Допоможи підроздлам ЗС України, задіяним в обороні Кривого Рогу і Дніпропетровської області!
 
>>

НАКАЗ від 09.08.2021 № 1697 "Про затвердження Порядку організації роботи мобільних (пересувних) бригад тестування та забору біологічного матеріалу для діагностики гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2". МОЗ України. 2021

Документ актуальний на 25.11.2021
завантажити документ, актуальний на поточний час

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

НАКАЗ

09.08.2021  № 1697

Зареєстровано в Міністерстві

юстиції України

06 жовтня 2021 р.

за № 1304/36926

Про затвердження Порядку організації роботи мобільних (пересувних) бригад тестування та забору біологічного матеріалу для діагностики гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2

На виконання підпункту 2.4 пункту 2 Постанови Верховної Ради України від 20 жовтня 2020 року № 937-IX "Про заходи протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) та захисту всіх систем життєдіяльності країни від негативних наслідків пандемії та нових біологічних загроз", відповідно до пункту 8 Положення про Міністерство охорони здоров'я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року № 90), НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок організації роботи мобільних (пересувних) бригад тестування та забору біологічного матеріалу для діагностики гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, що додається.

2. Автономній Республіці Крим, обласним та у містах Києві та Севастополі державним адміністраціям забезпечити:

1) розгортання мобільних пунктів тестування та забору біоматеріалу для діагностики гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 у випадку неможливості облаштування закладами охорони здоров'я, що надають первинну медичну допомогу та фізичними особами - підприємцями, які одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та забезпечують на її основі медичне обслуговування населення, безпосередньо пов'язане з наданням первинної медичної допомоги, місць тестування та забору біологічного матеріалу для проведення лабораторних досліджень на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2 із дотриманням вимог інфекційного контролю;

2) проведення тестування та забору матеріалу для діагностики гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 відповідно до галузевих стандартів надання медичної допомоги хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2 в мобільних пунктах тестування та забору матеріалу.

3.

Директорату громадського здоров'я та профілактики захворюваності (Руденко І.С.) забезпечити подання цього наказу в установленому законодавством порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

4. Контроль за виконанням залишаю за собою.

5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр

В. Ляшко

ПОГОДЖЕНО:

Керівник Секретаріату

Спільного представницького органу

сторони роботодавців на національному рівні

Уповноважений Верховної Ради України

з прав людини

Р. Іллічов

Л. Денісова


ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства

охорони здоров'я України

09 серпня 2021 року № 1697

Зареєстровано в Міністерстві

юстиції України

06 жовтня 2021 р.

за № 1304/36926

ПОРЯДОК

організації роботи мобільних (пересувних) бригад тестування та забору біологічного матеріалу для діагностики гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2

1. Цей Порядок призначений для медичних працівників, всіх юридичних осіб незалежно від їх організаційно-правової форми та фізичних осіб - підприємців, які провадять господарську діяльність з медичної практики, закладів громадського здоров'я, для створення умов для ефективного лікування хворих на коронавірусну хворобу (COVID-19) в амбулаторних умовах через запровадження механізму надання медичної допомоги особам, хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19) мобільними бригадами.

2. В цьому Порядку термін "мобільний пункт тестування" вживається в такому значенні: "мобільний пункт тестування - структурний підрозділ закладу охорони здоров'я, що проводить тестування та забір біологічного матеріалу для діагностики гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2".

3. Мобільні (пересувні) бригади тестування та збору матеріалу (далі - мобільні бригади) організовуються закладами охорони здоров'я, що надають первинну медичну допомогу та фізичними особами - підприємцями, які одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та забезпечують на її основі медичне обслуговування населення, безпосередньо пов'язане з наданням первинної медичної допомоги (далі - ПМД).

4. Мобільні бригади організовуються у випадку неможливості облаштування закладами охорони здоров'я, що надають первинну медичну допомогу та фізичними особами - підприємцями, які одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та забезпечують на її основі медичне обслуговування населення, безпосередньо пов'язане з наданням ПМД, а також в контрольних пунктах в'їзду-виїзду сполучення з тимчасово окупованими територіями у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та м. Севастополя місць тестування та забору біологічного матеріалу для проведення лабораторних досліджень на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

5. Пацієнти повинні очікувати своєї черги перед входом до мобільної бригади з дотриманням дистанції в 1,5 метри та в захисних масках, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовленими самостійно.

6. Відвідування мобільних пунктів відбувається за наявності направлення від лікаря закладу охорони здоров'я, що надає первинну медичну допомогу або фізичної особи - підприємця, які одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та забезпечують на її основі медичне обслуговування населення, безпосередньо пов'язане з наданням ПМД.

7. Тестування швидкими тестами на виявлення антигену до SARS-CoV-2 та забір біоматеріалу для досліджень методом полімеразної ланцюгової реакції (далі - ПЛР) здійснює персонал, який пройшов відповідний інструктаж. Матеріал відбирають в стерильні одноразові флакони, пробірки, контейнери відповідно до галузевих стандартів надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Одразу після забору біологічного матеріалу флакони, пробірки щільно закривають, не торкаючись їх внутрішньої поверхні і внутрішньої поверхні кришок.

8. Персонал мобільних пунктів повинен застосовувати засоби індивідуального захисту у відповідності до галузевих стандартів надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Зміна одноразових рукавичок проводиться після кожного тестування швидкими тестами на антиген до SARS-CoV-2 або забору біологічного матеріалу для ПЛР-тестування.

9. Доставка проб біологічного матеріалу в лабораторію здійснюється з дотриманням вимог Всесвітньої організації охорони здоров'я щодо потрійного пакування. На кожного пацієнта у випадку направлення біологічного матеріалу в лабораторію оформлюється направлення на проведення лабораторного дослідження за формою згідно до галузевих стандартів надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

10. Результат швидкого тесту на виявлення антигену до SARS-CoV-2 доводиться працівниками мобільного пункту до відома сімейного лікаря закладу охорони здоров'я, що надає первинну медичну допомогу або фізичної особи - підприємця, які одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та забезпечують на її основі медичне обслуговування населення, безпосередньо пов'язане з наданням ПМД.

11. Внутрішнє облаштування приміщення мобільної бригади повинно виконуватися з використанням меблів, що підлягають обробці дезінфекційними засобами.

12. На вході до мобільного пункту розміщується санітайзер з дезінфекційним засобом. Відвідувачі після відвідування мобільного пункту повинні обробити руки дезінфекційним розчином.

13. Приміщення мобільної бригади повинно мати два входи - для відвідувачів та персоналу.

14. Внутрішній простір приміщення мобільних бригад повинно передбачати можливість умовного розділу на зону перебування медичного персоналу та зону перебування пацієнтів. Кількість пацієнтів всередині приміщення мобільної бригади не повинна перевищувати одного.

15. Приміщення мобільної бригади повинно мати електроживлення (в тому числі за рахунок генераторів) та опалення (в холодний період року). Температура повітря всередині не повинна бути нижчою за 18 градусів за Цельсієм.

16. Знезараження повітря всередині приміщення мобільної бригади допускається проводити відкритими ультрафіолетовими опромінювачами за відсутності людей.

Генеральний директор

Директорату

громадського здоров'я

та профілактики

захворюваності

І. Руденко


Публікації документа

 • Офіційний вісник України від 22.10.2021 — 2021 р., № 81, стор. 330, стаття 5212, код акта 107699/2021

= завантажити законодавчий акт, актуальний на поточний час =
| >>

МОЗ України:

 1. НАКАЗ від 13.01.2021 № 37 "Про затвердження Переліку спеціалізованих установ і закладів переливання крові та відповідних підрозділів закладів охорони здоров’я, що належать до сфери управління Міністерства охорони здоров’я України, які є учасниками реалізації експериментального проекту із заготівлі специфічної (гіперімунної) плазми крові, що містить антитіла до SARS-CoV-2 для контрактного виробництва з неї імуноглобуліну для використання у лікуванні гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2". МОЗ України. 2021 рікк
 2. НАКАЗ від 15.02.2021 № 257 "Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Порядку визнання результатів інспектування на відповідність умов виробництва вакцин та інших медичних імунобіологічних препаратів для специфічної профілактики коронавірусної хвороби (COVID-19) вимогам належної виробничої практики»". МОЗ України. 2021 рікк
 3. НАКАЗ від 10.02.2021 № 227 "Про затвердження Порядку визнання результатів інспектування на відповідність умов виробництва вакцин та інших медичних імунобіологічних препаратів для специфічної профілактики коронавірусної хвороби (COVID-19) вимогам належної виробничої практики". МОЗ України. 2021 рікк
 4. НАКАЗ від 03.02.2021 № 169 "Про внесення зміни до наказу Міністерства охорони здоров’я від 11 лютого 2016 року № 84". МОЗ України. 2021 рікк
 5. НАКАЗ від 25.01.2021 № 112 "Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 31 липня 2013 року № 667". МОЗ України. 2021 рікк
 6. НАКАЗ від 22.01.2021 № 106 "Про затвердження критеріїв успішного складання тестових екзаменів ліцензійних інтегрованих іспитів і величини критерію «склав» для інтегрованого тестового іспиту «КРОК» та іспиту з англійської мови професійного спрямування як компонентів єдиного державного кваліфікаційного іспиту у 2021-2023 роках". МОЗ України. 2021 рікк
 7. НАКАЗ від 19.01.2021 № 74 "Про затвердження Змін до деяких наказів Міністерства охорони здоров’я України". МОЗ України. 2021 рікк
 8. НАКАЗ від 15.02.2021 № 253 "Про затвердження форми погодження керівника закладу охорони здоров’я на надання медичної допомоги пацієнту науково-педагогічними працівниками". МОЗ України. 2021 рікк
 9. медичного обстеження донорів крові та компонентів крові. МОЗ України. 2021 рікк
 10. НАКАЗ від 08.02.2021 № 207 "Про внесення змін до Порядку карантинізації донорської плазми та до Порядку медичного обстеження донорів крові та (або) її компонентів". МОЗ України. 2021 рікк
 11. НАКАЗ від 10.11.2021 № 227 "Про затвердження Порядку визнання результатів інспектування на відповідність умов виробництва вакцин та інших медичних імунобіологічних препаратів для специфічної профілактики коронавірусної хвороби (COVID-19) вимогам належної виробничої практики". МОЗ України. 2021 рікк
 12. НАКАЗ від 13.04.2021 № 722 "Про внесення змін до Порядку визнання результатів інспектування на відповідність умов виробництва вакцин та інших медичних імунобіологічних препаратів для специфічної профілактики коронавірусної хвороби (COVID-19) вимогам належної виробничої практики". МОЗ України. 2021 рікк
 13. НАКАЗ від 18.02.2021 № 293 "Про затвердження Порядку розподілу анатомічних матеріалів та критеріїв встановлення пар донор-реципієнт". МОЗ України. 2021 рікк
 14. НАКАЗ від 24.02.2021 № 346 "Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 28 жовтня 2002 року № 385". МОЗ України. 2021 рікк
 15. щодо заповнення. МОЗ України. 2021 рікк
 16. щодо заповнення. МОЗ України. 2021 рікк
 17. НАКАЗ від 09.03.2021 № 407 "Про затвердження форм первинної облікової документації та інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров’я". МОЗ України. 2021 рікк
 18. НАКАЗ від 09.03.2021 № 408 "Про затвердження Регламенту щодо проведення йодної профілактики у разі виникнення радіаційної аварії". МОЗ України. 2021 рікк
 19. НАКАЗ від 26.02.2021 № 353 "Деякі питання формування та розміщення державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів". МОЗ України. 2021 рікк
 20. НАКАЗ від 24.02.2021 № 344 "Про внесення зміни до Переліку закладів охорони здоров’я". МОЗ України. 2021 рікк
- Антимонопольний комітет - Верховний Суд України - Вищий адміністративний суд України - Вищий господарський суд - Вищий спеціалізований суд - Генеральна прокуратура України - ДА електронного урядування - Державіаслужба України - Державні утворення на території України (1917-1920) - Держатомрегулювання - Держаудитслужба України - Держкомтелерадіо України - Держкордонслужба України - Держнаглядохоронпраці України - Держспецзв’язок - Держспоживстандарт України - Держстат України - Держфінпослуг України - ДКА України - Закони України - Законодавство Української РСР - Кабінет Міністрів України - Кодекси України - Конституційний Суд України - МВС України - МЗС України - Міжнародні документи, ратифіковані Верховною Радою України - Міжнародні угоди України - Мін'юст України - Мінагрополітики України - Мінекономрозвитку України - Міненерговугілля України - Мінінфраструктури України - Мінкультури України - Мінмолодьспорт України - Міноборони України - Мінприроди України - Мінрегіон України - Мінсоцполітики України - Мінфін України - МІП - МНС України - МОЗ України - МОН України - МТОТ - Нацдержслужба України - Національне агентство з питань запобігання корупції - Національне антикорупційне бюро України - Національний банк України - Нацком.енергетики - Нацкомфінпослуг - Нацрада телерадіомовлення - НКРЗІ - НКЦПФР - Основний Закон України - Пенсійний фонд України - Постанови Верховної Ради України - Президент України - РНБО України - Розпорядження Голови ВР України - Розпорядження Кабінета Міністрів України - Служба безпеки України - Служба зовнішньої розвідки - Укрдержархів - Управління державної охорони - Фонд гарант.вкладів фізич.осіб - Фонд державного майна - Фонд соцстраху по безробіттю - Фундаментальне законодавство України - Центрвиборчком України -