<<
>>

Наказ МВС України від 26.11.2018 № 953 "Про відомчі заохочувальні відзнаки Державної служби України з надзвичайних ситуацій". МВС України. 2018

Документ актуальний на 17.03.2019
завантажити документ, актуальний на поточний час

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

НАКАЗ

26.11.2018  № 953

Зареєстровано в Міністерстві

юстиції України

19 грудня 2018 р.

за № 1439/32891

Про відомчі заохочувальні відзнаки Державної служби України з надзвичайних ситуацій

Відповідно до підпункту 9 статті 38 Дисциплінарного статуту служби цивільного захисту, статті 2 Указу Президента України від 30 травня 2012 року № 365 "Про відомчі заохочувальні відзнаки", з метою упорядкування роботи із заохочення осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, державних службовців та працівників Державної служби України з надзвичайних ситуацій НАКАЗУЮ:

1. Установити відомчі заохочувальні відзнаки Державної служби України з надзвичайних ситуацій:

Подяка Державної служби України з надзвичайних ситуацій;

Грамота Державної служби України з надзвичайних ситуацій;

Почесна грамота Державної служби України з надзвичайних ситуацій;

медаль "10 років сумлінної служби";

медаль "15 років сумлінної служби";

медаль "20 років сумлінної служби";

медаль "Ветеран служби";

нагрудний знак "За відвагу в надзвичайній ситуації";

нагрудний знак "Знак Пошани".

2. Затвердити такі, що додаються:

Положення про відомчі заохочувальні відзнаки Державної служби України з надзвичайних ситуацій;

Опис Подяки Державної служби України з надзвичайних ситуацій;

Ескіз Подяки Державної служби України з надзвичайних ситуацій;

Опис Грамоти Державної служби України з надзвичайних ситуацій;

Ескіз Грамоти Державної служби України з надзвичайних ситуацій;

Опис Почесної грамоти Державної служби України з надзвичайних ситуацій;

Ескіз Почесної грамоти Державної служби України з надзвичайних ситуацій;

Опис медалі "10 років сумлінної служби";

Ескіз медалі "10 років сумлінної служби" і планки до неї;

Опис медалі "15 років сумлінної служби";

Ескіз медалі "15 років сумлінної служби" і планки до неї;

Опис медалі "20 років сумлінної служби";

Ескіз медалі "20 років сумлінної служби" і планки до неї;

Опис медалі "Ветеран служби";

Ескіз медалі "Ветеран служби" і планки до неї;

Опис нагрудного знака "За відвагу в надзвичайній ситуації";

Ескіз нагрудного знака "За відвагу в надзвичайній ситуації" і планки до нього;

Опис нагрудного знака "Знак Пошани";

Ескіз нагрудного знака "Знак Пошани" і планки до нього;

Опис посвідчення до заохочувальних відзнак Державної служби України з надзвичайних ситуацій;

Ескіз посвідчення до заохочувальних відзнак Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

3.

Управлінню взаємодії з Державною службою України з надзвичайних ситуацій МВС (Скакун В.О.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр

А.Б. Аваков

ПОГОДЖЕНО:

Голова Державної служби України

з надзвичайних ситуацій

Заступник голови Комісії

державних нагород та геральдики

М. Чечоткін

О. Дніпров


ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства

внутрішніх справ України

26 листопада 2018 року № 953

Зареєстровано в Міністерстві

юстиції України

19 грудня 2018 р.

за № 1439/32891

ПОЛОЖЕННЯ

про відомчі заохочувальні відзнаки Державної служби України з надзвичайних ситуацій

I. Загальні положення

1. Це Положення визначає порядок нагородження такими відомчими заохочувальними відзнаками Державної служби України з надзвичайних ситуацій (далі - відзнаки):

Подяка Державної служби України з надзвичайних ситуацій;

Грамота Державної служби України з надзвичайних ситуацій;

Почесна грамота Державної служби України з надзвичайних ситуацій;

медаль "10 років сумлінної служби";

медаль "15 років сумлінної служби";

медаль "20 років сумлінної служби";

медаль "Ветеран служби";

нагрудний знак "За відвагу в надзвичайній ситуації";

нагрудний знак "Знак Пошани".

2. Почесною грамотою Державної служби України з надзвичайних ситуацій (далі - Почесна грамота), Грамотою Державної служби України з надзвичайних ситуацій (далі - Грамота), Подякою Державної служби України з надзвичайних ситуацій (далі - Подяка) нагороджуються особи рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, державні службовці та працівники Державної служби України з надзвичайних ситуацій, працівники аварійно-рятувальних служб, підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій (далі - персонал Державної служби України з надзвичайних ситуацій), які успішно й сумлінно виконують службові (трудові) обов’язки, за вагомий особистий внесок у справу захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру, запобігання цим ситуаціям, реагування на них та ліквідацію їх наслідків, високі особисті досягнення у службовій (трудовій) діяльності, високі професійні здобутки.

3. Почесна грамота є вищою відзнакою відносно Грамоти і Подяки. Грамота є вищою за статусом відзнакою відносно Подяки.

4. Нагородження Подякою, Грамотою, Почесною грамотою здійснюється послідовно від нижчої за статусом (Подяки) до вищих - Грамоти та Почесної грамоти.

Нагородження Грамотою здійснюється не раніше ніж через рік після нагородження Подякою.

Нагородження Почесною грамотою здійснюється не раніше ніж через два роки після нагородження Грамотою.

За хоробрість, мужність і відвагу, високий професіоналізм нагородження може здійснюватися відразу Грамотою або Почесною грамотою.

5. Почесною грамотою, Грамотою, Подякою можуть відзначатися особи рядового і начальницького складу, звільнені зі служби цивільного захисту, пенсіонери з числа колишніх працівників та державних службовців ДСНС за активну участь у патріотичному вихованні особового складу Державної служби України з надзвичайних ситуацій, вагомий особистий внесок у забезпечення цивільного захисту.

6. Медалями "10 років сумлінної служби", "15 років сумлінної служби", "20 років сумлінної служби" нагороджуються особи начальницького складу служби цивільного захисту, які досягли високих показників у професійній діяльності, є взірцем вірності Присязі, сумлінно виконують службові обов’язки та мають відповідну вислугу років служби в календарному обчисленні в органах та підрозділах цивільного захисту з урахуванням років попередньої військової служби у військах Цивільної оборони України, Збройних Силах України та інших утворених відповідно до законів військових формуваннях України, служби на посадах рядового і начальницького складу в державній пожежній охороні, а також органах внутрішніх справ і правоохоронних органах України, податковій міліції, Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України (періодів служби осіб рядового і начальницького складу в календарному обчисленні, що дають право на отримання пенсії за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб").

7. Медаллю "10 років сумлінної служби" нагороджуються особи начальницького складу служби цивільного захисту, які мають не менше 10 років вислуги в календарному обчисленні.

8. Медаллю "15 років сумлінної служби" нагороджуються особи начальницького складу служби цивільного захисту, які мають не менше 15 років вислуги в календарному обчисленні.

9. Медаллю "20 років сумлінної служби" нагороджуються особи начальницького складу служби цивільного захисту, які мають не менше 20 років вислуги в календарному обчисленні.

Особи начальницького складу служби цивільного захисту, які мають вислугу років у календарному обчисленні від 10 до 15, нагороджуються медаллю "10 років сумлінної служби", від 15 до 20 років - медаллю "15 років сумлінної служби", від 20 до 25 років - медаллю "20 років сумлінної служби".

10. Медаллю "Ветеран служби" нагороджуються особи начальницького складу служби цивільного захисту, які мають не менше 25 років вислуги в календарному обчисленні і є взірцем вірності Присязі, досягли високих показників у професійній діяльності та сумлінно виконують службові обов’язки.

11. Медалями "10 років сумлінної служби", "15 років сумлінної служби", "20 років сумлінної служби", "Ветеран служби" можуть нагороджуватись особи, які звільнені зі служби цивільного захисту, внутрішньої служби в органах та підрозділах цивільного захисту та державної пожежної охорони або військової служби у військах Цивільної оборони України на пенсію, мають відповідну вислугу років служби в календарному обчисленні в таких органах та підрозділах і не були відзначені цими відзнаками раніше.

12. Нагрудним знаком "За відвагу в надзвичайній ситуації" нагороджуються особи з числа персоналу Державної служби України з надзвичайних ситуацій за хоробрість, самовідданість, мужність і відвагу, проявлені під час виконання службових (трудових) обов’язків з пошуку і рятування людей, матеріальних і культурних цінностей, захисту довкілля в надзвичайній ситуації (небезпечній події), проведення робіт з розмінування (виявлення, знешкодження та знищення) боєприпасів, інших вибухонебезпечних предметів, ліквідації надзвичайної ситуації, надання невідкладної допомоги потерпілим, проведення спеціальних аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт під час ліквідації наслідків надзвичайної ситуації (небезпечної події).

13. Нагородження нагрудним знаком "За відвагу в надзвичайній ситуації" може здійснюватися посмертно.

14. Нагрудним знаком "Знак Пошани" нагороджуються особи з числа персоналу Державної служби України з надзвичайних ситуацій, які успішно й сумлінно виконують службові (трудові) обов’язки, мають не менше 10 років вислуги (стажу роботи) у системі Державної служби України з надзвичайних ситуацій у календарному обчисленні, нагороджені Подякою, Грамотою і Почесною грамотою, за особистий внесок у розвиток системи цивільного захисту; особливі заслуги в організації та здійсненні заходів щодо запобігання надзвичайним ситуаціям, що загрожують життю або здоров’ю людей, завдають матеріальних збитків, рятування людей та матеріальних цінностей, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій; особливі заслуги під час виконання службових обов’язків; особливі трудові заслуги; високі досягнення у професійній діяльності, а також за 25 і більше років бездоганної служби (праці).

15. Нагрудний знак "Знак Пошани" є найвищою заохочувальною відзнакою Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

16. Нагрудним знаком "Знак Пошани" можуть відзначатися особи рядового і начальницького складу, звільнені зі служби цивільного захисту, пенсіонери з числа колишніх працівників та державних службовців ДСНС, якщо вони не були раніше нагороджені цією відзнакою.

17. Повторне нагородження нагрудним знаком "Знак Пошани", медалями "10 років сумлінної служби", "15 років сумлінної служби", "20 років сумлінної служби", "Ветеран служби" не проводиться.

18. Особи з числа персоналу Державної служби України з надзвичайних ситуацій за зразкове виконання покладених завдань, творче і сумлінне ставлення до службових обов’язків, неухильне додержання порядку і правил службової дисципліни, правил внутрішнього трудового розпорядку, правил з охорони праці та високі показники у професійній, службовій (трудовій) діяльності можуть бути повторно відзначені Почесною грамотою, Грамотою, Подякою, але не раніше ніж через два роки після попереднього нагородження.

За проявлені хоробрість, мужність і відвагу, високий професіоналізм повторне відзначення Почесною грамотою, Грамотою, Подякою може здійснюватися незалежно від часу попереднього нагородження.

19. Нагородження відзнаками здійснюється до 17 вересня - Дня рятівника, до свят і пам’ятних дат, а також для відзначення героїчних вчинків персоналу Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

20. Про нагородження відзнакою видається наказ Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

II. Порядок та підстави для представлення до нагородження відзнаками, розгляду матеріалів та прийняття відповідного рішення

1. Висунення кандидатур до нагородження відзнаками здійснюється у структурних підрозділах апарату Державної служби України з надзвичайних ситуацій, територіальних органах Державної служби України з надзвичайних ситуацій, органах і підрозділах цивільного захисту, навчальних закладах та інших підрозділах підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій (далі - підрозділи), де проходять службу (працюють) особи, кандидатури яких пропонуються для заохочення.

2. За результатами висунення кандидатур до нагородження відзнакою безпосередній керівник готує і подає за підпорядкованістю рапорт (клопотання) про нагородження, у якому зазначаються конкретні заслуги особи, що стали підставою для порушення клопотання.

3. Керівник підрозділу розглядає матеріали щодо відзначення особи відзнакою та приймає рішення про підтримання такого відзначення або відмову у відзначенні. Після прийняття рішення про підтримання відзначення особи відзнакою керівник підрозділу на підставі рапорту (клопотання) про нагородження готує подання до нагородження відомчою заохочувальною відзнакою Державної служби України з надзвичайних ситуацій (додаток 1) і вносить його Голові або особі, яка виконує його обов’язки, через структурний підрозділ персоналу апарату Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

4. За достовірність відомостей про заслуги та інших відомостей, зазначених у документах про нагородження особи відзнакою, дотримання порядку, форм і строків їх подання відповідальні посадові особи, зазначені в пунктах 2, 3 цього розділу.

5. Після прийняття Головою або особою, яка виконує його обов’язки, позитивного рішення про нагородження особи відзнакою подання керівника підрозділу передається в установленому порядку до структурного підрозділу персоналу апарату Державної служби України з надзвичайних ситуацій для підготовки відповідного наказу.

6. Подання до нагородження відзнаками вносяться:

у разі нагородження до Дня рятівника - до 01 серпня кожного року;

у разі нагородження до державних та професійних свят - за півтора місяця до дати відзначення свята;

у разі нагородження у зв’язку зі звільненням особи рядового і начальницького складу зі служби цивільного захисту в запас (відставку) - разом із поданням про звільнення зі служби;

у разі нагородження у зв’язку зі звільненням на пенсію - за один місяць до дати звільнення;

у разі відзначення персоналу Державної служби України з надзвичайних ситуацій за виявлену мужність, героїзм та відвагу під час виконання службових обов’язків - позачергово.

III. Порядок вручення, носіння, зберігання відзнак

1. Вручення відзнак здійснюється в урочистій обстановці Головою або особою, яка виконує його обов’язки, чи за дорученням Голови керівниками територіальних органів Державної служби України з надзвичайних ситуацій, органів та підрозділів Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, державних аварійно-рятувальних служб, ректорами вищих навчальних закладів цивільного захисту, керівниками підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Перед врученням відзнаки оголошується наказ Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

2. Вручення нагрудного знака "За відвагу в надзвичайній ситуації", Грамоти може бути проведено особисто Головою або за його дорученням іншою посадовою особою безпосередньо на місці ліквідації наслідків надзвичайної ситуації (небезпечної події), проведення робіт з розмінування з подальшим оформленням нагородних документів у порядку, визначеному цим Положенням.

3. Особі, відзначеній відомчою заохочувальною відзнакою у вигляді медалі, нагрудного знака, разом з відзнакою вручається посвідчення встановленого зразка.

4. Про вручення відзнаки та посвідчення до неї складається протокол вручення відомчої заохочувальної відзнаки Державної служби України з надзвичайних ситуацій (додаток 2), що підписується особою, яка її вручила.

Протокол вручення відзнаки надсилається до структурного підрозділу персоналу апарату Державної служби України з надзвичайних ситуацій не пізніше ніж через 10 днів після її вручення.

5. В особовій справі (трудовій книжці) нагородженого робиться відповідний запис із зазначенням найменування відзнаки, дати і номера наказу Державної служби України з надзвичайних ситуацій про нагородження.

6. Відзнаки носяться і розміщуються в один ряд зліва направо в такій послідовності:

медалі - на лівому боці грудей після знаків державних нагород України та іноземних державних нагород. За наявності в особи декількох медалей носиться лише та, що була вручена останньою;

нагрудні знаки "Знак Пошани", "За відвагу в надзвичайній ситуації" - на правому боці грудей нижче знаків державних нагород України, іноземних державних нагород.

Замість відзнак нагороджений має право носити планки до них, що розміщуються після планок державних нагород України, іноземних державних нагород у такій послідовності: нагрудні знаки "Знак Пошани", "За відвагу в надзвичайній ситуації", медалі "Ветеран служби", "20 років сумлінної служби", "15 років сумлінної служби", "10 років сумлінної служби".

7. У разі втрати (псування) відзнаки та посвідчення до неї дублікати відзнаки і посвідчення не видаються.

8. Відзнаки зберігаються у нагородженого, а після смерті (загибелі) нагородженого залишаються в сім’ї померлого (загиблого) як пам’ять.

IV. Гранична кількість відзнак, якими може бути відзначено упродовж календарного року

1. На календарний рік встановлюється така гранична кількість відзнак Державної служби України з надзвичайних ситуацій:

Нагрудний знак "Знак Пошани"

400

Нагрудний знак "За відвагу в надзвичайній ситуації"

400

Почесна грамота Державної служби України з надзвичайних ситуацій

800

Грамота Державної служби України з надзвичайних ситуацій

1000

Подяка Державної служби України з надзвичайних ситуацій

1500

2. Граничну кількість нагрудних знаків "За відвагу в надзвичайній ситуації" може бути збільшено залежно від кількості осіб, які проявили хоробрість, самовідданість, мужність і відвагу під час надзвичайної ситуації (небезпечної події), ліквідації її наслідків та проведення робіт з розмінування.

3. Гранична кількість медалей на календарний рік установлюється відповідно до запланованої кількості осіб начальницького складу служби цивільного захисту, які матимуть відповідну вислугу років на час нагородження.

Начальник Управління

взаємодії з Державною

службою України

з надзвичайних ситуацій

Міністерства внутрішніх

справ України

В.О. Скакун

Додаток 1

до Положення про відомчі

заохочувальні відзнаки

Державної служби України

з надзвичайних ситуацій

(пункт 3 розділу II)

ПОДАННЯ

до нагородження відомчою заохочувальною відзнакою Державної служби України з надзвичайних ситуацій

Додаток 2

до Положення про відомчі

заохочувальні відзнаки

Державної служби України

з надзвичайних ситуацій

(пункт 4 розділу III)

ПРОТОКОЛ

вручення відомчої заохочувальної відзнаки Державної служби України з надзвичайних ситуацій


ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства

внутрішніх справ України

26 листопада 2018 року № 953

ОПИС

Подяки Державної служби України з надзвичайних ситуацій

Відомчу відзнаку Державної служби України з надзвичайних ситуацій - Подяку Державної служби України з надзвичайних ситуацій (далі - Подяка) відтворено на паперовому бланку розміром 210 х 297 міліметрів.

По периметру Подяки розташовано декоративну рамку темно-червоного кольору.

Тло Подяки - пшенично-білого кольору. У верхній частині Подяки - стилізоване зображення синьо-жовтої стрічки, у центрі якої міститься зображення емблеми Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Під стрічкою у два рядки темно-синіми літерами виконано напис "ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ", під ним - "ПОДЯКА" літерами гірчичного кольору.

У центральній частині бланка передбачено місце для прізвища, імені, по батькові особи, якій оголошується Подяка, та тексту, що вказує на досягнення цієї особи.

У нижній частині бланка передбачено місце для підпису Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій, що скріплюється печаткою Державної служби України з надзвичайних ситуацій, дати й номера наказу про нагородження.

Начальник Управління

взаємодії з Державною

службою України

з надзвичайних ситуацій

Міністерства внутрішніх

справ України

В.О. Скакун

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства

внутрішніх справ України

26 листопада 2018 року № 953

ЕСКІЗ

відомчої заохочувальної відзнаки - Подяки Державної служби України з надзвичайних ситуацій

Начальник Управління

взаємодії з Державною

службою України

з надзвичайних ситуацій

Міністерства внутрішніх

справ України

В.О. Скакун

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства

внутрішніх справ України

26 листопада 2018 року № 953

ОПИС

Грамоти Державної служби України з надзвичайних ситуацій

Відомчу відзнаку Державної служби України з надзвичайних ситуацій - Грамоту Державної служби України з надзвичайних ситуацій (далі - Грамота) відтворено на паперовому бланку розміром 210 х 297 міліметрів.

По периметру Грамоти розташовано декоративну рамку синього кольору з жовтими візерунками.

Тло Грамоти - сіро-білого кольору. У верхній частині Грамоти - стилізоване зображення синьо-жовтої стрічки, у центрі якої міститься зображення емблеми Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Під стрічкою у два рядки темно-синіми літерами виконано напис "ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ", під ним двома рядками, розміщеними один під одним через інтервал, написи: "ГРАМОТА" - коричневими літерами, "нагороджується" - темно-синіми літерами, виконані різними шрифтами.

У центральній частині бланка передбачено місце для прізвища, імені, по батькові особи, яка нагороджується, та тексту, що вказує на досягнення цієї особи.

У нижній частині бланка передбачено місце для підпису Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій, що скріплюється печаткою Державної служби України з надзвичайних ситуацій, дати й номера наказу про нагородження.

Начальник Управління

взаємодії з Державною

службою України

з надзвичайних ситуацій

Міністерства внутрішніх

справ України

В.О. Скакун

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства

внутрішніх справ України

26 листопада 2018 року № 953

ЕСКІЗ

відомчої заохочувальної відзнаки - Грамоти Державної служби України з надзвичайних ситуацій

Начальник Управління

взаємодії з Державною

службою України

з надзвичайних ситуацій

Міністерства внутрішніх

справ України

В.О. Скакун

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства

внутрішніх справ України

26 листопада 2018 року № 953

ОПИС

Почесної грамоти Державної служби України з надзвичайних ситуацій

Відомчу відзнаку Державної служби України з надзвичайних ситуацій - Почесну грамоту Державної служби України з надзвичайних ситуацій (далі - Почесна грамота) відтворено на паперовому бланку розміром 295 х 385 міліметрів.

По периметру Почесної грамоти розташовано декоративну рамку синього кольору із золотистими лініями і візерунками.

Тло Почесної грамоти - сріблясто-білого кольору. У верхній частині грамоти - стилізоване зображення синьо-жовтої стрічки, у центрі якої міститься зображення емблеми Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Під стрічкою у два рядки синіми літерами виконано напис "ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ", під ним двома рядками, розміщеними один під одним через інтервал, написи золотистими літерами: "ПОЧЕСНА ГРАМОТА" і "нагороджується", виконані різними шрифтами.

У центральній частині бланка передбачено місце для прізвища, імені, по батькові особи, яка нагороджується, та тексту, що вказує на досягнення цієї особи.

У нижній частині бланка передбачено місце для підпису Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій, що скріплюється печаткою Державної служби України з надзвичайних ситуацій, дати й номера наказу про нагородження.

Начальник Управління

взаємодії з Державною

службою України

з надзвичайних ситуацій

Міністерства внутрішніх

справ України

В.О. Скакун

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства

внутрішніх справ України

26 листопада 2018 року № 953

ЕСКІЗ

відомчої заохочувальної відзнаки - Почесної грамоти Державної служби України з надзвичайних ситуацій

Начальник Управління

взаємодії з Державною

службою України

з надзвичайних ситуацій

Міністерства внутрішніх

справ України

В.О. Скакун

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства

внутрішніх справ України

26 листопада 2018 року № 953

ОПИС

медалі "10 років сумлінної служби"

Відомча заохочувальна відзнака Державної служби України з надзвичайних ситуацій - медаль "10 років сумлінної служби" має круглу форму діаметром 32 міліметри, обрамлену бортиком.

На лицьовому боці розміщено емблему Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

На зворотному боці медалі, який є плоским, розміщено: у центрі - напис "10 років сумлінної служби", обрамлений уздовж лівого боку гілками калини і дуба, перевитими стрічкою, уздовж правого боку - написом "ЗАПОБІГТИ * ВРЯТУВАТИ * ДОПОМОГТИ". Зображення та написи на медалі - рельєфні.

За допомогою кільця з вушком медаль з'єднується з прямокутною колодкою, обтягнутою стрічкою. Розміри колодки: висота - 42 міліметри, ширина - 28 міліметрів.

Медаль виготовляється з металу бронзового кольору.

Колодка медалі обтягнута шовковою муаровою стрічкою жовтогарячого кольору з двома повздовжніми вертикальними смугами білого кольору завширшки 2 міліметри кожна, у центрі стрічки - три вертикальні сині смуги завширшки 2 міліметри кожна, рівновіддалені одна від одної на 2 міліметри.

На зворотному боці колодки - застібка для прикріплення медалі до одягу.

Планка медалі - прямокутна пластина, обтягнута такою самою стрічкою, як і колодка медалі. Розміри планки: висота - 12 міліметрів, ширина - 28 міліметрів.

Начальник Управління

взаємодії з Державною

службою України

з надзвичайних ситуацій

Міністерства внутрішніх

справ України

В.О. Скакун

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства

внутрішніх справ України

26 листопада 2018 року № 953

ЕСКІЗ

відомчої заохочувальної відзнаки Державної служби України з надзвичайних ситуацій - медалі "10 років сумлінної служби" і планки до неї

Начальник Управління

взаємодії з Державною

службою України

з надзвичайних ситуацій

Міністерства внутрішніх

справ України

В.О. Скакун

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства

внутрішніх справ України

26 листопада 2018 року № 953

ОПИС

медалі "15 років сумлінної служби"

Відомча заохочувальна відзнака Державної служби України з надзвичайних ситуацій - медаль "15 років сумлінної служби" має круглу форму діаметром 32 міліметри, обрамлену бортиком.

На лицьовому боці розміщено емблему Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

На зворотному боці медалі, який є плоским, розміщено: у центрі - напис "15 років сумлінної служби", обрамлений уздовж лівого боку гілками калини і дуба, перевитими стрічкою, уздовж правого боку - написом "ЗАПОБІГТИ * ВРЯТУВАТИ * ДОПОМОГТИ". Зображення та написи на медалі - рельєфні.

За допомогою кільця з вушком медаль з'єднується з прямокутною колодкою, обтягнутою стрічкою. Розміри колодки: висота - 42 міліметри, ширина - 28 міліметрів.

Медаль виготовляється з металу бронзового кольору.

Колодка медалі обтягнута шовковою муаровою стрічкою жовтогарячого кольору з двома повздовжніми вертикальними смугами білого кольору завширшки 2 міліметри кожна, у центрі стрічки - три вертикальні сині смуги завширшки 2 міліметри кожна, рівновіддалені одна від одної на 2 міліметри.

На зворотному боці колодки - застібка для прикріплення медалі до одягу.

Планка медалі - прямокутна пластина, обтягнута такою самою стрічкою, як і колодка медалі. Розміри планки: висота - 12 міліметрів, ширина - 28 міліметрів.

Начальник Управління

взаємодії з Державною

службою України

з надзвичайних ситуацій

Міністерства внутрішніх

справ України

В.О. Скакун

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства

внутрішніх справ України

26 листопада 2018 року № 953

ЕСКІЗ

відомчої заохочувальної відзнаки Державної служби України з надзвичайних ситуацій - медалі "15 років сумлінної служби" і планки до неї

Начальник Управління

взаємодії з Державною

службою України

з надзвичайних ситуацій

Міністерства внутрішніх

справ України

В.О. Скакун

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства

внутрішніх справ України

26 листопада 2018 року № 953

ОПИС

медалі "20 років сумлінної служби"

Відомча заохочувальна відзнака Державної служби України з надзвичайних ситуацій - медаль "20 років сумлінної служби" має круглу форму діаметром 32 міліметри, обрамлену бортиком.

На лицьовому боці розміщено емблему Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

На зворотному боці медалі, який є плоским, розміщено: у центрі - напис "20 років сумлінної служби", обрамлений уздовж лівого боку гілками калини і дуба, перевитими стрічкою, уздовж правого боку - написом "ЗАПОБІГТИ * ВРЯТУВАТИ * ДОПОМОГТИ". Зображення та написи на медалі - рельєфні.

За допомогою кільця з вушком медаль з'єднується з прямокутною колодкою, обтягнутою стрічкою. Розміри колодки: висота - 42 міліметри, ширина - 28 міліметрів.

Медаль виготовляється з металу бронзового кольору.

Колодка медалі обтягнута шовковою муаровою стрічкою жовтогарячого кольору з двома повздовжніми вертикальними смугами білого кольору завширшки 2 міліметри кожна, у центрі стрічки - три вертикальні сині смуги завширшки 2 міліметри кожна, рівновіддалені одна від одної на 2 міліметри.

На зворотному боці колодки - застібка для прикріплення медалі до одягу.

Планка медалі - прямокутна пластина, обтягнута такою самою стрічкою, як і колодка медалі. Розміри планки: висота - 12 міліметрів, ширина - 28 міліметрів.

Начальник Управління

взаємодії з Державною

службою України

з надзвичайних ситуацій

Міністерства внутрішніх

справ України

В.О. Скакун

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства

внутрішніх справ України

26 листопада 2018 року № 953

ЕСКІЗ

відомчої заохочувальної відзнаки Державної служби України з надзвичайних ситуацій - медалі "20 років сумлінної служби" і планки до неї

Начальник Управління

взаємодії з Державною

службою України

з надзвичайних ситуацій

Міністерства внутрішніх

справ України

В.О. Скакун

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства

внутрішніх справ України

26 листопада 2018 року № 953

ОПИС

медалі "Ветеран служби"

Відомча заохочувальна відзнака Державної служби України з надзвичайних ситуацій - медаль "Ветеран служби" має круглу форму діаметром 32 міліметри, обрамлену бортиком.

На лицьовому боці розміщено емблему Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

На зворотному боці медалі, який є плоским, розміщено: у центрі - напис "Ветеран служби", обрамлений уздовж лівого боку гілками калини і дуба, перевитими стрічкою, уздовж правого боку - написом "ЗАПОБІГТИ * ВРЯТУВАТИ * ДОПОМОГТИ". Зображення та написи на медалі - рельєфні.

За допомогою кільця з вушком медаль з'єднується з прямокутною колодкою, обтягнутою стрічкою. Розміри колодки: висота - 42 міліметри, ширина - 28 міліметрів.

Медаль виготовляється з металу бронзового кольору.

Колодка медалі обтягнута шовковою муаровою стрічкою жовтогарячого кольору з двома повздовжніми вертикальними смугами білого кольору завширшки 2 міліметри кожна, у центрі стрічки - три вертикальні сині смуги завширшки 2 міліметри кожна, рівновіддалені одна від одної на 2 міліметри.

На зворотному боці колодки - застібка для прикріплення медалі до одягу.

Планка медалі - прямокутна пластина, обтягнута такою самою стрічкою, як і колодка медалі. Розміри планки: висота - 12 міліметрів, ширина - 28 міліметрів.

Начальник Управління

взаємодії з Державною

службою України

з надзвичайних ситуацій

Міністерства внутрішніх

справ України

В.О. Скакун

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства

внутрішніх справ України

26 листопада 2018 року № 953

ЕСКІЗ

відомчої заохочувальної відзнаки Державної служби України з надзвичайних ситуацій - медалі "Ветеран служби" і планки до неї

Начальник Управління

взаємодії з Державною

службою України

з надзвичайних ситуацій

Міністерства внутрішніх

справ України

В.О. Скакун

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства

внутрішніх справ України

26 листопада 2018 року № 953

ОПИС

нагрудного знака "За відвагу в надзвичайній ситуації"

Відомча заохочувальна відзнака Державної служби України з надзвичайних ситуацій - нагрудний знак "За відвагу в надзвичайній ситуації" має форму хреста оранжевого кольору із золотистими пружками, який накладено на чотирикутну зірку з розбіжними рельєфними золотистими променями.

Розмір знака між протилежними кінцями хреста - 45 міліметрів.

У центрі знака - круглий медальйон білого кольору, посередині якого - емблема Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Медальйон обрамлено смужкою синього кольору з жовтими рельєфними пружками, на якій розміщено напис по колу літерами золотистого кольору "*ЗА ВІДВАГУ* в надзвичайній ситуації".

Усі зображення та написи рельєфні.

На зворотному боці відзнаки розміщено нарізний штифт із круглою гайкою для кріплення нагрудного знака до одягу та передбачено місце для гравірування номера відзнаки.

Планка відзнаки - металева прямокутна пластина, обтягнута шовковою муаровою стрічкою оранжевого кольору з вертикальними смужками жовтогарячого і синього кольорів по краях завширшки 2 міліметри кожна. Розміри планки: висота - 12 міліметрів, ширина - 28 міліметрів.

Начальник Управління

взаємодії з Державною

службою України

з надзвичайних ситуацій

Міністерства внутрішніх

справ України

В.О. Скакун

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства

внутрішніх справ України

26 листопада 2018 року № 953

ЕСКІЗ

відомчої заохочувальної відзнаки Державної служби України з надзвичайних ситуацій - нагрудного знака "За відвагу в надзвичайній ситуації" і планки до нього

Начальник Управління

взаємодії з Державною

службою України

з надзвичайних ситуацій

Міністерства внутрішніх

справ України

В.О. Скакун

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства

внутрішніх справ України

26 листопада 2018 року № 953

ОПИС

нагрудного знака "Знак Пошани"

Відомча заохочувальна відзнака Державної служби України з надзвичайних ситуацій - нагрудний знак "Знак Пошани" складається із чотирикутної зірки з розбіжними рельєфними променями, виготовленими з металу жовтого кольору, та накладеної на неї чотирикутної зірки, виготовленої з металу білого кольору, які, у свою чергу, накладені на коло у вигляді лаврового вінка з металу жовтого кольору.

Розмір знака: між протилежними кінцями зірки - 45 міліметрів, між протилежними краями вінка - 40 міліметрів.

У центрі знака - круглий медальйон білого кольору, посередині якого - емблема Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Медальйон обрамлено смужкою синього кольору з жовтими рельєфними пружками, на якій розміщено напис по колу літерами золотистого кольору "ЗАПОБІГТИ * ВРЯТУВАТИ * ДОПОМОГТИ". У центрі нижньої частини смужки - рельєфне зображення двох колосків золотистого кольору, направлених у протилежні боки.

На зворотному боці відзнаки розміщено нарізний штифт із круглою гайкою для кріплення нагрудного знака до одягу та передбачено місце для гравірування номера відзнаки.

Планка відзнаки - металева прямокутна пластина, обтягнута шовковою муаровою стрічкою оранжевого кольору з вертикальними смужками білого й синього кольорів по краях завширшки по 2 міліметри кожна. Розміри планки: висота - 12 міліметрів, ширина - 28 міліметрів.

Начальник Управління

взаємодії з Державною

службою України

з надзвичайних ситуацій

Міністерства внутрішніх

справ України

В.О. Скакун

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства

внутрішніх справ України

26 листопада 2018 року № 953

ЕСКІЗ

відомчої заохочувальної відзнаки Державної служби України з надзвичайних ситуацій - нагрудного знака "Знак пошани" і планки до нього

Начальник Управління

взаємодії з Державною

службою України

з надзвичайних ситуацій

Міністерства внутрішніх

справ України

В.О. Скакун

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства

внутрішніх справ України

26 листопада 2018 року № 953

ОПИС

посвідчення до відомчих заохочувальних відзнак Державної служби України з надзвичайних ситуацій (у формі нагрудних знаків та медалей)

Посвідчення до відомчих заохочувальних відзнак Державної служби України з надзвичайних ситуацій (далі - Посвідчення) - бланк з твердого паперу розміром 150 х 102 мм на тлі якого з обох боків нанесено вертикальні і горизонтальні візерунки жовтого кольору.

На лицьовому боці Посвідчення розміщено:

у верхній частині - зображення малого Державного Герба України;

у центрі - напис великими літерами "ПОСВІДЧЕННЯ", під ним через два інтервали напис меншими літерами "ДО ВІДЗНАКИ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ", виконаний п'ятьма рядками. Усі написи - жовтогарячого кольору.

На лівому внутрішньому боці Посвідчення міститься:

у центрі - зображення емблеми Державної служби України з надзвичайних ситуацій;

у нижній частині - напис "№ ____________", виконаний чорним кольором, для запису номера відзнаки.

З правого внутрішнього боку Посвідчення розміщено написи і лінії, виконані чорним кольором:

у верхній частині - напис у два рядки "ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ";

під написом посередині - лінії і текст:

________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________

НАГОРОДЖЕНИЙ

________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________

наказ від ____________________ _____________________ р. № _________________

Голова

М. П.

На лініях здійснюється запис:

у верхній частині: прізвище, ім'я, по батькові нагородженого;

у нижній частині: повне найменування відзнаки, дата й номер наказу Державної служби України з надзвичайних ситуацій, підпис Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій, який скріплюється печаткою Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Начальник Управління

взаємодії з Державною

службою України

з надзвичайних ситуацій

Міністерства внутрішніх

справ України

В.О. Скакун

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства

внутрішніх справ України

26 листопада 2018 року № 953

ЕСКІЗ

посвідчення до відомчих заохочувальних відзнак Державної служби України з надзвичайних ситуацій