Допоможи підроздлам ЗС України, задіяним в обороні Кривого Рогу і Дніпропетровської області!
 
>>

НАКАЗ від 20.01.2015 № 37 "Про затвердження Порядків визначення функціональних можливостей інваліда, дитини-інваліда, іншої особи". 2015

Інформація актуальна на 21.11.2016
завантажити документ, актуальний на поточний час

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

20.01.2015  № 37

Зареєстровано в Міністерстві

юстиції України

30 січня 2015 р.

за № 99/26544

Про затвердження Порядків визначення функціональних можливостей інваліда, дитини-інваліда, іншої особи

{Заголовок із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства соціальної політики № 535 від 20.05.2015}

{Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства соціальної політики

№ 535 від 20.05.2015

№ 822 від 26.07.2016}

Відповідно до пункту 31 Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2012 року № 321, НАКАЗУЮ:

1.

Затвердити Порядок визначення функціональних можливостей інваліда, дитини-інваліда, іншої особи, з порушеннями функцій нижніх кінцівок та Порядок визначення функціональних можливостей інваліда, дитини-інваліда, іншої особи з порушеннями функцій верхніх кінцівок, що додаються.

{Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства соціальної політики № 535 від 20.05.2015}

2.

Департаменту соціального захисту інвалідів (Полякова О.Ю.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Міністра соціальної політики України Шевченка В.В.

Міністр

П. Розенко

ПОГОДЖЕНО:

Голова Всеукраїнської

організації інвалідів України

«Союз організацій інвалідів України»

Голова виконавчого комітету

всеукраїнської спілки громадських організацій

«Конфедерація громадських організацій

інвалідів України»

Міністр охорони здоров'я України

Виконавчий директор

Національної Асамблеї інвалідів України

В.В. Назаренко

В.В. Карпенко

О. Квіташвілі

Н.С. Скрипка


ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства

соціальної політики України

20.01.2015  № 37

(у редакції наказу

Міністерства соціальної

політики України

26.07.2016 № 822)

Зареєстровано в Міністерстві

юстиції України

30 січня 2015 р.

за № 99/26544

ПОРЯДОК

визначення функціональних можливостей інваліда, дитини-інваліда, іншої особи з порушеннями функцій нижніх кінцівок

І.

Загальні положення

1. Цей Порядок встановлює процедуру визначення функціональних можливостей інвалідів, дітей-інвалідів, інших осіб з порушеннями функцій нижніх кінцівок (далі - особа з порушеннями функцій нижніх кінцівок), які потребують забезпечення протезно-ортопедичними виробами.

2. Для визначення ступеня функціональних можливостей осіб з порушеннями функцій нижніх кінцівок використовується п’ятиступенева система:

ступінь 0 (абсолютні обмеження) - нездатність до пересування. Особа з порушеннями функцій нижніх кінцівок не здатна пересуватися самостійно (крім подвійних ампутацій) або за допомогою протезно-ортопедичного виробу внаслідок тяжкого фізичного і психічного стану. За таких обставин протезування не проводиться (пересування - за допомогою крісла колісного);

ступінь I (значні обмеження) - здатність до пересування у приміщенні з додатковою опорою, на протезі. Особа з порушеннями функцій нижніх кінцівок здатна або має потенціал пересуватися за допомогою протезно-ортопедичного виробу з невеликою швидкістю тільки в межах приміщення (тривалість і відстань пересування обмежені). За таких обставин метою протезування є відтворення здатності стояти та обмеженої здатності пересуватися в приміщенні з додатковою опорою;

ступінь II (помірні обмеження) - необмежена здатність до пересування в приміщенні та обмежена здатність до пересування поза приміщенням. Особа з порушеннями функцій нижніх кінцівок здатна або має потенціал обмежено пересуватися за допомогою протезно-ортопедичного виробу у відкритому просторі з невеликою швидкістю, долаючи такі незначні перешкоди навколишнього середовища, як бордюри, окремі щаблі, нерівності ґрунту (швидкість і відстань пересування обмежені). За таких обставин метою протезування є відтворення здатності стояти, пересуватися в приміщенні та обмеженої здатності пересуватися поза приміщенням;

ступінь III (легкі обмеження) - необмежена здатність до пересування поза приміщенням / необмежене переміщення у відкритому просторі.

Особа з порушеннями функцій нижніх кінцівок здатна або має потенціал пересуватися за допомогою протезно-ортопедичного виробу зі швидкістю від середньої до високої, а також змінювати швидкість і долати більшість перешкод навколишнього середовища. Крім того, особа з порушеннями функцій нижніх кінцівок здатна пересуватися на пересіченій місцевості, може займатися професійною та іншими видами діяльності (швидкість і відстань пересування мають несуттєві обмеження). За таких обставин метою протезування є відтворення здатності стояти та здатності до необмеженого пересування в приміщенні та поза ним;

ступінь IV (немає обмежень) - необмежена здатність до пересування без додаткової опори поза приміщенням з особливо високими вимогами. Особа з порушеннями функцій нижніх кінцівок здатна або має потенціал необмежено пересуватися у відкритому просторі (швидкість руху та відстань, на яку вона може пересуватися, необмежені). За таких обставин метою протезування є відтворення здатності стояти і необмеженої здатності пересуватися в приміщенні та поза ним з особливо високими вимогами.

3. Ступінь функціональних можливостей особи з порушеннями функцій нижніх кінцівок впливає на функціональність протезно-ортопедичних виробів, якими забезпечується зазначена особа.

4. Забезпечення осіб з порушеннями функцій нижніх кінцівок протезно-ортопедичними виробами проводиться відповідно до Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2012 року № 321 (далі - Порядок).

5. Фонд соціального захисту інвалідів та його територіальні відділення мають право здійснювати огляд документів, на підставі яких особі з порушеннями функцій нижніх кінцівок було визначено ступінь функціональних можливостей.

ІІ. Визначення функціональних можливостей

1. Визначення ступеня функціональних можливостей особи з порушеннями функцій нижніх кінцівок проводиться у чотири етапи:

І - оцінювання факторів, які впливають на функціональність особи з порушеннями функцій нижніх кінцівок;

ІІ - оцінювання функціональних можливостей особи з порушеннями функцій нижніх кінцівок без протеза;

ІІІ - оцінювання потенційних функціональних можливостей особи з порушеннями функцій нижніх кінцівок з протезом;

ІV - визначення ступеня функціональних можливостей особи з порушеннями функцій нижніх кінцівок.

2. Оцінювання факторів, які впливають на функціональність особи з порушеннями функцій нижніх кінцівок (І етап), передбачає з’ясування такої інформації:

загальні дані (відомості про інвалідність (причина, група, зі строком / без переогляду), про родину (утримання малолітніх дітей), про житлові умови (стисла характеристика безперешкодності пересування, поверховість будинку, наявність ліфта), про трудову діяльність (місце роботи, професія, спеціальність, умови праці), вік, місцевість проживання (міська / сільська));

діагноз;

супутні захворювання;

анамнез (загальні фізичні характеристики (маса тіла, зріст (користувачам з масою тіла понад 125 кг призначають атипове протезування), дефекти верхніх кінцівок, кількість ампутаційних дефектів (одно- чи двобічна ампутація), обмеження рухливості тулуба, стан другої нижньої кінцівки, дані про конструкцію протезно-ортопедичного виробу, гільзу, комплектувальні вироби, матеріали, коли відбулося попереднє протезування і чи було воно доцільним));

загальний клінічний стан (серцево-судинна система, система дихальних шляхів, нервова система, трофічний стан (сукупність процесів клітинного живлення та обміну речовин), розумовий та психологічний стани);

характеристика кукси (довжина (коротка чи довга), форма (конічна, булавоподібна чи несформована), м’які тканини (коливання об’єму, мляві, ущільнені), шкіра (незагоєні рани, рубці, потертості, запальні захворювання), кровообіг (порушення артеріальної, венозної, лімфатичної циркуляції), біль (у разі навантажування, мимовільні болі, виражені фантомні болі), проксимальний суглоб (виражені контрактури суглобів, нестабільність суглоба, виражений больовий синдром суглоба)).

Зазначена інформація заноситься до Картки протезування (далі - Картка) за формою, затвердженою наказом Міністерства соціальної політики України від 04 липня 2012 року № 400 "Про затвердження форм документів з обліку та забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації", зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25 липня 2012 року за № 1253/21565 (у редакції наказу Міністерства соціальної політики України від 26 липня 2016 року № 822).

3. Оцінювання потенційних функціональних можливостей особи з порушеннями функцій нижніх кінцівок без протеза (ІІ етап) проводиться у тестовому режимі за формою, наведеною в додатку 1 до цього Порядку.

4. Оцінювання функціональних можливостей особи з порушеннями функцій нижніх кінцівок з протезом (ІІІ етап) проводиться у тестовому режимі за формою, наведеною в додатку 2 до цього Порядку.

5. Визначення ступеня функціональних можливостей особи з порушеннями функцій нижніх кінцівок (ІV етап) проводиться шляхом аналізу результатів I етапу з урахуванням оцінювання, проведеного на ІІ (для первинного протезування) та ІІІ (для повторного протезування) етапах.

У разі звернення особи з порушеннями функцій нижніх кінцівок з протезно-ортопедичним виробом, що не є придатним до експлуатації, функціональні можливості особи оцінюються за формою, наведеною в додатку 1 до цього Порядку.

Незалежно від результатів оцінювання ІV ступінь функціональних можливостей визначають особам, які брали участь в антитерористичній операції та/або забезпеченні її проведення і втратили функціональні можливості кінцівки або кінцівок.

Результати заносяться до Замовлення на виготовлення протезно-ортопедичного виробу за формою, затвердженою наказом Міністерства соціальної політики України від 04 липня 2012 року № 400 "Про затвердження форм документів з обліку та забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації", зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25 липня 2012 року за № 1253/21565 (у редакції наказу Міністерства соціальної політики України від 26 липня 2016 року № 822).

6. Після визначення ступеня функціональних можливостей особи з порушеннями функцій нижніх кінцівок фахівці (лікар і протезист) зазначають у Картці висновок про надання особі з порушеннями функцій нижніх кінцівок протезно-ортопедичної допомоги, вид протезно-ортопедичного виробу та засобів реабілітації, лікування, наявність протипоказань тощо.

Особа з порушеннями функцій нижніх кінцівок може бути забезпечена (за її бажанням) протезно-ортопедичним виробом нижчої функціональності, ніж їй передбачено відповідно до проведеного оцінювання.

За бажанням особа з порушеннями функцій нижніх кінцівок може бути забезпечена протезно-ортопедичним виробом вищої функціональності, ніж їй передбачено відповідно до проведеного оцінювання, на підставі медико-технічного обґрунтування, що затверджується керівником підприємства, яке забезпечує протезно-ортопедичним виробом, на строк експлуатації, передбачений законодавством.

Особі з порушеннями функцій нижніх кінцівок, якій за результатами оцінювання встановлено ІV ступінь функціональних можливостей, протезно-ортопедичний виріб видається на підставі медико-технічного обґрунтування, яке затверджується керівником підприємства, що забезпечує цим виробом.

{Порядок в редакції Наказу Міністерства соціальної політики № 822 від 26.07.2016}

Директор Департаменту

соціального захисту інвалідів

О. Полякова


Додаток 1

до Порядку визначення

функціональних можливостей

інваліда, дитини-інваліда,

іншої особи з порушеннями функцій

нижніх кінцівок

(пункт 3 розділу ІІ)

ТЕСТ

для оцінювання функціональних можливостей без протеза

Вік пацієнта:

до 49 років - 5 балів;

від 50 до 59 років - 4 бали;

від 60 до 70 років - 3 бали;

більше ніж 70 років - 2 бали.

Рівень ампутації/вроджених вад:

низький - 5 балів;

середній - 5 балів;

високий - 3 бали;

вичленення суглоба - 2 бали.

Кількість ампутацій/вроджених вад:

однієї стопи чи однієї гомілки - 5 балів;

двох стоп - 4 бали;

двох гомілок - 4 бали;

одного стегна - 4 бали;

стегна та гомілки - 3 бали;

обох стегон - 2 бали.

Причина відсутності кінцівки/кінцівок:

вроджені вади - 5 балів;

ургентна операція - 3 бали;

планова ампутація - 4 бали.

Супутні захворювання:

відсутні чи наявні, які не впливають на опорно-руховий апарат особи, - 5 балів;

соматичні (серцева недостатність, легенева недостатність, ниркова недостатність, цукровий діабет тощо) - 4 бали;

пов’язані з протезуванням (келоїдні рубці, трофічні виразки, остеомієліт на стороні ампутації чи стороні збереженої кінцівки, геміпарез на стороні ампутації тощо) - 3 бали;

розумова відсталість чи психічне захворювання - 2 бали.

Наявність контрактур:

так - 2 бали;

ні - 5 балів.

Здатність до пересування:

з милицями, утримування рівноваги без допоміжних засобів - 5 балів;

з милицями - 4 бали;

з ходунками - 3 бали;

на кріслі колісному самостійно - 2 бали;

на кріслі колісному за допомогою іншої особи - 0 балів.

Соціальні показники:

перебуває у трудових відносинах, є фізичною особою - підприємцем, провадить незалежну професійну діяльність, навчається, служить, займає виборну посаду, а також включений до основного складу, складу кандидатів та резерву команд, що беруть (братимуть) участь у всеукраїнських чи міжнародних спортивних змаганнях (за наявності довідки Українського центру з фізичної культури і спорту інвалідів, його регіональних або місцевих центрів)*, - 5 балів.

Показники функціональних можливостей

Сума балів

Вік пацієнта

Рівень ампутації/вроджених вад

Кількість ампутацій/вроджених вад

Причина відсутності кінцівки/кінцівок

Супутні захворювання

Наявність контрактур

Здатність до пересування

Соціальні показники

Усього

І ступінь - 13-16 балів

ІІ ступінь - 17-27 балів

ІІІ ступінь - 28-35 балів

IV ступінь - 36-40 балів

__________

* Зараховується 5 балів незалежно від кількості соціальних ознак в особи.

{Додаток 1 в редакції Наказу Міністерства соціальної політики № 822 від 26.07.2016}


Додаток 2

до Порядку визначення

функціональних можливостей

інваліда, дитини-інваліда,

іншої особи з порушеннями функцій

нижніх кінцівок

(пункт 4 розділу ІІ)

ТЕСТ

для оцінювання потенційних функціональних можливостей з протезом

Вік пацієнта:

до 49 років - 5 балів;

від 50 до 59 років - 4 бали;

від 60 до 70 років - 3 бали;

більше ніж 70 років - 2 бали.

Рівень ампутації/вроджених вад:

низький - 5 балів;

середній - 5 балів;

високий - 3 бали;

вичленення суглоба - 2 бали.

Кількість ампутацій/вроджених вад:

однієї стопи чи однієї гомілки - 5 балів;

двох стоп - 4 бали;

двох гомілок - 4 бали;

одного стегна - 4 бали;

стегна та гомілки - 3 бали;

обох стегон - 2 бали.

Причина відсутності кінцівки/кінцівок:

вроджені вади - 5 балів;

ургентна операція - 3 бали;

планова ампутація - 4 бали.

Супутні захворювання:

відсутні чи наявні, які не впливають на опорно-руховий апарат особи, - 5 балів;

соматичі (серцева недостатність, легенева недостатність, ниркова недостатність, цукровий діабет тощо) - 4 бали;

пов’язані з протезуванням (келоїдні рубці, трофічні виразки, остеомієліт на стороні ампутації чи стороні збереженої кінцівки, геміпарез на стороні ампутації тощо) - 3 бали;

розумова відсталість чи психічне захворювання - 2 бали.

Наявність контрактур:

так - 2 бали;

ні - 5 балів.

Здатність до пересування:

на протезі без додаткової опори - 5 балів;

на протезі з палицею - 4 бали;

на протезі з милицями - 3 бали;

на протезі з ходунками - 2 бали;

без протеза на кріслі колісному - 0 балів.

Використання протезно-ортопедичного виробу:

щодня без обмеження часу - 5 балів;

щодня до 8 годин - 4 бали;

за необхідності - 3 бали.

Соціальні показники:

перебуває у трудових відносинах, зареєстрований фізичною особою - підприємцем, провадить незалежну професійну діяльність, навчається, служить, займає виборну посаду, а також включений до основного складу, складу кандидатів та резерву команд, що беруть (братимуть) участь у всеукраїнських чи міжнародних спортивних змаганнях (за наявності довідки Українського центру з фізичної культури і спорту інвалідів, його регіональних або місцевих центрів)*, - 5 балів.

Показники функціональних можливостей

Сума балів

Вік пацієнта

Рівень ампутації/вроджених вад

Кількість ампутацій/вроджених вад

Причина відсутності кінцівки/кінцівок

Супутні захворювання

Наявність контрактур

Здатність до пересування

Використання протезно-ортопедичного виробу

Соціальні показники

Усього

І ступінь - 16-21 бал

ІІ ступінь - 22-34 бали

ІІІ ступінь - 35-40 балів

IV ступінь - 41-45 балів

__________

* Зараховується 5 балів незалежно від кількості соціальних ознак в особи.

{Додаток 2 в редакції Наказу Міністерства соціальної політики № 822 від 26.07.2016}


ПОРЯДОК

визначення функціональних можливостей інваліда, дитини-інваліда, іншої особи з порушеннями функцій верхніх кінцівок

І. Загальні положення

1. Цей Порядок встановлює механізм визначення функціональних можливостей інвалідів, дітей-інвалідів, інших осіб з порушеннями функцій верхніх кінцівок (далі – особа з порушеннями функцій верхніх кінцівок), які потребують забезпечення протезно-ортопедичними виробами.

2. Функціональні можливості особи з порушеннями функцій верхніх кінцівок впливають на функціональність протезних виробів, якими забезпечуються зазначені особи.

3. Для визначення функціональних можливостей осіб з порушеннями функцій верхніх кінцівок використовується чотириетапна система оцінювання функціональних можливостей, результати зазначених оцінювань заносяться до Протоколу обстеження особи з порушеннями функцій верхніх кінцівок (далі – Протокол) за формою, наведеною у додатку до цього Порядку.

4. Забезпечення осіб з порушеннями функцій верхніх кінцівок протезно-ортопедичними виробами здійснюється відповідно до Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2012 року № 321 (зі змінами) (далі – Порядок забезпечення).

5. Забезпечення протезно-ортопедичними виробами осіб з двобічними або сполученими ампутаційними дефектами не залежить від їх функціональних можливостей.

ІІ. Визначення функціональних можливостей осіб з порушеннями функцій верхніх кінцівок

1. Функціональні можливості осіб з порушеннями функцій верхніх кінцівок залежать від таких критеріїв:

ступеня втрати функціональних можливостей (залежно від рівня ампутації);

клінічного стану особи (стану м’язів плечового поясу і тулуба, обсягу рухів у суміжному до кукси суглобі тощо);

особливостей кукси (здатності м’язів кукси до скорочення, довжини кукси, наявності пороків і захворювань кукси тощо);

загальних фізичних характеристик особи (стану серцево-судинної системи, стану функцій тулуба, нижніх кінцівок та збереженої верхньої кінцівки, стану функцій органів слуху та зору тощо);

особистої мотивації особи до відтворення косметичних властивостей кінцівки та компенсації втрачених функцій кінцівки;

побутово-соціальних обставин (умов користування протезом, умов побутових та професійних дій, умов пересування, умов проживання).

2. Визначення функціональних можливостей особи з порушеннями функцій верхніх кінцівок складається з чотирьох етапів:

І етап – оцінювання ступеня втрати функціональних можливостей особи з порушеннями функцій верхніх кінцівок залежно від рівня ампутації;

ІІ етап – оцінювання критеріїв фізичного стану та результатів клінічного обстеження особи з порушеннями функцій верхніх кінцівок;

ІІІ етап – оцінювання особистої мотивації особи з порушеннями функцій верхніх кінцівок;

ІV етап – оцінювання побутово-соціальних обставин особи з порушеннями функцій верхніх кінцівок.

3. На І етапі оцінювання визначається ступінь втрати функціональних можливостей особи з порушеннями функцій верхніх кінцівок залежно від рівня ампутації відповідно до такої таблиці:

Ступінь втрати функціональних можливостей

Рівні ампутації

Ступінь 1

(незначні функціональні обмеження)

кукси на різних рівнях кисті та пальців

Ступінь 2

(помірні функціональні обмеження)

кукси на рівні зап’ястка;

кукси після вичленення в променезап’ястковому суглобі;

кукси передпліччя;

кукси після вичленення в ліктьовому суглобі

Ступінь 3

(значні функціональні обмеження)

кукси плеча;

кукси після вичленення в плечовому суглобі;

кукси після міжлопатково-грудної ампутації

Результати заносяться до Протоколу.

4. На ІІ етапі оцінюється фізичний стан та результати клінічного обстеження особи з порушеннями функцій верхніх кінцівок та з’ясовується така інформація:

загальні дані;

діагноз;

супутні захворювання;

загальні фізичні характеристики (стан серцево-судинної системи, стан функцій тулуба, нижніх кінцівок та збереженої верхньої кінцівки, стан функцій органів слуху та зору тощо);

дані клінічного обстеження (здатність м’язів кукси до скорочення, стан м’язів плечового поясу і тулуба, довжина кукси, наявність пороків і захворювань кукси, обсяг рухів у суміжних суглобах тощо).

Результати заносяться до Протоколу.

5. На ІІІ етапі оцінювання визначається особиста мотивація особи з порушеннями функцій верхніх кінцівок щодо властивостей протезно-ортопедичного виробу та з’ясовується така інформація:

бажання до відтворення косметичних властивостей кінцівки;

бажання до компенсації втрачених функцій кінцівки.

Результати заносяться до Протоколу.

6. На ІV етапі оцінювання визначається рівень функціональних та косметичних властивостей протезно-ортопедичного виробу та з’ясовується така інформація:

умови користування протезом;

умови побутових та професійних дій;

умови пересування;

умови проживання.

Результати заносяться до Протоколу.

7. Після оцінювання функціональних можливостей особи з порушеннями функцій верхніх кінцівок фахівці (лікар та протезист) зазначають у Протоколі висновок про надання особі з порушеннями функцій верхніх кінцівок протезно-ортопедичної допомоги, виду протезно-ортопедичного виробу та засобів реабілітації, лікування, наявність протипоказань тощо.

Директор

Департаменту соціального

захисту інвалідів

О. Полякова

{Наказ доповнено Порядком згідно з Наказом Міністерства соціальної політики № 535 від 20.05.2015}


Додаток

до Порядку визначення

функціональних можливостей

інваліда, дитини-інваліда, іншої особи

з порушеннями функцій верхніх кінцівок

(пункт 3 розділу І)

ПРОТОКОЛ

обстеження особи з порушеннями функцій верхніх кінцівок

Директор

Департаменту соціального

захисту інвалідів

О. Полякова

{Додаток в редакції Наказу Міністерства соціальної політики № 535 від 20.05.2015}

Документи та файли

Сигнальний документ — f438305n155.doc

Публікації документа

| >>
Законодавчий акт: НАКАЗ від 20.01.2015 № 37 "Про затвердження Порядків визначення функціональних можливостей інваліда, дитини-інваліда, іншої особи". Мінсоцполітики України. 2015

= завантажити законодавчий акт, актуальний на поточний час =

НАКАЗ від 20.01.2015 № 37 "Про затвердження Порядків визначення функціональних можливостей інваліда, дитини-інваліда, іншої особи". 2015

- Антимонопольний комітет - Верховний Суд України - Вищий адміністративний суд України - Вищий господарський суд - Вищий спеціалізований суд - Генеральна прокуратура України - ДА електронного урядування - Державіаслужба України - Державні утворення на території України (1917-1920) - Держатомрегулювання - Держаудитслужба України - Держкомтелерадіо України - Держкордонслужба України - Держнаглядохоронпраці України - Держспецзв’язок - Держспоживстандарт України - Держстат України - Держфінпослуг України - ДКА України - Закони України - Законодавство Української РСР - Кабінет Міністрів України - Кодекси України - Конституційний Суд України - МВС України - МЗС України - Міжнародні документи, ратифіковані Верховною Радою України - Міжнародні угоди України - Мін'юст України - Мінагрополітики України - Мінекономрозвитку України - Міненерговугілля України - Мінінфраструктури України - Мінкультури України - Мінмолодьспорт України - Міноборони України - Мінприроди України - Мінрегіон України - Мінсоцполітики України - Мінфін України - МІП - МНС України - МОЗ України - МОН України - МТОТ - Нацдержслужба України - Національне агентство з питань запобігання корупції - Національне антикорупційне бюро України - Національний банк України - Нацком.енергетики - Нацкомфінпослуг - Нацрада телерадіомовлення - НКРЗІ - НКЦПФР - Основний Закон України - Пенсійний фонд України - Постанови Верховної Ради України - Президент України - РНБО України - Розпорядження Голови ВР України - Розпорядження Кабінета Міністрів України - Служба безпеки України - Служба зовнішньої розвідки - Укрдержархів - Управління державної охорони - Фонд гарант.вкладів фізич.осіб - Фонд державного майна - Фонд соцстраху по безробіттю - Фундаментальне законодавство України - Центрвиборчком України -
- Законодавство Європейського співтовариства - Законодавство України - Міжнародне право -