Наближай ПЕРЕМОГУ!

Долучайся до збору на авто для виконання бойових завдань!

Звернення та звітність

 <<

ПРОТОКОЛ фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту сої з України до Китаю між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Генеральною адміністрацією нагляду за якістю, інспекції та карантину Китайської Народної Республіки. Мінагрополітики України. 2013

Документ актуальний на 10.04.2018
завантажити документ, актуальний на поточний час

ПРОТОКОЛ

фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту сої з України до Китаю між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Генеральною адміністрацією нагляду за якістю, інспекції та карантину Китайської Народної Республіки

Дата підписання:

05.12.2013

Дата набрання чинності для України:

05.12.2013

З метою здійснення безпечного експорту сої з України до Китаю, а також для забезпечення безпеки сільськогосподарського виробництва та екології у Китаю на основі результатів аналізу фітосанітарних ризиків ураження шкідливими організмами Міністерство аграрної політики та продовольства України (далі - Мінагрополітики України) та Генеральна адміністрація нагляду за якістю, інспекції та карантину Китайської Народної Республіки (далі - AQSIQ) обмінялись думками та досягли домовленостей щодо інспекційних та фітосанітарних вимог до сої походженням з України, що викладені нижче.

Стаття 1

Цей Протокол стосується сої, яка вирощується в Україні та експортується до Китаю на переробку, а не як насіннєвий матеріал. Наукова назва - Glycine max Merrill, назва англійською мовою - Soybean.

Стаття 2

Соя, що експортується до Китаю, повинна відповідати законодавству Китайської Народної Республіки про фітосанітарію та інспектування щодо імпорту рослин, національним стандартам Китайської Народної Республіки і не повинна містити живих комах та карантинних шкідливих організмів, які знаходяться під контролем у Китаї (зазначені у Додатку до цього Протоколу), а також не повинна бути умисно змішаною або зараженою іншими зерновими чи чужорідними матеріалами, що можуть містити шкідливі карантинні організми.

При експорті сої до Китаю залишки пестицидів та забруднюючі речовини мають відповідати вимогам відповідних законів, правил та стандартів Китайської Народної Республіки.

Стаття 3

Мінагрополітики України повинне використовувати визнані у світі методи контролю та інспектування, здійснювати нагляд і контроль в період вегетації сої щодо наявності таких шкідливих організмів, як Phytophtora sojae, Verticillium albo-atrum, Verticillium dahliae, Curtobacterium flaccumfaciens pv. Flaccumfaciens, Alfalfa mosaic virus, Arabis mosaic virus, Tobacco ringspot virus та Ditylenchus dipsaci для забезпечення відсутності таких шкідливих організмів у сої, що експортуватиметься до Китаю, та зберігати записи про нагляд.

Мінагрополітики України повинне запровадити інтегровану систему контролю за шкідливими організмами, яка передбачала б заходи щодо мінімізації випадків ураження сої іншими карантинними шкідливими організмами, що знаходяться під контролем Китаю, та нагляд за її застосуванням суб'єктами господарювання, що мають відношення до сої.

Мінагрополітики України зобов'язується досліджувати залишки пестицидів та забруднюючих речовин на територіях, де вирощується соя, та зберігати відповідні записи про нагляд.

Для кожного сезону збору врожаю Мінагрополітики України повинне надавати AQSIQ звіт про вміст шкідливих організмів, залишки пестицидів та забруднюючі речовини.

Стаття 4

Мінагрополітики України повинне вести реєстр експортерів, що експортують сою до Китаю, та елеваторів, з яких експортується соя до Китаю, з метою забезпечення виконання ними відповідних карантинних умов, а також Мінагрополітики України повинне завчасно надавати AQSIQ перелік таких зареєстрованих експортерів та елеваторів.

Стаття 5

Мінагрополітики України повинне забезпечити, щоб підприємства, які експортують сою до Китаю, здійснювали процедуру доочищення, зокрема просіювання під час зберігання і транспортування сої або до відвантаження, таким чином, щоб не допустити перенесення ґрунту, заражених рослин та насіння бур'янів.

Стаття 6

До початку експорту сої до Китаю Мінагрополітики України повинне проводити інспектування та карантин рослин.

На кожну партію, що відповідає вимогам цього Протоколу, Мінагрополітики України або уповноважений ним орган видаватиме фітосанітарний сертифікат із додатковою декларацією такого змісту: "Партія відповідає фітосанітарним вимогам, встановленим Протоколом фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту сої з України до Китаю між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Генеральною адміністрацією нагляду за якістю, інспекції та карантину Китайської Народної Республіки, та не містить карантинних шкідливих організмів, що знаходяться під контролем Китаю".

Мінагрополітики України повинне завчасно надавати зразок чинного фітосанітарного сертифіката або встановити електронну систему контролю фітосанітарного сертифіката для AQSIQ, щоб швидше визначити його дійсність, коли партія прибуває до портів Китаю.

Стаття 7

Китайські імпортери мають заздалегідь до підписання контракту отримати дозвіл на імпорт, що видається AQSIQ.

Соя повинна імпортуватися до визначених AQSIQ портів, а також перероблятись на визначених AQSIQ підприємствах.

Завантаження, розвантаження, транспортування, зберігання, переробка імпортованої сої повинні здійснюватися відповідно до вимог Китаю щодо карантину рослин та запобіжних вимог Китаю.

Соя не може потрапляти у вільний обіг на ринок до переробки та посів забороняється.

Стаття 8

Коли українська соя прибуває до китайських портів ввезення, китайські органи інспекції та карантину (підрозділи AQSIQ) проводитимуть інспектування та карантин рослин.

У разі виявлення будь-яких карантинних шкідливих організмів, що знаходяться під контролем Китаю, таку партію буде дозволено ввозити лише після ефективної обробки.

У разі неефективної обробки таку партію слід повернути або знищити.

Якщо залишки пестицидів та речовини-забруднювачі перевищують рівень національного стандарту AQSIQ, таку партію слід повернути або знищити.

Якщо проблема є достатньо серйозною, експорт української сої від відповідного експортера, елеватора, регіону вирощування або навіть з усіх регіонів вирощування в Україні буде призупинено до отримання AQSIQ підтвердження того, що Мінагрополітики України вжито ефективних заходів щодо вирішення цієї проблеми.

Стаття 9

Мінагрополітики України повинне своєчасно повідомляти AQSIQ у письмовій формі про нові шкідливі організми сої в Україні, або про нові пестициди та про заходи з контролю, вжиті Мінагрополітики України.

AQSIQ здійснюватиме подальшу оцінку ризиків та огляд, базуючись на ситуації щодо наявності шкідливих організмів та їх вилучення з української сої.

Стаття 10

Після початку програми щодо сої AQSIQ, у співробітництві з Мінагрополітики України, направлятиме кожні два роки до України посадових осіб з питань карантину з метою здійснення передвідвантажувальної інспекції, з метою огляду ситуації із шкідливими організмами, з метою інспектування та оцінки ефективності системи управління з питань карантину під час сівби, зберігання, транспортування та експорту соєвих бобів, щоб виконати обстеження та моніторинг шкідливих організмів, а також провести консультації з технічних питань з українськими експертами, з метою забезпечення відповідності імпортованих соєвих бобів карантинним вимогам цього Протоколу.

Витрати, пов'язані з поїздкою, включаючи транспорт, проживання та харчування, здійснюються Українською Стороною.

Стаття 11

Сторони домовилися на неперіодичній основі проводити зустрічі з технічних питань, у разі необхідності. Сторони також домовились вирішувати спори або будь-які інші непорозуміння, що виникають під час виконання цього Протоколу, шляхом дружніх консультацій.

Стаття 12

Цей Протокол набирає чинності з дати його підписання та залишається чинним протягом двохрічного періоду. Якщо жодна із Сторін не повідомляє у письмовій формі дипломатичними каналами іншу Сторону про свій намір внести зміни або припинити дію цього Протоколу за шість місяців до закінчення терміну його дії, дія цього Протоколу буде автоматично подовжуватися на наступний дворічний період.

Учинено в м. Пекін 5 грудня 2013 року в двох примірниках, кожний китайською, українською та англійською мовами, при цьому всі тексти є автентичними.

У разі виникнення розбіжностей при тлумаченні цього Протоколу переважну силу матиме текст англійською мовою.

За Міністерство

аграрної політики

та продовольства України

За Генеральну

адміністрацію нагляду

за якістю, інспекції

та карантину Китайської

Народної Республіки


Додаток

до Протоколу фітосанітарних

та інспекційних вимог щодо експорту

сої з України до Китаю

між Міністерством аграрної політики

та продовольства України

та Генеральною адміністрацією

нагляду за якістю, інспекції

та карантину Китайської Народної

Республіки

ПЕРЕЛІК

карантинних шкідливих організмів, що знаходяться під карантинним контролем в Китаю

1. Acanthoscelides obtectus (Say.)

2. Tribolium destructor Uyttenboogaart

3. Trogoderma granarium Everts

4. Ditylenchus dipsaci (Kuhn) Filipjev

5. Phytophthora sojae Kaufm. & Gerd.

6. Verticillium albo-atrum Reinke & Berthier

7. Verticillium dahliae Klebahn

8. Curtobacterium flaccumfaciens pv. flaccumfaciens (Hedges) Collins &Jones

9. Alfalfa mosaic virus (AMV)

10. Arabis mosaic virus (ArMV)

11. Tobacco ringspot virus (PBRSV)

12. Centaruea repens L.

13. Ambrosia artemisiifolia L.

14. Ambrosia trifida L.

15. Cirsium arvense(L.) Scopoli

16. Cenchrus spp.

17. Cuscuta spp.

18. Euphorbia dentate Michx.

19. Iva xanthifolia Nutt.

20. Solanum rostratum Dunal.

21. Sorghum halepense(L.) Pers. (Johnsongrass and its cross breeds)

22. Taraxacum officinale Weber

23. Xanthinm spp. (non-Chinese species)

Протокол фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту сої з України до Китаю між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Генеральною адміністрацією нагляду за якістю, інспекції та карантину Китайської Народної Республіки

Протокол; Мінагрополітики України від 05.12.2013

Підписання від 05.12.2013

Постійна адреса:

https://xn--80aagahqwyibe8an.com/go/156_098

Законодавство України

станом на 03.12.2023

чинний


Публікації документа

  • Офіційний вісник України від 21.01.2014 — 2014 р., № 5, стор. 204, стаття 155, код акта 71119/2014

= завантажити законодавчий акт, актуальний на поточний час =
<< | >>

Мінагрополітики України:

  1. НАКАЗ від 14.02.2019 № 57 "Про затвердження квот добування водних біоресурсів загальнодержавного значення в Азовському морі із затоками у 2019 році". Мінагрополітики України. 2019 рікк
  2. НАКАЗ від 14.02.2019 № 56 "Про затвердження лімітів та прогнозів допустимого спеціального використання водних біоресурсів загальнодержавного значення в Азовському морі із затоками на 2019 рік". Мінагрополітики України. 2019 рікк
  3. з ведення племінного обліку у птахівництві. Мінагрополітики України. 2019 рікк
  4. НАКАЗ від 22.01.2019 № 17 "Про затвердження Інструкції з бонітування птиці, Інструкції з ведення племінного обліку у птахівництві та зразків форм племінного обліку". Мінагрополітики України. 2019 рікк
  5. НАКАЗ від 05.02.2019 № 34 "Про затвердження Методів відбору зразків для визначення максимально допустимих рівнів нітратів у деяких харчових продуктах для цілей державного контролю". Мінагрополітики України. 2019 рікк
  6. НАКАЗ від 12.03.2019 № 119 "Про затвердження Режиму рибальства в басейні Азовського моря з усіма затоками, гирлами та лиманами у 2019 році ". Мінагрополітики України. 2019 рікк
  7. НАКАЗ від 19.03.2019 № 141 "Про внесення змін до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 20 березня 2018 року № 148". Мінагрополітики України. 2019 рікк
  8. НАКАЗ від 15.02.2019 № 60 "Про внесення змін до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 20 березня 2018 року № 149". Мінагрополітики України. 2019 рікк
  9. НАКАЗ від 22.02.2019 № 67 "Про затвердження державного логотипа для органічної продукції". Мінагрополітики України. 2019 рікк
  10. МЕМОРАНДУМ від домовилися про таке: "про взаєморозуміння між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Міністерством з питань зміни клімату та захисту навколишнього середовища Об’єднаних Арабських Еміратів щодо співробітництва у сфері сільського господарства та безпечності харчових продуктів". Мінагрополітики України. 2019 рікк
  11. НАКАЗ від 19.02.2019 № 66 "Про внесення зміни до Порядку роботи «гарячої лінії» Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру". Мінагрополітики України. 2019 рікк
  12. НАКАЗ від 27.03.2019 № 160 "Про внесення змін до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 18 квітня 2017 року № 228". Мінагрополітики України. 2019 рікк
  13. НАКАЗ від 13.03.2019 № 133 "Про внесення змін до Порядку роботи «гарячої» телефонної лінії Державного агентства рибного господарства України". Мінагрополітики України. 2019 рікк
  14. НАКАЗ від 18.03.2019 № 140 "Про внесення змін до Типового табеля забезпечення постачання суден флоту рибної промисловості". Мінагрополітики України. 2019 рікк
  15. НАКАЗ від 28.03.2019 № 163 "Про затвердження Змін до Порядку ідентифікації та реєстрації великої рогатої худоби та Порядку оформлення і видачі паспорта великої рогатої худоби". Мінагрополітики України. 2019 рікк
  16. НАКАЗ від 19.03.2019 № 143 "Про затвердження Порядку підтвердження спеціальних знань інспектора з органічного виробництва та/або обігу органічної продукції у сфері органічного виробництва". Мінагрополітики України. 2019 рікк
  17. НАКАЗ від 08.04.2019 № 180 "Про внесення змін до Порядку організації та проведення особистого прийому громадян у Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру та її територіальних органах". Мінагрополітики України. 2019 рікк
  18. НАКАЗ від 05.04.2019 № 177 "Про затвердження типової форми договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства". Мінагрополітики України. 2019 рікк
  19. НАКАЗ від 01.04.2019 № 170 "Про затвердження уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) у сферах насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти рослин". Мінагрополітики України. 2019 рікк
  20. НАКАЗ від 14.03.2019 № 138 "Про внесення змін до Положення про Головне управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в області, в місті Києві". Мінагрополітики України. 2019 рікк
- Антимонопольний комітет - Верховний Суд України - Вищий адміністративний суд України - Вищий господарський суд - Вищий спеціалізований суд - Генеральна прокуратура України - ДА електронного урядування - Державіаслужба України - Державні утворення на території України (1917-1920) - Держатомрегулювання - Держаудитслужба України - Держкомтелерадіо України - Держкордонслужба України - Держнаглядохоронпраці України - Держспецзв’язок - Держспоживстандарт України - Держстат України - Держфінпослуг України - ДКА України - Закони України - Законодавство Української РСР - Кабінет Міністрів України - Кодекси України - Конституційний Суд України - МВС України - МЗС України - Міжнародні документи, ратифіковані Верховною Радою України - Міжнародні угоди України - Мін'юст України - Мінагрополітики України - Мінекономрозвитку України - Міненерговугілля України - Мінінфраструктури України - Мінкультури України - Мінмолодьспорт України - Міноборони України - Мінприроди України - Мінрегіон України - Мінсоцполітики України - Мінфін України - МІП - МНС України - МОЗ України - МОН України - МТОТ - Нацдержслужба України - Національне агентство з питань запобігання корупції - Національне антикорупційне бюро України - Національний банк України - Нацком.енергетики - Нацкомфінпослуг - Нацрада телерадіомовлення - НКРЗІ - НКЦПФР - Основний Закон України - Пенсійний фонд України - Постанови Верховної Ради України - Президент України - РНБО України - Розпорядження Голови ВР України - Розпорядження Кабінета Міністрів України - Служба безпеки України - Служба зовнішньої розвідки - Укрдержархів - Управління державної охорони - Фонд гарант.вкладів фізич.осіб - Фонд державного майна - Фонд соцстраху по безробіттю - Фундаментальне законодавство України - Центрвиборчком України -