<<
>>

Наказ МВС України від 24.04.2019 № 310 "Про затвердження Порядку фіксації біометричних даних іноземців та осіб без громадянства під час прикордонного контролю в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон та у контрольних пунктах в’їзду-виїзду, а також здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення". МВС України. 2019

Документ актуальний на 07.06.2019
завантажити документ, актуальний на поточний час

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

НАКАЗ

24.04.2019  № 310


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 травня 2019 р.
за № 496/33467

Про затвердження Порядку фіксації біометричних даних іноземців та осіб без громадянства під час прикордонного контролю в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон та у контрольних пунктах в’їзду-виїзду, а також здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення

Відповідно до частини другої статті 9, частини третьої статті 14 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», пункту 6 статті 19 Закону України «Про Державну прикордонну службу України», Указу Президента України від 30 серпня 2017 року № 256 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 10 липня 2017 року «Про посилення контролю за в’їздом в Україну, виїздом з України іноземців та осіб без громадянства, додержання ними правил перебування на території України», пункту 10 Порядку реєстрації паспортних документів іноземців та осіб без громадянства в пунктах пропуску через державний кордон, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 жовтня 2018 року № 798, з метою визначення механізму фіксації біометричних даних іноземців та осіб без громадянства під час прикордонного контролю в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон та у контрольних пунктах в’їзду-виїзду, а також здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок фіксації біометричних даних іноземців та осіб без громадянства під час прикордонного контролю в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон та у контрольних пунктах в’їзду-виїзду, а також здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення, що додається.

2.

Управлінню взаємодії з Державною прикордонною службою України (Рябий С.М.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра внутрішніх справ України Трояна В.А.

Міністр

А.Б. Аваков

ПОГОДЖЕНО:

Т.в.о. Міністра закордонних справ України

Уповноважений Верховної Ради України
з прав людини

Голова Державної прикордонної
служби України

Голова Державної міграційної
служби України

Голова Національної поліції УкраїниВ.М. Боднар


Л. Денісова


П. Цигикал


М.Ю. Соколюк

С.М. Князєв


ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
внутрішніх справ України
24 квітня 2019 року № 310


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 травня 2019 р.
за № 496/33467

ПОРЯДОК
фіксації біометричних даних іноземців та осіб без громадянства під час прикордонного контролю в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон та у контрольних пунктах в’їзду-виїзду, а також здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення

I. Загальні положення

1. Цей Порядок визначає механізм фіксації службовими особами Державної прикордонної служби України (далі - службові особи) біометричних даних іноземців та осіб без громадянства (далі - іноземці).

2. Фіксація біометричних даних здійснюється з метою забезпечення національної безпеки, посилення контролю за в’їздом в Україну, виїздом з України іноземців, додержання ними правил перебування на території України.

3. У цьому Порядку термін «фіксація біометричних даних» означає процес збору біометричних даних (параметрів) іноземців, внесення їх та зберігання у інформаційно-телекомунікаційній системі прикордонного контролю Державної прикордонної служби України «Гарт-1» (далі - відомча інформаційна система).

Інші терміни, що вживаються в цьому Порядку, застосовуються у значеннях, наведених у Законах України «Про прикордонний контроль», «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», Положенні про національну систему біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року № 1073.

4. Суб’єктами фіксації біометричних даних є іноземці.

5. Фіксація біометричних даних здійснюється:

під час прикордонного контролю в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон, контрольних пунктах в’їзду-виїзду (далі - пункти пропуску);

під час адміністративного затримання органами (підрозділами) охорони державного кордону.

6. Зафіксовані біометричні дані вносяться до відомчої інформаційної системи.

Строк зберігання зафіксованих біометричних даних складає сімдесят п’ять років.

Після закінчення строку зберігання зафіксованих біометричних даних біометричні дані видаляються автоматично з відомчої інформаційної системи.

За функціонування відомчої інформаційної системи, доступність, цілісність та своєчасне видалення біометричних даних з відомчої інформаційної системи відповідає орган забезпечення Державної прикордонної служби України, на який покладено обов’язки щодо технічного супроводження порядку фіксації біометричних даних.

II. Порядок фіксації біометричних даних іноземців під час прикордонного контролю в пунктах пропуску через державний кордон

1. Фіксація біометричних даних іноземців у пунктах пропуску через державний кордон здійснюється з урахуванням аналізу та оцінки ризиків, а також положень частин четвертої, п’ятої статті 16 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства».

2. Фіксація біометричних даних в пунктах пропуску через державний кордон проводиться:

на лінії паспортного контролю;

у транспортних засобах закордонного прямування;

у місцях стоянки транспортних засобів закордонного прямування;

у службових приміщеннях Державної прикордонної служби України.

3. Фіксація біометричних даних іноземців здійснюється під час їхнього першого в’їзду в Україну та проходження прикордонного контролю в пунктах пропуску та передбачає сканування службовими особами на першій лінії контролю відбитків усіх пальців правої або лівої руки.

4. У разі наявності у іноземця біологічних особливостей (ушкоджень, вроджених вад тощо), які не дозволяють зафіксувати біометричні дані, пропуск через державний кордон цих осіб здійснюється без фіксації таких даних, про що складається відповідний акт, який затверджується начальником органу охорони державного кордону.

5. У разі відмови іноземця надати свої біометричні дані для їх фіксації рішення щодо пропуску такого іноземця через державний кордон приймається на другій лінії контролю відповідно до вимог законодавства України.

6. Верифікація іноземців, біометричні дані яких було зафіксовано, здійснюється шляхом сканування відбитків від одного до п’яти пальців правої або лівої руки.

7. Якщо у процесі ідентифікації іноземців встановлено, що їх біометричні дані не збігаються із зафіксованими біометричними даними або збігаються з біометричними даними іншої особи, ідентифікація та верифікація таких іноземців проводиться під час контролю на другій лінії.

III. Порядок фіксації біометричних даних іноземців під час здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення

1. Фіксація біометричних даних іноземців під час здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється шляхом сканування усіх пальців обох рук іноземців, затриманих в адміністративному порядку органами (підрозділами) охорони державного кордону.

2. Фіксацію біометричних даних іноземців, затриманих в адміністративному порядку органами (підрозділами) охорони державного кордону, проводить службова особа, яка затримала іноземця в адміністративному порядку, про що склала протокол про адміністративне затримання.

3. Фіксація біометричних даних іноземців під час здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення проводиться:

у службових приміщеннях Державної прикордонної служби України;

у спеціальних приміщеннях;

у пунктах тимчасового тримання;

у місці складання протоколу про адміністративне затримання.

4. Ідентифікація (верифікація) іноземців, біометричні дані яких було зафіксовано, здійснюється шляхом сканування відбитків від одного до п’яти пальців правої або лівої руки.

Начальник
управління взаємодії
з Державною прикордонною
службою України
С.М. Рябий


Публікації документа

 • Офіційний вісник України від 04.06.2019 — 2019 р., № 42, стор. 34, стаття 1473, код акта 94692/2019

= завантажити законодавчий акт, актуальний на поточний час =
<< | >>

МВС України:

 1. Наказ МВС України від 15.01.2020 № 22 "Про внесення зміни у додаток 7 до Умов оплати праці працівників льотного, інженерно-технічного складу, авіаційних рятувальників та інших підрозділів, зайнятих забезпеченням польотів, організацією та обслуговуванням повітряного руху і аеронавігації Державної служби України з надзвичайних ситуацій". МВС України. 2020 рікк
 2. Наказ МВС України від 15.01.2020 № 23 "Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства внутрішніх справ України від 20 червня 2013 року № 606". МВС України. 2020 рікк
 3. Наказ МВС України від 16.01.2020 № 26/49 "Про затвердження Інструкції про організацію обміну інформацією про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації та хід ліквідації її наслідків між Державною службою України з надзвичайних ситуацій і Міністерством освіти і науки України". МВС України. 2020 рікк
 4. Наказ МВС України від 15.01.2020 № 21 "Про внесення змін до Інструкції про умови та порядок придбання, зберігання, обліку, використання та застосування пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів поліцейськими, особами, звільненими зі служби в поліції, а також колишніми працівниками міліції". МВС України. 2020 рікк
 5. Наказ МВС України від 13.01.2020 № 13 "Про затвердження Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі". МВС України. 2020 рікк
 6. Наказ МВС України від 20.01.2020 № 45 "Про затвердження Тарифів на платні послуги, що надаються Державною установою «Територіальне медичне об’єднання Міністерства внутрішніх справ України по Запорізькій області»". МВС України. 2020 рікк
 7. Наказ МВС України від 20.01.2020 № 44 "Про внесення змін до Тарифів на платні послуги, що надаються Державною установою «Територіальне медичне об’єднання Міністерства внутрішніх справ України по Чернігівській області»". МВС України. 2020 рікк
 8. Наказ МВС України від 20.01.2020 № 48 "Про затвердження Тарифів на платні послуги, що надаються Медичним реабілітаційним центром Міністерства внутрішніх справ України «Миргород»". МВС України. 2020 рікк
 9. Наказ МВС України від 20.01.2020 № 43 "Про затвердження Тарифів на платні послуги, що надаються Медичним реабілітаційним центром Міністерства внутрішніх справ України «Перлина Прикарпаття»". МВС України. 2020 рікк
 10. Наказ МВС України від 20.01.2020 № 42 "Про затвердження Тарифів на платні послуги, що надаються Державною установою «Територіальне медичне об’єднання Міністерства внутрішніх справ України по Чернівецькій області»". МВС України. 2020 рікк
 11. Наказ МВС України від 20.01.2020 № 49 "Про затвердження Тарифів на платні послуги, що надаються Державною установою «Територіальне медичне об’єднання Міністерства внутрішніх справ України по Івано-Франківській області»". МВС України. 2020 рікк
 12. Наказ МВС України від 29.01.2020 № 69 "Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства внутрішніх справ України від 25 листопада 2003 року № 1428". МВС України. 2020 рікк
 13. Наказ МВС України від 30.01.2020 № 82 "Про внесення змін до Інструкції про порядок надання медичної допомоги у закладах охорони здоров'я Державної прикордонної служби України". МВС України. 2020 рікк
 14. Наказ МВС України від 24.01.2020 № 56 "Про затвердження Змін до Переліку посад офіцерського складу Національної гвардії України та відповідних їм граничних військових звань". МВС України. 2020 рікк
 15. Наказ МВС України від 13.02.2020 № 123 "Про затвердження Професійних, освітніх і кваліфікаційних вимог, яким повинні відповідати поліцейські для зайняття вакантних посад у закладах вищої освіти із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських". МВС України. 2020 рікк
 16. Наказ МВС України від 06.02.2020 № 101 "Про внесення змін до Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі". МВС України. 2020 рікк
 17. Наказ МВС України від 17.02.2020 № 153 "Про затвердження Змін до схем тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Національної гвардії України". МВС України. 2020 рікк
 18. Наказ МВС України від 16.01.2019 № 17 "Про затвердження Інструкції про організацію придбання, обліку, зберігання і видачі вибухових матеріалів в органах управління та формуваннях Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту". МВС України. 2019 рікк
 19. Наказ МВС України від 14.01.2019 № 10 "Про затвердження Норм належності майна підрозділів психологічної служби в Національній гвардії України". МВС України. 2019 рікк
 20. Наказ МВС України від 18.02.2019 № 110 "Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства внутрішніх справ України від 28 липня 1994 року № 404". МВС України. 2019 рікк
- Антимонопольний комітет - Верховний Суд України - Вищий адміністративний суд України - Вищий господарський суд - Вищий спеціалізований суд - Генеральна прокуратура України - ДА електронного урядування - Державіаслужба України - Державні утворення на території України (1917-1920) - Держатомрегулювання - Держаудитслужба України - Держкомтелерадіо України - Держкордонслужба України - Держнаглядохоронпраці України - Держспецзв’язок - Держспоживстандарт України - Держстат України - Держфінпослуг України - ДКА України - Закони України - Законодавство Української РСР - Кабінет Міністрів України - Кодекси України - Конституційний Суд України - МВС України - МЗС України - Міжнародні документи, ратифіковані Верховною Радою України - Міжнародні угоди України - Мін'юст України - Мінагрополітики України - Мінекономрозвитку України - Міненерговугілля України - Мінінфраструктури України - Мінкультури України - Мінмолодьспорт України - Міноборони України - Мінприроди України - Мінрегіон України - Мінсоцполітики України - Мінфін України - МІП - МНС України - МОЗ України - МОН України - МТОТ - Нацдержслужба України - Національне агентство з питань запобігання корупції - Національне антикорупційне бюро України - Національний банк України - Нацком.енергетики - Нацкомфінпослуг - Нацрада телерадіомовлення - НКРЗІ - НКЦПФР - Основний Закон України - Пенсійний фонд України - Постанови Верховної Ради України - Президент України - РНБО України - Розпорядження Голови ВР України - Розпорядження Кабінета Міністрів України - Служба безпеки України - Служба зовнішньої розвідки - Укрдержархів - Управління державної охорони - Фонд гарант.вкладів фізич.осіб - Фонд державного майна - Фонд соцстраху по безробіттю - Фундаментальне законодавство України - Центрвиборчком України -