<<
>>

Стаття III

Інформація актуальна на 20.09.2016
завантажити документ, актуальний на поточний час

Заснування, розгортання та застосування багатонаціональних миротворчих сил Південно-Східної Європи

1. Цією Угодою Сторони засновують військовий компонент багатонаціональних миротворчих сил Південно-Східної Європи на рівні бригади - бригади Південно-Східної Європи (SEEBRIG).

Місце розміщення штабу SEEBRIG/штабного ядра буде визначено за згодою Сторін.

2. SEEBRIG буде заявлено в ООН та ОБСЄ. Відповідно до її можливостей вона буде доступною для виконання операцій із запобігання конфліктам, інших операцій із забезпечення миру, зокрема підтримки миру, установлення миру, побудови миру та гуманітарних операцій.

3. SEEBRIG буде доступною для можливого виконання операцій із запобігання конфліктам, інших операцій із забезпечення миру, які будуть проводитися згідно з мандатом ООН або ОБСЄ під керівництвом НАТО або ЗЄС. Вона також може брати участь у міжнародних ініціативах на зразок коаліції доброї волі. SEEBRIG також діятиме в дусі програми "Партнерство заради миру" ( 950_001 ).

4. Рішення про участь в операціях та розгортаннях, яке спочатку повинен запропонувати політично-військовий керівний комітет, підлягатиме політично-військовому консультуванню, як про це зазначено в статті 4, та Сторони затверджують його шляхом проведення їхніх відповідних національних правових процедур.

5. Після прийняття спільного конкретного політичного рішення про участь в операціях та розгортаннях SEEBRIG Сторони повинні зробити свої внески, доступні для SEEBRIG, протягом часу, запропонованого відповідним керівництвом та затвердженого політично-військовим керівним комітетом. Участь в особливій загальновійськовій групі тимчасового складу для кожної операції є виключно національним рішенням.

6.

Завдання, які виконуватиме SEEBRIG, і правила застосування зброї випливають з резолюцій міжнародної організації, яка відповідає за проведення відповідної операції, підлягають затвердженню Сторонами та ґрунтуються на пропозиціях політично-військового керівного комітету.

7. В операціях з підтримки миру під керівництвом НАТО та ЗЄС SEEBRIG підпорядковуватиметься структурам, визначеним мандатом відповідної міжнародної організації після погодження Сторонами участі в такій операції. Військова структура, під керівництвом якої діятиме бригада, спільно визначатиметься Сторонами.

8. Сторони, які надали сили для цієї операції, шляхом прийняття спільного рішення відкликають SEEBRIG від участі в операціях.

9. Кожна Сторона зберігає за собою право відкликати свої сили та (або) особовий склад від участі у відповідній операції за умови поінформування всім іншим Сторонам та запрошення їх до проведення консультацій не пізніше ніж за 30 діб до виконання такого рішення.

<< | >>
Законодавчий акт: Угода про багатонаціональні миротворчі сили Південно-Східної Європи " Офіційний переклад"Держави - учасниці цієї Угоди (далі - Сторони),. Рада Міністрів Оборони Південно-Східної Європи (РМО ПСЄ). 1998

= завантажити законодавчий акт, актуальний на поточний час =

Стаття III