” можливий дітьми від 12 років тільки у присутності батьків у зв’язку з тим, що такі фільми можуть містити деякі сцени, які батьки вважатимуть неприйнятними для самостійного перегляду дітей. З метою інформування батьків щодо демонстрування фільму з індексом “12+” телерадіоорганізація забезпечує наявність відповідної позначки протягом усього показу такого фільму.

Перегляд фільмів з індексом “16+” заборонено особам віком до 16 років у зв’язку з тим, що такі фільми можуть містити такі сцени з обмеженим ступенем насильства та жорстокості, як бійки, застосування зброї без надмірного кровопролиття, обмежене зображення нещасного випадку або катастрофи, а також сцени, що включають короткі та епізодичні зображення оголеності, епізодичне використання ненормативної лексики, що присутні в оригіналі за задумом режисера і необхідні для розвитку сюжету.

ІІІ категорія (коло червоного кольору з індексом “18+”) стосується фільмів, що рекомендовані для перегляду тільки повнолітніми глядачами. Фільми цієї категорії прирівнюються до фільмів з індексом “18”, встановленим відповідно до пункту 7 Положення.

До зазначеної категорії належать фільми, які можуть містити сцени насильства, жорстокості, зображення катастроф, жахів, відвертої оголеності, імітації інтимних стосунків. Їх наявність повинна бути виправдана логікою сюжету та втілена на екрані з максимальним ступенем умовності.

Фільми, заборонені для розповсюдження і демонстрування в Україні та без права трансляції на телебаченні, не підпадають під жодну категорію.

2. Єдиний розмір візуальних позначок має бути таким: висота чи діаметр позначки - 5 % висоти кадру телевізійного зображення або 31 рядок телевізійного растра. Візуальна позначка повинна бути суцільно зафарбована.

3. Відсутність на екрані будь-якої позначки свідчить, що кіновідеопродукція належить до І категорії та розрахована на глядачів будь-якого віку, в тому числі і на дітей.

4. Під час трансляції кіновідеопродукції категорій ІІ та ІІІ візуальна позначка на телеекрані має постійно знаходитися у правому нижньому куті.

5. Демонстрування фільмів телеорганізаціями здійснюється з обов’язковим інформуванням глядачів про їх показ у відповідний ефірний час та з обов’язковою наявністю протягом усього показу позначок з такими індексами:

“12” - показ можливий у будь-який ефірний час з урахуванням вимог абзацу сьомого пункту 7 Положення;

“16” - показ можливий у будь-який ефірний час;

“18” - показ з 22 години до 06 ранку.

6. Телерадіоорганізаціям забороняється розповсюджувати, а також анонсувати програми та передачі, які можуть зашкодити фізичному, інтелектуальному і духовному розвитку неповнолітніх та юнацтва, крім як протягом ефірного часу в добовому відрізку з 23.00 до 06.00 та на каналах з обмеженим доступом.

7. Передачі, які поєднують аудіо- та візуальну інформацію і які містять інформацію, що може завдати шкоду фізичному, психічному або моральному розвитку дитини, повинні бути позначені спеціальними графічними попередженнями (символами), які показують упродовж всієї передачі.

{Система в редакції Рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення № 306 від 10.03.2016}

Заступник начальника

управління правового

забезпечення

О. Шосталь

|
Законодавчий акт: РІШЕННЯ від 08.02.2012 № 117 "Про затвердження Системи візуальних позначок з індексом кіновідеопродукції залежно від аудиторії, на яку вона розрахована". Нацрада телерадіомовлення. 2012

= завантажити законодавчий акт, актуальний на поточний час =

РІШЕННЯ від 08.02.2012 № 117 "Про затвердження Системи візуальних позначок з індексом кіновідеопродукції залежно від аудиторії, на яку вона розрахована". 2012

- Антимонопольний комітет - Верховний Суд України - Вищий адміністративний суд України - Вищий господарський суд - Вищий спеціалізований суд - Генеральна прокуратура України - ДА електронного урядування - Державіаслужба України - Державні утворення на території України (1917-1920) - Держатомрегулювання - Держаудитслужба України - Держкомтелерадіо України - Держкордонслужба України - Держнаглядохоронпраці України - Держспецзв’язок - Держспоживстандарт України - Держстат України - Держфінпослуг України - ДКА України - Закони України - Законодавство Української РСР - Кабінет Міністрів України - Кодекси України - Конституційний Суд України - МВС України - МЗС України - Міжнародні документи, ратифіковані Верховною Радою України - Міжнародні угоди України - Мін'юст України - Мінагрополітики України - Мінекономрозвитку України - Міненерговугілля України - Мінінфраструктури України - Мінкультури України - Мінмолодьспорт України - Міноборони України - Мінприроди України - Мінрегіон України - Мінсоцполітики України - Мінфін України - МІП - МНС України - МОЗ України - МОН України - МТОТ - Нацдержслужба України - Національне агентство з питань запобігання корупції - Національне антикорупційне бюро України - Національний банк України - Нацком.енергетики - Нацкомфінпослуг - Нацрада телерадіомовлення - НКРЗІ - НКЦПФР - Основний Закон України - Пенсійний фонд України - Постанови Верховної Ради України - Президент України - РНБО України - Розпорядження Голови ВР України - Розпорядження Кабінета Міністрів України - Служба безпеки України - Служба зовнішньої розвідки - Укрдержархів - Управління державної охорони - Фонд гарант.вкладів фізич.осіб - Фонд державного майна - Фонд соцстраху по безробіттю - Фундаментальне законодавство України - Центрвиборчком України -