Допоможи підроздлам ЗС України, задіяним в обороні Кривого Рогу і Дніпропетровської області!
 <<
>>

ПОСТАНОВА від 23 грудня 2021 року № 492 "Про скаргу Чередниченка Ю.А., зареєстровану в Центральній виборчій комісії 20 грудня 2021 року за № 21-30-13555". Центрвиборчком України. 2021

Документ актуальний на 06.01.2022
завантажити документ, актуальний на поточний час

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 23 грудня 2021 року № 492

Про скаргу Чередниченка Ю.А., зареєстровану в Центральній виборчій комісії 20 грудня 2021 року за № 21-30-13555

До Центральної виборчої комісії надійшла скарга Чередниченка Юрія Анатолійовича як виборця та кандидата в депутати Кароліно-Бугазької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області (далі - Кароліно-Бугазька сільська рада), суб’єктом оскарження в якій визначено Кароліно-Бугазьку сільську територіальну виборчу комісію Білгород-Дністровського району Одеської області (далі - Кароліно-Бугазька сільська територіальна виборча комісія).

У скарзі суб’єкт звернення просить визнати протиправною бездіяльність Кароліно-Бугазької сільської територіальної виборчої комісії, яка полягає у непередачі для оприлюднення на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії відомостей щодо зареєстрованих кандидатів у депутати Кароліно-Бугазької сільської ради на повторних місцевих виборах 09 січня 2022 року із зазначенням номера багатомандатного виборчого округу, в якому висувається кандидат, суб’єкта висування, прізвища, власного імені (усіх власних імен), по батькові (за наявності), числа, місяця, року народження, відомостей про громадянство, партійність, посаду, місце роботи (заняття), місце проживання кожного кандидата в депутати, а також зобов’язати вказану територіальну виборчу комісію невідкладно передати такі відомості для оприлюднення на офіційному вебсайті Комісії.

На обґрунтування своїх вимог суб’єкт звернення зі скаргою зазначає, що станом на 20 грудня 2021 року відомостей про всіх зареєстрованих кандидатів у депутати Кароліно-Бугазької сільської ради на повторних місцевих виборах 09 січня 2022 року на офіційному вебсайті Комісії не розміщено, а отже, Кароліно-Бугазькою сільською територіальною виборчою комісією допущено протиправну бездіяльність стосовно передачі Комісії цих відомостей, що є порушенням вимог частини восьмої статті 228 Виборчого кодексу України (далі - Кодекс) та пункту 4.2 Порядку інформування Центральної виборчої комісії про перебіг виборчого процесу місцевих виборів, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 25 серпня 2020 року № 200 (далі - Порядок інформування). Зазначені обставини, на думку Чередниченка Ю.А., є підставою для зобов’язання вказаної територіальної виборчої комісії невідкладно передати до Центральної виборчої комісії відповідні відомості.

На виконання частини п’ятої статті 70 Кодексу та пункту 8.6 Порядку розгляду скарг виборчими комісіями з виборів Президента України, народних депутатів України, місцевих виборів, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 21 серпня 2020 року № 192 (далі - Порядок розгляду скарг), копію скарги надіслано суб’єкту оскарження, якого повідомлено про можливість подання письмових пояснень по суті скарги.

До Центральної виборчої комісії 21 грудня 2021 року надійшли письмові пояснення від Кароліно-Бугазької сільської територіальної виборчої комісії, у яких заперечуються вимоги скарги Чередниченка Ю.А.

та зазначається, що Кароліно-Бугазька сільська територіальна виборча комісія 15 грудня 2021 року надіслала до Комісії відомості щодо зареєстрованих кандидатів у депутати Кароліно-Бугазької сільської ради у багатомандатних виборчих округах № 1 - 5, 7 на повторних виборах депутатів цієї ради 09 січня 2022 року за формою № 1, передбаченою Порядком інформування.

Частиною четвертою статті 14, частиною четвертою статті 15 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" передбачено, що скарги, які стосуються виборів чи референдумів, подаються до Комісії та розглядаються нею в порядку та строки, встановлені законом про вибори чи законом про референдуми.

Порядок і строки подання та розгляду скарг, що стосуються місцевих виборів, а також вимоги до їх форми і змісту визначено розділом XI Кодексу та Порядком розгляду скарг.

Відповідно до частини другої статті 72 Кодексу, пункту 10.3 Порядку розгляду скарг перед розглядом скарги по суті виборча комісія вивчає скаргу для встановлення, чи подано її належним суб’єктом звернення зі скаргою, визначеним Кодексом; чи віднесено Кодексом розгляд скарги до повноважень виборчої комісії (належний суб’єкт розгляду скарги); чи дотримано суб’єктом звернення зі скаргою строки оскарження, встановлені Кодексом.

Враховуючи вимоги частини першої, пункту 2 частини третьої статті 65, частини першої статті 66 Кодексу, пункту 2.1, підпункту 1 пункту 3.1, пункту 4.1 Порядку розгляду скарг Комісія зазначає, що скаргу подано належним суб’єктом звернення зі скаргою до належного суб’єкта її розгляду та у визначені Кодексом строки.

Пунктами 1, 2 частини сьомої статті 72 Кодексу визначено, що під час розгляду скарги по суті щодо дії (бездіяльності) суб’єкта оскарження виборча комісія вирішує, чи мала місце оскаржувана дія (бездіяльність) суб’єкта оскарження, чи оскаржувана дія (бездіяльність) здійснювалася (вчинялася) суб’єктом оскарження на законних підставах.

Розглянувши скаргу, додані до неї документи, беручи до уваги інші наявні в Комісії інформацію та документи, Центральна виборча комісія зазначає.

Основні засади, організацію і порядок проведення повторних місцевих виборів регулює Кодекс, за змістом частини четвертої статті 33, пункту 2 частини другої статті 202, статті 206 якого організацію підготовки та проведення місцевих виборів у межах повноважень, визначених Кодексом, забезпечують територіальні виборчі комісії.

Зокрема, до повноважень сільської територіальної виборчої комісії, яка встановлює результати відповідних місцевих виборів, частиною другою статті 206, статтями 223, 228 Кодексу віднесено реєстрацію кандидатів у депутати сільських рад (територіальних громад з кількістю виборців до 10 тисяч) у багатомандатних виборчих округах.

Частиною восьмою статті 228 Кодексу встановлено, що відомості щодо зареєстрованих кандидатів у депутати сільських рад (територіальних громад з кількістю виборців до 10 тисяч) із зазначенням номера багатомандатного виборчого округу, в якому висувається кандидат, суб’єкта висування, прізвища, власного імені (усіх власних імен), по батькові (за наявності), числа, місяця, року народження, відомостей про громадянство, партійність, посаду, місце роботи (заняття), місце проживання кожного кандидата в депутати передаються для оприлюднення на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії у встановленому нею порядку.

Процедуру надсилання до Центральної виборчої комісії указаних та інших відомостей про перебіг виборчого процесу відповідних місцевих виборів унормовано Порядком інформування.

Комісія звертає увагу, що пунктом 4.2 Порядку інформування, на який посилається Чередниченко Ю.А. у своїй скарзі, врегульовано процедуру надсилання відомостей щодо зареєстрованих кандидатів у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, районної у місті ради, а також міської, сільської, селищної ради (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше), а отже, його вимоги не можуть бути застосовані до Кароліно-Бугазької сільської територіальної виборчої комісії на повторних виборах депутатів Кароліно-Бугазької сільської ради 09 січня 2022 року, які проводяться у територіальній громаді з кількістю виборців до 10 тисяч.

Водночас за змістом пункту 4.3 Порядку інформування сільська територіальна виборча комісія відповідно до частини восьмої статті 228 Кодексу після закінчення реєстрації кандидатів у депутати в багатомандатних виборчих округах з виборів депутатів відповідної сільської ради (територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч) передає Центральній виборчій комісії інформацію про всіх зареєстрованих кандидатів у депутати у відповідних багатомандатних виборчих округах за формою № 1 (додаток 1 до Порядку інформування).

При цьому згідно з частиною другою статті 228 Кодексу подання документів до виборчої комісії для реєстрації кандидатів у депутати закінчується за тридцять днів до дня голосування.

Територіальна виборча комісія приймає рішення про реєстрацію кандидатів у депутати або про відмову в їх реєстрації не пізніш як на п’ятий день з дня прийняття заяви про реєстрацію кандидатів у депутати та доданих до неї необхідних документів (частина шоста статті 228 Кодексу).

Таким чином, останнім днем для подання документів до Кароліно-Бугазької сільської територіальної виборчої комісії для реєстрації кандидатів у депутати Кароліно-Бугазької сільської ради на повторних виборах депутатів указаної ради в багатомандатних виборчих округах № 1 - 5, 7, призначених на 09 січня 2022 року, було 09 грудня 2021 року, а для прийняття рішення про реєстрацію або про відмову в реєстрації відповідних кандидатів - 14 грудня 2021 року.

Комісія зауважує, що до неї 15 грудня 2021 року від Кароліно-Бугазької сільської територіальної виборчої комісії надійшли за формою № 1, передбаченою Порядком інформування, відомості про зареєстрованих у багатомандатних виборчих округах № 1 - 5, 7 кандидатів у депутати Кароліно-Бугазької сільської ради на повторних виборах депутатів цієї ради 09 січня 2022 року, із зазначенням номера багатомандатного виборчого округу, в якому висувається кандидат, суб’єкта висування, прізвища, власного імені (усіх власних імен), по батькові (за наявності), числа, місяця, року народження, відомостей про громадянство, партійність, посаду, місце роботи (заняття), місце проживання кожного кандидата в депутати.

У зв’язку із виявленням помилок та неточностей в указаних відомостях Кароліно-Бугазька сільська територіальна виборча комісія 20 грудня 2021 року надіслала до Комісії уточнені відомості щодо зареєстрованих кандидатів у депутати Кароліно-Бугазької сільської ради, які того самого дня оприлюднено на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії у вебвідображенні інформаційно-аналітичної системи "Місцеві вибори" у розділі з інформацією про кандидатів у депутати, зареєстрованих у багатомандатних виборчих округах на відповідних виборах (https://www.cvk.gov.ua/pls/vm2020/pvm160pt001f01=769pid102=63833rej=0.html).

Беручи до уваги наведені обставини, Комісія констатує, що Кароліно-Бугазькою сільською територіальною виборчою комісією виконано вимоги частини восьмої статті 228 Кодексу та пункту 4.3 Порядку інформування щодо передачі до Центральної виборчої комісії відомостей про зареєстрованих кандидатів у депутати Кароліно-Бугазької сільської ради в багатомандатних виборчих округах № 1 - 5, 7 на повторних виборах депутатів цієї ради 09 січня 2022 року.

Згідно з пунктом 4 частини тринадцятої статті 72 Кодексу та підпунктом 4 пункту 10.16 Порядку розгляду скарг виборча комісія відмовляє в задоволенні скарги, якщо встановить, що на момент розгляду скарги виборчою комісією - суб’єктом оскарження вчинено необхідні дії, скасовано рішення, що є предметом оскарження, або іншим способом поновлено права суб’єкта звернення зі скаргою відповідно до вимог Кодексу (відсутність предмета оскарження).

Вчинення Кароліно-Бугазькою сільською територіальною виборчою комісією указаних дій на виконання вимог Кодексу та Порядку інформування обумовлює відмову в задоволенні вимоги суб’єкта звернення зі скаргою стосовно визнання протиправною бездіяльності зазначеної територіальної виборчої комісії, що полягає у непередачі для оприлюднення на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії відповідних відомостей щодо зареєстрованих кандидатів у депутати Кароліно-Бугазької сільської ради на повторних виборах депутатів цієї ради 09 січня 2022 року, а також зобов’язання вчинити такі дії, яка ґрунтується на доводах щодо наявності протиправної бездіяльності суб’єкта оскарження, а отже, є похідною від указаної.

Враховуючи викладене, відповідно до статей 33, 65 - 72, 202, 206, 223, 228 Виборчого кодексу України, Порядку розгляду скарг виборчими комісіями з виборів Президента України, народних депутатів України, місцевих виборів, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 21 серпня 2020 року № 192, пункту 4.3 Порядку інформування Центральної виборчої комісії про перебіг виборчого процесу місцевих виборів, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 25 серпня 2020 року № 200, керуючись статтями 11 - 13, частиною четвертою статті 14, частиною четвертою статті 15, статтями 17, 21 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Відмовити в задоволенні скарги Чередниченка Юрія Анатолійовича, зареєстрованої в Центральній виборчій комісії 20 грудня 2021 року за № 21-30-13555.

2. Копію цієї постанови надіслати Чередниченку Ю.А. та Кароліно-Бугазькій сільській територіальній виборчій комісії Білгород-Дністровського району Одеської області.

3. Цю постанову оприлюднити на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.

Голова

Центральної виборчої комісії

О. ДІДЕНКО

= завантажити законодавчий акт, актуальний на поточний час =
<< | >>

Центрвиборчком України:

 1. ПОСТАНОВА від 11 січня 2021 року № 9 "Про зміни в складі територіальних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів". Центрвиборчком України. 2021 рікк
 2. ПОСТАНОВА від 11 січня 2021 року № 8 "Про затвердження Кошторису Центральної виборчої комісії за бюджетною програмою 6731050 "Функціонування Державного реєстру виборців"на 2021 рік". Центрвиборчком України. 2021 рікк
 3. ПОСТАНОВА від 11 січня 2021 року № 7 "Про затвердження Кошторису Центральної виборчої комісії за бюджетною програмою 6731020 "Проведення виборів народних депутатів України"на 2021 рік". Центрвиборчком України. 2021 рікк
 4. ПОСТАНОВА від 15 січня 2021 року № 10 "Про окремі питання діяльності Андрушівської міської територіальної виборчої комісії Бердичівського району Житомирської області". Центрвиборчком України. 2021 рікк
 5. ПОСТАНОВА від 5 січня 2021 року № 6 "Про зміни в складі територіальних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів". Центрвиборчком України. 2021 рікк
 6. ПОСТАНОВА від 5 січня 2021 року № 5 "Про розмір грошової застави на повторних виборах депутатів сільських, селищних, міських рад (територіальних громад з кількістю виборців до 10 тисяч), сільських, селищних, міських голів (міста з кількістю виборців до 75 тисяч), виборчий процес яких розпочинається у 2021 році". Центрвиборчком України. 2021 рікк
 7. ПОСТАНОВА від 5 січня 2021 року № 4 "Про звернення до Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій - обласних військово-цивільних адміністрацій стосовно надання висновку щодо можливості організації підготовки та проведення відповідно до Виборчого кодексу України перших місцевих виборів 28 березня 2021 року на окремих територіях Донецької та Луганської областей". Центрвиборчком України. 2021 рікк
 8. ПОСТАНОВА від 3 січня 2021 року № 3 "Про визнання Городянко В.І. обраною Пришибським сільським головою Кременчуцького району Полтавської області". Центрвиборчком України. 2021 рікк
 9. ПОСТАНОВА від 3 січня 2021 року № 2 "Про визнання Прилипка Ю.І. обраним Гостомельським селищним головою Бучанського району Київської області". Центрвиборчком України. 2021 рікк
 10. ПОСТАНОВА від 3 січня 2021 року № 1 "Про скаргу Печеніна А.А. та Кучера І.Ю., зареєстровану в Центральній виборчій комісії 31 грудня 2020 року за № 21-36/1-32381". Центрвиборчком України. 2021 рікк
 11. ПОСТАНОВА від 16 січня 2021 року № 15 "Про зміни в складі Броварської міської територіальної виборчої комісії Броварського району Київської області". Центрвиборчком України. 2021 рікк
 12. ПОСТАНОВА від 15 січня 2021 року № 14 "Про зміни в складі територіальних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів". Центрвиборчком України. 2021 рікк
 13. ПОСТАНОВА від 15 січня 2021 року № 13 "Про скаргу кандидата на посаду Уланівського сільського голови Хмільницького району Вінницької області Загребельного О.Д., зареєстровану в Центральній виборчій комісії 13 січня 2021 року за № 21-36/1-403". Центрвиборчком України. 2021 рікк
 14. ПОСТАНОВА від 15 січня 2021 року № 12 "Про скаргу Чередниченка Ю.А., Кісенка В.П., Бачурського В.Б., Бєлграда С.М., Задир А.В., Громика О.О., Сирбула А.М., Кучера І.Ю., Діденко Н.Д., Печеніна А.А., зареєстровану в Центральній виборчій комісії 12 січня 2021 року за № 21-36/1-400". Центрвиборчком України. 2021 рікк
 15. ПОСТАНОВА від 15 січня 2021 року № 11 "Про внесення змін до постанови Центральної виборчої комісії від 28 жовтня 2020 року № 433". Центрвиборчком України. 2021 рікк
 16. ПОСТАНОВА від 22 січня 2021 року № 19 "Про внесення змін до постанови Центральної виборчої комісії від 28 квітня 2012 року № 82". Центрвиборчком України. 2021 рікк
 17. ПОСТАНОВА від 18 січня 2021 року № 17 "Про новий склад Андрушівської міської територіальної виборчої комісії Бердичівського району Житомирської області". Центрвиборчком України. 2021 рікк
 18. ПОСТАНОВА від 18 січня 2021 року № 16 "Про скаргу Вітренка О.Г., довіреної особи кандидата на посаду Конотопського міського голови Конотопського району Сумської області Семеніхіна А.Ю., зареєстровану в Центральній виборчій комісії 15 січня 2021 року за № 21-36/1-650". Центрвиборчком України. 2021 рікк
 19. ПОСТАНОВА від 22 січня 2021 року № 21 "Про зміни в складі територіальних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів". Центрвиборчком України. 2021 рікк
 20. ПОСТАНОВА від 22 січня 2021 року № 20 "Про внесення змін до постанови Центральної виборчої комісії від 19 грудня 2018 року № 246". Центрвиборчком України. 2021 рікк
- Антимонопольний комітет - Верховний Суд України - Вищий адміністративний суд України - Вищий господарський суд - Вищий спеціалізований суд - Генеральна прокуратура України - ДА електронного урядування - Державіаслужба України - Державні утворення на території України (1917-1920) - Держатомрегулювання - Держаудитслужба України - Держкомтелерадіо України - Держкордонслужба України - Держнаглядохоронпраці України - Держспецзв’язок - Держспоживстандарт України - Держстат України - Держфінпослуг України - ДКА України - Закони України - Законодавство Української РСР - Кабінет Міністрів України - Кодекси України - Конституційний Суд України - МВС України - МЗС України - Міжнародні документи, ратифіковані Верховною Радою України - Міжнародні угоди України - Мін'юст України - Мінагрополітики України - Мінекономрозвитку України - Міненерговугілля України - Мінінфраструктури України - Мінкультури України - Мінмолодьспорт України - Міноборони України - Мінприроди України - Мінрегіон України - Мінсоцполітики України - Мінфін України - МІП - МНС України - МОЗ України - МОН України - МТОТ - Нацдержслужба України - Національне агентство з питань запобігання корупції - Національне антикорупційне бюро України - Національний банк України - Нацком.енергетики - Нацкомфінпослуг - Нацрада телерадіомовлення - НКРЗІ - НКЦПФР - Основний Закон України - Пенсійний фонд України - Постанови Верховної Ради України - Президент України - РНБО України - Розпорядження Голови ВР України - Розпорядження Кабінета Міністрів України - Служба безпеки України - Служба зовнішньої розвідки - Укрдержархів - Управління державної охорони - Фонд гарант.вкладів фізич.осіб - Фонд державного майна - Фонд соцстраху по безробіттю - Фундаментальне законодавство України - Центрвиборчком України -