НАКАЗ від 22.09.2021 № 1480 "Про затвердження Авіаційних правил України «Вимоги до цивільних аеродромів України щодо забезпечення обслуговування повітряного руху»". Державіаслужба України. 2021
Про затвердження Авіаційних правил України «Вимоги до цивільних аеродромів України щодо забезпечення обслуговування повітряного руху»
Відповідно до статті 11, частини четвертої статті 33 Повітряного кодексу України та з метою встановлення порядку забезпечення обслуговування повітряного руху на цивільних аеродромах України НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Авіаційні правила України «Вимоги до цивільних аеродромів України щодо забезпечення обслуговування повітряного руху», що додаються.
2. Управлінню аеронавігації (Сімак В.М.) забезпечити в установленому законодавством порядку:
подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
оприлюднення цього наказу на офіційному вебсайті Державіаслужби.
3. Цей наказ набирає чинності з 30 грудня 2022 року, але не раніше дня його офіційного опублікування.
ПОГОДЖЕНО: Голова Державної регуляторної служби України Міністр інфраструктури України |
О. Кучер О. Кубраков |
«Вимоги до цивільних аеродромів України щодо забезпечення обслуговування повітряного руху»
Ці Авіаційні правила визначають порядок забезпечення обслуговування повітряного руху на цивільних аеродромах України.2. Ці Авіаційні правила обов’язкові для виконання усіма фізичними та юридичними особами незалежно від форм власності та відомчої підпорядкованості, які провадять діяльність у галузі цивільної авіації та використання повітряного простору.
3. Терміни, що використовуються у цих Авіаційних правилах, вживаються у значеннях, наведених у Повітряному кодексі України, Положенні про використання повітряного простору України, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 06 грудня 2017 року № 954, інших нормативно-правових актах у галузі цивільної авіації України.
4. Обслуговування повітряного руху на цивільних аеродромах України, що належать державним органам, організовується експлуатантами цих аеродромів шляхом укладання відповідної угоди з провайдером аеронавігаційного обслуговування державної форми власності, сертифікованим відповідно до вимог Правил сертифікації суб’єктів, що надають послуги з аеронавігаційного обслуговування, затверджених наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 22 січня 2007 року № 42, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 07 лютого 2007 року за № 104/13371 (із змінами) (далі - Правила сертифікації суб’єктів, що надають послуги з аеронавігаційного обслуговування), Авіаційних правил України «Вимоги до провайдерів аеронавігаційного обслуговування, провайдерів послуг дизайну процедур польотів, провайдерів аеронавігаційних даних та до системи сертифікації та нагляду за ними», затверджених наказом Державної авіаційної служби України від 30 квітня 2021 року № 700, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 30 липня 2021 року за № 991/36613 (далі - Авіаційні правила України «Вимоги до провайдерів аеронавігаційного обслуговування, провайдерів послуг дизайну процедур польотів, провайдерів аеронавігаційних даних та до системи сертифікації та нагляду за ними»).
5. Обслуговування повітряного руху на цивільних аеродромах України, що належать органам місцевого самоврядування та суб’єктам авіаційної діяльності, забезпечується експлуатантами цих аеродромів самостійно при наявності сертифіката провайдера аеронавігаційного обслуговування, виданого відповідно до вимог Правил сертифікації суб’єктів, що надають послуги з аеронавігаційного обслуговування, Авіаційних правил України «Вимоги до провайдерів аеронавігаційного обслуговування, провайдерів послуг дизайну процедур польотів, провайдерів аеронавігаційних даних та до системи сертифікації та нагляду за ними», або шляхом укладення відповідної угоди з іншим утримувачем сертифіката провайдера аеронавігаційного обслуговування.
6. Загальні засади організації обслуговування повітряного руху на цивільних аеродромах України, забезпечення діяльності з обслуговування повітряного руху визначено Правилами обслуговування повітряного руху на цивільних аеродромах України, затвердженими наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 23 червня 2010 року № 383, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 25 жовтня 2010 року за № 979/18274, Авіаційними правилами України «Обслуговування повітряного руху», затвердженими наказом Державної авіаційної служби України від 16 квітня 2019 року № 475, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 04 липня 2019 року за № 727/33698, та іншими нормативно-правовими актами, що визначають вимоги до обслуговування повітряного руху.
7. При визначенні виду обслуговування повітряного руху на цивільних аеродромах України враховується річна кількість операцій повітряних суден на цих аеродромах.
8. Зліт або посадка повітряного судна дорівнюють одній операції.
9. Зльоти та посадки, які виконуються під час польотів, що починаються та закінчуються на цьому аеродромі (навчальні та тренувальні польоти, обльоти авіаційної техніки, наземних радіотехнічних та світлотехнічних засобів, випробування) у річній кількості операцій не враховуються.
10. Облік операцій здійснюється експлуатантом аеродрому у встановленому ним порядку.
11. Якщо річна кількість операцій перевищує 2500, експлуатант аеродрому зобов’язаний вжити заходів щодо забезпечення на аеродромі польотно-інформаційного обслуговування (AFIS).
12. Якщо на аеродромі здійснюються регулярні повітряні перевезення та річна кількість операцій перевищує 3500 або річна кількість операцій за правилами польотів за приладами перевищує 1750, експлуатант аеродрому зобов’язаний вжити заходів щодо забезпечення на аеродромі аеродромного диспетчерського обслуговування.
13. На аеродромах, які мають злітно-посадкові смуги, обладнані для точного заходу на посадку за II та III категоріями, аеродромне диспетчерське обслуговування забезпечується незалежно від кількості операцій.
14. З метою забезпечення прийнятного рівня безпеки польотів зазначена в пунктах 11, 12 річна кількість операцій для визначення виду обслуговування специфічних видів польотів (випробувальні, навчальні та тренувальні польоти, обльоти авіаційної техніки, польоти на скидання вантажу або буксирування, забезпечення парашутних стрибків) або обслуговування повітряного руху повітряних суден, що суттєво відрізняються за призначенням, типом, швидкістю, маневреними можливостями та мають різну відомчу належність, є предметом оцінки безпеки польотів, що проводиться експлуатантом аеродрому. Встановлення інших критеріїв впровадження або зміни виду обслуговування повітряного руху з урахуванням виявлених небезпечних факторів експлуатантом аеродрому погоджується з Державною авіаційною службою України.
Про затвердження Авіаційних правил України «Вимоги до цивільних аеродромів України щодо забезпечення обслуговування повітряного руху» Наказ; Державіаслужба України від 22.09.2021 № 1480 Прийняття від 22.09.2021 Постійна адреса: https://xn--80aagahqwyibe8an.com/go/z1384-21 |
станом на 16.04.2023 чинний |
Публікації документа
- Офіційний вісник України від 09.11.2021 — 2021 р., № 85, стор. 35, стаття 5461, код акта 107958/2021