<<
>>

ПОСТАНОВА від 3 січня 2021 року № 2 "Про визнання Прилипка Ю.І. обраним Гостомельським селищним головою Бучанського району Київської області". Центрвиборчком України. 2021

Документ актуальний на 19.01.2021
завантажити документ, актуальний на поточний час

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 3 січня 2021 року № 2

Про визнання Прилипка Ю.І. обраним Гостомельським селищним головою Бучанського району Київської області

Перші вибори Гостомельського селищного голови Бучанського району Київської області (далі - Гостомельський селищний голова) відбулись 25 жовтня 2020 року.

Гостомельською селищною територіальною виборчою комісією Бучанського району Київської області (далі - Гостомельська селищна територіальна виборча комісія) 6 листопада 2020 року складено протокол про результати голосування з виборів Гостомельського селищного голови в єдиному одномандатному виборчому окрузі.

Постановою Центральної виборчої комісії від 22 грудня 2020 року № 570 "Про окремі питання діяльності Гостомельської селищної територіальної виборчої комісії Бучанського району Київської області" Гостомельську селищну територіальну виборчу комісію було зобов’язано не пізніш як на другий день з дня формування її нового складу прийняти рішення про визнання Прилипка Юрія Ілліча обраним Гостомельським селищним головою на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року, а також офіційно оприлюднити результати виборів Гостомельського селищного голови шляхом опублікування відповідного повідомлення в місцевому друкованому засобі масової інформації (підпункти "г", "д" пункту 6 указаної постанови).

Бучанська районна територіальна виборча комісія Київської області постановою від 25 грудня 2020 року № 95 сформувала новий склад Гостомельської селищної територіальної виборчої комісії в кількості 18 членів.

Отже, не пізніше 27 грудня 2020 року Гостомельська селищна територіальна виборча комісія повинна була прийняти рішення на виконання постанови Центральної виборчої комісії від 22 грудня 2020 року № 570. Проте відповідного рішення не було прийнято.

Враховуючи протиправну бездіяльність Гостомельської селищної територіальної виборчої комісії щодо неприйняття рішення про визнання Прилипка Ю.І. обраним Гостомельським селищним головою на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року та з метою забезпечення прав обраного Гостомельського селищного голови у постанові Центральної виборчої комісії від 29 грудня 2020 року № 583 "Про забезпечення встановлення результатів перших виборів Гостомельської селищної ради Бучанського району Київської області та Гостомельського селищного голови Бучанського району Київської області 25 жовтня 2020 року" Комісія визнала необхідним на підставі протоколу про результати голосування з перших виборів Гостомельського селищного голови 25 жовтня 2020 року самостійно прийняти відповідне рішення.

При цьому виборча документація з указаних виборів зберігалась у приміщенні Гостомельської селищної територіальної виборчої комісії.

Тому вказаною постановою Комісія, встановивши факт одноразового грубого порушення Гостомельською селищною територіальною виборчою комісією вимог Конституції України, Виборчого кодексу України (далі - Кодекс) та законів України, невиконання рішень виборчої комісії вищого рівня, зобов’язала голову, заступника голови, секретаря та інших членів Гостомельської селищної територіальної виборчої комісії, повноваження яких дострокового припинено, передати уповноваженим представникам Центральної виборчої комісії, серед іншого, протокол Гостомельської селищної територіальної виборчої комісії про результати голосування з перших виборів Гостомельського селищного голови 25 жовтня 2020 року в єдиному одномандатному виборчому окрузі, а за наявності - також з позначкою "Уточнений".

За результатами приймання-передачі уповноваженими представниками Центральної виборчої комісії виборчої документації Гостомельської селищної територіальної виборчої комісії до Комісії надійшов перший примірник протоколу Гостомельської селищної територіальної виборчої комісії про результати голосування з виборів Гостомельського селищного голови в єдиному одномандатному виборчому окрузі, складений 6 листопада 2020 року.

Таким чином, ураховуючи бездіяльність Гостомельської селищної територіальної виборчої комісії, що полягає у неприйнятті нею рішення, передбаченого пунктом 1 частини першої статті 278 Кодексу, щодо визнання особи обраною селищним головою, Центральна виборча комісія вважає за необхідне прийняти відповідне рішення.

Частиною першою статті 38, статтею 64 Основного Закону України встановлено, що громадяни мають право вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.

За змістом частин першої, другої статті 278 Кодексу селищна виборча комісія на підставі протоколу про результати голосування з виборів селищного голови приймає одне з таких рішень: про визнання особи обраною селищним головою; про призначення повторного голосування з виборів селищного голови; про визнання виборів селищного голови такими, що не відбулися, та призначення у зв’язку з цим повторних виборів. Територіальна виборча комісія з відповідних виборів визнає обраним селищним головою кандидата, який за результатами голосування виборців отримав найбільшу порівняно з іншими кандидатами на посаду кількість голосів виборців.

Як вбачається з пункту 10 протоколу Гостомельської селищної територіальної виборчої комісії про результати голосування з виборів Гостомельського селищного голови в єдиному одномандатному виборчому окрузі, складеного 6 листопада 2020 року, найбільшу кількість голосів виборців у єдиному одномандатному виборчому окрузі набрав кандидат на посаду Гостомельського селищного голови Прилипко Юрій Ілліч - 2181 (дві тисячі сто вісімдесят один) голос, що становить 30,7 %.

Отже, на підставі протоколу про результати голосування з перших виборів Гостомельського селищного голови 25 жовтня 2020 року Комісія вважає за необхідне прийняти рішення про визнання Прилипка Ю.І. обраним Гостомельським селищним головою.

За змістом частини першої статті 282 Кодексу територіальна виборча комісія з відповідних місцевих виборів не пізніш як на п’ятий день з дня встановлення результатів виборів офіційно оприлюднює шляхом опублікування у відповідних місцевих друкованих засобах масової інформації результати виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, міської, районної в місті, районної, селищної, сільської ради, сільських, селищних, міських голів, а також розміщує їх на офіційному вебсайті комісії чи відповідної ради (за наявності).

Таким чином, результати перших виборів Гостомельського селищного голови 25 жовтня 2020 року мають бути офіційно оприлюднені протягом п'яти днів з дня ухвалення цієї постанови шляхом опублікування в місцевому друкованому засобі масової інформації.

Згідно з частиною першою статті 283 Кодексу особа, обрана сільським, селищним, міським головою, для її реєстрації зобов’язана подати до територіальної виборчої комісії з відповідних місцевих виборів протягом двадцяти днів з дня офіційного оприлюднення результатів виборів заяву про реєстрацію її сільським, селищним, міським головою, а в разі наявності в неї іншого представницького мандата - копію зареєстрованої заяви про припинення дії іншого представницького мандата, поданої відповідно до Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим або відповідної місцевої ради. Особа, обрана сільським, селищним, міським головою, також подає документ про звільнення з роботи (посади), припинення діяльності, несумісної з посадою сільського, селищного, міського голови.

У п’ятиденний строк із дня отримання документів, визначених частиною першою статті 283 Кодексу, територіальна виборча комісія приймає рішення про реєстрацію депутата, сільського, селищного, міського голови (частина третя вказаної статті Кодексу).

У зв’язку із завершенням процедури встановлення результатів перших виборів Гостомельського селищного голови 25 жовтня 2020 року Центральна виборча комісія вважає за необхідне повернути за актом приймання-передачі Гостомельській селищній територіальній виборчій комісії перший примірник протоколу цієї комісії про результати голосування з виборів Гостомельського селищного голови 25 жовтня 2020 року в єдиному одномандатному виборчому окрузі, отриманий уповноваженими представниками Центральної виборчої комісії на виконання постанови Комісії від 29 грудня 2020 року № 583, після закінчення строку оскарження цієї постанови в судовому порядку або в разі її оскарження після дня набрання законної сили відповідним рішенням суду.

Враховуючи викладене, з метою забезпечення захисту виборчих прав громадян, відповідно до статей 38, 64 Конституції України, статей 32, 33, 202, 205, 206, 278, 282, 283 Виборчого кодексу України, керуючись статтями 1, 2, частиною другою статті 3, статтями 11 - 13, 16, 17, 21 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Визнати Прилипка Юрія Ілліча обраним Гостомельським селищним головою Бучанського району Київської області.

2. Офіційно оприлюднити результати перших виборів Гостомельського селищного голови Бучанського району Київської області 25 жовтня 2020 року шляхом опублікування відповідного повідомлення в місцевому друкованому засобі масової інформації.

3. Повернути Гостомельській селищній територіальній виборчій комісії Бучанського району Київської області за актом приймання-передачі перший примірник протоколу вказаної виборчої комісії про результати голосування з виборів Гостомельського селищного голови Бучанського району Київської області 25 жовтня 2020 року в єдиному одномандатному виборчому окрузі, отриманий уповноваженими представниками Центральної виборчої комісії на виконання її постанови від 29 грудня 2020 року № 583, після закінчення строку оскарження цієї постанови в судовому порядку або в разі оскарження після дня набрання законної сили відповідним рішенням суду.

4. Уповноважити виконувача обов’язків начальника управління організації підготовки та проведення виборів і референдумів Секретаріату Центральної виборчої комісії Клебана Олександра Степановича та головного консультанта першого відділу управління організації підготовки та проведення виборів і референдумів Секретаріату Центральної виборчої комісії Кушніренка Юрія Івановича здійснити передачу першого примірника протоколу, визначеного пунктом 3 цієї постанови.

5. Копію цієї постанови надіслати Гостомельській селищній територіальній виборчій комісії Бучанського району Київської області, Прилипку Ю.І.

6. Цю постанову оприлюднити на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.

Голова

Центральної виборчої комісії

О.ДІДЕНКО

= завантажити законодавчий акт, актуальний на поточний час =
<< | >>

Центрвиборчком України:

 1. ПОСТАНОВА від 11 січня 2021 року № 9 "Про зміни в складі територіальних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів". Центрвиборчком України. 2021 рікк
 2. ПОСТАНОВА від 11 січня 2021 року № 8 "Про затвердження Кошторису Центральної виборчої комісії за бюджетною програмою 6731050 "Функціонування Державного реєстру виборців"на 2021 рік". Центрвиборчком України. 2021 рікк
 3. ПОСТАНОВА від 11 січня 2021 року № 7 "Про затвердження Кошторису Центральної виборчої комісії за бюджетною програмою 6731020 "Проведення виборів народних депутатів України"на 2021 рік". Центрвиборчком України. 2021 рікк
 4. ПОСТАНОВА від 15 січня 2021 року № 10 "Про окремі питання діяльності Андрушівської міської територіальної виборчої комісії Бердичівського району Житомирської області". Центрвиборчком України. 2021 рікк
 5. ПОСТАНОВА від 5 січня 2021 року № 6 "Про зміни в складі територіальних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів". Центрвиборчком України. 2021 рікк
 6. ПОСТАНОВА від 5 січня 2021 року № 5 "Про розмір грошової застави на повторних виборах депутатів сільських, селищних, міських рад (територіальних громад з кількістю виборців до 10 тисяч), сільських, селищних, міських голів (міста з кількістю виборців до 75 тисяч), виборчий процес яких розпочинається у 2021 році". Центрвиборчком України. 2021 рікк
 7. ПОСТАНОВА від 5 січня 2021 року № 4 "Про звернення до Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій - обласних військово-цивільних адміністрацій стосовно надання висновку щодо можливості організації підготовки та проведення відповідно до Виборчого кодексу України перших місцевих виборів 28 березня 2021 року на окремих територіях Донецької та Луганської областей". Центрвиборчком України. 2021 рікк
 8. ПОСТАНОВА від 3 січня 2021 року № 3 "Про визнання Городянко В.І. обраною Пришибським сільським головою Кременчуцького району Полтавської області". Центрвиборчком України. 2021 рікк
 9. ПОСТАНОВА від 3 січня 2021 року № 1 "Про скаргу Печеніна А.А. та Кучера І.Ю., зареєстровану в Центральній виборчій комісії 31 грудня 2020 року за № 21-36/1-32381". Центрвиборчком України. 2021 рікк
 10. ПОСТАНОВА від 16 січня 2020 року № 7 "Про реєстрацію народного депутата України Санченка О.В., обраного на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі". Центрвиборчком України. 2020 рікк
 11. ПОСТАНОВА від 3 січня 2020 року № 2 "Про затвердження Розподілів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на підготовку та проведення повторного голосування 12 та 19 січня 2020 року з перших та додаткових місцевих виборів 22 та 29 грудня 2019 року". Центрвиборчком України. 2020 рікк
 12. ПОСТАНОВА від 3 січня 2020 року № 1 "Про Календарний план основних організаційних заходів з підготовки та проведення проміжних виборів народного депутата України 15 березня 2020 року в одномандатному виборчому окрузі № 179 (Харківська область)". Центрвиборчком України. 2020 рікк
 13. ПОСТАНОВА від 16 січня 2020 року № 4 "Про Роз’яснення щодо застосування деяких положень Закону України "Про вибори народних депутатів України"стосовно декларування майнового стану, доходів, витрат і зобов’язань фінансового характеру під час реєстрації кандидатів у народні депутати України на проміжних виборах народних депутатів України". Центрвиборчком України. 2020 рікк
 14. ПОСТАНОВА від 16 січня 2020 року № 3 "Про Роз’яснення щодо застосування деяких положень Закону України "Про вибори народних депутатів України"під час реєстрації кандидатів у народні депутати України на проміжних виборах народних депутатів України". Центрвиборчком України. 2020 рікк
 15. ПОСТАНОВА від 16 січня 2020 року № 8 "Про стратегічне планування Центральної виборчої комісії". Центрвиборчком України. 2020 рікк
 16. ПОСТАНОВА від 16 січня 2020 року № 6 "Про визнання обраним народним депутатом України Санченка О.В. на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі". Центрвиборчком України. 2020 рікк
 17. ПОСТАНОВА від 16 січня 2020 року № 5 "Про форми виборчої документації, рекомендовані для використання під час організації підготовки та проведення проміжних виборів народних депутатів України". Центрвиборчком України. 2020 рікк
 18. ПОСТАНОВА від 24 січня 2020 року № 13 "Про подання Політичної партії "Єдина Країна"щодо кандидатури до складу окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 179 на проміжних виборах народного депутата України 15 березня 2020 року". Центрвиборчком України. 2020 рікк
 19. ПОСТАНОВА від 22 січня 2020 року № 12 "Про клопотання громадських організацій щодо надання дозволу мати офіційних спостерігачів під час проміжних виборів народного депутата України 15 березня 2020 року в одномандатному виборчому окрузі № 179 (Харківська область)". Центрвиборчком України. 2020 рікк
 20. ПОСТАНОВА від 20 січня 2020 року № 11 "Про зміни в складі територіальних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів". Центрвиборчком України. 2020 рікк
- Антимонопольний комітет - Верховний Суд України - Вищий адміністративний суд України - Вищий господарський суд - Вищий спеціалізований суд - Генеральна прокуратура України - ДА електронного урядування - Державіаслужба України - Державні утворення на території України (1917-1920) - Держатомрегулювання - Держаудитслужба України - Держкомтелерадіо України - Держкордонслужба України - Держнаглядохоронпраці України - Держспецзв’язок - Держспоживстандарт України - Держстат України - Держфінпослуг України - ДКА України - Закони України - Законодавство Української РСР - Кабінет Міністрів України - Кодекси України - Конституційний Суд України - МВС України - МЗС України - Міжнародні документи, ратифіковані Верховною Радою України - Міжнародні угоди України - Мін'юст України - Мінагрополітики України - Мінекономрозвитку України - Міненерговугілля України - Мінінфраструктури України - Мінкультури України - Мінмолодьспорт України - Міноборони України - Мінприроди України - Мінрегіон України - Мінсоцполітики України - Мінфін України - МІП - МНС України - МОЗ України - МОН України - МТОТ - Нацдержслужба України - Національне агентство з питань запобігання корупції - Національне антикорупційне бюро України - Національний банк України - Нацком.енергетики - Нацкомфінпослуг - Нацрада телерадіомовлення - НКРЗІ - НКЦПФР - Основний Закон України - Пенсійний фонд України - Постанови Верховної Ради України - Президент України - РНБО України - Розпорядження Голови ВР України - Розпорядження Кабінета Міністрів України - Служба безпеки України - Служба зовнішньої розвідки - Укрдержархів - Управління державної охорони - Фонд гарант.вкладів фізич.осіб - Фонд державного майна - Фонд соцстраху по безробіттю - Фундаментальне законодавство України - Центрвиборчком України -