>>

ПОСТАНОВА від 13 листопада 2020 року № 482 "Про скаргу кандидата в депутати Васильківської міської ради Обухівського району Київської області Свічинського С.С., зареєстровану в Центральній виборчій комісії 10 листопада 2020 року за № 21-36/1-23130". Центрвиборчком України. 2020

Документ актуальний на 19.11.2020
завантажити документ, актуальний на поточний час

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 13 листопада 2020 року № 482

Про скаргу кандидата в депутати Васильківської міської ради Обухівського району Київської області Свічинського С.С., зареєстровану в Центральній виборчій комісії 10 листопада 2020 року за № 21-36/1-23130

До Центральної виборчої комісії 10 листопада 2020 року надійшла скарга кандидата в депутати Васильківської міської ради Обухівського району Київської області Свічинського Сергія Семеновича, суб’єктом оскарження в якій визначено Васильківську міську територіальну виборчу комісію Обухівського району Київської області (далі - Васильківська міська територіальна виборча комісія).

У скарзі суб’єкт звернення зі скаргою просить, зокрема, достроково припинити повноваження складу Васильківської міської територіальної виборчої комісії у зв’язку із систематичним порушенням нею Виборчого кодексу України (далі - Кодекс) та законів України; здійснити повноваження Васильківської міської територіальної виборчої комісії щодо встановлення підсумків голосування та встановити результати виборів депутатів Васильківської міської ради Обухівського району Київської області (далі - Васильківська міська рада).

Свої вимоги суб’єкт звернення зі скаргою обґрунтовує тим, що постановою Центральної виборчої комісії від 6 листопада 2020 року № 456 "Про окремі питання діяльності Васильківської міської територіальної виборчої комісії Обухівського району Київської області" зобов’язано Васильківську міську територіальну виборчу комісію невідкладно встановити результати виборів депутатів Васильківської міської ради та Васильківського міського голови з урахуванням судових рішень, що набрали законної сили. Проте "о 10:00 годині 10 листопада 2020 року Васильківська міська територіальна виборча комісія досі не встановила результати виборів депутатів Васильківської міської ради, чим грубо порушила вимоги статті 256 Кодексу та рішення Центральної виборчої комісії".

Крім того, суб’єкт звернення зі скаргою зазначає, що Васильківська міська територіальна виборча комісія "грубо та систематично порушує вимоги Кодексу, вчиняє протиправну бездіяльність", у зв’язку з чим, на думку суб’єкта звернення зі скаргою, він позбавлений права реалізувати своє право бути обраним депутатом Васильківської міської ради.

Разом з тим суб’єкт звернення зі скаргою вважає, що вказані обставини свідчать про неможливість належного виконання обов’язків нинішнім складом Васильківської міської територіальної виборчої комісії.

На виконання частини п’ятої статті 70 Кодексу та пункту 8.6 Порядку розгляду скарг виборчими комісіями з виборів Президента України, народних депутатів України, місцевих виборів, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 21 серпня 2020 року № 192 (далі - Порядок), копію скарги надіслано суб’єкту оскарження, якого повідомлено про можливість подати письмові пояснення по суті скарги.

До Центральної виборчої комісії електронною поштою надійшли пояснення за підписом голови Васильківської міської територіальної виборчої комісії (вх. № 21-33/1-23487 від 11 листопада 2020 року; вх. № 21-33/1-23507 від 12 листопада 2020 року), в яких зазначено, що "комісією розпочато роботу по встановленню підсумків голосування з виборів депутатів Васильківської міської ради; 10 листопада 2020 року Васильківською міською територіальною виборчою комісією передано підсумки голосування з виборів депутатів Київської обласної ради до Київської обласної виборчої комісії та до Обухівської районної виборчої комісії"; "наразі закінчується робота комісії по оформленню протоколів про підрахунок голосів і приведенню їх в належний стан результатів голосування Васильківської міської ради".

Додатково на вимогу заступника Голови Центральної виборчої комісії 13 листопада 2020 року (вх. № 21-33/1-23941) головою Васильківської міської територіальної виборчої комісії надано пояснення, в яких зазначено, що "12 листопада 2020 року близько 12.00 на засіданні Васильківської міської територіальної виборчої комісії Обухівського району Київської області встановлено результати виборів депутатів Васильківської міської ради, про що складено протокол про результати виборів депутатів Васильківської міської ради від 12 листопада 2020 року, який підписаний головою, заступником голови та секретарем та іншими членами Васильківської міської територіальної виборчої комісії".

Крім того, 13 листопада 2020 року до Комісії електронною поштою надійшли пояснення заступника голови Васильківської міської територіальної виборчої комісії Журавель О.І., у яких зазначено, зокрема, що "12 листопада 2020 року о 10 год. 40 хв. комісією встановлено результати виборів Васильківського міського голови і підписано протокол № 69 з приміткою "уточнюючий" про визнання обраною Васильківським міським головою; 12 листопада 2020 року о 11:00 комісією встановлено результати виборів Васильківської міської ради та підписано протоколи № 71, 72, 73".

Згідно з частиною четвертою статті 14 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" скарги, що стосуються виборів чи референдумів, подаються до Комісії в порядку та строки, встановлені законом про вибори чи законом про референдуми.

Порядок і строки подання та розгляду скарг, що стосуються місцевих виборів, а також вимоги до їх форми і змісту визначено розділом XI Кодексу.

Відповідно до частини сьомої статті 63 Кодексу постановою Центральної виборчої комісії від 21 серпня 2020 року № 192 затверджено Порядок.

Згідно з частиною другою статті 72 Кодексу, пунктом 10.3 Порядку перед розглядом скарги по суті виборча комісія вивчає скаргу для встановлення, чи подано її належним суб’єктом звернення зі скаргою, визначеним Кодексом; чи віднесено Кодексом розгляд скарги до повноважень виборчої комісії (належний суб’єкт розгляду скарги); чи дотримано суб’єктом звернення зі скаргою строки оскарження, встановлені Кодексом.

Відповідно до частини першої статті 65 Кодексу суб’єктом звернення до виборчої комісії зі скаргою, що стосується виборчого процесу, може бути, зокрема, кандидат, зареєстрований для участі у відповідних виборах.

Згідно з частинами першою, шостою, сьомою статті 66 Кодексу, пунктом 4.1, підпунктами 4, 6 пункту 4.3 Порядку скарга до виборчої комісії може бути подана суб’єктом звернення зі скаргою протягом двох днів після прийняття рішення, вчинення дії чи бездіяльності суб’єктом оскарження, за винятком випадків, зазначених у частинах другій і третій вказаної статті Кодексу. Днем подання скарги вважається день фактичного отримання скарги виборчою комісією.

Таким чином, скаргу подано належним суб’єктом звернення зі скаргою з дотриманням встановленого Кодексом строку.

Досліджуючи питання, чи належить розгляд поданої скарги до повноважень Центральної виборчої комісії (належний суб’єкт розгляду скарги), Комісія зазначає, що згідно з пунктом 2 частини третьої статті 65 Кодексу та підпунктом 1 пункту 3.1 Порядку до Центральної виборчої комісії може бути оскаржено бездіяльність територіальної виборчої комісії, яка встановлює результати відповідних місцевих виборів.

Також Комісія бере до уваги пункт 10.5 Порядку, яким передбачено, що під час вирішення питання, чи належить розгляд поданої скарги до повноважень виборчої комісії, необхідно враховувати не лише зазначені у скарзі предмет і суб’єкт оскарження, а й проаналізувати сформульовані суб’єктом звернення зі скаргою вимоги та суть рішення, ухвалення якого вимагається від виборчої комісії (пункт 10.5 Порядку).

Зі змісту скарги вбачається, що суб’єкт звернення зі скаргою обґрунтовує свої вимоги бездіяльністю Васильківської міської територіальної виборчої комісії щодо невиконання постанови Центральної виборчої комісії від 6 листопада 2020 року № 456 "Про окремі питання діяльності Васильківської міської територіальної виборчої комісії Обухівського району Київської області" та невстановлення результатів виборів депутатів Васильківської міської ради.

Отже, Центральна виборча комісія є належним суб’єктом розгляду скарги кандидата в депутати Васильківської міської ради Свічинського С.С.

Таким чином, у Центральної виборчої комісії наявні підстави для розгляду скарги по суті.

Проаналізувавши наявні в Комісії документи і матеріали, Комісія зазначає.

Згідно з частиною першою статті 256 Кодексу виборча комісія Автономної Республіки Крим, обласна, районна, районна у місті, міська, сільська, селищна виборча комісія на своєму засіданні на підставі протоколів про підсумки голосування у межах територіальних виборчих округів з відповідних місцевих виборів (у тому числі з позначкою "Уточнений") не пізніш як на дванадцятий день після дня голосування встановлює результати виборів депутатів у єдиному багатомандатному виборчому окрузі, про що складає протокол про результати виборів.

Територіальна виборча комісія може продовжити не більш як на один день зазначений строк у разі необхідності надання територіальній виборчій комісії часу для подання протоколу з позначкою "Уточнений".

У зв’язку з невиконанням Васильківською міською територіальною виборчою комісією вимог Кодексу постановою Центральної виборчої комісії від 6 листопада 2020 року № 456 "Про окремі питання діяльності Васильківської міської територіальної виборчої комісії Обухівського району Київської області" зобов’язано Васильківську міську територіальну виборчу комісію, зокрема, невідкладно встановити результати виборів депутатів Васильківської міської ради та Васильківського міського голови з урахуванням судових рішень, що набрали законної сили.

Як вбачається із наявної в Комісії інформації, 12 листопада 2020 року Васильківською міською територіальною виборчою комісією встановлено результати виборів депутатів Васильківської міської ради.

Згідно з частиною другою статті 3 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" Комісія та її члени зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.

Відповідно до пункту 4 частини тринадцятої статті 72 Кодексу виборча комісія відмовляє в задоволенні скарги, якщо на момент розгляду скарги виборчою комісією, членом виборчої комісії - суб’єктом оскарження вчинено необхідні дії, скасовано рішення, що є предметом оскарження, або іншим способом поновлено права суб’єкта звернення зі скаргою відповідно до вимог Кодексу (відсутність предмета оскарження).

Таким чином, Комісія зазначає, що на момент розгляду скарги відсутня бездіяльність Васильківської міської територіальної виборчої комісії щодо встановлення результатів виборів депутатів Васильківської міської ради.

Вимоги, які заявлені у скарзі про дострокове припинення повноважень всього складу Васильківської міської територіальної виборчої комісії у зв’язку із систематичним порушенням нею Кодексу та законів України, та здійснення повноважень Васильківської міської територіальної виборчої комісії щодо встановлення підсумків голосування та встановлення результатів виборів депутатів Васильківської міської ради ґрунтуються на доводах, які, на думку суб’єкта звернення зі скаргою, свідчать про вчинення вказаною виборчою комісією протиправної бездіяльності щодо встановлення результатів виборів депутатів Васильківської міської ради, а отже, є похідними.

Окремо Центральна виборча комісія зазначає, що за змістом частини третьої статті 208 Кодексу повноваження всього складу територіальної виборчої комісії можуть бути достроково припинені в установленому законом порядку виборчою комісією, яка сформувала (утворила) відповідну територіальну виборчу комісію, рішенням виборчої комісії вищого рівня з відповідних місцевих виборів або рішенням суду в разі одноразового грубого порушення чи систематичного порушення комісією Конституції України та законів України.

Зазначені положення не покладають на Комісію як на комісію вищого рівня імперативного обов’язку достроково припинити повноваження територіальної виборчої комісії за наявності викладених підстав. Право Центральної виборчої комісії на дострокове припинення повноважень територіальної виборчої комісії є дискреційним, тобто правом діяти на свій розсуд, обираючи з кількох юридично допустимих рішень те, яке Комісія вважає найкращим за певних обставин.

З огляду на зазначене Центральна виборча комісія дійшла висновку, що викладені обставини у своїй сукупності обумовлюють відмову в задоволенні скарги кандидата в депутати Васильківської міської ради Свічинського С.С.

Водночас Комісія вважає за доцільне звернути увагу Васильківської міської територіальної виборчої комісії на необхідність неухильного дотримання вимог законодавства України в ході реалізації її повноважень та організації своєї роботи.

Також Комісія зазначає, що за змістом частини другої статті 256 Кодексу зміст протоколу про результати виборів депутатів невідкладно оприлюднюється на офіційному веб-сайті (за наявності) територіальної виборчої комісії, вебсайті відповідної місцевої ради (за наявності) або в інший визначений відповідною територіальною виборчою комісією спосіб.

Враховуючи викладене, відповідно до частини першої статті 22, частини третьої статті 32, частини другої статті 33, статей 63, 65, 70, частин першої, другої, п’ятої, чотирнадцятої статті 72, статей 202, 256 Виборчого кодексу України, Порядку розгляду скарг виборчими комісіями з виборів Президента України, народних депутатів України, місцевих виборів, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 21 серпня 2020 року № 192, керуючись частиною другою статті 1, частиною першою статті 2, частиною другою статті 3, статтями 11 - 13, 17, 21 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Відмовити у задоволенні скарги кандидата в депутати Васильківської міської ради Обухівського району Київської області Свічинського Сергія Семеновича, зареєстрованої в Центральній виборчій комісії 10 листопада 2020 року за № 21-36/1-23130.

2. Звернути увагу Васильківської міської територіальної виборчої комісії Обухівського району Київської області на необхідність неухильного дотримання вимог законодавства України в ході реалізації її повноважень та організації своєї роботи.

3. Зобов’язати Васильківську міську територіальну виборчу комісію Обухівського району Київської області невідкладно оприлюднити протокол про результати виборів депутатів Васильківської міської ради Обухівського району Київської області відповідно до вимог Виборчого кодексу України.

4. Копію цієї постанови надіслати кандидату в депутати Васильківської міської ради Обухівського району Київської області Свічинському Сергію Семеновичу, Васильківській міській територіальній виборчій комісії Обухівського району Київської області.

5. Цю постанову оприлюднити на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.

Голова

Центральної виборчої комісії

О.ДІДЕНКО

= завантажити законодавчий акт, актуальний на поточний час =
| >>

Центрвиборчком України:

 1. ПОСТАНОВА від 16 січня 2020 року № 7 "Про реєстрацію народного депутата України Санченка О.В., обраного на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі". Центрвиборчком України. 2020 рікк
 2. ПОСТАНОВА від 3 січня 2020 року № 2 "Про затвердження Розподілів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на підготовку та проведення повторного голосування 12 та 19 січня 2020 року з перших та додаткових місцевих виборів 22 та 29 грудня 2019 року". Центрвиборчком України. 2020 рікк
 3. ПОСТАНОВА від 3 січня 2020 року № 1 "Про Календарний план основних організаційних заходів з підготовки та проведення проміжних виборів народного депутата України 15 березня 2020 року в одномандатному виборчому окрузі № 179 (Харківська область)". Центрвиборчком України. 2020 рікк
 4. ПОСТАНОВА від 16 січня 2020 року № 4 "Про Роз’яснення щодо застосування деяких положень Закону України "Про вибори народних депутатів України"стосовно декларування майнового стану, доходів, витрат і зобов’язань фінансового характеру під час реєстрації кандидатів у народні депутати України на проміжних виборах народних депутатів України". Центрвиборчком України. 2020 рікк
 5. ПОСТАНОВА від 16 січня 2020 року № 3 "Про Роз’яснення щодо застосування деяких положень Закону України "Про вибори народних депутатів України"під час реєстрації кандидатів у народні депутати України на проміжних виборах народних депутатів України". Центрвиборчком України. 2020 рікк
 6. ПОСТАНОВА від 16 січня 2020 року № 8 "Про стратегічне планування Центральної виборчої комісії". Центрвиборчком України. 2020 рікк
 7. ПОСТАНОВА від 16 січня 2020 року № 6 "Про визнання обраним народним депутатом України Санченка О.В. на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі". Центрвиборчком України. 2020 рікк
 8. ПОСТАНОВА від 16 січня 2020 року № 5 "Про форми виборчої документації, рекомендовані для використання під час організації підготовки та проведення проміжних виборів народних депутатів України". Центрвиборчком України. 2020 рікк
 9. ПОСТАНОВА від 24 січня 2020 року № 13 "Про подання Політичної партії "Єдина Країна"щодо кандидатури до складу окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 179 на проміжних виборах народного депутата України 15 березня 2020 року". Центрвиборчком України. 2020 рікк
 10. ПОСТАНОВА від 22 січня 2020 року № 12 "Про клопотання громадських організацій щодо надання дозволу мати офіційних спостерігачів під час проміжних виборів народного депутата України 15 березня 2020 року в одномандатному виборчому окрузі № 179 (Харківська область)". Центрвиборчком України. 2020 рікк
 11. ПОСТАНОВА від 20 січня 2020 року № 11 "Про зміни в складі територіальних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів". Центрвиборчком України. 2020 рікк
 12. ПОСТАНОВА від 24 січня 2020 року № 16 "Про скаргу Сайчука А.О. та Ковальчука В.О., зареєстровану в Центральній виборчій комісії 8 січня 2020 року за № 21-40-177". Центрвиборчком України. 2020 рікк
 13. ПОСТАНОВА від 24 січня 2020 року № 15 "Про Роз’яснення щодо розгляду звернень з питань внесення змін до постанов Центральної виборчої комісії про реєстрацію кандидатів у народні депутати України на проміжних виборах народного депутата України 15 березня 2020 року в одномандатному виборчому окрузі № 179 (Харківська область)". Центрвиборчком України. 2020 рікк
 14. ПОСТАНОВА від 24 січня 2020 року № 14 "Про утворення окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України на проміжних виборах народного депутата України 15 березня 2020 року в одномандатному виборчому окрузі № 179". Центрвиборчком України. 2020 рікк
 15. ПОСТАНОВА від 20 січня 2020 року № 10 "Про затвердження Кошторису видатків Центральної виборчої комісії на підготовку і проведення проміжних виборів народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі № 179 (Харківська область), призначених на 15 березня 2020 року". Центрвиборчком України. 2020 рікк
 16. ПОСТАНОВА від 20 січня 2020 року № 9 "Про затвердження обсягу коштів Державного бюджету України за бюджетною програмою 6731020 "Проведення виборів народних депутатів України", необхідних на підготовку та проведення проміжних виборів народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі № 179 (Харківська область), призначених на 15 березня 2020 року ". Центрвиборчком України. 2020 рікк
 17. ПОСТАНОВА від 29 січня 2020 року № 18 "Про здійснення окружною виборчою комісією з виборів народних депутатів України попередньої оплати під час закупівлі послуг архівних установ, необхідних для підготовки та проведення проміжних виборів народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі № 179 (Харківська область), призначених на 15 березня 2020 року". Центрвиборчком України. 2020 рікк
 18. ПОСТАНОВА від 29 січня 2020 року № 17 "Про клопотання ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ "АСОЦІАЦІЯ ПОЛІТИЧНИХ ЮРИСТІВ"щодо надання дозволу мати офіційних спостерігачів під час проміжних виборів народного депутата України 15 березня 2020 року в одномандатному виборчому окрузі № 179 (Харківська область)". Центрвиборчком України. 2020 рікк
 19. ПОСТАНОВА від 29 січня 2020 року № 19 "Про штатний розпис Центральної виборчої комісії на 2020 рік". Центрвиборчком України. 2020 рікк
 20. ПОСТАНОВА від 6 лютого 2020 року № 22 "Про реєстрацію кандидатів у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 179 на проміжних виборах народного депутата України 15 березня 2020 року". Центрвиборчком України. 2020 рікк
- Антимонопольний комітет - Верховний Суд України - Вищий адміністративний суд України - Вищий господарський суд - Вищий спеціалізований суд - Генеральна прокуратура України - ДА електронного урядування - Державіаслужба України - Державні утворення на території України (1917-1920) - Держатомрегулювання - Держаудитслужба України - Держкомтелерадіо України - Держкордонслужба України - Держнаглядохоронпраці України - Держспецзв’язок - Держспоживстандарт України - Держстат України - Держфінпослуг України - ДКА України - Закони України - Законодавство Української РСР - Кабінет Міністрів України - Кодекси України - Конституційний Суд України - МВС України - МЗС України - Міжнародні документи, ратифіковані Верховною Радою України - Міжнародні угоди України - Мін'юст України - Мінагрополітики України - Мінекономрозвитку України - Міненерговугілля України - Мінінфраструктури України - Мінкультури України - Мінмолодьспорт України - Міноборони України - Мінприроди України - Мінрегіон України - Мінсоцполітики України - Мінфін України - МІП - МНС України - МОЗ України - МОН України - МТОТ - Нацдержслужба України - Національне агентство з питань запобігання корупції - Національне антикорупційне бюро України - Національний банк України - Нацком.енергетики - Нацкомфінпослуг - Нацрада телерадіомовлення - НКРЗІ - НКЦПФР - Основний Закон України - Пенсійний фонд України - Постанови Верховної Ради України - Президент України - РНБО України - Розпорядження Голови ВР України - Розпорядження Кабінета Міністрів України - Служба безпеки України - Служба зовнішньої розвідки - Укрдержархів - Управління державної охорони - Фонд гарант.вкладів фізич.осіб - Фонд державного майна - Фонд соцстраху по безробіттю - Фундаментальне законодавство України - Центрвиборчком України -