Допоможи підроздлам ЗС України, задіяним в обороні Кривого Рогу і Дніпропетровської області!
 <<
>>

НАКАЗ від 04.07.2018 № 3050 "Про затвердження Критеріїв прозорого розподілу бюджетних коштів між олімпійськими видами спорту". Мінмолодьспорт України. 2018

Документ актуальний на 09.08.2018
завантажити документ, актуальний на поточний час

МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

НАКАЗ

04.07.2018  № 3050

Зареєстровано в Міністерстві

юстиції України

23 липня 2018 р.

за № 853/32305

{Наказ втратив чинність на підставі  Наказу Міністерства молоді та спорту № 2644 від 23.11.2020}

Про затвердження Критеріїв прозорого розподілу бюджетних коштів між олімпійськими видами спорту

Відповідно до пункту 30 Заходів щодо запобігання корупції в міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, затверджених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 05 жовтня 2016 року № 803-р (зі змінами), НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Критерії прозорого розподілу бюджетних коштів між олімпійськими видами спорту, що додаються.

2. Департаменту олімпійського спорту забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Відділу взаємодії з громадськістю та засобами масової інформації забезпечити оприлюднення цього наказу на офіційному веб-сайті Міністерства молоді та спорту України.

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Міністр молоді

та спорту України

І.О. Жданов


ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства молоді

та спорту України

04 липня 2018 року № 3050

Зареєстровано в Міністерстві

юстиції України

23 липня 2018 р.

за № 853/32305

КРИТЕРІЇ

прозорого розподілу бюджетних коштів між олімпійськими видами спорту

І.

Загальні положення

1. Ці Критерії визначають механізм розподілення бюджетних коштів між олімпійськими видами спорту.

2. Розподіл бюджетних коштів між олімпійськими видами спорту на реалізацію спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України (далі - Єдиний календарний план) на відповідний рік за бюджетною програмою КПКВК 3401220 «Розвиток фізичної культури, спорту вищих досягнень та резервного спорту», здійснюється за такими критеріями:

результат, показаний спортсменами на Олімпійських іграх (перших два роки олімпійського чотириріччя), чемпіонатах світу та Європи серед дорослих та найближчої до дорослих спортсменів вікової групи;

представництво спортсменів України в Олімпійських іграх з виду спорту;

категорія пріоритетності олімпійських видів спорту, що затверджується наказом Міністерства молоді та спорту України.

3. Прозорий розподіл бюджетних коштів здійснюється за визначеними показниками критеріїв та їх співвідношенням за формулами розподілу бюджетних коштів між олімпійськими видами спорту, наведеними в додатку до цих Критеріїв.

4. Формули розподілу бюджетних коштів між олімпійськими видами спорту застосовуються окремо для індивідуальних літніх і зимових олімпійських видів спорту та командних ігрових олімпійських видів спорту.

ІІ. Показники критеріїв

1. При розподілі загальної суми бюджетних коштів використовуються показники критеріїв окремо в:

індивідуальних літніх олімпійських видах спорту (бадмінтон, бокс, боротьба вільна, боротьба греко-римська, важка атлетика, велоспорт, веслувальний слалом, веслування академічне, веслування на байдарках і каное, вітрильний спорт, гімнастика спортивна, гімнастика художня, гольф, дзюдо, карате, кінний спорт, легка атлетика, плавання, плавання синхронне, стрільба з лука, стрільба кульова, стрільба стендова, стрибки на батуті, скелелазіння, стрибки у воду, сучасне п’ятиборство, теніс, теніс настільний, триатлон, тхеквондо ВТФ, фехтування);

індивідуальних зимових олімпійських видах спорту (біатлон, гірськолижний спорт, ковзанярський спорт, лижні гонки, лижне двоборство, стрибки на лижах з трампліна, санний спорт, скелетон, сноубординг, фігурне катання, фристайл, шорт-трек, бобслей);

командних ігрових олімпійських видах спорту (баскетбол, водне поло, волейбол, волейбол пляжний, гандбол, регбі, футбол, хокей на траві, хокей з шайбою, бейсбол, софтбол, кьорлінг).

2. Результат, показаний спортсменами на Олімпійських іграх (перших два роки олімпійського чотириріччя), чемпіонатах світу та Європи серед дорослих та найближчої до дорослих спортсменів вікової групи, оцінюється за сумою очок, що нараховані з урахуванням додатка 3 до Положення про рейтинг з олімпійських видів спорту в Україні, затвердженого наказом Міністерства молоді та спорту України від 21 жовтня 2013 року № 677, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06 листопада 2013 року за № 1893/24425.

При нарахуванні очок враховуються:

в індивідуальних літніх і зимових олімпійських видах спорту та командних ігрових олімпійських видах спорту - кількість медалей;

у командних номерах програми індивідуальних літніх і зимових олімпійських видів спорту - загальна кількість медалей усіх членів команди, помножена на коефіцієнт 0,5.

3. Категорія пріоритетності олімпійських видів спорту визначається відповідно до Положення про критерії пріоритетності олімпійських видів спорту, затвердженого наказом Міністерства молоді та спорту України від 15 червня 2016 року № 2392, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 липня 2016 року за № 917/29047 (зі змінами).

4. Витрати на проведення офіційних міжнародних змагань в Україні не включаються до загальної суми, що розподіляється між видами спорту. Обсяги коштів на проведення таких змагань визначаються у кошторисі на їх проведення, що складається з урахуванням наказу Міністерства молоді та спорту України від 09 лютого 2018 року № 617, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03 березня 2018 року за № 264/31716, та положення (регламенту) про такі змагання.

ІІІ. Співвідношення у показниках критеріїв розподілу бюджетних коштів між олімпійськими видами спорту

1. При розподілі кошти із загального обсягу бюджетних коштів розподіляються окремо на:

офіційні заходи, включені до Єдиного календарного плану (окрім офіційних міжнародних змагань, що проводяться в Україні та включені до Єдиного календарного плану);

офіційні міжнародні змагання, що проводяться в Україні та включені до Єдиного календарного плану;

види спорту з низьким рівнем спортивного результату, низькою чисельністю осіб, які займаються організаційними формами занять, та недостатньо розвиненою інфраструктурою.

2. При розподілі суми бюджетних коштів за відповідною бюджетною програмою між олімпійськими видами спорту, що спрямовується для фінансування заходів, включених до Єдиного календарного плану, встановлюється співвідношення між показниками критеріїв, які обраховуються та розподіляються за формулами розподілу бюджетних коштів між олімпійськими видами спорту:

66 % - індивідуальні літні олімпійські види спорту;

12 % - індивідуальні зимові олімпійські види спорту;

12 % - командні ігрові олімпійські види спорту;

10 % - від загального обсягу бюджетних коштів спрямовується на підтримку видів спорту, що розвиваються, та видів спорту, сума розподілених коштів у яких недостатня для здійснення обґрунтованої ефективної підготовки.

3. Сума бюджетних коштів на фінансування заходів, включених до Єдиного календарного плану, з індивідуальних літніх (66 % від загального обсягу бюджетних коштів) і зимових (12 % від загального обсягу бюджетних коштів) олімпійських видів спорту обраховується у співвідношенні:

88 % коштів спрямовується за результат, показаний спортсменами на Олімпійських іграх, чемпіонатах світу та Європи серед дорослих та молоді або найближчої до дорослих спортсменів вікової групи (у формулі розподілу бюджетних коштів між олімпійськими видами спорту з індивідуальних літніх і зимових олімпійських видів спорту позначається літерою «С»);

12 % коштів розподіляється рівними частками між видами спорту окремо в індивідуальних літніх олімпійських видах спорту та індивідуальних зимових олімпійських видах спорту (у формулі розподілу бюджетних коштів між олімпійськими видами спорту позначається літерою «А»).

4. Сума бюджетних коштів на фінансування заходів з командних ігрових олімпійських видів спорту (12 % від загального обсягу бюджетних коштів), включених до Єдиного календарного плану, обраховується у співвідношенні:

70 % коштів спрямовується за результат, показаний спортсменами на офіційних міжнародних змаганнях, включених до Єдиного календарного плану (у формулі розподілу бюджетних коштів між олімпійськими видами спорту з командних ігрових олімпійських видів спорту позначається літерою «С»);

30 % коштів розподіляється рівними частками між видами спорту (у формулі розподілу бюджетних коштів між олімпійськими видами спорту з командних ігрових олімпійських видів спорту позначається літерою «А»).

5. Для видів спорту з низьким рівнем спортивного результату, низькою чисельністю осіб, які займаються організаційними формами занять, та недостатньо розвиненою інфраструктурою щороку за моніторингом стану їх розвитку встановлюється фіксована сума коштів, що розподіляється між цими видами спорту і спрямовується насамперед на проведення всеукраїнських спортивних змагань.

6. З метою уніфікації показників вводиться шкала коефіцієнтів, що вираховуються із загального показника від мінімального до максимального значення для кожного виду спорту, зокрема:

коефіцієнт участі в Олімпійських іграх - від 1 до 1,2 - при врахуванні відсотка спортсменів з виду спорту, які брали участь у змаганнях на останніх Олімпійських іграх, у співвідношенні до максимально можливого стартового складу спортсменів з виду спорту на Олімпійських іграх від кожної країни;

коефіцієнт пріоритетності - від 1 до 1,3 - при врахуванні категорії пріоритетності виду спорту (І категорія - 1,3; ІІ категорія - 1,15; ІІІ категорія - 1).

ІV. Порядок роботи комісії

1. Для обговорення обсягів коштів, що розподіляються між олімпійськими видами спорту, та розгляду відповідних матеріалів наказом Міністерства молоді та спорту України утворюється комісія з метою:

узгодження спірних питань при розподілі коштів;

розгляду пропозицій від тренерського складу штатної команди національних збірних команд з видів спорту на отримання додаткового фінансування та для підтримання видів спорту, які розвиваються, що подаються у письмовій формі із розрахунками витрат;

підготовки пропозицій щодо виділення додаткового фінансування або обмеження суми коштів, розподіленої за відповідною формулою;

визначення переліку олімпійських видів спорту з низьким рівнем спортивного результату, малою чисельністю осіб, які займаються, та недостатньо розвинутою інфраструктурою, на які виділяються кошти з фіксованою сумою, та визначення такої суми на поточний рік для забезпечення заходів, включених до Єдиного календарного плану;

розподілу коштів у разі виникнення їх економії.

2. До складу комісії входять голова, заступник голови, секретар та 10 членів комісії, зокрема 5 представників від Міністерства молоді та спорту України і 5 представників від громадськості (за згодою). Формою роботи комісії є засідання, які проводяться за необхідності.

Засідання комісії вважається правоможним, якщо на ньому присутні не менше двох третин її членів.

3. Рішення комісії ухвалюється простою більшістю голосів присутніх членів шляхом відкритого голосування та оформлюється протоколом, який підписується головуючим на засіданні і секретарем, та видається відповідний наказ Міністерства молоді та спорту України.

У разі рівної кількості голосів голос головуючого є вирішальним. Член комісії, який не підтримує рішення комісії, може викласти в письмовій формі свою окрему думку, що додається до протоколу засідання комісії.

4. Засідання комісії проводиться у десятиденний строк після затвердження Державного бюд-жету України на відповідний рік, на який здійснюється розподіл бюджетних коштів, та в разі наявності економії коштів протягом року.

5. У разі якщо сума бюджетних коштів за результатами розподілення перевищує потребу певного олімпійського виду спорту на фінансування офіційних заходів або у разі економії, що виникла протягом року, кошти розподіляються комісією між іншими олімпійськими видами спорту за наявності письмового звернення до комісії керівника відділу департаменту олімпійського спорту, до компетенції якого віднесена координація відповідного виду спорту, про суму таких коштів, про що видається відповідний наказ Міністерства молоді та спорту України.

Директор департаменту

олімпійського спорту

Р.Я. Вірастюк

Додаток

до Критеріїв прозорого розподілу

бюджетних коштів між олімпійськими

видами спорту

(пункт 3 розділу І)

ФОРМУЛИ

розподілу бюджетних коштів між олімпійськими видами спорту

Для індивідуальних літніх і зимових олімпійських видів спорту:

Для командних ігрових олімпійських видів спорту:

де

A

-

сума коштів, що розподіляється рівними частками між всіма видами спорту (окремо для індивідуальних літніх олімпійських видів спорту, індивідуальних зимових олімпійських видів спорту та командних ігрових олімпійських видів спорту);

B

-

кількість видів спорту, між якими розподіляються кошти рівними частками (окремо для індивідуальних літніх олімпійських видів спорту, індивідуальних зимових олімпійських видів спорту, командних ігрових олімпійських видів спорту);

C

-

сума коштів, передбачена для розрахунку за показник результатів, показаних спортсменами на Олімпійських іграх, чемпіонатах світу та Європи серед дорослих та найближчої до дорослих спортсменів вікової групи (окремо для індивідуальних літніх олімпійських видів спорту, індивідуальних зимових олімпійських видів спорту, командних ігрових олімпійських видів спорту);

D

-

загальна сума очок за результати, показані спортсменами в усіх видах спорту на Олімпійських іграх, чемпіонатах світу та Європи серед дорослих та найближчої до дорослих спортсменів вікової групи (окремо в індивідуальних літніх олімпійських видах спорту, індивідуальних зимових олімпійських видах спорту, командних ігрових олімпійських видах спорту), для визначення вартості одного очка;

Z

-

сума очок за результат, показаний спортсменами у виді спорту на Олімпійських іграх, чемпіо-натах світу та Європи серед дорослих та найближчої до дорослих спортсменів вікової групи;

Koi

-

коефіцієнт участі в Олімпійських іграх, який вираховується з показника, що дорівнює відсотку від кількості спортсменів, які брали участь у змаганнях на останніх Олімпійських іграх, у співвідношенні до стартового складу спортсменів з виду спорту на Олімпійських іграх від кожної країни (в індивідуальних літніх олімпійських видах спорту та індивідуальних зимових олімпійських видах спорту);

Kpr

-

коефіцієнт пріоритетності, який вираховується з показника, що дорівнює категорії пріоритетності видів спорту (окремо в індивідуальних літніх олімпійських видах спорту, індивідуальних зимових олімпійських видах спорту, командних ігрових олімпійських видах спорту);

Р

-

сума коштів, що виділяється на реалізацію спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану з індивідуальних літніх і зимових олімпійських видів спорту;

Н

-

сума коштів, що виділяється на реалізацію спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану з командних ігрових олімпійських видів спорту.


Публікації документа

 • Офіційний вісник України від 03.08.2018 — 2018 р., № 59, стор. 366, стаття 2076, код акта 91037/2018

= завантажити законодавчий акт, актуальний на поточний час =
<< | >>

Мінмолодьспорт України:

 1. НАКАЗ від 06.05.2020 № 36 "Про затвердження Змін до Порядку здійснення Українсько-Польських обмінів молоддю та проведення заходів відповідно до Договору між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про Українсько-Польську Раду обміну молоддю". Мінмолодьспорт України. 2020 рікк
 2. НАКАЗ від 15.01.2019 № 157 "Про затвердження Змін до Нормативів забезпечення спортивним одягом, спортивним взуттям та аксесуарами загального та спеціального призначення, спортивним інвентарем індивідуального користування членів національних збірних команд України з видів спорту, членів штатних збірних команд України з видів спорту та офіційних делегацій, які беруть участь у міжнародних змаганнях". Мінмолодьспорт України. 2019 рікк
 3. НАКАЗ від 04.01.2019 № 23 "Про затвердження Правил спортивних змагань з фристайлу". Мінмолодьспорт України. 2019 рікк
 4. НАКАЗ від 07.02.2019 № 617 "Про затвердження Змін до Порядку здійснення Українсько-Польських обмінів молоддю та проведення заходів відповідно до Договору між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про Українсько-Польську Раду обміну молоддю". Мінмолодьспорт України. 2019 рікк
 5. НАКАЗ від 07.02.2019 № 665 "Про затвердження Змін до Положення про порядок організації і проведення офіційних спортивних змагань і навчально-тренувальних зборів та порядок матеріального забезпечення їх учасників". Мінмолодьспорт України. 2019 рікк
 6. НАКАЗ від 26.02.2019 № 1005 "Про затвердження Змін до Порядку здійснення обмінів молоддю України та Литви та проведення заходів відповідно до Угоди між Урядом України та Урядом Литовської Республіки про Раду обмінів молоддю України та Литви". Мінмолодьспорт України. 2019 рікк
 7. НАКАЗ від 25.02.2019 № 951 "Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства молоді та спорту України від 09 серпня 2017 року № 3352". Мінмолодьспорт України. 2019 рікк
 8. НАКАЗ від 18.02.2019 № 813 "Про внесення змін до Правил спортивних змагань з гирьового спорту". Мінмолодьспорт України. 2019 рікк
 9. НАКАЗ від 18.02.2019 № 812 "Про внесення зміни до додатка до Порядку ведення Реєстру спортивних рекордів з визнаних в Україні видів спорту". Мінмолодьспорт України. 2019 рікк
 10. НАКАЗ від 21.03.2019 № 1424 "Про внесення змін до наказу Міністерства молоді та спорту України від 17 січня 2015 року № 67". Мінмолодьспорт України. 2019 рікк
 11. НАКАЗ від 18.03.2019 № 1379 "Про затвердження Змін до Порядку проведення конкурсу серед претендентів на призначення стипендій Кабінету Міністрів України для видатних спортсменів, тренерів та діячів фізичної культури і спорту". Мінмолодьспорт України. 2019 рікк
 12. НАКАЗ від 06.03.2019 № 1164 "Про затвердження Правил спортивних змагань з лижного двоборства". Мінмолодьспорт України. 2019 рікк
 13. НАКАЗ від 07.03.2019 № 1179 "Про внесення змін до Правил спортивних змагань з кунгфу". Мінмолодьспорт України. 2019 рікк
 14. НАКАЗ від 02.04.2019 № 1647 "Про внесення змін у додаток 1 до Положення про Єдину спортивну класифікацію України". Мінмолодьспорт України. 2019 рікк
 15. НАКАЗ від 02.04.2019 № 1646 "Про затвердження Змін до Кваліфікаційних норм та вимог Єдиної спортивної класифікації України з олімпійських видів спорту". Мінмолодьспорт України. 2019 рікк
 16. НАКАЗ від 01.04.2019 № 1616 "Про затвердження Правил спортивних змагань з шорт-треку". Мінмолодьспорт України. 2019 рікк
 17. НАКАЗ від 02.04.2019 № 1646 "Про затвердження Змін до Кваліфікаційних норм та вимог Єдиної спортивної класифікації України з олімпійських видів спорту". Мінмолодьспорт України. 2019 рікк
 18. НАКАЗ від 01.04.2019 № 1616 "Про затвердження Правил спортивних змагань з шорт-треку". Мінмолодьспорт України. 2019 рікк
 19. НАКАЗ від 19.04.2019 № 1959 "Про внесення змін до Положення про порядок організації і проведення офіційних спортивних змагань і навчально-тренувальних зборів та порядок матеріального забезпечення їх учасників". Мінмолодьспорт України. 2019 рікк
 20. НАКАЗ від 17.04.2019 № 1929 "Про внесення змін до наказу Міністерства молоді та спорту України від 03 серпня 2017 року № 3284". Мінмолодьспорт України. 2019 рікк
- Антимонопольний комітет - Верховний Суд України - Вищий адміністративний суд України - Вищий господарський суд - Вищий спеціалізований суд - Генеральна прокуратура України - ДА електронного урядування - Державіаслужба України - Державні утворення на території України (1917-1920) - Держатомрегулювання - Держаудитслужба України - Держкомтелерадіо України - Держкордонслужба України - Держнаглядохоронпраці України - Держспецзв’язок - Держспоживстандарт України - Держстат України - Держфінпослуг України - ДКА України - Закони України - Законодавство Української РСР - Кабінет Міністрів України - Кодекси України - Конституційний Суд України - МВС України - МЗС України - Міжнародні документи, ратифіковані Верховною Радою України - Міжнародні угоди України - Мін'юст України - Мінагрополітики України - Мінекономрозвитку України - Міненерговугілля України - Мінінфраструктури України - Мінкультури України - Мінмолодьспорт України - Міноборони України - Мінприроди України - Мінрегіон України - Мінсоцполітики України - Мінфін України - МІП - МНС України - МОЗ України - МОН України - МТОТ - Нацдержслужба України - Національне агентство з питань запобігання корупції - Національне антикорупційне бюро України - Національний банк України - Нацком.енергетики - Нацкомфінпослуг - Нацрада телерадіомовлення - НКРЗІ - НКЦПФР - Основний Закон України - Пенсійний фонд України - Постанови Верховної Ради України - Президент України - РНБО України - Розпорядження Голови ВР України - Розпорядження Кабінета Міністрів України - Служба безпеки України - Служба зовнішньої розвідки - Укрдержархів - Управління державної охорони - Фонд гарант.вкладів фізич.осіб - Фонд державного майна - Фонд соцстраху по безробіттю - Фундаментальне законодавство України - Центрвиборчком України -