<<
>>

Наказ МВС України від 16.08.2018 № 677/1503 "Про затвердження Порядку спільних дій сил цивільного захисту та закладів охорони здоров’я під час здійснення аеромедичної евакуації повітряними суднами Державної служби України з надзвичайних ситуацій". МВС України. 2018

Документ актуальний на 05.12.2018
завантажити документ, актуальний на поточний час

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

НАКАЗ

16.08.2018  № 677/1503


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 жовтня 2018 р.
за № 1232/32684

Про затвердження Порядку спільних дій сил цивільного захисту та закладів охорони здоров’я під час здійснення аеромедичної евакуації повітряними суднами Державної служби України з надзвичайних ситуацій

Відповідно до пункту 22 частини другої статті 17 Кодексу цивільного захисту України, статті 6 Закону України «Про екстрену медичну допомогу», Порядку взаємодії закладів охорони здоров’я, що входять до системи екстреної медичної допомоги, з аварійно-рятувальними службами та підрозділами центральних та інших органів виконавчої влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування під час надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2012 року № 1121, та з метою організації екстреної медичної евакуації постраждалих (хворих) із зони надзвичайної ситуації (небезпечної події) авіацією Державної служби України з надзвичайних ситуацій НАКАЗУЄМО:

1. Затвердити Порядок спільних дій сил цивільного захисту та закладів охорони здоров’я під час здійснення аеромедичної евакуації повітряними суднами Державної служби України з надзвичайних ситуацій, що додається.

2. Управлінню екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров’я України, Міністерству охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, структурним підрозділам із питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій визначити необхідні медичні сили і засоби Державного закладу «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров’я України», закладів охорони здоров’я щодо створення спеціалізованих медичних бригад постійної готовності другої черги для медичного супроводу постраждалих (хворих) до закладів охорони здоров’я в разі здійснення аеромедичної евакуації повітряними суднами ДСНС.

3.

Головним управлінням (управлінням) ДСНС в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, Спеціальному авіаційному загону Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС, Міністерству охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, структурним підрозділам із питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій організувати взаємодію підпорядкованих сил та засобів і закладів охорони здоров’я із питань аеромедичної евакуації постраждалих (хворих) із зони надзвичайної ситуації (небезпечної події) повітряними суднами ДСНС.

4. Управлінню взаємодії з Державною службою України з надзвичайних ситуацій МВС (Скакун В.О.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.

5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Т.в.о. Міністра
внутрішніх справ України


С.А. Яровий

Виконуюча обов’язки
Міністра охорони
здоров’я УкраїниУ. Супрун

ПОГОДЖЕНО:

Міністр оборони України
генерал армії України

Тимчасово виконуючий обов’язки
Голови Державної служби України
з надзвичайних ситуацій

Виконавчий директор Всеукраїнської
асоціації органів місцевого самоврядування
«Асоціація міст України»

Керівник Секретаріату Спільного
представницького органу сторони роботодавців
на національному рівні

Заступник Голови Спільного представницького
органу об’єднань профспілок
С. ПолторакО. МельчуцькийО.В. СлобожанР. Іллічов


А.І. Широков


ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
внутрішніх справ України,
Міністерства охорони
здоров’я України
16 серпня 2018 року № 677/1503


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 жовтня 2018 р.
за № 1232/32684

ПОРЯДОК
спільних дій сил цивільного захисту та закладів охорони здоров’я під час здійснення аеромедичної евакуації повітряними суднами Державної служби України з надзвичайних ситуацій

1. Цей Порядок визначає спільні дії сил цивільного захисту ДСНС та закладів охорони здоров’я під час організації та здійснення аеромедичної евакуації постраждалих (хворих) із зон надзвичайних ситуацій (небезпечних подій) повітряними суднами ДСНС.

2. Аеромедична евакуація - транспортування постраждалих (хворих) до закладів охорони здоров’я авіаційним транспортом з наданням за потреби належної медичної допомоги на борту повітряного судна.

3. До роботи з проведення аеромедичної евакуації на повітряних суднах ДСНС допускаються:

особи авіаційного персоналу сил цивільного захисту ДСНС;

медичні працівники з відповідною кваліфікацією зі складу спеціалізованих медичних бригад постійної готовності другої черги закладів охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя.

4. Спеціальний авіаційний загін Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС (далі - САЗ ОРС ЦЗ) з метою здійснення аеромедичної евакуації утримує у відповідних режимах готовності повітряні судна, обладнані комплектами спеціальних медичних виробів, та екіпажі, які мають право на виконання польотів та відповідну підготовку.

5. Міністерство охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, структурні підрозділи з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, Державний заклад «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров’я України» (далі - УНПЦ ЕМД та МК) для медичного супроводу постраждалих (хворих) під час аеромедичної евакуації забезпечують утримання та готовність спеціально підготовлених бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги (далі - бригади ЕМД), спеціалізованих медичних бригад постійної готовності другої черги, укомплектованих необхідними лікарськими засобами та медичними виробами відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.

6. Під час організації та здійснення аеромедичної евакуації із зони надзвичайної ситуації (небезпечної події) із залученням бригад ЕМД, спеціалізованих медичних бригад постійної готовності другої черги від УНПЦ ЕМД та МК заклади охорони здоров’я діють відповідно до нормативно-правових актів, які регламентують порядок реагування на надзвичайну ситуацію або загрозу її виникнення.

7. Аеромедична евакуація здійснюється за наявності потреби в терміновій доставці постраждалих (хворих) із зони надзвичайної ситуації (небезпечної події) до закладу охорони здоров’я або з одного закладу охорони здоров’я до іншого закладу охорони здоров’я з відповідно підготовленим персоналом, необхідною діагностичною та лікувальною базою для надання їм спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги.

8. Госпіталізація постраждалих (хворих) до закладів охорони здоров’я здійснюється відповідно до Порядку госпіталізації пацієнтів бригадами швидкої медичної допомоги у лікувально-профілактичні установи, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 01 червня 2009 року № 370, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 14 вересня 2009 року за № 866/16882.

9. Потреба в аеромедичній евакуації постраждалого (хворого) визначається медичними працівниками на місці надзвичайної ситуації (небезпечної події) або керівником закладу охорони здоров’я, в якому надається медична допомога постраждалому, за клопотанням лікуючого лікаря або консиліуму спеціалістів з урахуванням протипоказань до аеромедичної евакуації з унесенням відповідних даних до медичної карти стаціонарного хворого.

10. Міністр охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, керівники структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій за пропозицією керівника бригади ЕМД або оперативної групи для виявлення причин погіршення обстановки та підготовки пропозицій щодо її нормалізації, що залучені до ліквідації медико-санітарних наслідків у зоні надзвичайної ситуації (небезпечної події), або керівника закладу охорони здоров’я в разі потреби у подальшій аеромедичній евакуації постраждалих (хворих) до інших закладів охорони здоров’я приймають рішення про необхідність залучення повітряного судна для здійснення аеромедичної евакуації та визначають склад спеціалізованих медичних бригад постійної готовності другої черги, що залучаються для медичного супроводу постраждалих (хворих) під час аеромедичної евакуації.

11. За потреби залучення спеціалізованих медичних бригад постійної готовності другої черги від УНПЦ ЕМД та МК для медичного супроводу постраждалих (хворих) під час аеромедичної евакуації рішення про необхідність залучення повітряного судна для евакуації та склад бригади приймає його директор після погодження з ДСНС.

12. Обмін інформацією щодо залучення повітряного судна для здійснення аеромедичної евакуації здійснюється відповідно до вимог Інструкції щодо організації взаємодії між Державною службою України з надзвичайних ситуацій і Міністерством охорони здоров’я України в разі виникнення надзвичайної ситуації, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України від 03 квітня 2018 року № 275/600, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 19 квітня 2018 року за № 479/31931.

13. З отриманням інформації щодо необхідності залучення повітряного судна для здійснення аеромедичної евакуації від посадових осіб, зазначених у пункті 10 цього Порядку, оперативно-координаційний центр територіального органу ДСНС інформує оперативно-чергову службу державного центру управління в надзвичайних ситуаціях ДСНС.

Оперативно-чергова служба державного центру управління в надзвичайних ситуаціях ДСНС доводить отриману інформацію до Голови ДСНС або його заступника та Головного авіаційного координаційного центру пошуку і рятування (далі - ГАКЦПР).

14. Рішення про виділення повітряного судна для здійснення аеромедичної евакуації в ДСНС приймає Голова ДСНС або особа, яка виконує його обов’язки, на підставі звернення посадових осіб органів охорони здоров’я.

15. Рішення про виліт повітряного судна для здійснення аеромедичної евакуації приймає начальник Управління авіації та авіаційного пошуку і рятування ДСНС.

16. З метою організації аеромедичної евакуації ГАКЦПР:

узагальнює отриману від оперативно-чергової служби державного центру управління в надзвичайних ситуаціях ДСНС інформацію про обставини надзвичайної ситуації (небезпечної події) і надає вихідні дані начальнику Управління авіації та авіаційного пошуку і рятування для прийняття рішення;

детально інформує оперативного чергового САЗ ОРС ЦЗ про всі відомі обставини в районі надзвичайної ситуації (небезпечної події);

отримує рішення начальника Управління авіації та авіаційного пошуку і рятування ДСНС на застосування авіаційних сил та засобів для аеромедичної евакуації та доводить його до оперативного чергового САЗ ОРС ЦЗ;

надає запити до Генерального штабу Збройних Сил України, Держприкордонслужби, Міністерства закордонних справ України, інших установ та організацій щодо виконання польотів повітряних суден ДСНС для здійснення аеромедичної евакуації;

контролює проходження заявок до органів обслуговування повітряного руху, отримання необхідних дозволів та виконання польотів повітряних суден ДСНС під час здійснення аеромедичної евакуації;

інформує через авіаційні допоміжні центри пошуку і рятування відповідний оперативно-координаційний центр територіального органу ДСНС про виліт повітряного судна, час його вильоту та розрахунковий час прибуття до аеродрому чи до іншого місця посадки;

контролює час вильоту та посадки повітряних суден для здійснення аеромедичної евакуації та доводить до заінтересованих посадових осіб;

відпрацьовує та надає на затвердження начальнику Управління авіації та авіаційного пошуку і рятування щодобовий зведений план виділення авіаційних сил та засобів для чергувань із аеромедичної евакуації.

17. З метою забезпечення організації та здійснення заходів щодо аеромедичної евакуації заклад охорони здоров’я, УНПЦ ЕМД та МК після отриманням рішення про виліт повітряного судна ДСНС:

доводить зазначену інформацію до оперативної групи, керівника закладу охорони здоров’я, куди буде направлено постраждалого, бригади ЕМД, яка надає екстрену медичну допомогу постраждалим (хворим) у зоні надзвичайної ситуації (небезпечної події), та готує постраждалих (хворих) до аеромедичної евакуації;

визначає медичних працівників спеціалізованих медичних бригад постійної готовності другої черги, які здійснюватимуть медичний супровід постраждалого (хворого) під час його аеромедичної евакуації до закладу охорони здоров’я, та готовність до вильоту;

забезпечує їх підготовку до цього заходу та за потреби їх доставку до місця приземлення повітряного судна;

координує діяльність бригади ЕМД під час доставки постраждалих до місця посадки повітряного судна;

інформує заклади охорони здоров’я про кількість, стан постраждалих та необхідність підготовки до їх прийому;

інформує оперативно-координаційний центр територіального органу ДСНС, у зоні відповідальності якого сталася надзвичайна ситуація (небезпечна подія), про кількість постраждалих (хворих), які розміщені на борту повітряного судна, про залучений до аеромедичної евакуації медичний персонал та про заклади охорони здоров’я, до яких здійснюється їх медична евакуація;

направляє бригади ЕМД для доставки постраждалих від місця приземлення повітряного судна до закладів охорони здоров’я.

18. Територіальний орган ДСНС під час застосування повітряного судна для проведення аеромедичної евакуації із зони надзвичайної ситуації (небезпечної події) здійснює:

підготовку та позначення злітно-посадкового майданчика для вертольота у районі надзвичайної ситуації;

інформує заклад охорони здоров’я про отримання рішення про виліт повітряного судна від ДСНС, час його вильоту та розрахунковий час прибуття до району надзвичайної ситуації, аеропорту або іншого місця посадки;

сприяє роботі бригад ЕМД у зоні надзвичайної ситуації щодо підготовки постраждалих до аеромедичної евакуації, їх розміщення на борту повітряного судна;

інформує оперативно-чергову службу державного центру управління в надзвичайних ситуаціях ДСНС, заклад охорони здоров’я про проведення та завершення аеромедичної евакуації.

19. САЗ ОРС ЦЗ забезпечує:

постійну готовність у визначених режимах авіаційних сил і засобів до здійснення аеромедичної евакуації із зони надзвичайної ситуації (небезпечної події);

щодобове складання плану виділення авіаційних сил та засобів для проведення аеромедичної евакуації, у якому зазначаються:

типи повітряних суден, місце базування, належність;

дані про командирів екіпажів, позивні, установлений мінімум погоди екіпажів;

приведення у готовність до вильоту.

20. УНПЦ ЕМД та МК на підставі інформації від закладів охорони здоров’я щодня інформує оперативно-чергову службу державного центру управління в надзвичайних ситуаціях ДСНС щодо наявних підготовлених спеціалізованих медичних бригад постійної готовності другої черги, які залучатимуться до аеромедичної евакуації, та їх готовності до виконання завдань за призначенням у відповідних режимах готовності до вильоту.

Начальник Управління
взаємодії з Державною
службою України
з надзвичайних ситуацій МВС
В. Скакун

Заступник начальника
Управління екстреної
медичної допомоги
та медицини катастроф МОЗ
О. Полупан


Публікації документа

 • Офіційний вісник України від 23.11.2018 — 2018 р., № 90, стор. 186, стаття 3001, код акта 92226/2018

= завантажити законодавчий акт, актуальний на поточний час =
<< | >>

МВС України:

 1. Наказ МВС України від 15.01.2020 № 22 "Про внесення зміни у додаток 7 до Умов оплати праці працівників льотного, інженерно-технічного складу, авіаційних рятувальників та інших підрозділів, зайнятих забезпеченням польотів, організацією та обслуговуванням повітряного руху і аеронавігації Державної служби України з надзвичайних ситуацій". МВС України. 2020 рікк
 2. Наказ МВС України від 15.01.2020 № 23 "Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства внутрішніх справ України від 20 червня 2013 року № 606". МВС України. 2020 рікк
 3. Наказ МВС України від 16.01.2020 № 26/49 "Про затвердження Інструкції про організацію обміну інформацією про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації та хід ліквідації її наслідків між Державною службою України з надзвичайних ситуацій і Міністерством освіти і науки України". МВС України. 2020 рікк
 4. Наказ МВС України від 15.01.2020 № 21 "Про внесення змін до Інструкції про умови та порядок придбання, зберігання, обліку, використання та застосування пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів поліцейськими, особами, звільненими зі служби в поліції, а також колишніми працівниками міліції". МВС України. 2020 рікк
 5. Наказ МВС України від 13.01.2020 № 13 "Про затвердження Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі". МВС України. 2020 рікк
 6. Наказ МВС України від 20.01.2020 № 45 "Про затвердження Тарифів на платні послуги, що надаються Державною установою «Територіальне медичне об’єднання Міністерства внутрішніх справ України по Запорізькій області»". МВС України. 2020 рікк
 7. Наказ МВС України від 20.01.2020 № 44 "Про внесення змін до Тарифів на платні послуги, що надаються Державною установою «Територіальне медичне об’єднання Міністерства внутрішніх справ України по Чернігівській області»". МВС України. 2020 рікк
 8. Наказ МВС України від 20.01.2020 № 48 "Про затвердження Тарифів на платні послуги, що надаються Медичним реабілітаційним центром Міністерства внутрішніх справ України «Миргород»". МВС України. 2020 рікк
 9. Наказ МВС України від 20.01.2020 № 43 "Про затвердження Тарифів на платні послуги, що надаються Медичним реабілітаційним центром Міністерства внутрішніх справ України «Перлина Прикарпаття»". МВС України. 2020 рікк
 10. Наказ МВС України від 20.01.2020 № 42 "Про затвердження Тарифів на платні послуги, що надаються Державною установою «Територіальне медичне об’єднання Міністерства внутрішніх справ України по Чернівецькій області»". МВС України. 2020 рікк
 11. Наказ МВС України від 20.01.2020 № 49 "Про затвердження Тарифів на платні послуги, що надаються Державною установою «Територіальне медичне об’єднання Міністерства внутрішніх справ України по Івано-Франківській області»". МВС України. 2020 рікк
 12. Наказ МВС України від 29.01.2020 № 69 "Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства внутрішніх справ України від 25 листопада 2003 року № 1428". МВС України. 2020 рікк
 13. Наказ МВС України від 30.01.2020 № 82 "Про внесення змін до Інструкції про порядок надання медичної допомоги у закладах охорони здоров'я Державної прикордонної служби України". МВС України. 2020 рікк
 14. Наказ МВС України від 24.01.2020 № 56 "Про затвердження Змін до Переліку посад офіцерського складу Національної гвардії України та відповідних їм граничних військових звань". МВС України. 2020 рікк
 15. Наказ МВС України від 13.02.2020 № 123 "Про затвердження Професійних, освітніх і кваліфікаційних вимог, яким повинні відповідати поліцейські для зайняття вакантних посад у закладах вищої освіти із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських". МВС України. 2020 рікк
 16. Наказ МВС України від 06.02.2020 № 101 "Про внесення змін до Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі". МВС України. 2020 рікк
 17. Наказ МВС України від 17.02.2020 № 153 "Про затвердження Змін до схем тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Національної гвардії України". МВС України. 2020 рікк
 18. Наказ МВС України від 16.01.2019 № 17 "Про затвердження Інструкції про організацію придбання, обліку, зберігання і видачі вибухових матеріалів в органах управління та формуваннях Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту". МВС України. 2019 рікк
 19. Наказ МВС України від 14.01.2019 № 10 "Про затвердження Норм належності майна підрозділів психологічної служби в Національній гвардії України". МВС України. 2019 рікк
 20. Наказ МВС України від 18.02.2019 № 110 "Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства внутрішніх справ України від 28 липня 1994 року № 404". МВС України. 2019 рікк
- Антимонопольний комітет - Верховний Суд України - Вищий адміністративний суд України - Вищий господарський суд - Вищий спеціалізований суд - Генеральна прокуратура України - ДА електронного урядування - Державіаслужба України - Державні утворення на території України (1917-1920) - Держатомрегулювання - Держаудитслужба України - Держкомтелерадіо України - Держкордонслужба України - Держнаглядохоронпраці України - Держспецзв’язок - Держспоживстандарт України - Держстат України - Держфінпослуг України - ДКА України - Закони України - Законодавство Української РСР - Кабінет Міністрів України - Кодекси України - Конституційний Суд України - МВС України - МЗС України - Міжнародні документи, ратифіковані Верховною Радою України - Міжнародні угоди України - Мін'юст України - Мінагрополітики України - Мінекономрозвитку України - Міненерговугілля України - Мінінфраструктури України - Мінкультури України - Мінмолодьспорт України - Міноборони України - Мінприроди України - Мінрегіон України - Мінсоцполітики України - Мінфін України - МІП - МНС України - МОЗ України - МОН України - МТОТ - Нацдержслужба України - Національне агентство з питань запобігання корупції - Національне антикорупційне бюро України - Національний банк України - Нацком.енергетики - Нацкомфінпослуг - Нацрада телерадіомовлення - НКРЗІ - НКЦПФР - Основний Закон України - Пенсійний фонд України - Постанови Верховної Ради України - Президент України - РНБО України - Розпорядження Голови ВР України - Розпорядження Кабінета Міністрів України - Служба безпеки України - Служба зовнішньої розвідки - Укрдержархів - Управління державної охорони - Фонд гарант.вкладів фізич.осіб - Фонд державного майна - Фонд соцстраху по безробіттю - Фундаментальне законодавство України - Центрвиборчком України -