<<
>>

РОЗДІЛ 2 ВИМОГИ ЩОДО СЕРТИФІКАЦІЇ FSTD

Інформація актуальна на 22.09.2017
завантажити документ, актуальний на поточний час

ORA.FSTD.200 Подання заяви про сертифікацію FSTD

(a) Заява про видачу сертифіката відповідності FSTD повинна подаватися у формі та у спосіб, які встановлені уповноваженим органом:

(1) виробником BITD, якщо йдеться про тренажер для підготовки до польотів за приладами BITD;

(2) організацією, яка має намір експлуатувати FSTD в усіх інших випадках.

(b) Претенденти на отримання першого сертифіката відповідності FSTD зобов’язані надати уповноваженому органу документацію, яка підтверджує відповідність вимогам цих Авіаційних правил.

Така документація повинна включати процедури, встановлені для забезпечення відповідності ORA.GEN.130 та ORA.FSTD.230.

ORA.FSTD.205 Сертифікаційні специфікації FSTD

(a) Уповноважений орган зобов’язаний видати сертифікаційні специфікації як стандартний засіб підтвердження відповідності FSTD.

(b) Такі сертифікаційні специфікації повинні бути достатньо деталізовані, щоб заявники чітко розуміли умови, на яких буде надано сертифікацію.

ORA.FSTD.210 Основа для сертифікації

(a) Основа для сертифікації, яка дає підстави для видачі сертифіката відповідності FSTD, включає:

(1) застосовні сертифікаційні специфікації, визначені уповноваженим органом, чинні на день подання заяви про першу сертифікацію;

(2) дані про продовження сертифіката типу ПС, визначені на основі даних, затверджених згідно з Рart-21; якщо вони є застосовними; а також

(3) усі особливі умови, встановлені уповноваженим органом у випадку, якщо відповідні сертифікаційні специфікації не містять адекватних або належних стандартів для FSTD, через те що такий FSTD має інноваційні або відмінні характеристики порівняно з тими, на які спираються сертифікаційні специфікації.

(b) Основа для сертифікації має бути застосовною для подальших повторних сертифікацій FSTD, якщо його категорія не змінюватиметься.

ORA.FSTD.225 Строк дії та його подовження

(a) Комплексний польотний тренажер (FFS), прилад польотної підготовки (FTD) або пристрій відпрацювання навичок пілотування та навігації (FNPT) зберігають чинність своєї сертифіації за виконання таких умов:

(1) FSTD та організація-експлуатант відповідають застосовним вимогам;

(2) уповноваженому органу було надано доступ до організації, як цього вимагає ORA.GEN.140, для підтвердження постійної відповідності вимогам цих Авіаційних правил; а також

(3) сертифікат відповідності не було повернуто або відкликано.

(b) Строк тривалістю 12 місяців, встановлений в ARA.FSTD.120(b)(1), може бути подовжено не більше ніж до 36 місяців за таких обставин:

(1) FSTD пройшов першу та хоча б одну повторну оцінку, у ході якої було підтверджено його відповідність основі сертифікації;

(2) власник сертифіката відповідності FSTD має задовільну історію успішного проходження FSTD оцінювання регуляторними органами протягом останніх 36 місяців;

(3) уповноважений орган проводить офіційний аудит системи моніторингу нормативної відповідності організації кожні 12 місяців згідно з ORA.GEN.200(а)(6); а також

(4) організація має спеціально призначену особу з відповідним досвідом, яка аналізує результати регулярного повторного проведення випробувань за Настановою про атестаційні тести (QTG), а також перевіряє функціональність FSTD та щороку здійснює суб’єктивні тести, звіти про результати яких надсилає до уповноваженого органу.

(с) Сертифікація BITD залишається чинною за умови проведення уповноваженим органом регулярних оцінок його відповідності основі сертифікації згідно з ARA.FSTD.120.

(d) Після відмови від сертифіката відповідності або його відкликання сертифікат відповідності FSTD має бути повернуто уповноваженому органу.

ORA.FSTD.230 Зміни в сертифікованих FSTD

(a) Власник сертифіката відповідності FSTD зобов’язаний повідомляти уповноважений орган про всі зміни, які пропонується здійснити на FSTD, а саме:

(1) значні модифікації;

(2) переміщення FSTD; а також

(3) виведення FSTD з експлуатації.

(b) У разі підвищення сертифікаційного рівня FSTD організація зобов’язана звернутися до уповноваженого органу з проханням про проведення оцінки з метою підвищення сертифікаційного рівня. Організація зобов’язана провести всі випробування для продовження сертифікації відповідно до сертифікаційного рівня, на який вона претендує.

Використання результатів попередніх оцінювань для підтвердження сертифікації FSTD згідно з вищим сертифікаційним рівнем не допускається.

(c) У разі переміщення FSTD на нове місце організація зобов’язана завчасно повідомити уповноважений орган про такий план, а також про графік виконання відповідних заходів. Перш ніж вводити FSTD в експлуатацію на новому місці, організація зобов’язана провести не менше ніж третину обсягу сертифікаційних випробувань, а також функціональні та суб’єктивні випробування для підтвердження відповідності параметрів роботи FSTD його початковому сертифікаційному рівню. Копії документів за результатами випробувань мають зберігатися разом з рештою документації FSTD для їх розгляду уповноваженим органом. Уповноважений орган має право провести оцінювання FSTD після його переміщення. Така оцінка повинна відповідати початковій основі сертифікації FSTD.

(d) Якщо організація планує вивести FSTD з експлуатації на тривалий час, про це має бути повідомлено уповноважений орган, а на період простою FSTD мають бути передбачені відповідні заходи контролю його стану. Організація зобов’язана узгоджувати з уповноваженим органом план виведення FSTD з експлуатації, його зберігання та повторного уведення в експлуатацію для того, щоб гарантувати повернення FSTD в експлуатацію в стані, що відповідає його початковому сертифікаційному рівню.

ORA.FSTD.235 Можливість передання сертифіката відповідності FSTD

(a) У разі якщо організація, що експлуатує FSTD, змінюється, нова організація зобов’язана повідомити про це уповноважений орган заздалегідь, щоб узгодити план передання FSTD до іншої структури.

(b) Уповноважений орган має право провести оцінювання FSTD відповідно до початкової основи для сертифікації FSTD.

(c) У разі якщо FSTD втратив свою відповідність початковій основі для сертифікації, організація повинна звернутися із заявою про видачу нового сертифіката відповідності FSTD.

ORA.FSTD.240 Ведення документації

Власник сертифіката відповідності FSTD зобов’язаний вести таку документацію:

(a) усі документи, які містять опис та підтвердження початкової основи для сертифікації та сертифікаційного рівня FSTD протягом усього періоду його експлуатації; а також

(b) усі документи та звіти, що створюються періодично для кожного FSTD щодо заходів з моніторингу його нормативної відповідності протягом не менше ніж останніх 5 років.

ПІДЧАСТИНА AeMC АВІАЦІЙНІ МЕДИЧНІ ЦЕНТРИ (AeMC)

<< | >>
Законодавчий акт: НАКАЗ від 20.07.2017 № 565 "Про затвердження Авіаційних правил України "Технічні вимоги та адміністративні процедури для льотних екіпажів цивільної авіації""Набрання чинності відбудеться 01.01.2018. Державіаслужба України. 2017

= завантажити законодавчий акт, актуальний на поточний час =

РОЗДІЛ 2 ВИМОГИ ЩОДО СЕРТИФІКАЦІЇ FSTD

- Антимонопольний комітет - Верховний Суд України - Вищий адміністративний суд України - Вищий господарський суд - Вищий спеціалізований суд - Генеральна прокуратура України - ДА електронного урядування - Державіаслужба України - Державні утворення на території України (1917-1920) - Держатомрегулювання - Держаудитслужба України - Держкомтелерадіо України - Держкордонслужба України - Держнаглядохоронпраці України - Держспецзв’язок - Держспоживстандарт України - Держстат України - Держфінпослуг України - ДКА України - Закони України - Законодавство Української РСР - Кабінет Міністрів України - Кодекси України - Конституційний Суд України - МВС України - МЗС України - Міжнародні документи, ратифіковані Верховною Радою України - Міжнародні угоди України - Мін'юст України - Мінагрополітики України - Мінекономрозвитку України - Міненерговугілля України - Мінінфраструктури України - Мінкультури України - Мінмолодьспорт України - Міноборони України - Мінприроди України - Мінрегіон України - Мінсоцполітики України - Мінфін України - МІП - МНС України - МОЗ України - МОН України - МТОТ - Нацдержслужба України - Національне агентство з питань запобігання корупції - Національне антикорупційне бюро України - Національний банк України - Нацком.енергетики - Нацкомфінпослуг - Нацрада телерадіомовлення - НКРЗІ - НКЦПФР - Основний Закон України - Пенсійний фонд України - Постанови Верховної Ради України - Президент України - РНБО України - Розпорядження Голови ВР України - Розпорядження Кабінета Міністрів України - Служба безпеки України - Служба зовнішньої розвідки - Укрдержархів - Управління державної охорони - Фонд гарант.вкладів фізич.осіб - Фонд державного майна - Фонд соцстраху по безробіттю - Фундаментальне законодавство України - Центрвиборчком України -