<<
>>

носіння військової форми одягу та знаків розрізнення військовослужбовцями Служби зовнішньої розвідки України. Служба зовнішньої розвідки. 2021

Документ актуальний на 30.11.2021
завантажити документ, актуальний на поточний час

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Служби

зовнішньої розвідки України

12 серпня 2021 року № 370

Зареєстровано в Міністерстві

юстиції України

11 жовтня 2021 р.

за № 1327/36949

ПРАВИЛА

носіння військової форми одягу та знаків розрізнення військовослужбовцями Служби зовнішньої розвідки України

I. Загальні положення

1. Ці Правила визначають порядок носіння військової форми одягу та знаків розрізнення військовослужбовцями Служби зовнішньої розвідки України (далі - СЗРУ) відповідно до зразків, встановлених наказом Міністерства оборони України від 18 липня 2017 року № 370 «Про затвердження Зразків військової форми одягу та загальних вимог до знаків розрізнення військовослужбовців та ліцеїстів військових ліцеїв», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 22 серпня 2017 року за № 1047/30915.

2. Військовослужбовці СЗРУ використовують затверджену військову форму одягу для військовослужбовців Сухопутних військ Збройних Сил України, з урахуванням особливостей встановлених цими Правилами.

Предмети військової форми одягу повинні бути ретельно припасованими й утримуватися в бездоганному стані.

3. Право на носіння військової форми одягу мають військовослужбовці, військовозобов’язані під час проходження зборів та громадяни, звільнені з військової служби з правом носіння військової форми одягу в запас або у відставку з наданням права носіння військової форми одягу, встановленої цими Правилами або військової форми одягу, встановленої на дату звільнення.

4. Встановлено такі види військової форми одягу:

парадна (парадно-вихідна);

повсякденна;

польова;

спеціальна військова (бойове обмундирування та екіпірування, спеціальний одяг, взуття та спорядження).

Кожна з цих військових форм поділяється на:

літню - носиться з другої половини квітня до першої половини жовтня;

зимову - носиться з другої половини жовтня до першої половини квітня;

демісезонну (для повсякденної та польової форм одягу) - носиться з березня до травня та з вересня до листопада.

Види спеціальної форми одягу:

спеціальна (робоча);

спортивна.

5.

Перехід на літню або зимову форму одягу встановлюється наказом Голови СЗРУ, для військовослужбовців Академії зовнішньої розвідки України (далі - Академія) - наказом ректора Академії, 7 та 8 служб 1 управління 2 департаменту 55 Центру - наказами начальників цих служб.

Під час переходу на літню або зимову форму одягу відповідні керівники структурних підрозділів СЗРУ проводять стройові огляди, на яких перевіряються зовнішній вигляд військовослужбовців, стан предметів обмундирування та взуття.

Демісезонна військова форма одягу використовується у встановленні проміжки часу за рішенням відповідних керівників структурних підрозділів СЗРУ або за власним рішенням.

6. Військовослужбовці носять військову форму одягу:

парадну (парадно-вихідну) - на парадах, під час вручення державних нагород та інших відзнак, прийняття військової присяги, у святкові дні на урочистих заходах, офіційних прийомах, під час покладення квітів (вінків) до пам’ятників і на могили воїнів, в інших випадках - за рішенням Голови СЗРУ, а щодо військовослужбовців Академії, 7 та 8 служб 1 управління 2 департаменту 55 Центру - за рішенням ректора Академії, начальників цих служб;

повсякденну - під час роботи в управліннях, установах тощо, а також у всіх інших випадках, якщо не передбачено носіння парадної (парадно-вихідної), польової, спеціальної (робочої) форм одягу;

польову - під час виконання бойових (навчально-бойових) завдань, проведення навчань, маневрів, навчальних занять, на бойових чергуваннях і під час несення служби в добовому наряді, в період ліквідації наслідків аварій та катастроф, надзвичайних ситуацій;

спеціальну військову (бойове обмундирування та екіпірування, спеціальний одяг, взуття та спорядження) - для виконання спеціальних завдань;

спеціальну (робочу) - під час виконання господарських робіт, надання медичної допомоги, а також під час обслуговування техніки.

Військовослужбовцями СЗРУ під час проведення спортивних занять і змагань, та під час індивідуальних тренувань, також використовується спортивна форма одягу (мал. 65 додатка до цих Правил).

7. Під час виконання бойових (навчально-бойових) завдань, проведення навчань, маневрів, учбових занять, на бойових чергуваннях та під час несення служби в добовому наряді носяться зброя й необхідне спорядження.

Військовослужбовці підрозділів оперативного реагування та охорони носять військову форму одягу під час виконання службових обов’язків, інші військовослужбовці - за розпорядженням Голови СЗРУ, військовослужбовці Академії - за розпорядженням ректора Академії, 7 та 8 служб 1 управління 2 департаменту 55 Центру - за розпорядженням начальників цих служб.

8. Для підрозділів оперативного реагування та охорони форму одягу військовослужбовців на добу визначають відповідних керівники структурних підрозділів.

9. За рішенням Голови СЗРУ, а для військовослужбовців Академії - ректора Академії, 7 та 8 служб 1 управління 2 департаменту 55 Центру - начальників цих служб дозволяється використовувати польову форму одягу - під час виконання завдань повсякденної діяльності, повсякденну форму одягу під час несення служби в добовому наряді, а також носити парадну (парадно-вихідну) та повсякденну форми одягу поза строєм у святкові, вихідні дні та позаслужбовий час.

10. Військовослужбовцям СЗРУ в службовий час дозволяється носити цивільний одяг.

11. Військовослужбовці у разі службової необхідності за рішенням (вказівкою) Голови СЗРУ, для військовослужбовців Академії - ректора Академії, 7 та 8 служб 1 управління 2 департаменту 55 Центру - начальників цих служб можуть використовувати знаки розрізнення з символікою СЗРУ.

12. Форма одягу оголошується на період конкретних заходів Головою СЗРУ, для військовослужбовців Академії - ректором Академії, 7 та 8 служб 1 управління 2 департаменту 55 Центру - начальниками цих служб відповідно до цих Правил із урахуванням особливостей виконання службових завдань.

Під час оголошення форми одягу зазначаються її назва і за необхідності - назва додаткових або уточнювальних предметів (наприклад, «Літня повсякденна форма одягу, в сорочці з короткими рукавами»).

Форма одягу для стройових оглядів, шикувань та службових нарад оголошується особами, що проводять ці заходи.

13. Військовослужбовцям, військовозобов’язаним під час проходження зборів забороняється носити:

предмети військової форми одягу, спорядження й знаки розрізнення змінених або невстановлених зразків (кольорів) та такі, що стали непридатними до використання;

одночасно предмети з різних форм одягу, а також предмети військової форми одягу разом із цивільними;

забруднені та невипрасувані предмети військової форми одягу, а також предмети, які втратили колір;

повнокольорові емблеми на польовій формі одягу під час виконання бойових завдань;

деформовані та неправильно підібрані погони;

сумки яскравих кольорів одночасно з предметами військової форми одягу.

Військовослужбовцям-жінкам під час перебування у військовій формі одягу дозволяється носити сумки однотонних неяскравих кольорів.

14. Малюнки військової форми одягу військовослужбовців СЗРУ наведено в додатку до цих Правил.

II. Види військової форми одягу військовослужбовців СЗРУ

1. Види військової форми одягу вищого офіцерського складу СЗРУ

1. Парадна (парадно-вихідна) форма одягу:

1) літня (мал. 1, 3, 4 додатка до цих Правил).

Кашкет захисного кольору, кітель і штани навипуск захисного кольору, сорочка білого кольору з краваткою кольору основної тканини, ремінь до штанів, напівчеревики чорного кольору;

2) зимова (мал. 2 додатка до цих Правил).

Шапка зимова повсякденна захисного кольору (кашкет захисного кольору), пальто зимове захисного кольору, кітель і штани навипуск захисного кольору, сорочка білого кольору з краваткою кольору основної тканини, ремінь до штанів, рукавички чорного (білого) кольору, кашне білого кольору, напівчоботи чорного кольору.

2. Повсякденна форма одягу:

1) літня (мал. 5-8 додатка до цих Правил).

Кашкет захисного кольору (берет захисного кольору), кітель (куртка) та штани захисного кольору, сорочка кольору «тан» з краваткою кольору основної тканини, ремінь до штанів, напівчеревики чорного кольору;

2) демісезонна (мал. 9, 10 додатка до цих Правил).

Кашкет захисного кольору (берет захисного кольору), плащ демісезонний захисного кольору (куртка демісезонна захисного кольору), кітель (куртка) та штани захисного кольору, сорочка кольору «тан» з краваткою кольору основної тканини, ремінь до штанів, рукавички чорного кольору, напівчоботи (напівчеревики) чорного кольору;

3) зимова (мал. 11, 12 додатка до цих Правил).

Шапка зимова повсякденна захисного кольору (шапка зимова, кашкет захисного кольору), пальто зимове захисного кольору (куртка зимова захисного кольору), кітель (куртка) та штани захисного кольору, сорочка кольору «тан» з краваткою кольору основної тканини, ремінь до штанів, рукавички чорного кольору, кашне захисного кольору, напівчоботи чорного кольору.

2. Види військової форми одягу військовослужбовців СЗРУ

1. Парадна (парадно-вихідна) форма одягу:

1) літня (мал. 14, 16, 17, 27, 28 додатка до цих Правил).

Кашкет захисного кольору, кітель і штани захисного кольору, сорочка білого кольору з краваткою кольору основної тканини, ремінь до штанів, напівчеревики чорного кольору;

2) зимова (мал. 15 додатка до цих Правил).

Шапка зимова повсякденна захисного кольору (кашкет захисного кольору), пальто зимове захисного кольору, кітель і штани захисного кольору, сорочка білого кольору з краваткою кольору основної тканини, ремінь до штанів, рукавички чорного (білого) кольору, кашне білого кольору, напівчоботи чорного кольору.

2. Повсякденна форма одягу:

1) літня (мал. 18-21 додатка до цих Правил).

Кашкет захисного кольору (берет захисного кольору), кітель (куртка) та штани захисного кольору, сорочка кольору «тан» з краваткою кольору основної тканини, ремінь до штанів, напівчеревики чорного кольору;

2) демісезонна (мал. 22, 23 додатка до цих Правил).

Кашкет захисного кольору (берет захисного кольору), плащ демісезонний захисного кольору (куртка демісезонна захисного кольору), кітель (куртка) та штани захисного кольору, сорочка кольору «тан» з краваткою кольору основної тканини, ремінь до штанів, рукавички чорного кольору, напівчоботи (напівчеревики) чорного кольору;

3) зимова (мал. 24, 25 додатка до цих Правил).

Шапка зимова повсякденна захисного кольору (шапка зимова, кашкет захисного кольору), пальто зимове захисного кольору (куртка зимова захисного кольору), кітель (куртка) та штани захисного кольору, сорочка кольору «тан» з краваткою кольору основної тканини, ремінь до штанів, рукавички чорного кольору, кашне захисного кольору, напівчоботи чорного кольору.

3. Види військової форми військовослужбовців-жінок СЗРУ

1. Парадна (парадно-вихідна) форма одягу:

1) літня (мал. 29, 31, 32 додатка до цих Правил).

Кашкет жіночий захисного кольору (берет захисного кольору), кітель і спідниця захисного кольору, сорочка білого кольору, краватка-стрічка кольору основної тканини, туфлі чорного кольору;

2) зимова (мал. 30 додатка до цих Правил).

Шапка зимова повсякденна захисного кольору, пальто зимове захисного кольору, кітель і спідниця захисного кольору, сорочка білого кольору, краватка-стрічка кольору основної тканини, рукавички чорного (білого) кольору, кашне білого кольору, чобітки утеплені чорного кольору.

Повсякденна форма одягу:

1) літня (мал. 33-36 додатка до цих Правил).

Берет захисного кольору (кашкет жіночий захисного кольору), кітель (куртка) та спідниця (штани) захисного кольору, сорочка кольору «тан», краватка-стрічка кольору основної тканини, ремінь до штанів, туфлі чорного кольору;

2) демісезонна (мал. 37, 38 додатка до цих Правил).

Берет захисного кольору (кашкет жіночий захисного кольору), плащ демісезонний захисного кольору (куртка демісезонна захисного кольору), кітель (куртка) та спідниця (штани) захисного кольору, сорочка кольору «тан», краватка-стрічка кольору основної тканини, ремінь до штанів, рукавички чорного кольору, туфлі (чобітки утеплені) чорного кольору;

3) зимова (мал. 39, 40 додатка до цих Правил).

Шапка зимова повсякденна захисного кольору (кашкет жіночий захисного кольору, шапка зимова), пальто зимове захисного кольору (куртка зимова захисного кольору), кітель (куртка) та спідниця (штани) захисного кольору, сорочка кольору «тан», краватка-стрічка кольору основної тканини, ремінь до штанів, чобітки утеплені чорного кольору, рукавички чорного кольору, кашне захисного кольору.

4. Порядок використання окремих предметів парадної (парадно-вихідної) та повсякденної форм одягу

1. Погони носять на пальті зимовому, куртці зимовій, плащі демісезонному, кітелі, куртці, джемпері, сорочці (з короткими та довгими рукавами).

2. Дозволяється носити:

кашкет (кашкет жіночий) замість шапки зимової повсякденної з зимовою парадною (парадно-вихідною) формою одягу (мал. 2, 15, 30 додатка до цих Правил);

кашкет (кашкет жіночий) або берет із літньою повсякденною формою одягу (мал. 33-36 додатка до цих Правил);

берет із плащем демісезонним та курткою демісезонною (мал. 9, 10, 22, 23, 37, 38 додатка до цих Правил);

берет замість кепі бойового з літньою польовою формою одягу;

плащ демісезонний залежно від погодних умов у будь-яку пору року з зимовою та літньою формою одягу;

куртку зимову замість пальта зимового;

куртку демісезонну замість плаща демісезонного;

куртку демісезонну з польовою формою одягу в разі використання її як повсякденної (мал. 51 додатка до цих Правил);

плащ-накидку в дощову погоду;

сорочку білого кольору (з довгими рукавами) з погонами та краваткою (краваткою-стрічкою для військовослужбовців-жінок) та сорочку білого кольору (з короткими рукавами) з погонами та краваткою (краваткою-стрічкою для військовослужбовців-жінок) або без неї, без парадного кітеля під час носіння літньої парадної (парадно-вихідної) форми одягу (мал. 3, 4, 16, 17, 31, 32 додатка до цих Правил);

сорочка кольору «тан» (з довгими рукавами) з погонами та краваткою (краваткою-стрічкою для військовослужбовців-жінок) та сорочка кольору «тан» (з короткими рукавами) з погонами та краваткою (краваткою-стрічкою) або без неї, без повсякденного кітеля під час носіння літньої повсякденної форми одягу (мал. 7, 8, 20, 21, 35, 36 додатка до цих Правил);

сорочку білого кольору з кітелем із повсякденною формою одягу за рішенням відповідного керівника структурного підрозділу;

майку під сорочкою, заправленою у штани, під час носіння парадної (парадно-вихідної), повсякденної форм одягу;

пуловер захисного кольору з кітелем (курткою);

пуловер та джемпер захисного кольору під час роботи в службових приміщеннях (мал. 13, 26, 41-43 додатка до цих Правил);

рукавички білого кольору з літньою парадною (парадно-вихідною) формою одягу;

колготи чорного або сірого кольору з парадною (парадно-вихідною) та повсякденною формами одягу;

туфлі та чобітки цивільного зразка, що зовні схожі на встановлені зразки, з парадно-вихідною та повсякденною формами одягу для військовослужбовців-жінок;

парасольку чорного або темно-синього кольору в дощову погоду.

5. Види польової форми одягу військовослужбовців СЗРУ

1. У пунктах постійної дислокації та під час виконання повсякденних завдань, чергування (бойового чергування):

1) літня польова форма одягу (мал. 45-48 додатка до цих Правил).

Кепі бойове (берет захисного кольору), сорочка-поло (фуфайка з короткими рукавами, сорочка бойова, куртка костюма літнього польового), труси, штани костюма літнього польового, костюм вітровологозахисний демісезонний, ремінь брючний, шкарпетки літні (трекінгові), черевики з високими берцями (літні) (черевики літні) - температура повітря: від +15 °C до +40 °C, опади: відсутні або дощ, вітер;

2) демісезонна польова форма одягу (мал. 49-53 додатка до цих Правил).

Кепі бойове, фуфайка з короткими рукавами (білизна натільна демісезонна), куртка костюма літнього польового (куртка костюма-утеплювача), труси, штани костюма літнього польового, костюм вітровологозахисний демісезонний, ремінь брючний, шкарпетки літні (трекінгові), черевики з високими берцями (літні) (черевики літні) - температура повітря: від +10 °C до +15 °C, опади: відсутні або дощ, вітер.

Кепі бойове (берет захисного кольору), фуфайка з короткими рукавами (білизна натільна демісезонна), куртка костюма літнього польового (куртка костюма-утеплювача, куртка демісезонна, куртка вітровологозахисна зимова), труси, штани костюма літнього польового, костюм вітровологозахисний демісезонний, ремінь брючний, шкарпетки літні (трекінгові), черевики з високими берцями (літні) - температура повітря: від +5 °C до +10 °C, опади: відсутні або дощ, вітер.

Шапка зимова, фуфайка з короткими рукавами (білизна натільна демісезонна, білизна для холодної погоди (сорочка зимова, кальсони зимові)), куртка костюма літнього польового (куртка костюма-утеплювача), труси, штани костюма літнього польового, куртка вітровологозахисна зимова, ремінь брючний, рукавички зимові (рукавички демісезонні), шкарпетки літні (трекінгові) (шкарпетки зимові (трекінгові)), черевики з високими берцями (зимові) - температура повітря: від 0 °C до +5 °C, опади: відсутні або дощ, вітер, сніг;

3) зимова польова форма одягу (мал. 54 додатка до цих Правил).

Шапка зимова, шарф-труба зимовий, білизна демісезонна (білизна для холодної погоди (сорочка зимова, кальсони зимові)), труси, куртка костюма літнього польового (куртка костюма-утеплювача), штани костюма літнього польового, куртка вітровологозахисна зимова, ремінь брючний, рукавички зимові (рукавички демісезонні), шкарпетки зимові (трекінгові), черевики з високими берцями (зимові) - температура повітря: від 0 °C до -5 °C, опади: відсутні або дощ, вітер, сніг.

Шапка зимова, шарф-труба зимовий, білизна для холодної погоди (сорочка зимова, кальсони зимові), труси, куртка костюма літнього польового (куртка костюма-утеплювача), штани вітровологозахисні зимові, куртка вітровологозахисна зимова, ремінь брючний, рукавички зимові (рукавички демісезонні), шкарпетки зимові (трекінгові), шкарпетки-вкладиші утеплювальні, черевики з високими берцями (зимові) - температура повітря: від -5 °C до -15 °C, опади: відсутні або вітер, сніг.

Шапка зимова, шарф-труба зимовий, білизна для холодної погоди (сорочка зимова, кальсони зимові), труси, куртка костюма літнього польового (куртка костюма-утеплювача), штани костюма-утеплювача, штани вітровологозахисні зимові, куртка вітровологозахисна зимова, ремінь брючний, рукавички зимові, шкарпетки зимові (трекінгові), шкарпетки-вкладиші утеплювальні, черевики з високими берцями (зимові) - температура повітря: від -15 °C до -35 °C, опади: відсутні або вітер, сніг.

2. Під час виконання бойових та навчально-бойових завдань:

1) літня польова форма одягу (мал. 55-58 додатка до цих Правил).

Кепі бойове (панама літня польова), шарф-труба літній, фуфайка з короткими рукавами, куртка костюма літнього польового (сорочка бойова), труси, штани костюма літнього польового, костюм вітровологозахисний демісезонний, ремінь брючний, шкарпетки літні (трекінгові), черевики з високими берцями (літні) (черевики літні) - температура повітря: від +15 °C до +40 °C, опади: відсутні або дощ, вітер;

2) демісезонна польова форма одягу (мал. 59-62 додатка до цих Правил).

Кепі бойове (шапка зимова), шарф-труба літній, фуфайка з короткими рукавами (білизна демісезонна, білизна для холодної погоди (сорочка зимова, кальсони зимові)), куртка костюма літнього польового (куртка костюма-утеплювача, куртка вітровологозахисна зимова), труси, штани костюма літнього польового, костюм вітровологозахисний демісезонний, ремінь брючний, рукавички демісезонні, шкарпетки літні (трекінгові), черевики з високими берцями (літні) - температура повітря: від 0 °C до +15 °C, опади: відсутні або дощ, вітер;

3) зимова польова форма одягу (мал. 63 додатка до цих Правил).

Шапка зимова, шарф-труба зимовий, білизна демісезонна (білизна для холодної погоди (сорочка зимова, кальсони зимові)), куртка костюма літнього польового (куртка костюма-утеплювача), куртка вітровологозахисна зимова, труси, штани костюма літнього польового (штани вітровологозахисні зимові), ремінь брючний, рукавички зимові (рукавички демісезонні), шкарпетки зимові (трекінгові), шкарпетки-вкладиші утеплювальні, черевики з високими берцями (зимові) - температура повітря: від 0 °C до -10 °C, опади: відсутні або дощ, вітер, сніг.

Шапка зимова (шапка-феска (шапка-підшоломник)), шарф-труба зимовий, білизна для холодної погоди (сорочка зимова, кальсони зимові), костюм літній польовий, костюм-утеплювач, куртка вітровологозахисна зимова, труси, штани вітровологозахисні зимові, ремінь брючний, рукавички зимові (рукавички демісезонні), шкарпетки зимові (трекінгові), шкарпетки-вкладиші утеплювальні, черевики з високими берцями (зимові) - температура повітря: від -10 °C до -30 °C, опади: відсутні або дощ, сніг, вітер.

6. Порядок використання окремих предметів польової форми одягу

1. Усі види польової форми одягу, що можуть використовуватись як верхній одяг, мають текстильні застібки («петлі») для кріплення знаків розрізнення, тактичних шевронів та ідентифікаторів національної належності. За відсутності текстильних застібок на окремих видах польової форми (сорочка бойова, костюм вітровологозахисний демісезонний тощо) використовуються лише ті знаки розрізнення, тактичні шеврони та ідентифікатори національної належності, для яких передбачено місце кріплення.

2. Сорочка-поло носиться з польовою та повсякденною формами одягу за температури повітря +25 °C і вище (в цьому разі куртка костюма літнього польового не надягається (мал. 44, 45 додатка до цих Правил)). Сорочка-поло в штани не заправляється.

3. Фуфайка з короткими рукавами носиться під куртку костюма літнього польового та заправляється в штани костюма літнього польового.

4. Куртка костюма літнього польового в штани костюма літнього польового не заправляється.

Куртка костюма літнього польового може бути заправлена в штани костюма літнього польового в разі використання бронежилета модульного захисного балістичного або ременя розвантажувального тактичного захисного.

Штанини костюма літнього польового в черевики з високими берцями не заправляються.

Дозволяється заправляти штанини костюма літнього польового в черевики з високими берцями за окремим розпорядженням (вказівкою) відповідного керівника структурного підрозділу СЗРУ.

5. Сорочка бойова використовується в разі носіння бронежилета модульного захисного балістичного та має бути заправлена в штани костюма літнього польового.

Дозволяється носити сорочку бойову зі штанами костюма літнього польового без використання бронежилета.

6. Дозволяється носити куртку костюма літнього польового та сорочку бойову з підкоченими на один відворот рукавами за температури повітря до +25 °C.

7. Під час опадів малої та середньої інтенсивності та/або у вітряну погоду дозволяється носити костюм вітровологозахисний демісезонний або куртку костюма вітровологозахисного демісезонного поверх костюма літнього польового (в цьому разі штани не заправляються в черевики, низ штанин стягується технічним шнуром).

8. Куртка костюма-утеплювача може використовуватись як верхній одяг та як додатковий шар утеплення.

Штани костюма-утеплювача використовуються як додатковий шар утеплення.

9. Куртка вітровологозахисна зимова та штани вітровологозахисні зимові можуть використовуватися з утеплювачем або без нього.

Утеплювач куртки вітровологозахисної зимової може використовуватись як верхній одяг.

Штани вітровологозахисні зимові із застосуванням утеплювача надягаються поверх штанів костюма-утеплювача за температури від -20 °C до -35 °C.

10. Забороняється використовувати білизну натільну демісезонну, білизну для холодної погоди (сорочку зимову, кальсони зимові), штани костюма-утеплювача та утеплювач штанів вітровологозахисних зимових як верхній одяг.

11. Шапка-феска (шапка-підшоломник) замість шапки зимової використовується виключно в разі застосування захисного шолома.

Шапку-феску (шапку-підшоломник) як основний головний убір (без застосування захисного шолома) дозволяється носити лише за температури не нижче -10 °C та за відсутності опадів.

12. У разі зниження температури та/або інтенсивних опадів і вітру під час використання захисного шолома разом із шапкою-фескою (шапкою-підшоломником) використовується також капюшон куртки вітровологозахисної зимової, який надягається на захисний шолом та фіксується регулювальними стяжками капюшона на шоломі.

13. За температури повітря нижче -5 °C обов’язково мають застосовуватися шкарпетки-вкладиші утеплювальні як додатковий шар утеплення. Шкарпетки-вкладиші утеплювальні надягаються поверх шкарпеток зимових (трекінгових).

14. За температури повітря нижче -10 °C та/або інтенсивних опадів і великої кількості снігу обов’язково мають застосовуватися бахіли утеплені, які надягаються поверх черевиків з високими берцями.

15. Носіння окремих предметів форми одягу, а саме: костюма маскувального спеціального, костюма маскувального зимового, маски спеціальної, балаклави, шарфа-сітки маскувального, сітки протимоскітної та чобіт гумових визначається відповідним керівником структурного підрозділу СЗРУ.

III. Носіння окремих предметів військової форми одягу

1. Головні убори

1. Шапку зимову, шапку зимову повсякденну, шапку-феску (шапку-підшоломник), кашкет, кашкет жіночий, кепі бойове, панаму літню польову носять прямо, без нахилу, так, щоб козирок кашкета, кашкета жіночого та панами літньої польової був на рівні брів, а нижній край шапки зимової, шапки зимової повсякденної, берета - на відстані 2-4 см вище від брів. Берет носять із невеликим нахилом у правий бік.

2. Нижній край козирка шапки зимової повсякденної та кашкета військовослужбовців вищого офіцерського складу оздоблений орнаментом установленого зразка у вигляді двох зустрічних гірлянд з дубового листя. Околиця кашкета оздоблена вишитою стрічкою. Позумент - золотавого кольору.

Нижній край козирка шапки зимової повсякденної та кашкета військовослужбовців у військовому званні «полковник» оздоблений орнаментом установленого зразка у вигляді двох зустрічних гірлянд з дубового листя. Позумент - золотавого кольору.

Військовослужбовці шапку повсякденну зимову та кашкет, кашкет жіночий носять зі знаком золотистого кольору встановленого зразка (мал. 66 додатка до цих Правил).

Центр знака має розташовуватися над переніссям у місці, передбаченому конструкцією. На шапці зимовій повсякденній знак розміщується на відстані 15 мм від верхньої оздоблювальної строчки до початку знака.

3. На беретах військовослужбовці носять беретний знак (мал. 67 додатка до цих Правил).

Беретний знак розміщують зліва від центру берета на місці внутрішнього клапана для кріплення беретного знака на відстані 2 мм від верхнього краю оздоблювальної строчки до нижнього краю знака. Центр знака має бути розташований над лівим оком.

4. Кепі бойове військовослужбовці носять із нашивною кокардою захисного кольору (мал. 68 додатка до цих Правил).

5. Знятий головний убір у строю і під час виконання стройових прийомів тримається відповідно до Стройового статуту Збройних Сил України.

2. Верхній одяг

1. Пальто зимове носять із парадною (парадно-вихідною) формою одягу, застебнутим на всі ґудзики в правий (у військовослужбовців-жінок - лівий) бік із відгорнутими у вигляді лацканів бортами.

2. На погонах носять знаки розрізнення відповідно до військового звання.

3. Плащ демісезонний носять застебнутим на ґудзики, крім верхнього, в правий (у військовослужбовців-жінок - лівий) бік із відгорнутими у вигляді лацканів бортами та поясом, у холодну погоду дозволяється носити застебнутим на верхній ґудзик.

4. Кітель застібається на всі ґудзики в правий (у військовослужбовців-жінок - лівий) бік.

5. Штани військовослужбовці носять навипуск із напівчоботами або напівчеревиками, військовослужбовці-жінки - з чобітками або туфлями.

6. Предмети верхнього військового одягу мають бути встановлених зразків, чистими й випрасуваними. Штани повинні мати поздовжні складки. На решті предметів запрасовувати складки не дозволяється. Клапани кишень кітеля, куртки і штанів польових мають бути зовні, знаки розрізнення - правильно й охайно пришитими (прикріпленими).

3. Сорочки, краватки, кашне, ремені, рукавички, аксельбант, (плечовий шнур)

1. Сорочки застібаються на всі ґудзики в правий (у військовослужбовців-жінок - лівий) бік, носяться з погонами, краваткою або краваткою-стрічкою, із кітелем, курткою, пуловером або джемпером.

Сорочка білого кольору та сорочка кольору «тан» носяться:

із довгими рукавами - із краваткою

із короткими рукавами - із краваткою або без неї.

Сорочку з короткими рукавами носять при зовнішній температурі +20 °C і вище. У разі носіння сорочки з короткими рукавами без краватки (краватки-стрічки) верхній ґудзик не застібається.

За умови наявності в сорочці по нижньому краю пояса на резинках така сорочка не заправляється.

2. Краватку класичну носять військовослужбовці вищого офіцерського складу. Краватку-регат носять військовослужбовці старшого та молодшого офіцерського складу, а також військовослужбовці сержантського та старшинського складу. Краватку носять із сорочкою, прикріплюють до неї затискач установленого зразка (мал. 71 додатка до цих Правил) між третім і четвертим ґудзиками зверху. Зав’язана краватка має торкатися нижнім кінцем пряжки ременя. Краватка завжди має бути чистою та випрасуваною.

Жінки-військовослужбовці носять краватку-стрічку кольору основної тканини з застібкою (металевий гачок і петля).

3. Кашне носять акуратно заправленим під комір пальта, плаща, куртки зимової.

Верхній край кашне має рівномірно виступати над коміром на 1-2 см.

4. Ремінь до штанів надягають до повсякденної форми одягу (мал. 72 додатка до цих Правил), ремінь брючний для польової форми одягу (мал. 73 додатка до цих Правил).

5. Рукавички шкіряні носять військовослужбовці офіцерського складу. Рукавички трикотажні носять військовослужбовці сержантського та старшинського складу.

Рукавички обов’язково носять із зимовою парадною (парадно-вихідною) формою одягу. Рукавички білого кольору видаються військовослужбовцям, які беруть участь у параді. З іншими формами одягу носити рукавички не обов’язково. Під час військового вітання рукавички не знімають.

6. Під час особливих заходів за рішенням Голови СЗРУ, для військовослужбовців Академії - ректора Академії, 7 та 8 служб 1 управління 2 департаменту 55 Центру - начальників цих служб до парадної форми одягу видаються аксельбант золотавого кольору для військовослужбовців офіцерського складу (мал. 74 додатка до цих Правил) або плечовий шнур золотавого кольору для військовослужбовців сержантського та старшинського складу (мал. 75 додатка до цих Правил).

7. Аксельбант розміщують на правій частині грудей та закріплюють під лацканом кітеля за нитяну петлю так, щоб вузол був розміщений зліва на одному рівні з верхнім краєм кишені з одного боку.

З іншого боку аксельбанта до основи кітеля пришивається (двома строчками) шльовка під правим погоном упритул до оздоблювальної строчки.

8. Плечовий шнур розміщують на правій частині грудей та пришивають до основи кітеля (двома строчками) шльовку під правим погоном упритул до оздоблювальної строчки.

4. Взуття, шкарпетки

1. Під час носіння військової форми одягу взуття має бути встановленого зразка, полагодженим і завжди начищеним, черевики та напівчеревики мають бути акуратно зашнурованими на всі блочки та петлі.

2. Військовослужбовці-жінки носять туфлі та чобітки встановленого або цивільного зразка з парадною (парадно-вихідною) й повсякденною формами одягу.

3. Носити взуття з пошкодженим верхом і зношеними підборами не дозволяється.

4. Бахіли утеплені одягаються поверх черевиків з високими берцями.

5. Шкарпетки-вкладиші утеплювальні одягаються поверх шкарпеток літніх трекінгових або шкарпеток зимових трекінгових.

6. Капці казармені одягають на шкарпетки або без них та носять їх в приміщеннях відпочинку та кімнатах побутового призначення.

7. Шкарпетки літні (зимові) для парадної (парадно-вихідної) та повсякденної форм одягу мають бути чорного кольору. Шкарпетки літні трекінгові (зимові трекінгові) для польової форми мають бути кольору оливи або чорного кольору.

8. Колготки для парадної (парадно-вихідної) та повсякденної форм одягу мають бути чорного або сірого кольору. Носити шкарпетки, що вицвіли, невстановленого кольору і зразка забороняється.

5. Спорядження та зброя

1. Польове спорядження кожен військовослужбовець носить (розміщує) в індивідуальному порядку.

2. Пістолет носять на поясному ремені на правому стегні під кітелем.

Під час бойових (навчально-бойових) завдань, а також бойових чергувань та несення служби в добовому наряді - в кобурі пістолетній універсальній, що має стропи MOLLE/PALS для кріплення на спорядження або пояс.

3. Окуляри захисні балістичні дозволяється носити з польовою формою одягу за сонячної погоди (мал. 64 додатка до цих Правил). Окуляри-маску захисні балістичні дозволяється носити під час бойових та навчально-бойових завдань.

IV. Носіння погонів та розміщення емблем, нарукавних та нагрудних знаків

1. Носіння погонів та емблем

1. Погони за призначенням поділяються на погони для парадної (парадно-вихідної), повсякденної, польової форм одягу, а за способом кріплення - на погон-муфту та погон із текстильною застібкою (мал. 77-130 додатка до цих Правил).

2. Погон-муфту носять на пальтах, куртках зимових, кітелях, куртках, джемперах, сорочках. Погони з текстильною застібкою носять на предметах польової форми одягу.

3. На погонах військовослужбовців офіцерського складу відповідно до військового звання розміщується знак «зірка» золотистого кольору розміром 18 × 18 мм (для парадного (парадно-вихідного) та повсякденного обмундирування) й чорного кольору (для польового обмундирування та спеціального одягу).

На погонах вищого офіцерського складу на відстані 5 мм від нижнього краю погона розміщений (кріпиться) знак «схрещені булави» визначеного зразка.

На погонах старшого офіцерського складу на відстані 5 мм від нижнього краю погона розміщується (кріпиться) знак «плетінка» визначеного зразка.

Розташування зірок на погонах від генералів до молодших лейтенантів здійснюється на поздовжній осьовій лінії.

Розташування зірок на погонах вищого, старшого та молодшого офіцерського складу наведено в таблиці 1.

Таблиця 1

Військове звання

Кількість зірок

Відстань від центру «схрещених булав» до початку зірки,

мм

Відстань від верхньої точки «плетінки» до початку зірки,

мм

Відстань від нижнього краю муфти до початку знаків,

мм

Відстань від нижнього краю парадного погона до початку знака,

мм

Відстань між зірками,

мм

Генерал-лейтенант

3

13

-

5

5

3

Генерал-майор

2

13

-

5

5

3

Бригадний генерал

1

13

-

5

5

-

Полковник

3

-

5

5

10

3

Підполковник

2

-

5

5

10

3

Майор

1

-

5

5

10

-

Капітан

4

-

-

10

10

3

Старший лейтенант

3

-

-

10

10

3

Лейтенант

2

-

-

10

10

3

Молодший лейтенант

1

-

-

10

10

-

4. На погонах військовослужбовців сержантського та старшинського складу відповідно до військового звання розміщуються знаки золотого кольору (на парадній (парадно-вихідній) та повсякденній військових формах одягу) і чорного кольору (на польовому обмундируванні та спеціальному одязі).

На відстані 5 мм від нижнього краю погона до нижнього краю шеврона наступні шеврони розміщуються вище першого з проміжками 2 мм.

Розташування зірок на погонах сержантського та старшинського складу наведено в таблиці 2.

Таблиця 2

Військове звання

Кількість знаків

Ширина знака, мм

Головний майстер-сержант

три «вузьких шеврони»

один «широкий шеврон»

одна «дугоподібна личка»

7

18

7

Старший майстер-сержант

два «вузьких шеврони»

один «широкий шеврон»

одна «дугоподібна личка»

7

18

7

Майстер-сержант

один «вузький шеврон»

один «широкий шеврон»

одна «дугоподібна личка»

7

18

7

Штаб-сержант

один «широкий шеврон»

одна «дугоподібна личка»

18

7

Головний сержант

чотири «вузьких шеврони»

одна «дугоподібна личка»

7

7

Старший сержант

чотири «вузьких шеврони»

7

Сержант

три «вузьких шеврони»

7

Молодший сержант

два «вузьких шеврони»

7

5. Дозволяється використовувати «зірки», «плетінки», «схрещені булави», шеврони та лички із металу, вишиті або гаптовані. Розташування будь-яких інших символів заборонено.

6. Емблеми розміщують на комірах кітелів (мал. 69, 70 додатка до цих Правил).

Емблеми розміщують на комірах кітелів біля оздоблювальної строчки, що проходить уздовж зовнішнього та нижнього країв коміра. Осьова лінія емблеми повинна бути паралельною зовнішньому краю коміра.

2. Розміщення нарукавних та нагрудних знаків

1. Нарукавні та нагрудні знаки на парадній (парадно-вихідній) та повсякденній формі одягу розміщуються:

на зовнішньому боці лівого та правого рукавів форми всіх категорій військовослужбовців на 45 мм нижче плечового шва нашивається нарукавний знак «Державний Прапор України» розміром 30 × 45 мм, виконаний методом машинної вишивки (мал. 131 додатка до цих Правил). Колір окантовки знака має відповідати кольору кітеля;

нарукавний знак у вигляді Державного Прапора України носять військовослужбовці офіцерського, сержантського та старшинського складу на всіх предметах, крім сорочки, куртки зимової, плаща демісезонного, джемпера, пуловера, пальта зимового;

на зовнішньому боці правого рукава на 105 мм нижче плечового шва нашивається нарукавний знак Сухопутних військ Збройних Сил України (мал. 132 додатка до цих Правил);

на зовнішньому боці лівого рукава форми всіх категорій військовослужбовців на 105 мм нижче плечового шва нашивається нарукавний знак належності до СЗРУ (мал. 133 додатка до цих Правил);

Нарукавні знаки військовослужбовці офіцерського, сержантського та старшинського складу носять на кітелі, куртці демісезонній. На сорочці, куртці, куртці зимовій, плащі демісезонному, пальті зимовому нарукавні знаки не кріплять.

На правій частині грудей кріпиться табличка з прізвищем військовослужбовця (мал. 76 додатка до цих Правил).

Табличка з прізвищем військовослужбовця кріпиться на кітелі, куртці, сорочці - в центрі клапана кишені, на джемпері - на рівні нагрудної кишені.

2. Нарукавні та нагрудні знаки на польовій формі одягу розміщуються (мал. 149 додатка до цих Правил):

на зовнішньому боці лівого та правого рукавів форми всіх категорій військовослужбовців кріпиться нарукавний знак «Державний Прапор України» (мал. 131 додатка до цих Правил);

на зовнішньому боці правого рукава кріпиться нарукавний знак Сухопутних військ Збройних Сил України (мал. 132 додатка до цих Правил);

на зовнішньому боці лівого рукава кріпиться нарукавний знак належності до СЗРУ (мал. 134, 135 додатка до цих Правил);

нарукавний знак належності до СЗРУ до польової форми одягу (на тканині в маскувальному малюнку ММ-14), для сорочки-поло та куртки костюма-утеплювача (на тканині захисного кольору);

на правій частині грудей кріпиться нагрудний знак - прізвище військовослужбовця (мал. 136, 137 додатка до цих Правил).

Дозволяється використовувати нагрудний знак - група крові, резус-фактор (мал. 138, 139 додатка до цих Правил).

На лівій частині грудей кріпиться нагрудний знак з написом «ЗБРОЙНІ СИЛИ УКРАЇНИ» (мал. 140, 142 додатка до цих Правил) або нагрудний знак з написом «СЛУЖБА ЗОВНІШНЬОЇ РОЗВІДКИ УКРАЇНИ» (мал. 141, 143 додатка до цих Правил).

На грудях у центрі кріпиться ідентифікатор військового звання військовослужбовця встановленого зразка.

Ідентифікатор військового звання військовослужбовця на сорочці бойовій може кріпитися на зовнішньому боці лівого рукава в місці, передбаченому конструкцією.

На нагрудній частині бронежилета кріпиться санітарний ідентифікатор (мал. 144 додатка до цих Правил).

Нарукавні та нагрудні знаки військовослужбовці носять на всіх предметах польової форми одягу в місцях, передбачених конструкцією.

V. Правила носіння орденів, медалей, орденських стрічок і стрічок медалей на планках та інших відзнак на військовій формі одягу

1. Державні нагороди та відомчі заохочувальні відзнаки розміщуються у такій послідовності: державні нагороди, нагороди іноземних держав, відомчі заохочувальні відзнаки СЗРУ, нагороди та відзнаки міністерств та відомств України, нагороди колишнього Союзу Радянських Соціалістичних Республік, нагороди Організації Об’єднаних Націй, нагороди Організації Північноатлантичного договору.

2. На кітелі носяться при парадній формі одягу - ордени, медалі та нагрудні знаки, при парадно-вихідній і повсякденній - орденські стрічки, стрічки медалей на планках і нагрудні знаки (мал. 145-147 додатка до цих Правил).

3. Обов’язковими (за наявності) для носіння при парадній формі одягу є:

ордени звання Герой України;

ордени та медалі України;

нагрудні знаки до почесних звань України;

нагрудні знаки до державних премій України;

відзнаки Президента України;

відомчі заохочувальні відзнаки СЗРУ у вигляді нагрудних знаків та медалей.

Дозволяється носити:

відзнаки Верховної Ради України;

відзнаки Кабінету Міністрів України;

нагрудний знак «Ветеран війни»;

нагрудний знак «Ветеран військової служби»;

заохочувальні відзнаки інших державних органів України;

державні та відомчі нагороди іноземних держав;

нагороди Організації Об’єднаних Націй;

нагороди Організації Північноатлантичного договору;

нагороди Європейського Союзу.

4. Нагороди, які носяться з правого боку грудей, розміщують горизонтальними рядами (не більше 3 нагород) від центру грудей до краю у порядку отримання (від старшої до молодшої). Нагороди вирівнюються по верхньому зрізу кишені. У верхньому ряду не може бути більше нагород, ніж у нижньому.

Відстань між рядами має становити 10 мм, а між нагородами - 3 мм.

За наявності двох і більше ступенів відомчих заохочувальних відзнак носиться тільки відомча заохочувальна відзнака, що має вищий ступінь.

5. Нагороди, які носяться з лівого боку грудей (крім ордена «Золота Зірка» та ордена Держави), розміщують горизонтальними рядами у порядку отримання (від старшої до молодшої). У верхньому ряду не може бути більше нагород, ніж у нижньому.

Нагороди у верхньому ряду вирівнюють за верхніми краями справа наліво. В одному ряду нагород може бути чотири або п’ять стрічок нагород при ширині стрічки 28 мм та не більше чотирьох при ширині стрічки 35 мм. Кількість рядів - не більше трьох.

При носінні двох і більше нагород вони закріплюються в один ряд на загальній планці від краю до центру грудей. Нагороди, які не вміщаються в одному ряду, переносяться в другий і прикріплюються вище першого.

У разі наявності заохочувальних відомчих відзнак двох і більше ступенів носиться тільки відзнаки вищого ступеня.

6. Знаки орденів України, які носяться на шийних стрічках, починають розміщувати на рівні вузла краватки. Стрічка повинна знаходитися під коміром сорочки. Одночасно дозволяється носити не більше двох знаків орденів на шийних стрічках, причому знак одного ордена може частково прикривати знак іншого.

7. Знаки орденів України, медалі України, нагрудні знаки до почесних звань України, президентські відзнаки носяться відповідно до вимог законодавства України.

8. Порядок носіння відомчих заохочувальних відзнак СЗРУ у вигляді нагрудних знаків та медалей визначено Положенням про відомчі заохочувальні відзнаки Служби зовнішньої розвідки України, затвердженим наказом СЗРУ від 05 лютого 2013 року № 30, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 18 лютого 2013 року за № 281/22813.

Відомчі заохочувальні відзнаки СЗРУ розміщуються нижче від державних нагород України.

9. При парадно-вихідній та повсякденній формі одягу на лівій стороні замість орденів та медалей носять орденські стрічки і стрічки медалей на планках (мал. 148 додатка до цих Правил).

Знаки відзнак і нагрудні знаки, які носяться з правої сторони, але мають стрічки, можуть носитися на планках на лівій стороні за таких умов:

на кітелі нижній край нижнього ряду стрічок розміщується впритул до верхнього краю клапана нагрудної кишені;

на кітелі військовослужбовців-жінок верхній край верхнього ряду стрічок знаходиться нижче рівня кута лацкана на 70 мм.

При носінні двох і більше орденських стрічок і стрічок медалей на планках вони закріплюються в один ряд на загальній планці від центру грудей до краю посередині. В одному ряду стрічок медалей на колодках може бути чотири чи п’ять стрічок. Стрічки, які не вміщаються на одній планці, переносяться на другу і прикріплюються по центру нижче першої.

10. Нагрудний знак про закінчення вищого навчального закладу носять на кітелі по центру на бантовій складі правої нагрудної кишені, а на жіночому кітелі на правому боці на відстані 70 мм від верхнього кута лацкана.

За наявності у військовослужбовця нагрудних знаків про закінчення двох і більше вищих навчальних закладів носять тільки один нагрудний знак про закінчення того вищого навчального закладу, у якого рівень акредитації вище.

11. Нагрудний знак про закінчення військового ліцею дозволяється носити на кишені зліва від нагрудного знака про закінчення вищого навчального закладу.

12. Нагрудний знак «парашутист» дозволяється носити по центру кишені справа від нагрудного знака про закінчення вищого навчального закладу, нагрудні знаки про спортивні звання дозволяється носити по центру кишені зліва від нагрудного знака про закінчення вищого навчального закладу.

13. Інші особисті відзнаки дозволяється носити на бантовій складі лівої кишені, а на жіночому кітелі - на лівому боці на відстані 70 мм від верхнього кута лацкана. У разі наявності декількох відзнак вони розміщуються з права на ліво, на лівій кишені.

14. Носіння нагород, не передбачених цим розділом, забороняється.

Начальник Управління

матеріальних ресурсів

та логістики

Служби зовнішньої розвідки

України

В. Засуцький

Додаток

до Правил носіння військової форми одягу

та знаків розрізнення військовослужбовцями

Служби зовнішньої розвідки України

(пункт 14 розділу I)

МАЛЮНКИ

військової форми одягу військовослужбовців Служби зовнішньої розвідки України


Документи та файли

Сигнальний документ — f511296n292.doc / zip

Публікації документа

 • Офіційний вісник України від 22.10.2021 — 2021 р., № 81, стор. 594, стаття 5224, код акта 107723/2021

= завантажити законодавчий акт, актуальний на поточний час =
<< | >>

Служба зовнішньої розвідки:

 1. НАКАЗ від 15.01.2021 № 11 "Про внесення зміни до Положення про заохочувальну відзнаку Служби зовнішньої розвідки України «Вогнепальна зброя»". Служба зовнішньої розвідки. 2021 рікк
 2. НАКАЗ від 07.05.2021 № 215/893 "Про затвердження Переліку захворювань, що перешкоджають проходженню служби (роботі) в Службі зовнішньої розвідки України". Служба зовнішньої розвідки. 2021 рікк
 3. НАКАЗ від 12.08.2021 № 370 "Про затвердження Зразків знаків розрізнення військовослужбовців Служби зовнішньої розвідки України та Правил носіння військової форми одягу та знаків розрізнення військовослужбовцями Служби зовнішньої розвідки України". Служба зовнішньої розвідки. 2021 рікк
 4. НАКАЗ від 16.09.2020 № 356 "Про затвердження Інструкції про організацію фізичної підготовки підрозділу спеціального призначення Служби зовнішньої розвідки України". Служба зовнішньої розвідки. 2020 рікк
 5. НАКАЗ від 17.12.2020 № 502 "Про внесення зміни до Положення про заохочувальну відзнаку Служби зовнішньої розвідки України «Вогнепальна зброя»". Служба зовнішньої розвідки. 2020 рікк
 6. НАКАЗ від 14.02.2019 № 69 "Про затвердження Змін до Інструкції про застосування окремих норм Положення про проходження військової служби військовослужбовцями Служби зовнішньої розвідки України". Служба зовнішньої розвідки. 2019 рікк
 7. до. Служба зовнішньої розвідки. 2019 рікк
 8. НАКАЗ від 29.03.2019 № 154 "Про затвердження змін до деяких актів Служби зовнішньої розвідки України". Служба зовнішньої розвідки. 2019 рікк
 9. НАКАЗ від 25.03.2019 № 145 "Про внесення змін до Інструкції про порядок проведення службового розслідування у Службі зовнішньої розвідки України". Служба зовнішньої розвідки. 2019 рікк
 10. НАКАЗ від 29.03.2019 № 155 "Про затвердження Порядку та умов виплати надбавки за особливий характер роботи працівникам (крім державних службовців) Служби зовнішньої розвідки України, які обіймають посади, пов’язані з безпосереднім виконанням завдань із забезпечення кібербезпеки та кіберзахисту". Служба зовнішньої розвідки. 2019 рікк
 11. НАКАЗ від 29.03.2019 № 156 "Про затвердження Порядку та умов виплати винагороди військовослужбовцям Служби зовнішньої розвідки України, які обіймають посади, пов’язані з безпосереднім виконанням завдань із забезпечення кібербезпеки та кіберзахисту". Служба зовнішньої розвідки. 2019 рікк
 12. НАКАЗ від 03.07.2019 № 265 "Про затвердження Змін до Інструкції про порядок забезпечення і надання співробітникам Служби зовнішньої розвідки України та членам їх сімей житлових приміщень". Служба зовнішньої розвідки. 2019 рікк
 13. НАКАЗ від 26.09.2019 № 364 "Про затвердження Змін до Правил носіння військової форми одягу та знаків розрізнення військовослужбовцями Служби зовнішньої розвідки України". Служба зовнішньої розвідки. 2019 рікк
 14. НАКАЗ від 02.12.2019 № 455 "Про результати атестації робочих місць за умовами праці". Служба зовнішньої розвідки. 2019 рікк
 15. НАКАЗ від 29.11.2019 № 457 "Про затвердження Змін до Інструкції про порядок проведення службового розслідування у Службі зовнішньої розвідки України". Служба зовнішньої розвідки. 2019 рікк
 16. НАКАЗ від 14.03.2018 № 78 "Про внесення змін до деяких актів Служби зовнішньої розвідки України". Служба зовнішньої розвідки. 2018 рікк
 17. НАКАЗ від 27.04.2018 № 142 "Про внесення зміни до Інструкції про компенсаційні виплати військовослужбовцям Служби зовнішньої розвідки України, особам, звільненим зі служби у Службі зовнішньої розвідки України, та членам їх сімей". Служба зовнішньої розвідки. 2018 рікк
 18. НАКАЗ від 31.05.2018 № 183 "Про затвердження Порядку виплати винагороди військовослужбовцям Служби зовнішньої розвідки України за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду". Служба зовнішньої розвідки. 2018 рікк
 19. НАКАЗ від 02.05.2018 № 149/358 "Про затвердження Інструкції з придбання в Службі зовнішньої розвідки України вогнепальної зброї невійськового призначення, бойових припасів до неї, холодної і пневматичної зброї та деяких інших предметів і матеріалів, на які поширюється дозвільна система". Служба зовнішньої розвідки. 2018 рікк
 20. НАКАЗ від 13.08.2018 № 298 "Про затвердження Правил носіння військової форми одягу та знаків розрізнення військовослужбовцями Служби зовнішньої розвідки України". Служба зовнішньої розвідки. 2018 рікк
- Антимонопольний комітет - Верховний Суд України - Вищий адміністративний суд України - Вищий господарський суд - Вищий спеціалізований суд - Генеральна прокуратура України - ДА електронного урядування - Державіаслужба України - Державні утворення на території України (1917-1920) - Держатомрегулювання - Держаудитслужба України - Держкомтелерадіо України - Держкордонслужба України - Держнаглядохоронпраці України - Держспецзв’язок - Держспоживстандарт України - Держстат України - Держфінпослуг України - ДКА України - Закони України - Законодавство Української РСР - Кабінет Міністрів України - Кодекси України - Конституційний Суд України - МВС України - МЗС України - Міжнародні документи, ратифіковані Верховною Радою України - Міжнародні угоди України - Мін'юст України - Мінагрополітики України - Мінекономрозвитку України - Міненерговугілля України - Мінінфраструктури України - Мінкультури України - Мінмолодьспорт України - Міноборони України - Мінприроди України - Мінрегіон України - Мінсоцполітики України - Мінфін України - МІП - МНС України - МОЗ України - МОН України - МТОТ - Нацдержслужба України - Національне агентство з питань запобігання корупції - Національне антикорупційне бюро України - Національний банк України - Нацком.енергетики - Нацкомфінпослуг - Нацрада телерадіомовлення - НКРЗІ - НКЦПФР - Основний Закон України - Пенсійний фонд України - Постанови Верховної Ради України - Президент України - РНБО України - Розпорядження Голови ВР України - Розпорядження Кабінета Міністрів України - Служба безпеки України - Служба зовнішньої розвідки - Укрдержархів - Управління державної охорони - Фонд гарант.вкладів фізич.осіб - Фонд державного майна - Фонд соцстраху по безробіттю - Фундаментальне законодавство України - Центрвиборчком України -