Наближай ПЕРЕМОГУ!

Долучайся до збору на авто для виконання бойових завдань!

Звернення та звітність

 <<

НАКАЗ від 27.01.2014 № 74 "Про затвердження Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в галузі державного експортного контролю". Мінекономрозвитку України. 2014

Документ актуальний на 07.04.2018
завантажити документ, актуальний на поточний час

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

НАКАЗ

27.01.2014  № 74

Зареєстровано в Міністерстві

юстиції України

17 лютого 2014 р.

за № 304/25081

Про затвердження Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в галузі державного експортного контролю

Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Закону України "Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання" та Положення про Державну службу експортного контролю України, затвердженого Указом Президента України від 08 квітня 2011 року № 448, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Інструкцію з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в галузі державного експортного контролю, що додається.

2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Державної служби експортного контролю України від 09 січня 2004 року № 4 "Про затвердження Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в галузі державного експортного контролю", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 21 січня 2004 року за № 89/8688 (із змінами).

3. Департаменту економіки оборони та безпеки забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Голову Державної служби експортного контролю України Демьохіна В.А.

Міністр економічного розвитку

і торгівлі України

І.М.

Прасолов

ПОГОДЖЕНО:

Голова Державної служби

експортного контролю України

В.А. Демьохін


ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства

економічного розвитку

і торгівлі України

27.01.2014  № 74

Зареєстровано в Міністерстві

юстиції України

17 лютого 2014 р.

за № 304/25081

ІНСТРУКЦІЯ

з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в галузі державного експортного контролю

I. Загальні положення

1.1. Ця Інструкція встановлює процедури складання та обліку протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з порушенням громадянами та посадовими особами законодавства в галузі державного експортного контролю (далі - адміністративні правопорушення), оформлення справ про адміністративні правопорушення та передання їх органові, уповноваженому розглядати такі справи.

1.2. У разі вчинення громадянами та посадовими особами адміністративних правопорушень, визначених статтями 188-17 та 212-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - Кодекс), уповноважена на те посадова особа Державної служби експортного контролю України (далі - Держекспортконтроль) складає протокол про адміністративне правопорушення (далі - протокол) за формою, наведеною в додатку до цієї Інструкції.

1.3. Посадові особи Держекспортконтролю, які мають право складати протокол (далі - уповноважена посадова особа), визначаються окремим актом персонального характеру Держекспортконтролю.

II. Складання протоколу про адміністративні правопорушення

2.1. Протокол складається українською мовою. Не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що вносяться до протоколу, а також унесення додаткових записів після того, як протокол підписаний особою, щодо якої він складений.

2.2. У протоколі зазначаються:

дата і місце його складання, посада, прізвище, ім’я та по батькові уповноваженої посадової особи, яка склала протокол;

відомості про особу, щодо якої складається протокол:

прізвище, ім’я та по батькові;

число, місяць, рік і місце народження;

громадянство;

місце проживання;

місце роботи;

посада;

чи є громадянин посадовою особою (чи виконує відповідні функції в галузі державного експортного контролю);

якщо громадянин чи посадова особа протягом року вже притягалися до адміністративної відповідальності, зазначаються дата і місце вчинення попереднього адміністративного правопорушення, а також вид адміністративного стягнення;

серія, номер паспорта, дата видачі й найменування органу, що його видав; серія, номер іншого документа, що посвідчує особу, щодо якої складається протокол, дата видачі й найменування підприємства, установи чи організації, що його видала.

Під час викладення обставин адміністративного правопорушення зазначаються дата і місце його вчинення, суть адміністративного правопорушення, нормативно-правові акти, вимоги яких порушено, відповідна частина статті Кодексу, якою відповідні діяння громадянина чи посадової особи віднесено до адміністративних правопорушень.

Кожне адміністративне правопорушення обґрунтовується, посилаючись на законодавство.

У протоколі зазначаються обставини, що пом’якшують чи обтяжують адміністративну відповідальність.

Громадянин чи посадова особа, які притягаються до адміністративної відповідальності, мають право: знайомитися з матеріалами справи, надавати пояснення та докази, заявляти клопотання; під час розгляду справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця в галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи; виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо вони не володіють мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі.

Громадянин чи посадова особа не несуть відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім’ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом. Громадянину чи посадовій особі повідомляється про місце розгляду адміністративної справи.

У протоколі зазначаються повне найменування та місцезнаходження органу, уповноваженого розглядати справи про адміністративні правопорушення і приймати рішення про накладення адміністративного стягнення.

Протокол підписує уповноважена посадова особа, яка його склала, і особа, яка притягається до адміністративної відповідальності.

За наявності свідків адміністративного правопорушення протокол може бути підписаний цими особами.

У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу про це робиться відповідна відмітка.

2.3. Протокол складається в усіх випадках учинення адміністративних правопорушень.

2.4. Якщо адміністративне правопорушення вчинено кількома особами, то протокол складається на кожну особу окремо.

2.5. Громадянин чи посадова особа, щодо яких складено протокол, мають право надати в протоколі пояснення і зауваження щодо його змісту, а також викласти мотиви своєї відмови від його підписання та подавати заяви і клопотання. У разі коли особа викладає свої пояснення на окремому аркуші, у протоколі про це робиться відповідна відмітка.

2.6. Під час складання протоколу громадянину чи посадовій особі, щодо яких складається протокол, пропонується надати пояснення по суті вчиненого адміністративного правопорушення. У разі відмови громадянина чи посадової особи, щодо яких складається протокол, від надання пояснень по суті вчиненого адміністративного правопорушення уповноважена посадова особа вносить до протоколу відповідний запис.

2.7. До протоколу долучаються матеріали, які підтверджують факт учинення адміністративного правопорушення (акти перевірок, висновки експертів, письмові пояснення, повідомлення, листування з особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, тощо).

2.8. Кожен доданий до протоколу документ повинен мати реквізити (дату, адресу, назву, підпис тощо) і відповідати своєму призначенню, містити достовірну інформацію та відповідати вимогам законодавства.

2.9. Протокол надсилається до суду. Копія протоколу зберігається в Держекспортконтролі та надається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.

2.10. Оформлений протокол разом із доданими документами та супровідним листом за підписом Голови Держекспортконтролю або його першого заступника (заступника) надсилається до суду за місцем складення протоколу.

III. Діловодство у справах про адміністративні правопорушення

3.1. Облік протоколів здійснюється з використанням автоматизованої бази даних Держекспортконтролю "Розслідування".

Порядок ведення бази даних Держекспортконтролю "Розслідування" установлюється наказом Держекспортконтролю організаційно-розпорядчого характеру.

3.2. Усі матеріали, що стосуються одного адміністративного правопорушення конкретного громадянина чи посадової особи, формуються у відповідну номенклатурну справу діловодства Держекспортконтролю, яка зберігається в установленому порядку протягом трьох років з дати підписання протоколу.

Директор департаменту

економіки оборони та безпеки

П.Г. Неботов


Додаток

до Інструкції з оформлення матеріалів

про адміністративні правопорушення

в галузі державного експортного

контролю

(пункт 1.2)

ПРОТОКОЛ

про адміністративне правопорушення

Про затвердження Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в галузі державного експортного контролю

Наказ; Мінекономрозвитку України від 27.01.2014 № 74

Прийняття від 27.01.2014

Постійна адреса:

https://xn--80aagahqwyibe8an.com/go/z0304-14

Законодавство України

станом на 08.12.2023

чинний


Документи та файли

  • Сигнальний документ — f418256n62.doc від 27.02.14 12:55, 62 кб

Публікації документа

  • Офіційний вісник України від 07.03.2014 — 2014 р., № 18, стор. 213, стаття 558, код акта 71620/2014

= завантажити законодавчий акт, актуальний на поточний час =
<< | >>

Мінекономрозвитку України:

  1. НАКАЗ від 27.02.2019 № 329 "Про затвердження форми заяви на одержання висновку щодо продовження граничних строків розрахунків за окремими операціями з експорту та імпорту товарів, установлених Національним банком, та Інструкції щодо її заповнення, форми висновку щодо продовження граничних строків розрахунків за окремими операціями з експорту та імпорту товарів, установлених Національним банком". Мінекономрозвитку України. 2019 рікк
  2. НАКАЗ від 29.01.2019 № 96 "Про затвердження уніфікованої форми акта, складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері інтелектуальної власності, та форми припису щодо усунення порушень, виявлених під час проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері інтелектуальної власності". Мінекономрозвитку України. 2019 рікк
  3. НАКАЗ від 23.01.2019 № 68 "Про затвердження Інструкції щодо заповнення заяви про отримання повноважень на право здійснення експорту, імпорту товарів військового призначення та товарів, які містять відомості, що становлять державну таємницю". Мінекономрозвитку України. 2019 рікк
  4. НАКАЗ від 04.02.2019 № 149/44 "Про затвердження Порядку інформаційної взаємодії між електронною системою закупівель, єдиним веб-порталом використання публічних коштів та інформаційною системою Державної казначейської служби України". Мінекономрозвитку України. 2019 рікк
  5. НАКАЗ від 22.02.2019 № 302 "Про визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів Міністерства статистики України". Мінекономрозвитку України. 2019 рікк
  6. НАКАЗ від 13.02.2019 № 217 "Про затвердження Інструкції з оформлення державними інспекторами з питань інтелектуальної власності Міністерства економічного розвитку і торгівлі України матеріалів про адміністративні правопорушення". Мінекономрозвитку України. 2019 рікк
  7. НАКАЗ від 11.03.2019 № 380 "Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Державного агентства України з інвестицій та розвитку від 23 листопада 2010 року № 122". Мінекономрозвитку України. 2019 рікк
  8. НАКАЗ від 06.03.2019 № 358 "Про затвердження Технічного регламенту маркування матеріалів, що використовуються для виготовлення основних складових взуття, яке надходить для продажу споживачу". Мінекономрозвитку України. 2019 рікк
  9. НАКАЗ від 19.02.2019 № 263 "Про затвердження Регламенту Апеляційної палати Міністерства економічного розвитку і торгівлі України". Мінекономрозвитку України. 2019 рікк
  10. НАКАЗ від 21.03.2019 № 463 "Про внесення змін до наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22 березня 2016 року № 490". Мінекономрозвитку України. 2019 рікк
  11. НАКАЗ від 24.05.2019 № 898 "Про внесення змін до Порядку визначення предмета закупівлі". Мінекономрозвитку України. 2019 рікк
  12. НАКАЗ від 03.05.2019 № 770 "Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 28 жовтня 2010 року № 487". Мінекономрозвитку України. 2019 рікк
  13. НАКАЗ від 17.04.2019 № 647 "Про затвердження форми звіту телерадіоорганізацій". Мінекономрозвитку України. 2019 рікк
  14. НАКАЗ від 13.05.2019 № 825/453/1455/5 "Про затвердження Змін до Порядку передачі нерухомого майна у власність творчим спілкам". Мінекономрозвитку України. 2019 рікк
  15. НАКАЗ від 07.05.2019 № 790 "Про внесення змін до Порядку визначення предмета закупівлі". Мінекономрозвитку України. 2019 рікк
  16. НАКАЗ від 16.04.2019 № 642 "Про внесення змін до наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 08.02.2016 № 193". Мінекономрозвитку України. 2019 рікк
  17. НАКАЗ від 19.04.2019 № 667 "Про затвердження типових форм документів у сфері державного ринкового нагляду і державного контролю продукції". Мінекономрозвитку України. 2019 рікк
  18. НАКАЗ від 13.05.2019 № 823/191/153 "Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України, Міністерства статистики України від 18 квітня 1996 року № 49/76/117". Мінекономрозвитку України. 2019 рікк
  19. НАКАЗ від 03.04.2019 № 552 "Про затвердження Порядку проведення Міністерством економічного розвитку і торгівлі України перевірок суб’єктів первинного фінансового моніторингу". Мінекономрозвитку України. 2019 рікк
  20. НАКАЗ від 15.05.2019 № 851 "Про затвердження уніфікованої форми акта, складеного за результатами здійснення планової (позапланової) перевірки призначеного органу з оцінки відповідності чи визнаної незалежної організації щодо відповідності вимогам до призначених органів з оцінки відповідності чи визнаних незалежних організацій і виконання ними своїх обов’язків, установлених Законом України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності» та відповідними технічними регламентами". Мінекономрозвитку України. 2019 рікк
- Антимонопольний комітет - Верховний Суд України - Вищий адміністративний суд України - Вищий господарський суд - Вищий спеціалізований суд - Генеральна прокуратура України - ДА електронного урядування - Державіаслужба України - Державні утворення на території України (1917-1920) - Держатомрегулювання - Держаудитслужба України - Держкомтелерадіо України - Держкордонслужба України - Держнаглядохоронпраці України - Держспецзв’язок - Держспоживстандарт України - Держстат України - Держфінпослуг України - ДКА України - Закони України - Законодавство Української РСР - Кабінет Міністрів України - Кодекси України - Конституційний Суд України - МВС України - МЗС України - Міжнародні документи, ратифіковані Верховною Радою України - Міжнародні угоди України - Мін'юст України - Мінагрополітики України - Мінекономрозвитку України - Міненерговугілля України - Мінінфраструктури України - Мінкультури України - Мінмолодьспорт України - Міноборони України - Мінприроди України - Мінрегіон України - Мінсоцполітики України - Мінфін України - МІП - МНС України - МОЗ України - МОН України - МТОТ - Нацдержслужба України - Національне агентство з питань запобігання корупції - Національне антикорупційне бюро України - Національний банк України - Нацком.енергетики - Нацкомфінпослуг - Нацрада телерадіомовлення - НКРЗІ - НКЦПФР - Основний Закон України - Пенсійний фонд України - Постанови Верховної Ради України - Президент України - РНБО України - Розпорядження Голови ВР України - Розпорядження Кабінета Міністрів України - Служба безпеки України - Служба зовнішньої розвідки - Укрдержархів - Управління державної охорони - Фонд гарант.вкладів фізич.осіб - Фонд державного майна - Фонд соцстраху по безробіттю - Фундаментальне законодавство України - Центрвиборчком України -