<<
>>

НАКАЗ від 13.08.2018 № 298 "Про затвердження Правил носіння військової форми одягу та знаків розрізнення військовослужбовцями Служби зовнішньої розвідки України". Служба зовнішньої розвідки. 2018

Документ актуальний на 08.11.2018
завантажити документ, актуальний на поточний час

СЛУЖБА ЗОВНІШНЬОЇ РОЗВІДКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

13.08.2018  № 298

Зареєстровано в Міністерстві

юстиції України

07 вересня 2018 р.

за № 1024/32476

{Наказ втратив чинність на підставі Наказу Служби зовнішньої розвідки № 370 від 12.08.2021}

Про затвердження Правил носіння військової форми одягу та знаків розрізнення військовослужбовцями Служби зовнішньої розвідки України

{Із змінами, внесеними згідно з Наказом Служби зовнішньої розвідки

№ 364 від 26.09.2019}

Відповідно до частини сьомої статті 7 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» та з метою упорядкування носіння військової форми одягу і знаків розрізнення військовослужбовцями Служби зовнішньої розвідки України НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Правила носіння військової форми одягу та знаків розрізнення військовослужбовцями Служби зовнішньої розвідки України, що додаються.

2. Юридичному управлінню Служби зовнішньої розвідки України подати цей наказ у встановленому законодавством порядком на державну реєстрацію.

3. З наказом ознайомити заступників Голови Служби, керівників структурних підрозділів, а також інших співробітників Служби зовнішньої розвідки України в частині, що стосується.

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на начальника Управління матеріальних ресурсів та логістики Служби зовнішньої розвідки України.

Голова Служби

Є.

Божок


ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Служби зовнішньої

розвідки України

13 серпня 2018 року № 298

Зареєстровано в Міністерстві

юстиції України

07 вересня 2018 р.

за № 1024/32476

ПРАВИЛА

носіння військової форми одягу та знаків розрізнення військовослужбовцями Служби зовнішньої розвідки України

І. Загальні положення

1. Ці Правила визначають порядок носіння форми одягу та знаків розрізнення військовослужбовцями Служби зовнішньої розвідки України (далі - СЗРУ) відповідно до наказу Міністерства оборони України від 18 липня 2017 року № 370 «Про затвердження Зразків військової форми одягу та загальних вимог до знаків розрізнення військовослужбовців та ліцеїстів військових ліцеїв», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 22 серпня 2017 року за № 1047/30915 (далі - наказ № 370).

2. Право на носіння військової форми одягу мають особи офіцерського, сержантського і старшинського складу, а також окремі категорії інших співробітників СЗРУ (далі - військовослужбовці та співробітники СЗРУ).

Громадянам, звільненим з військової служби в запас або у відставку з правом носіння військової форми одягу, дозволяється носіння військової форми одягу, встановленої на момент звільнення у тому військовому формуванні, в запасі (відставці) якого вони перебувають.

3. Військову форму одягу носять відповідно до цих Правил.

Предмети військової форми одягу мають відповідати встановленим у наказі № 370 описам, бути ретельно припасованими й утримуватися в бездоганному стані.

4. Встановлено такі види військової форми одягу:

парадна (парадно-вихідна);

повсякденна;

польова;

спеціальна військова (бойове обмундирування та екіпірування, спеціальний одяг, взуття та спорядження);

{Пункт 4 розділу I доповнено новим абзацом п’ятим згідно з Наказом Служби зовнішньої розвідки № 364 від 26.09.2019}

спеціальна (робоча);

спортивна.

Кожна з цих військових форм поділяється на літню та зимову, а також демісезонну при повсякденній та польовій формі одягу.

5. Військовослужбовці носять військову форму одягу:

парадну (парадно-вихідну) - на парадах, під час вручення державних нагород та інших відзнак, прийняття військової присяги, у святкові дні на урочистих засіданнях, офіційних прийомах, під час покладення квітів (вінків) до пам’ятників і на могили воїнів, в інших випадках - за рішенням Голови СЗРУ щодо військовослужбовців Інституту СЗРУ, 7 та 8 служб 1 управління 2 департаменту 55 Центру - за рішенням ректора Інституту СЗРУ, начальників цих служб;

повсякденну - під час роботи в управліннях, установах тощо, а також в усіх інших випадках, в яких не передбачено носіння парадної (парадно-вихідної), польової, спеціальної (робочої) форм одягу;

польову - під час виконання бойових (навчально-бойових) завдань, проведення навчань, маневрів, учбових занять, на бойових чергуваннях та під час несення служби у добовому наряді, у період ліквідації аварій та катастроф, надзвичайних ситуацій;

спеціальну військову (бойове обмундирування та екіпірування, спеціальний одяг, взуття та спорядження)-для виконання спеціальних завдань;

{Пункт 5 розділу I доповнено новим абзацом п’ятим згідно з Наказом Служби зовнішньої розвідки № 364 від 26.09.2019}

спеціальну (робочу) - під час виконання господарських робіт, надання медичної допомоги, а також під час обслуговування техніки;

спортивну - спортивний одяг і взуття під час проведення спортивних занять і змагань, а також під час індивідуальних тренувань.

Під час виконання бойових (навчально-бойових) завдань, проведення навчань, маневрів, учбових занять, на бойових чергуваннях та під час несення служби у добовому наряді носиться зброя і необхідне спорядження.

Військовослужбовці підрозділів охорони та оперативного чергування носять військову форму одягу під час виконання службових обов’язків, інші військовослужбовці - за розпорядженням Голови СЗРУ, військовослужбовці Інституту СЗРУ - за розпорядженням ректора Інституту СЗРУ, 7 та 8 служб 1 управління 2 департаменту 55 Центру - за розпорядженням начальників цих служб.

Для підрозділів охорони та оперативного чергування форму одягу військовослужбовців на добу визначає керівник відповідного структурного підрозділу.

За рішенням Голови СЗРУ, а для військовослужбовців Інституту СЗРУ - ректора Інституту СЗРУ, 7 та 8 служб 1 управління 2 департаменту 55 Центру - начальників цих служб дозволяється використовувати польову форму одягу під час виконання завдань повсякденної діяльності, повсякденну форму одягу під час несення служби у добовому наряді, а також носити парадну (парадно-вихідну) та повсякденну форму одягу поза строєм у святкові, вихідні дні та позаслужбовий час.

6. Під час носіння військової форми одягу поза межами об’єктів СЗРУ для зашифрування військовослужбовців використовуються виключно загальновійськові знаки розрізнення військовослужбовців.

Використання символіки Служби поза межами об’єктів СЗРУ в окремих випадках визначається рішенням Голови СЗРУ, для військовослужбовців Інституту СЗРУ - ректора Інституту СЗРУ, 7 та 8 служб 1 управління 2 департаменту 55 Центру - начальників цих служб.

{Пункт 6 розділу I доповнено новим абзацом згідно з Наказом Служби зовнішньої розвідки № 364 від 26.09.2019}

{Пункт 6 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Служби зовнішньої розвідки № 364 від 26.09.2019}

7. Форма одягу оголошується на період конкретних заходів Головою СЗРУ, щодо військовослужбовців Інституту СЗРУ - ректором Інституту СЗРУ, 7 та 8 служб 1 управління 2 департаменту 55 Центру - начальниками цих служб відповідно до цих Правил з урахуванням особливостей виконання службових завдань.

Під час оголошення форми одягу зазначаються її найменування і за необхідності найменування додаткових або уточнюючих предметів (наприклад, «Літня повсякденна форма одягу, в джемперах»).

Форма одягу для стройових оглядів, шикувань та службових нарад оголошується особами, що проводять ці заходи.

8. Перехід на літню або зимову форму одягу встановлюється за наказом Голови СЗРУ, для військовослужбовців Інституту СЗРУ - ректора Інституту СЗРУ, 7 та 8 служб 1 управління 2 департаменту 55 Центру - начальників цих служб.

Під час переходу на літню або зимову форму одягу начальники підрозділів проводять стройові огляди, на яких перевіряються зовнішній вигляд військовослужбовців, стан предметів обмундирування та взуття.

9. Військовослужбовцям, які знаходяться на військовій службі в СЗРУ, а також військовослужбовцям, які перебувають у запасі або відставці, забороняється:

носити предмети військової форми одягу, спорядження і військові знаки розрізнення змінених або невстановлених зразків (кольорів) та такі, що стали непридатними до використання;

носити одночасно предмети з різних форм одягу, а також предмети військової форми одягу разом з цивільними;

носити забруднені та невипрасувані предмети військової форми одягу, а також предмети, які втратили колір;

розміщувати на військовій формі одягу відмінені знаки розрізнення;

розміщувати повнокольорові емблеми на польовій формі одягу під час виконання бойових завдань;

носити деформовані та неправильно підібрані погони;

носити сумки яскравих забарвлень.

Військовослужбовцям-жінкам під час перебування у військовій формі одягу дозволяється носити сумки однотонних неяскравих забарвлень.

10. Малюнки військової форми одягу військовослужбовців СЗРУ наведено у додатку до цих Правил.

ІІ. Форма одягу військовослужбовців СЗРУ

1. Форма одягу вищого офіцерського складу СЗРУ

1. Парадна (парадно-вихідна) форма одягу:

1) літня (мал. 1, 3-5).

Кашкет захисного кольору, кітель і штани навипуск захисного кольору, сорочка білого кольору з краваткою кольору основної тканини, пояс парадний з пряжкою, напівчеревики чорного кольору;

2) зимова (мал. 2, 6).

Шапка зимова повсякденна захисного кольору (кашкет захисного кольору), пальто зимове захисного кольору, кітель і штани навипуск захисного кольору, сорочка білого кольору з краваткою кольору основної тканини, ремінь до штанів, рукавички білого кольору, кашне білого кольору, напівчоботи чорного кольору.

2. Повсякденна форма одягу:

1) літня (мал. 7-9).

Кашкет захисного кольору, кітель (куртка) і штани захисного кольору, сорочка кольору «тан» із краваткою кольору основної тканини, ремінь до штанів, напівчеревики чорного кольору;

2) демісезонна (мал. 11).

Кашкет захисного кольору, плащ демісезонний захисного кольору, кітель (куртка) і штани захисного кольору, сорочка кольору «тан» із краваткою кольору основної тканини, ремінь до штанів, рукавички чорного кольору, напівчоботи (напівчеревики) чорного кольору;

3) зимова (мал. 12).

Шапка зимова повсякденна захисного кольору, пальто зимове захисного кольору (куртка зимова захисного кольору), кітель (куртка) і штани захисного кольору, сорочка кольору «тан» із краваткою кольору основної тканини, ремінь до штанів, рукавички чорного кольору, кашне захисного кольору, напівчоботи чорного кольору.

2. Форма одягу військовослужбовців-чоловіків СЗРУ

1. Парадна (парадно-вихідна) форма одягу:

1) літня (мал. 13-15).

Кашкет захисного кольору, кітель і штани захисного кольору, сорочка білого кольору з краваткою кольору основної тканини, ремінь до штанів, напівчеревики чорного кольору;

2) зимова (мал. 16).

Шапка зимова повсякденна захисного кольору (кашкет захисного кольору), пальто зимове захисного кольору, кітель і штани захисного кольору, сорочка білого кольору з краваткою кольору основної тканини, ремінь до штанів, рукавички білого кольору, кашне білого кольору, напівчоботи чорного кольору.

2. Повсякденна форма одягу:

1) літня (мал. 17-19).

Кашкет захисного кольору (берет захисного кольору), кітель (куртка) і штани захисного кольору, сорочка кольору «тан» з краваткою кольору основної тканини, ремінь до штанів, напівчеревики чорного кольору;

2) демісезонна (мал. 21).

Кашкет захисного кольору (берет захисного кольору), плащ демісезонний захисного кольору, кітель (куртка) і штани захисного кольору, сорочка кольору «тан» з краваткою кольору основної тканини, ремінь до штанів, рукавички чорного кольору, напівчоботи (напівчеревики) чорного кольору;

3) зимова (мал. 22).

Шапка зимова повсякденна захисного кольору, пальто зимове захисного кольору (куртка зимова захисного кольору), кітель (куртка) і штани захисного кольору, сорочка кольору «тан» з краваткою кольору основної тканини, ремінь до штанів, рукавички чорного кольору, кашне захисного кольору, напівчоботи чорного кольору.

3. Форма одягу військовослужбовців-жінок СЗРУ

1. Парадна (парадно-вихідна) форма одягу:

1) літня (мал. 23-25).

Кашкет захисного кольору, кітель і спідниця захисного кольору, сорочка білого кольору, краватка-стрічка кольору основної тканини, туфлі чорного кольору;

2) зимова (мал. 26).

Шапка зимова повсякденна захисного кольору, пальто зимове захисного кольору, кітель і спідниця захисного кольору, сорочка білого кольору, краватка-стрічка кольору основної тканини, рукавички білого кольору, кашне білого кольору, чобітки утеплені чорного кольору.

2. Повсякденна форма одягу:

1) літня (мал. 27-29).

Берет захисного кольору (кашкет захисного кольору), кітель (куртка) і спідниця (штани) захисного кольору, сорочка кольору «тан», краватка-стрічка кольору основної тканини, ремінь до штанів, туфлі чорного кольору;

2) демісезонна (мал. 31).

Берет захисного кольору (кашкет захисного кольору, плащ демісезонний захисного кольору, кітель (куртка) і спідниця (штани) захисного кольору, сорочка кольору «тан», краватка-стрічка кольору основної тканини, ремінь до штанів, рукавички чорного кольору, туфлі (чобітки утеплені) чорного кольору;

3) зимова (мал. 32).

Шапка зимова повсякденна захисного кольору, пальто зимове захисного кольору (куртка зимова захисного кольору), кітель (куртка) і спідниця (штани) захисного кольору, сорочка кольору «тан», краватка-стрічка кольору основної тканини, ремінь до штанів, чобітки утеплені чорного кольору, рукавички чорного кольору, кашне захисного кольору.

Погони носять на пальті зимовому, куртці зимовій, плащі демісезонному, кітелі, куртці, джемпері, сорочці (з короткими та довгими рукавами).

Дозволяється носити:

кашкет замість шапки зимової повсякденної (шапки зимової з каракулю) із зимовою парадною (парадно-вихідною) формою одягу;

кашкет або берет з літньою повсякденною формою одягу;

берет із плащем демісезонним та курткою зимовою;

плащ демісезонний із літньою парадною (парадно-вихідною) формою одягу в холодну погоду;

пальто зимове замість куртки зимової;

плащ-накидку з чохлом в дощову погоду;

сорочку білого кольору (з довгими рукавами) з погонами та краваткою (краваткою-стрічкою для військовослужбовців-жінок) та сорочку білого кольору (з короткими рукавами) з погонами та краваткою (краваткою-стрічкою для військовослужбовців-жінок) або без неї, без парадного кітеля під час носіння літньої парадної (парадно-вихідної) форми одягу;

сорочку кольору «тан» (з довгими рукавами) з погонами та краваткою (краваткою-стрічкою для військовослужбовців-жінок) та сорочку кольору «тан» (з короткими рукавами) з погонами та краваткою (краваткою-стрічкою) або без неї, без повсякденного кітеля під час носіння літньої повсякденної форми одягу;

майку під сорочкою, заправленою у штани, під час носіння парадної (парадно-вихідної), повсякденної форми одягу;

джемпер захисного кольору із сорочкою та краваткою (краваткою-стрічкою для військовослужбовців-жінок) під час роботи в службових приміщеннях (мал. 10, 20, 30);

туфлі та чобітки цивільного зразка з парадно-вихідною та повсякденною формою одягу для військовослужбовців-жінок;

парасольку чорного або темно-синього кольору в дощову погоду.

4. Польова форма одягу військовослужбовців СЗРУ

1. У пунктах постійної дислокації та під час виконання повсякденних завдань, цілодобового чергування:

1) літня польова форма одягу (мал. 36-39).

Кепі бойове, сорочка-поло (фуфайка з короткими рукавами, сорочка бойова, куртка костюма літнього польового), труси, штани костюма літнього польового, ремінь брючний, шкарпетки літні (трекінгові), черевики з високими берцями (літні) - температура повітря: від +15 °C до +40 °C, опади: відсутні.

Кепі бойове, сорочка-поло (фуфайка з короткими рукавами, сорочка бойова, куртка костюма літнього польового), труси, штани костюма літнього польового, костюм вітровологозахисний демісезонний, ремінь брючний, шкарпетки літні (трекінгові), черевики з високими берцями (літні) - температура повітря: від +15 °C до +40 °C, опади: дощ, вітер;

2) демісезонна польова форма одягу (мал. 40-43).

Кепі бойове, фуфайка з короткими рукавами (білизна натільна), куртка костюма літнього польового (куртка костюма-утеплювача), труси, штани костюма літнього польового, костюм вітровологозахисний демісезонний, ремінь брючний, шкарпетки літні (трекінгові), черевики з високими берцями (літні) - температура повітря: від +10 °C до +15 °C, опади: відсутні або дощ, вітер.

Кепі бойове (шапка зимова), фуфайка з короткими рукавами (білизна натільна), куртка костюма літнього польового (куртка костюма-утеплювача), куртка вітровологозахисна зимова, труси, штани костюма літнього польового, костюм вітровологозахисний демісезонний, ремінь брючний, шкарпетки літні (трекінгові), черевики з високими берцями (літні) - температура повітря: від +5 °C до +10 °C, опади: відсутні або дощ, вітер.

Шапка зимова, фуфайка з короткими рукавами (білизна натільна, білизна для холодної погоди (сорочка зимова, кальсони зимові)), куртка костюма літнього польового (куртка костюма-утеплювача), труси, штани костюма літнього польового, куртка вітровологозахисна зимова, ремінь брючний, рукавички зимові (рукавички демісезонні), шкарпетки літні (трекінгові) (шкарпетки зимові (трекінгові)), черевики з високими берцями (зимові) - температура повітря: від 0 °C до +5 °C, опади: відсутні або дощ, вітер, сніг;

3) зимова польова форма одягу (мал. 44).

Шапка зимова, шарф-труба зимовий, білизна натільна (білизна для холодної погоди (сорочка зимова, кальсони зимові)), труси, куртка костюма літнього польового (куртка костюма-утеплювача), штани костюма літнього польового, куртка вітровологозахисна зимова, ремінь брючний, рукавички зимові (рукавички демісезонні), шкарпетки зимові (трекінгові), черевики з високими берцями (зимові) - температура повітря: від 0 °C до -5 °C, опади: відсутні або дощ, вітер, сніг.

Шапка зимова, шарф-труба зимовий, білизна для холодної погоди (сорочка зимова, кальсони зимові), труси, куртка костюма літнього польового (куртка костюма-утеплювача), штани вітровологозахисні зимові, куртка вітровологозахисна зимова, ремінь брючний, рукавички зимові (рукавички демісезонні), шкарпетки зимові (трекінгові), шкарпетки-вкладиші утеплювальні, черевики з високими берцями (зимові) - температура повітря: від -5 °C до -15 °C, опади: відсутні або вітер, сніг.

Шапка зимова, шарф-труба зимовий, білизна для холодної погоди (сорочка зимова, кальсони зимові), труси, куртка костюма літнього польового (куртка костюма-утеплювача), штани костюма-утеплювача, штани вітровологозахисні зимові, куртка вітровологозахисна зимова, ремінь брючний, рукавички зимові, шкарпетки зимові (трекінгові), шкарпетки-вкладиші утеплювальні, черевики з високими берцями (зимові) - температура повітря: від -15 °C до -35 °C, опади: відсутні або вітер та сніг.

2. Під час виконання бойових та навчально-бойових завдань:

1) літня польова форма одягу (мал. 45-48).

Кепі бойове (панама літня польова), шарф-труба літній, фуфайка з короткими рукавами, куртка костюма літнього польового (сорочка бойова), труси, штани костюма літнього польового, костюм вітровологозахисний демісезонний, ремінь брючний, шкарпетки літні (трекінгові), черевики з високими берцями (літні) - температура повітря: від +15 °C до +40 °C, опади: відсутні або дощ, вітер;

2) демісезонна польова форма одягу.

Кепі бойове (панама літня польова), шарф-труба літній, фуфайка з короткими рукавами (білизна натільна, білизна для холодної погоди (сорочка зимова, кальсони зимові)), куртка костюма літнього польового (куртка костюма-утеплювача), труси, штани костюма літнього польового, костюм вітровологозахисний демісезонний, ремінь брючний, рукавички демісезонні, шкарпетки літні (трекінгові), черевики з високими берцями (літні) - температура повітря: від 0 °C до +15 °C, опади: відсутні або дощ, вітер;

3) зимова польова форма одягу (мал. 49).

Шапка зимова, шарф-труба зимовий, білизна натільна (білизна для холодної погоди (сорочка зимова, кальсони зимові)), куртка костюма літнього польового (куртка костюма-утеплювача), куртка вітровологозахисна зимова, труси, штани костюма літнього польового (штани вітровологозахисні зимові), ремінь брючний, рукавички зимові (рукавички демісезонні), шкарпетки зимові (трекінгові), шкарпетки-вкладиші утеплювальні, черевики з високими берцями (зимові) - температура повітря: від 0 °C до -10 °C, опади: відсутні або дощ, вітер, сніг.

Шапка зимова (шапка-феска (шапка-підшоломник)), шарф-труба зимовий, білизна для холодної погоди (сорочка зимова, кальсони зимові), костюм літній польовий (костюм-утеплювач), куртка вітровологозахисна зимова, труси, штани вітровологозахисні зимові, ремінь брючний, рукавички зимові (рукавички демісезонні), шкарпетки зимові (трекінгові), шкарпетки-вкладиші утеплювальні, черевики з високими берцями (зимові) - температура повітря: від -10 °C до -30 °C, опади: відсутні або дощ, сніг, вітер.

Усі види польової форми одягу, що можуть використовуватись як верхній одяг, мають текстильні застібки («петлі») для кріплення знаків розрізнення, тактичних шевронів та ідентифікаторів національної належності. За відсутності текстильних застібок на окремих видах польової форми (сорочка бойова, костюм вітровологозахисний демісезонний тощо) використовуються лише ті знаки розрізнення, тактичні шеврони та ідентифікатори національної належності, для яких передбачено місце кріплення.

Сорочка-поло носиться з польовою формою одягу за температури повітря +25 °C і вище (у цьому разі куртка костюма літнього польового не надягається (мал. 36)).

Фуфайка з короткими рукавами носиться під куртку костюма літнього польового та заправляється у штани костюма літнього польового.

Куртка костюма літнього польового в штани костюма літнього польового не заправляється.

Куртка костюма літнього польового може бути заправлена в штани костюма літнього польового в разі використання бронежилета модульного захисного балістичного або ременя розвантажувального тактичного захисного.

Штанини костюма літнього польового у черевики з високими берцями не заправляються.

Дозволяється заправляти штанини костюма літнього польового в черевики з високими берцями за окремим розпорядженням (вказівкою) керівника структурного підрозділу.

Сорочка бойова використовується в разі носіння бронежилета модульного захисного балістичного та має бути заправлена в штани костюма літнього польового.

Дозволяється носити сорочку бойову зі штанами костюма літнього польового без використання бронежилета.

Дозволяється носити куртку костюма літнього польового та сорочку бойову з підкоченими на один відворот рукавами за температури повітря +25 °C.

Під час опадів малої та середньої інтенсивності та/або за вітряної погоди дозволяється носити костюм вітровологозахисний демісезонний або куртку костюма вітровологозахисного демісезонного поверх костюма літнього польового (у цьому разі штани не заправляються в черевики, низ штанин стягується технічним шнуром).

Куртка костюма-утеплювача може використовуватись як верхній одяг та як додатковий шар утеплення.

Штани костюма-утеплювача використовуються як додатковий шар утеплення.

Куртка вітровологозахисна зимова та штани вітровологозахисні зимові можуть використовуватися з утеплювачем або без нього.

Утеплювач куртки вітровологозахисної зимової може використовуватись як верхній одяг.

Штани вітровологозахисні зимові із застосуванням утеплювача надягаються поверх штанів костюма-утеплювача за температури від -20 °C до -35 °C.

Забороняється надягати куртку костюма-утеплювача на куртку костюма літнього польового, а також використовувати білизну натільну, білизну для холодної погоди, штани костюма-утеплювача та утеплювач штанів вітровологозахисних зимових як верхній одяг.

Шапка-феска (шапка-підшоломник) замість шапки зимової використовується виключно у разі застосування захисного шолома.

Шапку-феску (шапку-підшоломник) як основний головний убір (без застосування захисного шолома) дозволяється носити лише за температури не нижче -10 °C та за відсутності опадів.

У разі зниження температури та/або інтенсивних опадів і вітру під час використання захисного шолома разом із шапкою-фескою (шапкою-підшоломником) використовується також капюшон куртки вітровологозахисної зимової, який надягається на захисний шолом та фіксується регулювальними стяжками капюшона на шоломі.

За температури повітря нижче -10 °C та/або інтенсивних опадів і великої кількості снігу обов’язково мають застосовуватися бахіли утеплені, які надягаються поверх черевиків з високими берцями.

{Розділ II в редакції Наказу Служби зовнішньої розвідки № 364 від 26.09.2019}

ІІІ. Носіння окремих предметів військової форми одягу

1. Головні убори

Шапку зимову, шапку зимову повсякденну, шапку-феску (шапку-підшоломник), кашкет, кепі бойове, панаму літню польову носять прямо, без нахилу, так, щоб козирок кашкета та панами літньої польової був на рівні брів, а нижній край шапки зимової, шапки зимової повсякденної, берета - на відстані 2-4 см від брів. Берет носять із невеликим нахилом у правий бік.

В осіб, що мають військове звання «генерал армії України», на козирку шапки зимової повсякденної та кашкета є гаптований орнамент встановленого зразка у вигляді чотирьох зустрічних гірлянд із дубового листя. На кашкеті - гаптований позумент.

В осіб офіцерського складу (від військового звання полковника до генерал-полковника) на козирку шапки зимової повсякденної та кашкета має бути гаптований орнамент встановленого зразка у вигляді двох зустрічних гірлянд із дубового листя.

Військовослужбовці шапку повсякденну зимову та кашкет носять зі знаком золотистого кольору встановленого зразка (мал. 57).

На беретах військовослужбовці носять беретний знак (мал. 58).

Кепі бойове військовослужбовці носять з нашивною кокардою захисного кольору (мал. 59).

Центр кокарди (знака) має знаходитися над переніссям.

Центр беретного знака має знаходитися над лівим оком.

Знятий головний убір в строю і під час виконання стройових прийомів тримається так, як зазначено в Стройовому статуті Збройних Сил України.

{Пункт 1 розділу III в редакції Наказу Служби зовнішньої розвідки № 364 від 26.09.2019}

2. Верхній одяг

Пальто зимове носять при парадній (парадно-вихідній) формі одягу, застебнутим на всі ґудзики в правий (у військовослужбовців-жінок - лівий) бік з відгорнутими у вигляді лацканів бортами.

На погонах носять знаки розрізнення відповідно до військового звання.

{Абзац третій пункту 2 розділу III виключено на підставі Наказу Служби зовнішньої розвідки № 364 від 26.09.2019}

Куртку зимову носять застебнутою на ґудзики, крім верхнього, в правий бік з відгорнутими у вигляді лацканів бортами і поясом, а в холодну погоду її дозволяється носити застебнутою на верхній ґудзик.

Кітель застібається на всі ґудзики в правий (у військовослужбовців-жінок - лівий) бік.

Чоловіки-військовослужбовці штани носять навипуск з напівчоботами або напівчеревиками, жінки-військовослужбовці - з чобітками або туфлями.

Предмети верхнього військового одягу мають бути встановлених зразків, чистими і випрасуваними. Штани повинні мати поздовжні складки. На решті предметів запрасовувати складки не дозволяється. Клапани кишень мундира, кітеля, куртки і штанів польових мають бути назовні, знаки розрізнення - правильно й охайно пришитими (прикріпленими).

Носіння окремих предметів форми одягу, а саме костюма маскувального спеціального, костюма маскувального зимового, маски спеціальної, балаклави, шарфа-сітки маскувального, сітки протимоскітної, чобіт гумових визначається керівником структурного підрозділу.

3. Сорочки, краватки, кашне, ремені, рукавички, аксельбант, плечовий шнур

Сорочки застібаються на всі ґудзики в правий (у військовослужбовців-жінок - лівий) бік, носяться з погонами та галстуком і з одягненим кітелем, курткою, курткою зимовою, джемпером.

Сорочки мають бути встановленого зразка, чистими, ретельно припасованими і випрасуваними, з правильно підібраними погонами. Носити сорочки, що вицвіли, не випрасувані, з деформованими та забрудненими погонами, забороняється.

Краватку класичну носять військовослужбовці вищого офіцерського складу. Краватку-регат носять військовослужбовці старшого та молодшого офіцерського складу, а також військовослужбовці старшинського складу. Краватку носять з сорочкою, прикріплюють до неї затискач встановленого зразка (мал. 54) між третім і четвертим ґудзиком зверху. Зав’язана краватка має торкатися нижнім кінцем пряжки ременя. Краватка завжди має бути чистою і випрасуваною. Носити краватки, що вицвіли і не випрасувані, не дозволяється.

Жінки-військовослужбовці носять краватку-стрічку в колір основної тканини з застібкою на металевий гачок і петлю.

Кашне носять акуратно заправленим під комір пальта, плаща, куртки зимової. Верхній край кашне має рівномірно виступати над коміром на 1-2 см.

Ремінь до штанів одягають до повсякденної форми одягу (мал. 52), ремінь брючний (мал. 53) або ремінь поясний - до польової форми одягу.

Рукавички шкіряні носять військовослужбовці вищого офіцерського складу. Рукавички трикотажні - всі інші військовослужбовці.

Рукавички обов’язково носять при зимовій парадній (парадно-вихідній) формі одягу. Рукавички білого кольору можуть видаватися військовослужбовцям, які беруть участь у параді. При інших формах одягу носити рукавички не обов’язково. Під час військового вітання рукавички не знімають.

Військовослужбовцям дозволяється носити рукавички чорного кольору при зимових парадній (парадно-вихідній), повсякденній та польовій формах одягу.

Рукавички шкіряні носять військовослужбовці вищого офіцерського складу. Рукавички трикотажні носять військовослужбовці офіцерського, сержантського та старшинського складу.

{Пункт 3 розділу III доповнено новим абзацом десятим  згідно з Наказом Служби зовнішньої розвідки № 364 від 26.09.2019}

Під час особливих заходів до парадної форми одягу можуть додаватись аксельбант золотавого кольору для військовослужбовців офіцерського складу (мал. 55) або плечовий шнур золотавого кольору для військовослужбовців сержантського та старшинського складу (мал. 56), пояс парадний з пряжкою (мал. 50, 51).

{Абзац одинадцятий пункту 3 розділу III в редакції Наказу Служби зовнішньої розвідки № 364 від 26.09.2019}

Аксельбант розміщують на правій частині грудей та закріплюють під лацканом кітеля за нитяну петлю, щоб вузол знаходився зліва на одному рівні з верхнім краєм кишені з одного боку. З другого боку аксельбанта пришивається (двома строчками) шльовка до основи кітеля під правим погоном впритул до оздоблювальної строчки.

Плечовий шнур розміщують на правій частині грудей та пришивають (двома строчками) шльовку до основи кітеля під правим погоном впритул до оздоблювальної строчки.

4. Взуття, шкарпетки

Під час носіння відповідної військової форми одягу взуття має бути відповідного кольору встановленого зразка, полагодженим і завжди начищеним, черевики і напівчеревики мають бути акуратно зашнурованими на всі блочки.

Жінки-військовослужбовці носять туфлі і чобітки встановленого або цивільного зразка при парадній (парадно-вихідній) і повсякденній формах одягу.

Носити взуття з пошкодженим верхом і зношеними підборами не дозволяється.

Шкарпетки літні (зимові) для парадної (парадно-вихідної) та повсякденної форми одягу мають бути чорного кольору. Шкарпетки літні трекінгові (зимові трекінгові) для польової форми мають бути кольору оливи або чорного кольору. Колготки для парадної (парадно-вихідної) і повсякденної форми одягу мають бути чорного або сірого кольору. Носити шкарпетки, що вицвіли, не встановленого кольору і зразка забороняється.

5. Спорядження і зброя

Польове спорядження кожен військовослужбовець носить (розміщує) в індивідуальному порядку.

Пістолет носять на поясному ремені на правому стегні під кітелем, під час бойових (навчально-бойових) завдань, а також бойових чергувань та несення служби у добовому наряді - в кобурі пістолетній універсальній, що має стропи MOLLE/PALS для кріплення на спорядження або пояс.

Окуляри захисні балістичні дозволяється носити з польовою формою одягу за сонячної погоди. Окуляри-маску захисні балістичні дозволяється носити під час бойових та навчально-бойових завдань.

ІV. Носіння погонів, емблем, нарукавних та нагрудних знаків

1. Носіння погонів

1. Погони за призначенням поділяються на погони для парадного (парадно-вихідного), повсякденного, польового обмундирування, а за способом кріплення - на погон-муфту та погон з текстильною застібкою.

2. Погон-муфту носять на пальтах, куртках зимових, кітелях, куртках, джемперах, сорочках. Погони з текстильною застібкою носять на предметах польової форми одягу.

3. На погонах військовослужбовців офіцерського складу відповідно до військового звання розміщується знак «зірка» золотистого кольору розміром 18 х 18 мм (для парадного (парадно-вихідного) і повсякденного обмундирування) і темно-зеленого кольору (для польового обмундирування та спеціального одягу).

4. На погонах генерала армії України розміщений (кріпиться) знак «зірка з перехрещеними булавами та тризуб» на відстані 5 мм від верхньої точки «зубчатки» по центру.

На погонах вищого офіцерського складу на відстані 5 мм від нижнього краю погона розміщений (кріпиться) знак «зубчатка» визначеного зразка.

На погонах вищого офіцерського складу на відстані 5 мм від нижнього краю погона розміщений (кріпиться) знак розрізнення «зубчатка» визначеного зразка.

На погонах старшого офіцерського складу на відстані 5 мм від нижнього краю погона розміщується (кріпиться) знак «плетінка» визначеного зразка.

Таблиця 9

Військове звання

Кількість зірок

Відстань від верхньої точки «зубчатки» до початку зірки, мм

Відстань від верхньої точки «плетінки» до початку зірки, мм

Відстань від нижнього краю муфти до початку знаків, мм

Відстань між зірками, мм

Генерал армії України

1 знак

5

-

5

-

Генерал-полковник

3

5

-

5

2

Генерал-лейтенант

2

5

-

5

2

Генерал-майор

1

5

-

5

-

Полковник

3

-

5

5

2

Підполковник

2

-

5

5

2

Майор

1

-

5

5

-

Капітан

4

-

-

10

2

Старший лейтенант

3

-

-

10

2

Лейтенант

2

-

-

10

2

Молодший лейтенант

1

-

-

10

-

5. Розташування зірок на погонах від генералів до молодших лейтенантів - на поздовжній осьовій лінії. Розташування будь-яких інших символів заборонено.

6. На погонах військовослужбовців сержантсько-старшинського складу відповідно до військового звання розміщуються знаки золотистого кольору на парадному (парадно-вихідному) та повсякденному обмундируванні і темно-зеленого кольору на погонах польового обмундирування та спеціального одягу.

Таблиця 10

Військове звання

Кількість знаків

Ширина знака, мм

Старший прапорщик

один «вузький шеврон»

один «широкий шеврон»

одна «дугоподібна личка»

7

14

7

Прапорщик

один «широкий шеврон»

одна «дугоподібна личка»

14

7

Старшина

чотири «вузьких шеврони»

одна «дугоподібна личка»

7

7

Старший сержант

чотири «вузьких шеврони»

7

Сержант

три «вузьких шеврони»

7

Молодший сержант

два «вузьких шеврони»

7

7. До повсякденної форми одягу дозволяється використовувати вишиті знаки розрізнення в тон основної тканини.

8. Емблеми розміщують на лацканах кітеля біля оздоблювальної строчки, що проходить вздовж зовнішнього і нижнього країв коміра. Осьова лінія емблеми має бути паралельною зовнішньому краю коміра (мал. 60).

2. Носіння нарукавних та нагрудних знаків

1. З парадною (парадно-вихідною) та повсякденною формами одягу.

На зовнішньому боці лівого рукава форми всіх категорій військовослужбовців на 60 мм нижче плечового шва нашивається гаптований нарукавний знак розміром 30 × 45 мм у вигляді Державного Прапора України. Колір окантовки знака має відповідати кольору кітеля (мал. 69).

На зовнішньому боці правого рукава на 60 мм нижче плечового шва нашивається нарукавний знак належності до ЗСУ (мал. 62) або в окремих випадках за рішенням Голови СЗРУ, а для військовослужбовців Інституту СЗРУ - ректора Інституту СЗРУ, 7 та 8 служб 1 управління 2 департаменту 55 Центру - начальників цих служб - нарукавний знак належності до СЗРУ на тканині захисного кольору, що має форму кола діаметром 8 мм, у центрі якого розміщено рівносторонній золотий лілейний хрест з малим Державним Гербом України (на тлі синього кольору). Під емблемою півколом розміщено золоту девізну стрічку з написом чорними літерами «OMNIA VINCIT VERITAS» (з латинської - «ІСТИНА ПЕРЕМАГАЄ ВСЕ») (мал. 70).

Нарукавні знаки військовослужбовці носять на кітелі та куртці костюма повсякденного.

На правій частині грудей кріпиться нагрудний знак з прізвищем військовослужбовця (мал. 65).

Нагрудний знак із прізвищем військовослужбовця кріпиться на кітелі в центрі клапана кишені, на джемпері - на рівні нагрудної кишені, на сорочці - в центрі клапана кишені.

2. З польовою формою одягу.

На зовнішньому боці лівого та правого рукавів форми всіх категорій військовослужбовців кріпиться нарукавний знак «Державний Прапор України» (мал. 69).

На зовнішньому боці лівого рукава кріпиться нарукавний знак належності до ЗСУ (мал. 62).

На зовнішньому боці правого рукава кріпиться нарукавний знак належності до СЗРУ (мал. 71, 72).

Нарукавний знак належності до СЗРУ до польової форми одягу (на тканині у маскувальному малюнку ММ-14), для сорочки-поло та куртки костюма-утеплювача (на тканині захисного кольору) має форму кола діаметром 8 мм, у центрі якого розміщено рівносторонній лілейний хрест захисного кольору з малим Державним Гербом України. Під емблемою півколом розміщено стрічку захисного кольору з написом чорними літерами «OMNIA VINCIT VERITAS» (з латинської - «ІСТИНА ПЕРЕМАГАЄ ВСЕ»).

На лівій частині грудей кріпиться нагрудний знак з назвою військового формування України (мал. 67, 68).

На правій частині грудей кріпиться нагрудний знак із прізвищем військовослужбовця або нагрудний знак із групою крові військовослужбовця (мал. 63-66).

На грудях у центрі кріпиться ідентифікатор військового звання військовослужбовця встановленого зразка.

Ідентифікатор військового звання військовослужбовця на сорочці бойовій може кріпитися на зовнішньому боці лівого рукава в місці, передбаченому конструкцією.

Нарукавні та нагрудні знаки військовослужбовці носять на всіх предметах польової форми одягу в місцях, передбачених конструкцією.

{Пункт 2 розділу IV в редакції Наказу Служби зовнішньої розвідки № 364 від 26.09.2019}

V. Носіння орденів, медалей, орденських стрічок на планках та інших знаків відзнаки на військовій формі одягу

1. З парадною (парадно-вихідною) формою одягу носяться:

орден «Золота Зірка», орден Держави та звання Герой України;

ордени та медалі України;

нагрудні знаки до почесних звань України;

нагрудні знаки до державних премій України;

відзнаки Президента України;

відомчі заохочувальні відзнаки СЗРУ у вигляді нагрудних знаків та медалей.

Дозволяється носити за власним бажанням:

відзнаки Верховної Ради України;

відзнаки Кабінету Міністрів України;

нагрудний знак «Ветеран війни - учасник бойових дій»;

заохочувальні відзнаки інших міністерств та відомств України;

державні нагороди іноземних держав;

нагороди Організації Об’єднаних Націй;

нагороди Організації Північноатлантичного договору;

нагороди Європейського Союзу;

державні нагороди колишнього СРСР.

2. Нагороди розміщують на кітелі так, щоб нижні краї колодок (стрічок) нижнього ряду були нарівні з клапаном нагрудної кишені.

3. Нагороди, які носяться з правого боку грудей, розміщують горизонтальними рядами (не більше 3 нагород) від центру до краю грудей у порядку старшинства. У цьому разі умовні центри знаків нагород мають бути на одному рівні. Відстань між рядами: 10-15 мм. Нагороди вирівнюються по верхньому зрізу кишені.

4. Зірки орденів України носять з лівого боку грудей нижче знаків нагород на колодках (стрічках).

5. При носінні двох і більше орденських стрічок і стрічок медалей на планках вони закріплюються в один ряд на загальній планці від центру грудей до краю. Знаки нагород на колодках (стрічках), які носяться з лівого боку грудей (крім ордена «Золота Зірка», ордена Держави та звання Герой України), розміщують горизонтальними рядами у порядку старшинства. В одному ряду не може бути більше п’яти нагород. Стрічки, які не вміщаються на першій планці, переносяться на другу і так далі та прикріплюються нижче першої. У верхньому ряду не може бути більше нагород, ніж у нижньому. Колодки (стрічки) нагород у верхньому ряду вирівнюють за верхніми краями колодок (стрічок) справа наліво.

6. Знаки орденів України, які носяться на шийних стрічках, розміщують так, щоб кільце, через яке проходить стрічка, знаходилося безпосередньо на вузлі краватки. Стрічка знаходиться під коміром сорочки. Одночасно дозволяється носити не більше двох знаків орденів на шийних стрічках. За наявності Зірки генерала армії України знаки орденів України на шийних стрічках розміщуються нижче від неї, при цьому може носитися лише один знак ордена на шийній стрічці.

7. Державні нагороди колишнього СРСР розміщують після державних нагород України.

8. Державні нагороди іноземних держав, нагороди Організації Об’єднаних Націй, Організації Північноатлантичного договору та Європейського союзу розміщують після державних нагород України або нижче від них за порядком часу нагородження.

9. Орден «Золота Зірка», орден Держави та звання Герой України носять з лівого боку грудей вище від інших державних нагород України. При цьому знак ордена може частково прикривати колодки (стрічки) інших нагород. За наявності обох орденів їх розміщують за порядком часу нагородження.

10. Порядок носіння відомчих заохочувальних відзнак СЗРУ у вигляді нагрудних знаків та медалей визначено Положенням про відомчі заохочувальні відзнаки Служби зовнішньої розвідки України, затвердженим наказом СЗРУ від 05 лютого 2013 року № 30, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 18 лютого 2013 року за № 281/22813.

Відомчі заохочувальні відзнаки СЗРУ розміщуються нижче від державних нагород України.

11. З повсякденною формою одягу замість орденів та медалей носяться орденські стрічки і стрічки медалей на планках на лівому боці грудей.

12. З парадною (парадно-вихідною) формою одягу на пальті (сорочці), з повсякденною - на куртці зимовій, з польовою формою одягу орденські стрічки, стрічки медалей на планках та нагрудні знаки не носяться.

13. Нагрудний знак про закінчення вищого військово-навчального закладу носиться тільки один (того навчального закладу, який є вищим за статусом).

14. Нагрудний знак про закінчення цивільного вищого навчального закладу носиться після нагрудного знака про закінчення вищого військового навчального закладу, а за його відсутності - на його місці.

15. Носіння державних нагород іноземних держав, нагород Організації Об’єднаних Націй та Організації Північноатлантичного договору дозволяється, якщо військовослужбовець не нагороджений хоча б однією державною нагородою України.

Т.в.п. начальника

Управління матеріальних

ресурсів та логістики

Служби зовнішньої

розвідки України

полковник юстиції

В. Салімон


Додаток

до Правил носіння військової форми

одягу та знаків розрізнення

військовослужбовцями

Служби зовнішньої розвідки України

(пункт 10 розділу І)

МАЛЮНКИ

військової форми одягу військовослужбовців

Служби зовнішньої розвідки України

{Додаток із змінами, внесеними згідно з Наказом Служби зовнішньої розвідки № 364 від 26.09.2019}


Документи та файли

Сигнальний документ — f478670n358.doc

Публікації документа

 • Офіційний вісник України від 26.10.2018 — 2018 р., № 82, стор. 140, стаття 2729, код акта 91860/2018

= завантажити законодавчий акт, актуальний на поточний час =
<< | >>

Служба зовнішньої розвідки:

 1. НАКАЗ від 15.01.2021 № 11 "Про внесення зміни до Положення про заохочувальну відзнаку Служби зовнішньої розвідки України «Вогнепальна зброя»". Служба зовнішньої розвідки. 2021 рікк
 2. НАКАЗ від 07.05.2021 № 215/893 "Про затвердження Переліку захворювань, що перешкоджають проходженню служби (роботі) в Службі зовнішньої розвідки України". Служба зовнішньої розвідки. 2021 рікк
 3. носіння військової форми одягу та знаків розрізнення військовослужбовцями Служби зовнішньої розвідки України. Служба зовнішньої розвідки. 2021 рікк
 4. НАКАЗ від 12.08.2021 № 370 "Про затвердження Зразків знаків розрізнення військовослужбовців Служби зовнішньої розвідки України та Правил носіння військової форми одягу та знаків розрізнення військовослужбовцями Служби зовнішньої розвідки України". Служба зовнішньої розвідки. 2021 рікк
 5. НАКАЗ від 16.09.2020 № 356 "Про затвердження Інструкції про організацію фізичної підготовки підрозділу спеціального призначення Служби зовнішньої розвідки України". Служба зовнішньої розвідки. 2020 рікк
 6. НАКАЗ від 17.12.2020 № 502 "Про внесення зміни до Положення про заохочувальну відзнаку Служби зовнішньої розвідки України «Вогнепальна зброя»". Служба зовнішньої розвідки. 2020 рікк
 7. НАКАЗ від 14.02.2019 № 69 "Про затвердження Змін до Інструкції про застосування окремих норм Положення про проходження військової служби військовослужбовцями Служби зовнішньої розвідки України". Служба зовнішньої розвідки. 2019 рікк
 8. до. Служба зовнішньої розвідки. 2019 рікк
 9. НАКАЗ від 29.03.2019 № 154 "Про затвердження змін до деяких актів Служби зовнішньої розвідки України". Служба зовнішньої розвідки. 2019 рікк
 10. НАКАЗ від 25.03.2019 № 145 "Про внесення змін до Інструкції про порядок проведення службового розслідування у Службі зовнішньої розвідки України". Служба зовнішньої розвідки. 2019 рікк
 11. НАКАЗ від 29.03.2019 № 155 "Про затвердження Порядку та умов виплати надбавки за особливий характер роботи працівникам (крім державних службовців) Служби зовнішньої розвідки України, які обіймають посади, пов’язані з безпосереднім виконанням завдань із забезпечення кібербезпеки та кіберзахисту". Служба зовнішньої розвідки. 2019 рікк
 12. НАКАЗ від 29.03.2019 № 156 "Про затвердження Порядку та умов виплати винагороди військовослужбовцям Служби зовнішньої розвідки України, які обіймають посади, пов’язані з безпосереднім виконанням завдань із забезпечення кібербезпеки та кіберзахисту". Служба зовнішньої розвідки. 2019 рікк
 13. НАКАЗ від 03.07.2019 № 265 "Про затвердження Змін до Інструкції про порядок забезпечення і надання співробітникам Служби зовнішньої розвідки України та членам їх сімей житлових приміщень". Служба зовнішньої розвідки. 2019 рікк
 14. НАКАЗ від 26.09.2019 № 364 "Про затвердження Змін до Правил носіння військової форми одягу та знаків розрізнення військовослужбовцями Служби зовнішньої розвідки України". Служба зовнішньої розвідки. 2019 рікк
 15. НАКАЗ від 02.12.2019 № 455 "Про результати атестації робочих місць за умовами праці". Служба зовнішньої розвідки. 2019 рікк
 16. НАКАЗ від 29.11.2019 № 457 "Про затвердження Змін до Інструкції про порядок проведення службового розслідування у Службі зовнішньої розвідки України". Служба зовнішньої розвідки. 2019 рікк
 17. НАКАЗ від 14.03.2018 № 78 "Про внесення змін до деяких актів Служби зовнішньої розвідки України". Служба зовнішньої розвідки. 2018 рікк
 18. НАКАЗ від 27.04.2018 № 142 "Про внесення зміни до Інструкції про компенсаційні виплати військовослужбовцям Служби зовнішньої розвідки України, особам, звільненим зі служби у Службі зовнішньої розвідки України, та членам їх сімей". Служба зовнішньої розвідки. 2018 рікк
 19. НАКАЗ від 31.05.2018 № 183 "Про затвердження Порядку виплати винагороди військовослужбовцям Служби зовнішньої розвідки України за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду". Служба зовнішньої розвідки. 2018 рікк
 20. НАКАЗ від 02.05.2018 № 149/358 "Про затвердження Інструкції з придбання в Службі зовнішньої розвідки України вогнепальної зброї невійськового призначення, бойових припасів до неї, холодної і пневматичної зброї та деяких інших предметів і матеріалів, на які поширюється дозвільна система". Служба зовнішньої розвідки. 2018 рікк
- Антимонопольний комітет - Верховний Суд України - Вищий адміністративний суд України - Вищий господарський суд - Вищий спеціалізований суд - Генеральна прокуратура України - ДА електронного урядування - Державіаслужба України - Державні утворення на території України (1917-1920) - Держатомрегулювання - Держаудитслужба України - Держкомтелерадіо України - Держкордонслужба України - Держнаглядохоронпраці України - Держспецзв’язок - Держспоживстандарт України - Держстат України - Держфінпослуг України - ДКА України - Закони України - Законодавство Української РСР - Кабінет Міністрів України - Кодекси України - Конституційний Суд України - МВС України - МЗС України - Міжнародні документи, ратифіковані Верховною Радою України - Міжнародні угоди України - Мін'юст України - Мінагрополітики України - Мінекономрозвитку України - Міненерговугілля України - Мінінфраструктури України - Мінкультури України - Мінмолодьспорт України - Міноборони України - Мінприроди України - Мінрегіон України - Мінсоцполітики України - Мінфін України - МІП - МНС України - МОЗ України - МОН України - МТОТ - Нацдержслужба України - Національне агентство з питань запобігання корупції - Національне антикорупційне бюро України - Національний банк України - Нацком.енергетики - Нацкомфінпослуг - Нацрада телерадіомовлення - НКРЗІ - НКЦПФР - Основний Закон України - Пенсійний фонд України - Постанови Верховної Ради України - Президент України - РНБО України - Розпорядження Голови ВР України - Розпорядження Кабінета Міністрів України - Служба безпеки України - Служба зовнішньої розвідки - Укрдержархів - Управління державної охорони - Фонд гарант.вкладів фізич.осіб - Фонд державного майна - Фонд соцстраху по безробіттю - Фундаментальне законодавство України - Центрвиборчком України -