Наближай ПЕРЕМОГУ!

Долучайся до збору на авто для виконання бойових завдань!

Звернення та звітність

 <<

НАКАЗ від 14.05.2021 № 932 "Про затвердження Порядку утворення екзаменаційної комісії у закладах вищої освіти, що здійснюють підготовку здобувачів освіти в галузі знань 22 «Охорона здоров’я»". МОЗ України. 2021

Документ актуальний на 19.08.2021
завантажити документ, актуальний на поточний час

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

НАКАЗ

14.05.2021  № 932

Зареєстровано в Міністерстві

юстиції України

29 червня 2021 р.

за № 841/36463

Про затвердження Порядку утворення екзаменаційної комісії у закладах вищої освіти, що здійснюють підготовку здобувачів освіти в галузі знань 22 «Охорона здоров’я»

{Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я

№ 1350 від 02.07.2021}

Відповідно до пункту 8 Порядку здійснення єдиного державного кваліфікаційного іспиту для здобувачів ступеня вищої освіти магістр за спеціальностями галузі знань «22 Охорона здоров’я», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 року № 334, пункту 8 Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року № 90), НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок утворення екзаменаційної комісії у закладах вищої освіти, що здійснюють підготовку здобувачів освіти в галузі знань 22 «Охорона здоров’я», що додається.

2. Директорату медичних кадрів, освіти і науки (Орабіна Т.М.) забезпечити подання цього наказу у встановленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Микичак І.В.

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр

М. Степанов

ПОГОДЖЕНО:

Міністр освіти і науки України

Уповноважений Верховної Ради України

з прав людини

С.

Шкарлет

Л. Денісова


ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства

охорони здоров’я України

14 травня 2021 року № 932

Зареєстровано в Міністерстві

юстиції України

29 червня 2021 р.

за № 841/36463

ПОРЯДОК

утворення екзаменаційної комісії у закладах вищої освіти, що здійснюють підготовку здобувачів освіти в галузі знань 22 «Охорона здоров’я»

I. Загальні положення

1. Цей Порядок визначає умови та організаційні основи утворення і діяльності екзаменаційної комісії у закладах вищої освіти, що здійснюють підготовку здобувачів освіти в галузі знань 22 «Охорона здоров’я» (далі - комісія).

Комісія утворюється окремо за кожною освітньою програмою.

При складанні об’єктивного структурованого практичного (клінічного) іспиту (далі - ОСП(К)І) на станціях ОСП(К)І разом з комісією працюють екзаменатори (викладачі-контролери).

Перелік екзаменаторів (викладачів-контролерів), з числа професорів, доцентів та асистентів (викладачів) кафедр, затверджується керівником закладу вищої освіти.

2. У своїй діяльності комісія керується Конституцією України, законами України, Порядком здійснення єдиного державного кваліфікаційного іспиту для здобувачів ступеня вищої освіти магістр за спеціальностями галузі знань «22 Охорона здоров’я», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 року № 334, Порядком, умовами та строками розроблення і проведення єдиного державного кваліфікаційного іспиту та критеріїв оцінювання результатів, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19 лютого 2019 року № 419, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20 березня 2019 року за № 279/33250, цим Порядком, іншими нормативно-правовими актами, які стосуються проведення атестації, у тому числі, об’єктивного структурованого практичного (клінічного) іспиту (далі - ОСП(К)І), а також положенням про комісію, затвердженим вченою радою закладу вищої освіти.

{Пункт 2 розділу І із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 1350 від 02.07.2021}

3. Строк повноважень комісії становить один календарний рік.

4. Формування, організацію роботи та контроль за діяльністю комісії здійснює керівник закладу вищої освіти.

5. Завданнями комісії є:

здійснення спостереження, аналіз процедури, умов, результатів проведення атестації (іспитів, захисту кваліфікаційних робіт тощо) та надання пропозицій щодо подальшого удосконалення розроблення та проведення іспитів за відповідною освітньою програмою;

забезпечення проведення атестації (іспитів, захисту кваліфікаційних робіт тощо) з дотриманням принципів об’єктивності, структурованості та принципів академічної доброчесності;

спостереження за правильністю виконання завдань іспиту здобувачами освіти;

опрацювання наданих екзаменаторами (викладачами-контролерами), матеріалів щодо проведення і результатів оцінювання ОСП(К)І;

присудження ступеня вищої освіти та присвоєння відповідної(-их) кваліфікації(-й) здобувачам освіти;

розгляд скарг щодо порушень процедури проведення атестації та щодо результатів оцінювання ОСП(К)І протягом 2 календарних днів з дати отримання скарги;

забезпечення дотримання встановленого хронометражу ОСП(К)І;

забезпечення об’єктивності оцінювання під час проведення ОСП(К)І.

6. Завданнями викладачів-контролерів (екзаменаторів) на станціях ОСП(К)І є:

обов’язкове перебування на станції ОСП(К)І протягом складання ОСП(К)І усіма студентами екзаменаційної групи;

ознайомлення здобувачів освіти із завданнями, які вони повинні виконати на станції ОСП(К)І;

контроль за виконанням кожного етапу екзаменаційного завдання і оцінювання якості його виконання відповідно до контрольного листа (чек-листа);

забезпечення дотримання чіткого хронометражу ОСП(К)І і часу перебування студента на станції ОСП(К)І;

засвідчення особистим підписом у контрольному листі (чек-листі) результату виконання здобувачем вищої освіти усіх етапів екзаменаційного завдання ОСП(К)І;

передання заповнених контрольних листів (чек-листів) секретарю(-ям) комісії одразу по закінченню ОСП(К)І у кожній екзаменаційній групі студентів;

контроль за належним станом обладнання та матеріалів на станції ОСП(К)І під час іспиту, своєчасне інформування секретаря комісії про виникнення технічних проблем або форс-мажорних обставин, що можуть вплинути на проведення ОСП(К)І.

II. Порядок формування комісії. Обов’язки голови, членів та секретаря(-ів) комісії

1. Комісія утворюється щороку у складі голови, членів комісії та секретаря(-ів) комісії, окремо за кожною освітньою програмою.

Голова комісії визначається та затверджується рішенням Вченої ради закладу вищої освіти, яке вводиться в дію наказом керівника закладу вищої освіти, а персональний склад комісії затверджується наказом керівника закладу вищої освіти за два місяці до початку її роботи.

2. Під час утворення комісії обов’язковим є врахування відсутності конфлікту інтересів у членів комісії.

3. Головою екзаменаційної комісії призначається фахівець у сфері охорони здоров’я за відповідною спеціальністю або провідний науковець відповідного напряму діяльності. Одна й та сама особа може бути головою комісії не більше трьох років поспіль.

4. Голова комісії зобов’язаний:

забезпечити організацію роботи комісії відповідно до законодавства, наказів (розпоряджень, доручень) керівника закладу вищої освіти і затвердженого графіку проведення атестації у закладі вищої освіти;

обов’язково бути присутнім під час проведення атестації, на засіданнях комісії під час обговорення результатів атестації, виставлення оцінок;

забезпечити ведення та оформлення звітної документації (протоколів засідання комісії, відомостей тощо);

забезпечити складання звіту про результати роботи комісії та після обговорення його на заключному засіданні подання його керівнику закладу вищої освіти.

5. До складу комісії можуть входити:

декан факультету або його заступник;

завідувачі кафедр, професори, доценти профільних кафедр;

лікарі закладів охорони здоров’я, фахівці з реабілітації закладів охорони здоров’я, керівники закладів охорони здоров’я, представники об’єднань (асоціація, спілка) в сфері охорони здоров’я, представники інших закладів вищої освіти, що здійснюють підготовку здобувачів освіти в галузі знань 22 «Охорона здоров’я» (далі - зовнішні представники) - за згодою.

Кількість членів комісії становить не менше шести осіб, з яких 25 відсотків - зовнішні представники.

6. Засідання комісії оформляються протоколами, за формою, наведеною у додатку до цього Порядку.

7. Секретар (секретарі) комісії:

забезпечує(-ють) правильне і своєчасне оформлення документів і надання необхідних документів для членів комісії;

завчасно перевіряє(-ють) готовність та наявність клінічних сценаріїв, стандартизованих пацієнтів, манекенів, фантомів для проведення ОСП(К)І тощо;

веде(-уть) протоколи засідання комісії;

визначає(-ють) місця розташування станцій, розробляє маршрути здобувачів освіти під час проведення ОСП(К)І;

інформує(-ють) здобувачів освіти про основні правила академічної доброчесності під час атестації та про наслідки їх порушення.

8. У випадку використання здобувачами освіти під час атестації мобільних телефонів або інших особистих пристроїв, комісія складає акт виявлення порушення академічної доброчесності і такий здобувач вважається таким, що не пройшов атестацію.

III. Організація і порядок роботи комісії

1. Комісія працює у строки, визначені графіком проведення атестації на поточний навчальний рік у закладі вищої освіти.

2. Не пізніше ніж за сім календарних днів до початку атестації секретарем(ями) до комісії подаються:

наказ (витяг з наказу) закладу вищої освіти про затвердження складу комісії з відповідної освітньої програми;

графік роботи комісії;

списки здобувачів освіти допущених до атестації.

Не пізніше ніж за день до проведення ОСП(К)І секретарем(-ями) до комісії подаються зразки контрольних листів (чек-листів).

3. Засідання комісії вважається правомочним, якщо на ньому присутні дві третіх її членів за обов’язкової присутності голови комісії.

4. Секретар(-і) комісії готує(-ють) бланки протоколів засідань комісії в кількості, що відповідає нормам на один день проведення атестації.

5. Після проведення атестації секретар(-і) комісії формує(-ють) справу відповідно до вимог інструкції з діловодства закладу вищої освіти.

Усі розділи протоколу повинні бути заповнені.

Протокол підписують голова та члени комісії, що брали участь у засіданні. Помилки та виправлення у протоколі не допускаються.

6. Рішення комісії про оцінку результатів складання іспиту, інших компонентів атестації, та рішення щодо присудження ступеня вищої освіти та присвоєння освітньої кваліфікації (та професійної кваліфікації у разі її присвоєння) приймаються на закритих засіданнях комісії відкритим голосуванням звичайною більшістю голосів членів комісії, які брали участь в її засіданні. Секретар(-і) комісії та екзаменатори (викладачі-контролери) не беруть участі в голосуванні. При однаковій кількості голосів голова комісії має вирішальний голос.

IV. Підбиття підсумків роботи комісії

1. Результати компонентів атестації (крім інтегрованого тестового іспиту Крок, міжнародного іспиту з основ медицини, іспиту з англійської мови професійного спрямування) оголошуються головою комісії в день його складання.

2. За підсумками роботи комісії складається звіт, який затверджується на її заключному засіданні.

У звіті відображаються рівень набуття клінічної компетентності здобувачем закладу вищої освіти за відповідною освітньою програмою; вказуються недоліки, допущені у підготовці здобувачів освіти, зауваження щодо забезпечення організації роботи закладу вищої освіти і комісії, надаються пропозиції щодо подальшого удосконалення розроблення та проведення іспиту, інших компонентів атестації за відповідною освітньою програмою тощо.

3. Звіт комісії протягом 25 календарних днів з дати проведення атестації подається головою комісії керівнику закладу вищої освіти.

Звіт обговорюється на засіданні Вченої ради протягом трьох місяців з дати його подання.

В.о. генерального директора

Директорату медичних кадрів,

освіти і науки

Т. Орабіна

Додаток

до Порядку утворення

екзаменаційної комісії

у закладах вищої освіти,

що здійснюють підготовку

здобувачів освіти

в галузі знань 22 «Охорона здоров’я»

(пункт 6 розділу II)

ПРОТОКОЛ

засідання екзаменаційної комісії у закладах вищої освіти, що здійснюють підготовку здобувачів освіти в галузі знань 22 «Охорона здоров’я» з присудження ступеня вищої освіти та присвоєння кваліфікації(-й)


Документи та файли

Сигнальний документ — f508179n88.doc

Публікації документа

  • Офіційний вісник України від 27.07.2021 — 2021 р., № 57, стор. 379, стаття 3547, код акта 106021/2021

= завантажити законодавчий акт, актуальний на поточний час =
<< | >>

МОЗ України:

  1. НАКАЗ від 13.01.2021 № 37 "Про затвердження Переліку спеціалізованих установ і закладів переливання крові та відповідних підрозділів закладів охорони здоров’я, що належать до сфери управління Міністерства охорони здоров’я України, які є учасниками реалізації експериментального проекту із заготівлі специфічної (гіперімунної) плазми крові, що містить антитіла до SARS-CoV-2 для контрактного виробництва з неї імуноглобуліну для використання у лікуванні гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2". МОЗ України. 2021 рікк
  2. НАКАЗ від 15.02.2021 № 257 "Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Порядку визнання результатів інспектування на відповідність умов виробництва вакцин та інших медичних імунобіологічних препаратів для специфічної профілактики коронавірусної хвороби (COVID-19) вимогам належної виробничої практики»". МОЗ України. 2021 рікк
  3. НАКАЗ від 10.02.2021 № 227 "Про затвердження Порядку визнання результатів інспектування на відповідність умов виробництва вакцин та інших медичних імунобіологічних препаратів для специфічної профілактики коронавірусної хвороби (COVID-19) вимогам належної виробничої практики". МОЗ України. 2021 рікк
  4. НАКАЗ від 03.02.2021 № 169 "Про внесення зміни до наказу Міністерства охорони здоров’я від 11 лютого 2016 року № 84". МОЗ України. 2021 рікк
  5. НАКАЗ від 25.01.2021 № 112 "Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 31 липня 2013 року № 667". МОЗ України. 2021 рікк
  6. НАКАЗ від 22.01.2021 № 106 "Про затвердження критеріїв успішного складання тестових екзаменів ліцензійних інтегрованих іспитів і величини критерію «склав» для інтегрованого тестового іспиту «КРОК» та іспиту з англійської мови професійного спрямування як компонентів єдиного державного кваліфікаційного іспиту у 2021-2023 роках". МОЗ України. 2021 рікк
  7. НАКАЗ від 19.01.2021 № 74 "Про затвердження Змін до деяких наказів Міністерства охорони здоров’я України". МОЗ України. 2021 рікк
  8. НАКАЗ від 15.02.2021 № 253 "Про затвердження форми погодження керівника закладу охорони здоров’я на надання медичної допомоги пацієнту науково-педагогічними працівниками". МОЗ України. 2021 рікк
  9. медичного обстеження донорів крові та компонентів крові. МОЗ України. 2021 рікк
  10. НАКАЗ від 08.02.2021 № 207 "Про внесення змін до Порядку карантинізації донорської плазми та до Порядку медичного обстеження донорів крові та (або) її компонентів". МОЗ України. 2021 рікк
  11. НАКАЗ від 10.11.2021 № 227 "Про затвердження Порядку визнання результатів інспектування на відповідність умов виробництва вакцин та інших медичних імунобіологічних препаратів для специфічної профілактики коронавірусної хвороби (COVID-19) вимогам належної виробничої практики". МОЗ України. 2021 рікк
  12. НАКАЗ від 13.04.2021 № 722 "Про внесення змін до Порядку визнання результатів інспектування на відповідність умов виробництва вакцин та інших медичних імунобіологічних препаратів для специфічної профілактики коронавірусної хвороби (COVID-19) вимогам належної виробничої практики". МОЗ України. 2021 рікк
  13. НАКАЗ від 18.02.2021 № 293 "Про затвердження Порядку розподілу анатомічних матеріалів та критеріїв встановлення пар донор-реципієнт". МОЗ України. 2021 рікк
  14. НАКАЗ від 24.02.2021 № 346 "Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 28 жовтня 2002 року № 385". МОЗ України. 2021 рікк
  15. щодо заповнення. МОЗ України. 2021 рікк
  16. щодо заповнення. МОЗ України. 2021 рікк
  17. НАКАЗ від 09.03.2021 № 407 "Про затвердження форм первинної облікової документації та інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров’я". МОЗ України. 2021 рікк
  18. НАКАЗ від 09.03.2021 № 408 "Про затвердження Регламенту щодо проведення йодної профілактики у разі виникнення радіаційної аварії". МОЗ України. 2021 рікк
  19. НАКАЗ від 26.02.2021 № 353 "Деякі питання формування та розміщення державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів". МОЗ України. 2021 рікк
  20. НАКАЗ від 24.02.2021 № 344 "Про внесення зміни до Переліку закладів охорони здоров’я". МОЗ України. 2021 рікк
- Антимонопольний комітет - Верховний Суд України - Вищий адміністративний суд України - Вищий господарський суд - Вищий спеціалізований суд - Генеральна прокуратура України - ДА електронного урядування - Державіаслужба України - Державні утворення на території України (1917-1920) - Держатомрегулювання - Держаудитслужба України - Держкомтелерадіо України - Держкордонслужба України - Держнаглядохоронпраці України - Держспецзв’язок - Держспоживстандарт України - Держстат України - Держфінпослуг України - ДКА України - Закони України - Законодавство Української РСР - Кабінет Міністрів України - Кодекси України - Конституційний Суд України - МВС України - МЗС України - Міжнародні документи, ратифіковані Верховною Радою України - Міжнародні угоди України - Мін'юст України - Мінагрополітики України - Мінекономрозвитку України - Міненерговугілля України - Мінінфраструктури України - Мінкультури України - Мінмолодьспорт України - Міноборони України - Мінприроди України - Мінрегіон України - Мінсоцполітики України - Мінфін України - МІП - МНС України - МОЗ України - МОН України - МТОТ - Нацдержслужба України - Національне агентство з питань запобігання корупції - Національне антикорупційне бюро України - Національний банк України - Нацком.енергетики - Нацкомфінпослуг - Нацрада телерадіомовлення - НКРЗІ - НКЦПФР - Основний Закон України - Пенсійний фонд України - Постанови Верховної Ради України - Президент України - РНБО України - Розпорядження Голови ВР України - Розпорядження Кабінета Міністрів України - Служба безпеки України - Служба зовнішньої розвідки - Укрдержархів - Управління державної охорони - Фонд гарант.вкладів фізич.осіб - Фонд державного майна - Фонд соцстраху по безробіттю - Фундаментальне законодавство України - Центрвиборчком України -