Наближай ПЕРЕМОГУ!

Долучайся до збору на авто для виконання бойових завдань!

Звернення та звітність

 

НАКАЗ від 27.08.2013 № 565 "Про організацію санаторно-курортного забезпечення в Управлінні державної охорони України". 2013

Інформація актуальна на 10.10.2018
завантажити документ, актуальний на поточний час

УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ ОХОРОНИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

27.08.2013 № 565

Зареєстровано в Міністерстві

юстиції України

19 вересня 2013 р.

за № 1613/24145

Про організацію санаторно-курортного забезпечення в Управлінні державної охорони України

Відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2011 року № 446 "Про затвердження Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками до санаторно-курортних закладів військовослужбовців, ветеранів війни, ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ та деяких інших категорій осіб і членів їх сімей", постанови Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 1999 року № 1923 "Про затвердження Порядку надання медичної допомоги у військово-медичних закладах і взаєморозрахунків за неї між військовими формуваннями", розпорядження Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2007 року № 972-р "Про надання медичної допомоги військовослужбовцям Управління державної охорони" та з метою визначення організації санаторно-курортного забезпечення в Управлінні державної охорони України НАКАЗУЮ:

1.

Затвердити Інструкцію про організацію санаторно-курортного забезпечення в Управлінні державної охорони України, що додається.

2.

Контроль за виконанням цього наказу покласти на начальника Медичної служби Управління державної охорони України.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Начальник Управління

генерал-лейтенант

С. Кулик

ПОГОДЖЕНО:

Міністр охорони здоров’я України

Заступник Міністра соціальної політики України

Голова Спільного представницького органу

репрезентативних всеукраїнських об'єднань

профспілок на національному рівні

Перший заступник Голови

Спільного представницького органу

сторони роботодавців на національному рівні

Р.В. Богатирьова

Л. Дроздова

Ю.М. Кулик

О. Мірошниченко


ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Управління

державної охорони України

27.08.2013  № 565

Зареєстровано в Міністерстві

юстиції України

19 вересня 2013 р.

за № 1613/24145

ІНСТРУКЦІЯ

про організацію санаторно-курортного забезпечення в Управлінні державної охорони України

I.

Загальні положення

1.1. Ця Інструкція визначає організацію санаторно-курортного забезпечення в Управлінні державної охорони України (далі - УДО України) та порядок забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей, ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", осіб, визначених у статтях 6-1-6-4 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань", ветеранів військової служби та членів їх сімей путівками до санаторно-курортних закладів відповідно до Законів України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист", "Про протидію захворюванню на туберкульоз" та "Про жертви нацистських переслідувань", які працюють в УДО України, а також які були звільнені зі служби в УДО України і отримують або мають право на пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

1.2.

Санаторно-курортне забезпечення відповідних категорій осіб, визначених у пункті 1.6 цього розділу, здійснюється у санаторно-курортних закладах УДО України та в інших відповідних закладах, з якими УДО України укладено договори про санаторно-курортне забезпечення.

1.3. Рішення про санаторно-курортне забезпечення з визначенням санаторно-курортного закладу приймає санаторно-відбіркова комісія УДО України (далі - СВК) на підставі результатів поглибленого медичного обстеження з урахуванням медичних показань у потребі в санаторно-курортному лікуванні та відсутності протипоказань.

1.4. Організація санаторно-курортного лікування відповідно до вимог цієї Інструкції та забезпечення ефективного використання ліжкового фонду санаторно-курортних закладів УДО України покладаються на їх керівників.

1.5. Координацію діяльності санаторно-курортних закладів УДО України з питань використання лікувальних ресурсів курортів і контроль за дотриманням державних стандартів у сфері санаторно-курортного лікування здійснює Медична служба УДО України.

1.6. Санаторно-курортними путівками на пільгових умовах (далі - пільгова путівка) на підставі медичних показань та за відсутності протипоказань забезпечуються не більше одного разу на рік:

1) військовослужбовці;

2) інваліди з числа осіб, на яких поширюється дія Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";

3) члени сімей військовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвісти під час проходження військової служби. До таких членів сімей належать:

батьки;

дружина або чоловік;

неповнолітні діти, а також діти-інваліди та інваліди з дитинства, які отримують пенсію в разі втрати годувальника відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";

4) ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";

5) особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист" та які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";

6) особи, які супроводжують до санаторно-курортного закладу інвалідів війни I групи та інвалідів I групи внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням військової служби (без права на лікування);

7) особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, з числа військовослужбовців та члени їх сімей. До таких членів сімей належать:

дружина або чоловік;

діти віком до 18 років;

8) особи, зазначені у статтях 6-1-6-4 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань", які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";

9) члени сімей осіб з числа:

військовослужбовців;

осіб, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист" та які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

До таких членів сімей належать:

дружина або чоловік;

діти віком до 18 років;

інваліди з дитинства та діти-інваліди віком до 18 років;

повнолітні діти, які перебувають на утриманні цих осіб та навчаються за денною формою навчання у вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації або професійно-технічних навчальних закладах, до закінчення цих навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.

1.7. Належність особи до членів сім'ї особи, яка має право на санаторно-курортне лікування на пільгових умовах, та її вік підтверджуються:

паспортом;

свідоцтвом про народження;

довідкою з підрозділу кадрового забезпечення про склад сім'ї;

свідоцтвом про шлюб.

Факт навчання підтверджується довідкою з навчального закладу.

1.8. Особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, путівки надаються відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", Порядку організації оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 2013 року № 261.

1.9. Військовослужбовцям, пенсіонерам з числа військовослужбовців, особам рядового та начальницького складу інших утворених відповідно до законів України військових формувань і членам їх сімей путівки надаються відповідно до Порядку надання медичної допомоги у військово-медичних закладах і взаєморозрахунків за неї між військовими формуваннями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 1999 року № 1923.

1.10. Санаторно-курортні путівки (далі - путівки) іншим особам санаторно-курортні заклади реалізують на підставі укладених договорів.

1.11. У разі якщо особа має право на отримання пільгової путівки за кількома законами, їй надається право вибору щодо забезпечення путівкою за одним із них.

1.12. Путівки надаються за місцем перебування особи на медичному обліку для отримання путівки з 1 січня по 31 грудня в порядку черговості, в міру їх надходження та з урахуванням пільг, передбачених законодавством для конкретної категорії осіб:

1) щороку позачергово:

інвалідам війни та прирівняним до них особам;

особам, зазначеним у статті 6-2 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань";

2) щороку в першу чергу:

військовослужбовцям, залученим на роботах зі шкідливими умовами праці, а також при особливому характері служби;

особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;

3) щороку:

учасникам бойових дій;

інвалідам з числа осіб, на яких поширюється дія Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";

особам, які надають медичну допомогу хворим на активні форми туберкульозу, працюють із живими збудниками туберкульозу чи матеріалами, що їх містять;

особам, які захворіли на туберкульоз внаслідок виконання службових обов'язків;

особам, зазначеним у статтях 6-1, 6-3, 6-4 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань";

4) один раз на два роки:

учасникам війни та особам, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

1.13. Облік осіб, які мають право на отримання путівки на пільгових умовах, ведеться в підрозділах, закладах УДО України.

II. Санаторно-відбіркові комісії

2.1. Відбір осіб на санаторно-курортне лікування в підрозділах, закладах УДО України, оформлення та видача путівок здійснюються СВК. Склад СВК призначається наказом УДО України на підставі подання начальника Медичної служби УДО України. До складу СВК входять не менше трьох спеціалістів Медичної служби УДО України. Голова СВК, його заступник та члени комісії призначаються зі складу лікарів Медичної служби УДО України. СВК має печатку встановленого зразка.

2.2. Голова СВК організовує роботу СВК та забезпечує правильність і належне оформлення путівок та інших документів, які ведуться в СВК.

2.3. Контроль за роботою СВК покладається на начальника Медичної служби УДО України.

2.4. СВК у своїй роботі керується цією Інструкцією, іншими нормативно-правовими актами з питань санаторно-курортного лікування, встановленими медичними показаннями та протипоказаннями для направлення до санаторно-курортних закладів УДО України та до інших відповідних закладів, з якими УДО України укладено договори про санаторно-курортне забезпечення.

2.5. СВК у межах своєї компетенції:

обліковує путівки;

реєструє рапорти та заяви на отримання путівки;

приймає рішення про виділення особі путівки, оформляє путівку та необхідні супровідні документи і видає її;

за погодженням начальника Медичної служби УДО України надає путівки на підставі заявок до СВК інших підрозділів, закладів УДО України;

здійснює облік тривалості лікування осіб на підставі повернутих із санаторно-курортного закладу корінців використаних путівок.

2.6. СВК веде таку документацію:

журнал обліку санаторно-курортних путівок, виданих санаторно-відбірковою комісією Управління державної охорони України, згідно з додатком 1 до цієї Інструкції (cтрок зберігання - 3 роки);

книгу реєстрації протоколів засідань санаторно-відбіркової комісії Управління державної охорони України за формою згідно з додатком 2 до цієї Інструкції (строк зберігання - 3 роки);

журнал обліку осіб диспансерної групи Управління державної охорони України, які потребують санаторно-курортного лікування, за формою згідно з додатком 3 до цієї Інструкції (строк зберігання - 3 роки);

номенклатурну справу: документи (рапорти, довідки, заявки, вимоги, накладні, відомості, корінці путівок, ордери тощо) про отримання та використання путівок;

номенклатурну справу: протоколи засідань санаторно-відбіркової комісії Управління державної охорони України;

номенклатурну справу: листування з питань організації лікувально-профілактичної допомоги і санаторно-курортного обслуговування.

2.7. Рішення СВК щодо виділення або про відмову у виділенні путівок доводиться до відома заявників секретарем СВК або шляхом розміщення інформації на дошці оголошення СВК.

III. Планування забезпечення санаторно-курортними путівками та направлення на санаторно-курортне лікування

3.1. Кількість осіб, які можуть бути направлені СВК до санаторно-курортних закладів УДО України та інших відповідних закладів, з якими УДО України укладено договори про санаторно-курортне забезпечення, щороку визначається в межах коштів, передбачених у кошторисі УДО України на санаторно-курортне лікування.

3.2. Виходячи з потреб щодо забезпеченості санаторно-курортними путівками на рік, УДО України за необхідності укладає договори з санаторно-курортними закладами інших військових формувань та правоохоронних органів України, Міністерства охорони здоров'я України.

3.3. До першого жовтня поточного року до Медичної служби УДО України подають:

1) санаторно-курортні заклади УДО України:

план використання ліжко-місць санаторно-курортного закладу;

пропозиції щодо розподілу пільгових путівок та путівок, що реалізуються на підставі укладених договорів (далі - договірна путівка);

2) Служба кадрового забезпечення Департаменту роботи з особовим складом УДО України за запитом Медичної служби УДО України - інформацію щодо чисельності у відсотках військовослужбовців підрозділів, закладів УДО України до їх загальної кількості.

3.4. Медична служба УДО України формує перелік осіб, які потребують санаторно-курортного лікування, визначає кількість путівок із зазначенням санаторно-курортного закладу та рекомендованої для лікування пори року.

3.5. Кількість путівок для підрозділів, закладів УДО України визначається у Плані розподілу путівок до санаторно-курортних закладів УДО України та інших відповідних закладів, з якими УДО України укладено договори про санаторно-курортне забезпечення (далі - План розподілу путівок), з урахуванням:

чисельності у відсотках військовослужбовців підрозділів, закладів УДО України до їх загальної кількості;

кількості заявок на путівки;

кількості ліжко-місць, що функціонують в санаторно-курортних закладах;

строків лікування в санаторно-курортних закладах.

3.6. Проект наказу про затвердження плану розподілу путівок готує Медична служба УДО України за погодженням з Фінансово-економічною службою УДО України.

3.7. План розподілу путівок на наступний рік затверджується наказом УДО України до 15 жовтня поточного року.

3.8. Керівники санаторно-курортних закладів до 1 листопада поточного року надсилають до Медичної служби УДО України бланки путівок, які обліковуються в Книзі обліку та видачі путівок до санаторно-курортних закладів УДО України та інших відповідних закладів, з якими УДО України укладено договори про санаторно-курортне забезпечення.

Бланки путівок повинні бути пронумерованими, підписаними керівником санаторно-курортного закладу та завірені гербовою печаткою санаторно-курортного закладу.

3.9. Дати заїзду до санаторно-курортного закладу та виїзду з нього зазначаються у путівці і за потреби можуть змінюватися:

за пільговими путівками - за рішенням начальника Медичної служби УДО України або його заступника;

за договірними путівками - за рішенням керівника санаторно-курортного закладу.

3.10. Для забезпечення належного контролю за використанням пільгових путівок до 5 числа першого місяця поточного кварталу керівники санаторно-курортних закладів надсилають до Медичної служби УДО України відомості про використання пільгових путівок у минулому кварталі.

IV. Відбір на санаторно-курортне лікування

4.1. Відбір на санаторно-курортне лікування здійснює СВК відповідно до рекомендації лікуючого лікаря закладу охорони здоров'я за місцем військової служби, роботи або постійного проживання особи з урахуванням результатів поглибленого медичного обстеження, даних динамічного нагляду або попереднього лікування особи.

4.2. Про потребу у санаторно-курортному лікуванні та рекомендоване лікування для цієї пори року лікуючий лікар робить запис у формі первинної облікової документації № 025/о "Медична карта амбулаторного хворого", затвердженій наказом МОЗ України від 14 лютого 2012 року № 110, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 року за № 661/20974, та видає довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою первинної облікової документації № 070/о, затвердженою наказом МОЗ України від 14 лютого 2012 року № 110, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 року за № 661/20974.

4.3. Для одержання санаторно-курортної путівки до СВК подаються:

1) військовослужбовцями УДО України:

рапорт на ім’я Начальника УДО України про надання санаторно-курортної путівки з визначенням дати (число, місяць), профілю санаторно-курортного закладу та складу членів сім’ї, що потребують санаторно-курортного лікування, з відповідним клопотанням керівника самостійного структурного підрозділу УДО України по суті рапорту;

довідка для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою первинної облікової документації № 070/о, затверджена наказом МОЗ України від 14 лютого 2012 року № 110, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 року за № 661/20974;

2) особами, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист" та які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб":

заява на ім’я Начальника УДО України про надання санаторно-курортної путівки з визначенням дати (число, місяць), профілю санаторно-курортного закладу та складу членів сім’ї, які потребують санаторно-курортного лікування;

довідка для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою первинної облікової документації № 070/о, затвердженою наказом МОЗ України від 14 лютого 2012 року № 110, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 року за № 661/20974;

посвідчення, яке дає право на пільги;

довідка з Пенсійного фонду України про отримання пенсії;

3) ветеранами війни та особами, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", інвалідами з числа осіб, на яких поширюється дія Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", особами, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, з числа військовослужбовців, особами, зазначеними у статтях 6-1-6-4 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань", які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб":

заява на ім’я Начальника УДО України про надання санаторно-курортної путівки з визначенням дати (число, місяць), профілю санаторно-курортного закладу та складу членів сім’ї, які потребують санаторно-курортного лікування;

довідка для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою первинної облікової документації № 070/о, затвердженою наказом МОЗ України від 14 лютого 2012 року № 110, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 року за № 661/20974;

посвідчення, яке дає право на пільги;

довідка з Пенсійного фонду України про отримання пенсії;

4) членами сімей осіб, зазначених в пункті 1.6 розділу I цієї Інструкції, надаються до СВК такі документи:

заява на ім’я Начальника УДО України про надання санаторно-курортної путівки з визначенням дати (число, місяць), профілю санаторно-курортного закладу;

довідка для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою первинної облікової документації № 070/о, затвердженою наказом МОЗ України від 14 лютого 2012 року № 110, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 року за № 661/20974;

довідка про належність до членів сім’ї з підрозділу кадрового забезпечення УДО України.

4.4. У разі відмови особи від санаторно-курортної путівки після отримання відповідного направлення СВК проводить відбір наступного хворого для направлення на санаторно-курортне лікування в порядку, визначеному у пункті 1.13 розділу I цієї Інструкції, з урахуванням умов направлення.

4.5. Відбір хворих на туберкульоз, які перебувають на диспансерному обліку та потребують санаторно-курортного лікування, здійснюється СВК лікувально-профілактичних закладів, штатним розписом в яких передбачено протитуберкульозні клініки, відділення та фтизіатричні кабінети.

4.6. Рішення за результатом відбору СВК осіб, зазначених у пункті 1.6 розділу I цієї Інструкції, для надання санаторно-курортної путівки заносяться до книги реєстрації протоколів засідань санаторно-відбіркової комісії Управління державної охорони України.

4.7. Витяги з протоколів засідання СВК Медична служба УДО України направляє разом з путівками, отриманими від санаторно-курортних закладів УДО України, до відповідних підрозділів УДО України.

4.8. Витяг з протоколу засідання СВК повинен містити такі дані:

найменування підрозділу УДО України;

прізвище, ім’я, по батькові особи та (або) членів її сім’ї, які за рішенням СВК направляються до санаторно-курортного закладу;

найменування санаторно-курортного закладу;

кількість діб лікування;

вартість путівки;

спосіб оплати путівки.

V. Порядок прийому та розміщення осіб у санаторно-курортних закладах

5.1. У санаторно-курортних закладах особа розміщується за наявності путівки, санаторно-курортної карти, документа, що підтверджує її право на санаторно-курортне лікування на пільгових умовах, та його копії, а також:

паспорта, службового посвідчення - для військовослужбовців;

паспорта, копії довідки з Пенсійного фонду України про отримання пенсії або копії пенсійного посвідчення - для пенсіонерів УДО України;

паспорта (для неповнолітніх дітей - свідоцтва про народження та його копії) та (або) довідки з підрозділу кадрового забезпечення про склад сім’ї - для членів сім’ї осіб, які мають право на пільгове санаторно-курортне лікування;

довідки з навчального закладу - для повнолітніх дітей, які навчаються за денною формою у вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладах, до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років;

копії довідки з Пенсійного фонду України про отримання пенсії в разі втрати годувальника - для членів сімей військовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвісти під час проходження військової служби.

5.2. У санаторно-курортному закладі путівки обліковуються і зберігаються як звітні фінансові документи та підшиваються в окрему справу разом із копіями документів, що підтверджують право на санаторно-курортне лікування на пільгових умовах.

5.3. Розміщення особи в санаторно-курортний заклад і виписування з нього проводяться відповідно до визначених у путівці дат заїзду та виїзду.

5.4. Особа, яка запізнилась на 1-5 днів, приймається до санаторно-курортного закладу без відновлення строку путівки з оплатою її планової собівартості.

5.5. Керівник санаторно-курортного закладу відновлює строк путівки за заявою особи, якщо запізнення особи до санаторно-курортного закладу сталося з незалежних від неї причин і пов’язане з хворобою або затриманням на шляху слідування, за довідками, виданими відповідними закладами, установами.

5.6. Особа, яка запізнилась до санаторно-курортного закладу більше ніж на 5 днів, на лікування не приймається.

5.7. У разі виникнення у особи, яка користується правом на санаторно-курортне лікування на пільгових умовах, раптового гострого захворювання, що не дає змоги її госпіталізувати внаслідок нетранспортабельності, вона після закінчення строку путівки перебуває у санаторно-курортному закладі безоплатно до дня, коли транспортування та переведення до лікувально-профілактичного закладу стане можливим.

Разом з цією особою у санаторно-курортному закладі можуть проживати і члени її сім’ї з оплатою собівартості перебування.

5.8. Після закінчення лікування особа отримує у санаторно-курортному закладі оформлений корінець до путівки з відміткою санаторно-курортного закладу УДО України про проведене лікування або акт про надання послуг із санаторно-курортного закладу.

VI. Порядок придбання, оплати та компенсації коштів за путівки

6.1. Особа сплачує вартість путівки у санаторно-курортному закладі.

6.2. Безоплатними путівками забезпечуються особи, зазначені у пункті 1.6 розділу I цієї Інструкції, а саме:

інваліди з числа осіб, на яких поширюється дія Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";

ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";

особи, зазначені у статтях 6-1-6-4 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань", які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";

особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;

особи, які надають медичну допомогу хворим на активні форми туберкульозу, працюють із живими збудниками туберкульозу чи матеріалами, що їх містять;

особи, які захворіли на туберкульоз внаслідок виконання службових обов’язків;

військовослужбовці, які направляються до санаторно-курортного закладу для продовження лікування відповідно до висновків військово-лікарської комісії після лікування у госпіталях;

діти-інваліди та інваліди з дитинства;

діти, які направляються до дитячого санаторно-курортного закладу, санаторно-курортного закладу для батьків з дітьми та до відділення "матері і дитини" санаторно-курортного закладу;

особи, які супроводжують інваліда війни I групи та інваліда I групи внаслідок захворювання, пов’язаного з проходженням військової служби (без права на лікування).

Інвалідів не можуть супроводжувати особи, які не досягли 18-річного віку, та інваліди I групи. На путівці особи, яка супроводжує інваліда I групи, робиться відмітка "Супровідник". Якщо інвалід I групи слідує на санаторно-курортне лікування без супровідника, він повинен мати довідку із закладу охорони здоров’я про те, що може обслуговувати себе самостійно. За потреби отримання лікування супровідник сплачує вартість свого лікування з урахуванням пільг, на які він має право.

6.3. Путівками з оплатою 25 відсотків їх планової собівартості забезпечуються:

військовослужбовці;

особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист" та які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";

члени сімей осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною. До таких членів сімей належать:

дружина або чоловік;

діти у віці до 18 років.

6.4. Путівками з оплатою 50 відсотків їх планової собівартості забезпечуються:

члени сімей військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби);

члени сімей військовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвісти під час проходження військової служби (крім військовослужбовців строкової служби). До таких членів сімей належать батьки, дружина (чоловік), неповнолітні діти, а також діти-інваліди та інваліди з дитинства (незалежно від їх віку), які отримують пенсію в разі втрати годувальника відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";

члени сімей осіб, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист".

6.5. Путівками з оплатою їх планової собівартості забезпечуються:

пенсіонери з числа військовослужбовців, звільнених зі служби в УДО України, які отримують пенсії відповідно до інших законів України;

батьки військовослужбовців та пенсіонерів УДО України, які не мають права на отримання пільгових путівок;

повнолітні діти військовослужбовців та пенсіонерів УДО України, які перебувають на їх утриманні та навчаються за денною формою навчання у вищих навчальних закладах І - ІV рівнів акредитації або професійно-технічних навчальних закладах, до закінчення цих навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.

6.6. При розміщенні особи у номері з поліпшеними умовами вона сплачує додаткову плату, розмір якої встановлюється відповідно до наказу УДО України.

6.7. Компенсація доплати, проведеної особою за проживання в номері з поліпшеними умовами, не здійснюється.

6.8. Кошти за невикористані дні лікування у разі дострокового вибуття з санаторно-курортного закладу повертаються особі та членам її сім’ї в санаторно-курортному закладі за заявою особи у разі:

відкликання з відпустки за рішенням Начальника УДО України або особи, яка його заміщує;

раптового тяжкого захворювання або смерті близьких родичів: дружини, чоловіка, дітей або батьків - на підставі належно завіреної копії документа, виданого закладом охорони здоров’я чи органом державної реєстрації актів цивільного стану;

переведення для продовження лікування до лікувально-профілактичного закладу;

у зв’язку з виявленими протипоказаннями для перебування в санаторно-курортному закладі.

6.9. Перебування в санаторно-курортному закладі понад строк, зазначений у путівці, через відсутність транспорту, проїзного квитка та з інших поважних причин (до 3 днів) оплачується особою з розрахунку планової собівартості путівки.

6.10. Грошова компенсація замість путівки надається відповідно до Порядку виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2004 року № 785.

6.11. Вартість самостійного санаторно-курортного лікування в санаторно-курортних закладах відшкодуванню не підлягає.

6.12. Отримання (придбання) путівок підрозділом УДО України здійснюється на підставі рішення СВК відповідно до договорів за рахунок коштів УДО України в межах бюджетних асигнувань на вказані цілі.

6.13. Після отримання від Медичної служби УДО України санаторно-курортної путівки особи прибувають до санаторно-курортного закладу УДО України чи інших відповідних закладів, з якими УДО України укладено договори про санаторно-курортне забезпечення, зазначеного у путівці, та сплачують її вартість безпосередньо у касу цього закладу.

6.14. Після прибуття з санаторно-курортного закладу УДО України чи інших відповідних закладів, з якими УДО України укладено договори про санаторно-курортне забезпечення, особи повинні надати до Фінансово-економічної служби УДО України:

рапорт про відшкодування коштів за придбані путівки;

корінець до путівки з відміткою санаторно-курортного закладу УДО України про проведене лікування або акт про надання послуг із санаторно-курортного закладу;

документи в оригіналі, що підтверджують оплату вартості путівки (чеки, квитанції тощо);

витяг з протоколу засідання СВК з рішенням про надання путівки.

6.15. Після отримання документів, визначених у пункті 6.14 цього розділу, Фінансово-економічна служба УДО України здійснює відшкодування коштів за придбані путівки на підставі витягу з протоколу засідання СВК з рішенням про надання путівки.

6.16. Особи, які згідно із цією Інструкцією мають право на забезпечення безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів, отримують відшкодування у розмірі 100 відсотків вартості путівок.

Особи, які згідно із цією Інструкцією мають право на забезпечення путівками до санаторно-курортних закладів з оплатою 25 відсотків їх вартості, отримують відшкодування у розмірі 75 відсотків вартості путівок.

Особи, які згідно із цією Інструкцією мають право на забезпечення путівками до санаторно-курортних закладів з оплатою 50 відсотків їх вартості, отримують відшкодування у розмірі 50 відсотків вартості путівок.

6.17. Компенсація за доплату, пов’язану з поліпшенням умов проживання в санаторно-курортних закладах УДО України чи в інших відповідних закладах, з якими УДО України укладено договори про санаторно-курортне забезпечення, та продовження строку лікування не здійснюється.

6.18. Закупівля та забезпечення путівками здійснюються в межах коштів, передбачених для УДО України на зазначену мету в державному бюджеті на відповідний рік.

Начальник Медичної служби

Управління Державної

охорони України

полковник медичної служби

В. Гловак


Додаток 1

до Інструкції про організацію

санаторно-курортного забезпечення

в Управлінні державної охорони України

(пункт 2.6)

ЖУРНАЛ

обліку санаторно-курортних путівок, виданих санаторно-відбірковою комісією Управління державної охорони України

Розпочато «___»_____ 20__

Закінчено «___»_____ 20__

№ з/п

Дата запису

Номер санаторно-курортної путівки

Найменування санаторію

Прибутковий документ

Строк санаторно-курортної путівки

Рішення СВК (дата, номер протоколу)

Кому видано

Відмітка про видачу санаторно-курортної путівки

з

по

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10


Додаток 2

до Інструкції про організацію

санаторно-курортного забезпечення

в Управлінні державної охорони України

(пункт 2.6)

КНИГА

реєстрації протоколів засідань санаторно-відбіркової комісії Управління державної охорони України

Розпочато «___»_____ 20__

Закінчено «___»_____ 20__

№ з/п

Дата засідання санаторно-відбіркової комісії

Реєстраційний номер протоколу

Примітка

1

2

3

4


Додаток 3

до Інструкції про організацію

санаторно-курортного забезпечення

в Управлінні державної охорони України

(пункт 2.6)

ЖУРНАЛ

обліку осіб, диспансерної групи Управління державної охорони України, які потребують санаторно-курортного лікування

Розпочато «___»_____ 20__

Закінчено «___»_____ 20__

№ з/п

Прізвище, ім’я, по батькові

Пільгова категорія

Рекомендований профіль санаторно-курортного закладу

Дата звернення

Відмітка про отримання санаторно-курортної путівки

1

2

3

4

5

6

|
Законодавчий акт: НАКАЗ від 27.08.2013 № 565 "Про організацію санаторно-курортного забезпечення в Управлінні державної охорони України". Управління державної охорони. 2013

= завантажити законодавчий акт, актуальний на поточний час =

НАКАЗ від 27.08.2013 № 565 "Про організацію санаторно-курортного забезпечення в Управлінні державної охорони України". 2013

- Антимонопольний комітет - Верховний Суд України - Вищий адміністративний суд України - Вищий господарський суд - Вищий спеціалізований суд - Генеральна прокуратура України - ДА електронного урядування - Державіаслужба України - Державні утворення на території України (1917-1920) - Держатомрегулювання - Держаудитслужба України - Держкомтелерадіо України - Держкордонслужба України - Держнаглядохоронпраці України - Держспецзв’язок - Держспоживстандарт України - Держстат України - Держфінпослуг України - ДКА України - Закони України - Законодавство Української РСР - Кабінет Міністрів України - Кодекси України - Конституційний Суд України - МВС України - МЗС України - Міжнародні документи, ратифіковані Верховною Радою України - Міжнародні угоди України - Мін'юст України - Мінагрополітики України - Мінекономрозвитку України - Міненерговугілля України - Мінінфраструктури України - Мінкультури України - Мінмолодьспорт України - Міноборони України - Мінприроди України - Мінрегіон України - Мінсоцполітики України - Мінфін України - МІП - МНС України - МОЗ України - МОН України - МТОТ - Нацдержслужба України - Національне агентство з питань запобігання корупції - Національне антикорупційне бюро України - Національний банк України - Нацком.енергетики - Нацкомфінпослуг - Нацрада телерадіомовлення - НКРЗІ - НКЦПФР - Основний Закон України - Пенсійний фонд України - Постанови Верховної Ради України - Президент України - РНБО України - Розпорядження Голови ВР України - Розпорядження Кабінета Міністрів України - Служба безпеки України - Служба зовнішньої розвідки - Укрдержархів - Управління державної охорони - Фонд гарант.вкладів фізич.осіб - Фонд державного майна - Фонд соцстраху по безробіттю - Фундаментальне законодавство України - Центрвиборчком України -