Допоможи підроздлам ЗС України, задіяним в обороні Кривого Рогу і Дніпропетровської області!
 
>>

НАКАЗ від 17.06.2022 № 2522/5 "Деякі питання формування адміністративної звітності Міністерством юстиції України як суб’єктом державного фінансового моніторингу у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення". Мін'юст України. 2022

Документ актуальний на 04.08.2022
завантажити документ, актуальний на поточний час

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

НАКАЗ

17.06.2022  № 2522/5

Зареєстровано в Міністерстві

юстиції України

20 червня 2022 р.

за № 680/38016

Деякі питання формування адміністративної звітності Міністерством юстиції України як суб’єктом державного фінансового моніторингу у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення

З метою забезпечення реалізації вимог статті 19 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 05 серпня 2020 року № 692 «Про затвердження Порядку формування та оприлюднення комплексної адміністративної звітності у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» НАКАЗУЮ:

1. Затвердити такі, що додаються:

1) форму звітності № 1-фінмон (річна) «Адміністративна звітність Міністерства юстиції України як суб’єкта державного фінансового моніторингу у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» та ввести її в дію, починаючи зі звіту за 2022 рік;

2) Інструкцію щодо заповнення та подання форми звітності № 1-фінмон (річна) «Адміністративна звітність Міністерства юстиції України як суб’єкта державного фінансового моніторингу у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

2.

Суб’єктам первинного фінансового моніторингу (адвокатським бюро, адвокатським об’єднанням та адвокатам, які здійснюють адвокатську діяльність індивідуально; нотаріусам; суб’єктам господарювання, що надають юридичні послуги; особам, які надають послуги щодо створення, забезпечення діяльності або управління юридичними особами) до 11 числа після звітного періоду подавати звіт за формою звітності № 1-фінмон (річна) «Адміністративна звітність Міністерства юстиції України як суб’єкта державного фінансового моніторингу у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» відповідним міжрегіональним управлінням Міністерства юстиції України.

3. Начальникам міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України до 21 числа після звітного періоду, забезпечити збір, обробку та подання зведеного звіту за формою звітності № 1-фінмон (річна) «Адміністративна звітність Міністерства юстиції України як суб’єкта державного фінансового моніторингу у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» Міністерству юстиції України.

4. Департаменту приватного права (Ференс О.), Департаменту міжнародного права (Андрієва Т.) до 21 числа після звітного періоду подавати звіт за формою звітності № 1-фінмон (річна) «Адміністративна звітність Міністерства юстиції України як суб’єкта державного фінансового моніторингу у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» Департаменту нотаріату (Бондаренко В.).

5. Департаменту нотаріату (Бондаренко В.) до 31 числа після звітного періоду забезпечити збір, обробку та подання зведеного звіту за формою звітності № 1-фінмон (річна) «Адміністративна звітність Міністерства юстиції України як суб’єкта державного фінансового моніторингу у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» Державній службі фінансового моніторингу України.

6. Департаменту приватного права (Ференс О.):

1) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03 жовтня 1992 року № 493 «Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади»;

2) довести цей наказ до відома:

керівників Департаменту нотаріату (Бондаренко В.), Департаменту міжнародного права (Андрієва Т.);

начальників міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України.

7. Начальникам міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України довести цей наказ до відома суб’єктів первинного фінансового моніторингу (адвокатських бюро, адвокатських об’єднань та адвокатів, які здійснюють адвокатську діяльність індивідуально; нотаріусів; суб’єктів господарювання, що надають юридичні послуги; осіб, які надають послуги щодо створення, забезпечення діяльності або управління юридичними особами).

8. Департаменту нотаріату (Бондаренко В.), начальникам міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України забезпечити належне виконання цього наказу.

9. Цей наказ набирає чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування.

10. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра юстиції України Горовця Є.

Міністр

Д. Малюська

ПОГОДЖЕНО:

Голова Державної служби фінансового

моніторингу України

Голова Державної служби статистики України

І. Черкаський

І. Вернер


ЗВІТНІСТЬ

Адміністративна звітність Міністерства юстиції України як суб’єкта державного фінансового моніторингу у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення


ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства

юстиції України

17 червня 2022 року № 2522/5

Зареєстровано в Міністерстві

юстиції України

20 червня 2022 р.

за № 680/38016

ІНСТРУКЦІЯ

щодо заповнення та подання форми звітності № 1-фінмон (річна) «Адміністративна звітність Міністерства юстиції України як суб’єкта державного фінансового моніторингу у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення»

I. Загальні положення

1. Ця Інструкція регламентує порядок заповнення та подання форми звітності № 1-фінмон (річна) «Адміністративна звітність Міністерства юстиції України як суб’єкта державного фінансового моніторингу у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (далі - звіт за формою № 1-фінмон (річна)).

2. Звіт за формою № 1-фінмон (річна) складено відповідно до вимог статті 19 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», Порядку формування та оприлюднення комплексної адміністративної звітності у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05 серпня 2020 року № 692.

3. Звіт за формою № 1-фінмон (річна) передбачає перелік показників, що відображають діяльність Міністерства юстиції України як суб’єкта державного фінансового моніторингу у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

4. Звіт за формою № 1-фінмон (річна) заповнюють:

суб’єкти первинного фінансового моніторингу (адвокатські бюро, адвокатські об’єднання та адвокати, які здійснюють адвокатську діяльність індивідуально; нотаріуси; суб’єкти господарювання, що надають юридичні послуги; особи, які надають послуги щодо створення, забезпечення діяльності або управління юридичними особами (далі- СПФМ));

міжрегіональні управління Міністерства юстиції України (далі - територіальні управління);

Міністерство юстиції України.

5. Звіт за формою № 1-фінмон (річна) складається з трьох розділів:

1) показники діяльності СПФМ у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення (далі - сфера запобігання та протидії);

2) показники діяльності Мін’юсту та його територіальних управлінь у сфері запобігання та протидії;

3) показники діяльності Мін’юсту у міжнародному співробітництві у сфері запобігання та протидії.

6. Звіт за формою № 1-фінмон (річна) надсилається в електронній формі у вигляді електронних документів у форматі Excel (Word):

СПФМ на електронну пошту відповідного територіального управління з дотриманням умови щодо засвідчення кваліфікованим електронним підписом;

територіальними управліннями до Мін’юсту за допомогою системи електронного документообігу з дотриманням умови щодо засвідчення кваліфікованим електронним підписом та одночасним дублюванням на електронну пошту;

Мін’юстом до Державної служби фінансового моніторингу України за допомогою системи електронного документообігу з дотриманням умови щодо засвідчення кваліфікованим електронним підписом та одночасним дублюванням на електронну пошту.

7. До звіту за формою № 1-фінмон (річна), в якому виявлено помилки, вносяться виправлення незалежно від того, хто встановив наявність помилок, і надсилається виправлений звіт за формою № 1-фінмон (річна) в електронній формі адресатам, яким подається звіт за формою № 1-фінмон (річна), не пізніше наступного дня з моменту виявлення помилки, іншим адресатам - не пізніше трьох днів.

Виправлений звіт за формою № 1-фінмон (річна) направляється не пізніше ніж 25 січня року, наступного за звітним.

При цьому слід направляти на електронну пошту супровідний лист до звіту за формою № 1-фінмон (річна) щодо зміни даних та її причини.

II. Порядок заповнення та подання звіту за формою № 1-фінмон (річна)

1. Заповнення та подання СПФМ звіту за формою № 1-фінмон (річна)

1. СПФМ заповнюють рядки 1, 2 розділу I звіту за формою № 1-фінмон (річна). За відсутності показника ставиться прочерк.

Розділи звіту за формою № 1-фінмон (річна), в які СПФМ не вносять відомості, ними не заповнюються та не подаються.

2. Заповнений звіт за формою № 1-фінмон (річна) СПФМ подають до відповідних територіальних управлінь разом з супровідним листом.

За наявності зауважень та/або застережень до показників звіту за формою № 1-фінмон (річна) така інформація зазначається у супровідному листі.

2. Заповнення та подання територіальними управліннями звіту за формою № 1-фінмон (річна)

1. Територіальні управління заповнюють рядки 1, 2 розділу І, рядки 1-9 розділу II звіту за формою № 1-фінмон (річна). За відсутності показника ставиться прочерк.

Територіальні управління заповнюють рядки 1, 2 розділу І звіту за формою № 1-фінмон (річна) з урахуванням узагальненої інформації, отриманої від СПФМ.

Розділи звіту за формою № 1-фінмон (річна), в які територіальні управління не вносять відомості, ними не заповнюються та не подаються.

2. Заповнений звіт за формою № 1-фінмон (річна) територіальні управління подають до Мін’юсту разом з супровідним листом.

За наявності зауважень та/або застережень до показників звіту за формою № 1-фінмон (річна) така інформація зазначається у супровідному листі.

3. Заповнення та подання Мін’юстом звіту за формою № 1-фінмон (річна)

1. Структурний підрозділ апарату Мін’юсту, що здійснює нагляд у сфері запобігання та протидій за діяльністю СПФМ, є відповідальним за заповнення та подання Мін’юстом звіту за формою № 1-фінмон (річна).

2. Структурний підрозділ апарату Мін’юсту, що здійснює державне регулювання у сфері запобігання та протидії, заповнює рядок 7 розділу II звіту за формою № 1-фінмон (річна) та подає таку інформацію до структурного підрозділу апарату Мін’юсту, що здійснює нагляд у сфері запобігання та протидій за діяльністю СПФМ. За відсутності показника ставиться прочерк.

Розділи звіту за формою № 1-фінмон (річна), в які структурний підрозділ апарату Мін’юсту, що здійснює державне регулювання у сфері запобігання та протидії не вносить відомості, ним не заповнюються та не подаються.

3. Структурний підрозділ апарату Мін’юсту, що забезпечує дотримання і виконання зобов’язань, узятих за міжнародними договорами України, у сфері правових відносин та правової допомоги у цивільних і кримінальних справах та у галузі міжнародного приватного права заповнює рядки 1-14 розділу III звіту за формою № 1-фінмон (річна) та подає таку інформацію до структурного підрозділу апарату Мін’юсту, що здійснює нагляд у сфері запобігання та протидій за діяльністю СПФМ. За відсутності показника ставиться прочерк.

Розділи звіту за формою № 1-фінмон (річна), в які структурний підрозділ апарату Мін’юсту, що забезпечує дотримання і виконання зобов’язань, узятих за міжнародними договорами України, у сфері правових відносин та правової допомоги у цивільних і кримінальних справах та у галузі міжнародного приватного права не вносить відомості, ним не заповнюються та не подаються.

4. Структурний підрозділ апарату Мін’юсту, що здійснює нагляд у сфері запобігання та протидій за діяльністю СПФМ, заповнює звіт за формою № 1-фінмон (річна) з урахуванням узагальненої інформації, отриманої від структурних підрозділів апарату Мін’юсту та територіальних управлінь.

5. Заповнений звіт за формою № 1-фінмон (річна) структурний підрозділ апарату Мін’юсту, що здійснює нагляд у сфері запобігання та протидій за діяльністю СПФМ, подає до Державної служби фінансового моніторингу України разом з супровідним листом.

За наявності зауважень та/або застережень до показників звіту за формою № 1-фінмон (річна) така інформація зазначається у супровідному листі.

Директор Департаменту

приватного права

О. Ференс


Документи та файли

Сигнальний документ — f517909n72.docx

Публікації документа

 • Офіційний вісник України від 24.06.2022 — 2022 р., № 49, стор. 568, стаття 2809, код акта 112118/2022

= завантажити законодавчий акт, актуальний на поточний час =
| >>

Мін'юст України:

 1. НАКАЗ від 06.01.2022 № 27/5 "Про затвердження кваліфікаційних вимог до професійної придатності осіб рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України". Мін'юст України. 2022 рікк
 2. НАКАЗ від 24.01.2022 № 199/5 "Про встановлення вартості однієї експертогодини у 2022 році". Мін'юст України. 2022 рікк
 3. НАКАЗ від 01.02.2022 № 315/5 "Про внесення змін до Порядку подання нормативно-правових актів на державну реєстрацію до органів юстиції та проведення їх державної реєстрації". Мін'юст України. 2022 рікк
 4. . Мін'юст України. 2022 рікк
 5. НАКАЗ від 31.01.2022 № 280/5/41 "Про затвердження Порядку електронної взаємодії інформаційних систем Міністерства юстиції України та Державної податкової служби України щодо підтвердження відомостей про фізичну особу під час проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно". Мін'юст України. 2022 рікк
 6. НАКАЗ від 26.02.2022 № 606/5 "Про внесення змін до Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні". Мін'юст України. 2022 рікк
 7. до деяких нормативно-правових актів Міністерства юстиції України. Мін'юст України. 2022 рікк
 8. НАКАЗ від 08.02.2022 № 407/5 "Щодо деяких питань реалізації ювелірних та інших побутових виробів із золота, срібла, платини і металів платинової групи, дорогоцінного каміння і перлів, лому і окремих частин таких виробів під час примусового виконання судових рішень і рішень інших органів". Мін'юст України. 2022 рікк
 9. НАКАЗ від 02.03.2022 № 827/5 "Про внесення змін до Положення про територіальне (міжрегіональне) воєнізоване формування Державної кримінально-виконавчої служби України". Мін'юст України. 2022 рікк
 10. НАКАЗ від 03.03.2022 № 836/5 "Про внесення зміни до Порядку державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи". Мін'юст України. 2022 рікк
 11. НАКАЗ від 04.03.2022 № 849/5 "Про затвердження Змін до схем тарифних розрядів за посадами осіб рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України". Мін'юст України. 2022 рікк
 12. НАКАЗ від 22.02.2022 № 578/5 "Про внесення змін до Положення про Спадковий реєстр". Мін'юст України. 2022 рікк
 13. НАКАЗ від 11.03.2022 № 1118/5 "Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів у сфері нотаріату". Мін'юст України. 2022 рікк
 14. НАКАЗ від 21.02.2022 № 561/5 "Про скасування рішення про державну реєстрацію нормативно-правового акта". Мін'юст України. 2022 рікк
 15. НАКАЗ від 14.03.2022 № 1138/5 "Про деякі питання забезпечення судово-експертної діяльності в умовах воєнного стану". Мін'юст України. 2022 рікк
 16. НАКАЗ від 16.03.2022 № 1159/5 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства юстиції України". Мін'юст України. 2022 рікк
 17. НАКАЗ від 14.03.2022 № 1139/5 "Про внесення зміни до наказу Міністерства юстиції України від 28 квітня 2020 року № 1540/5". Мін'юст України. 2022 рікк
 18. НАКАЗ від 08.02.2022 № 416/5 "Деякі питання проведення верифікації актових записів цивільного стану". Мін'юст України. 2022 рікк
 19. НАКАЗ від 31.01.2022 № 277/5 "Про внесення зміни до Порядку проведення експериментального проєкту щодо платної послуги з надання поліпшених побутових умов та харчування особам, узятим під варту, в слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби України". Мін'юст України. 2022 рікк
 20. НАКАЗ від 27.01.2022 № 247/5 "Про внесення змін до наказу Міністерства юстиції України ". Мін'юст України. 2022 рікк
- Антимонопольний комітет - Верховний Суд України - Вищий адміністративний суд України - Вищий господарський суд - Вищий спеціалізований суд - Генеральна прокуратура України - ДА електронного урядування - Державіаслужба України - Державні утворення на території України (1917-1920) - Держатомрегулювання - Держаудитслужба України - Держкомтелерадіо України - Держкордонслужба України - Держнаглядохоронпраці України - Держспецзв’язок - Держспоживстандарт України - Держстат України - Держфінпослуг України - ДКА України - Закони України - Законодавство Української РСР - Кабінет Міністрів України - Кодекси України - Конституційний Суд України - МВС України - МЗС України - Міжнародні документи, ратифіковані Верховною Радою України - Міжнародні угоди України - Мін'юст України - Мінагрополітики України - Мінекономрозвитку України - Міненерговугілля України - Мінінфраструктури України - Мінкультури України - Мінмолодьспорт України - Міноборони України - Мінприроди України - Мінрегіон України - Мінсоцполітики України - Мінфін України - МІП - МНС України - МОЗ України - МОН України - МТОТ - Нацдержслужба України - Національне агентство з питань запобігання корупції - Національне антикорупційне бюро України - Національний банк України - Нацком.енергетики - Нацкомфінпослуг - Нацрада телерадіомовлення - НКРЗІ - НКЦПФР - Основний Закон України - Пенсійний фонд України - Постанови Верховної Ради України - Президент України - РНБО України - Розпорядження Голови ВР України - Розпорядження Кабінета Міністрів України - Служба безпеки України - Служба зовнішньої розвідки - Укрдержархів - Управління державної охорони - Фонд гарант.вкладів фізич.осіб - Фонд державного майна - Фонд соцстраху по безробіттю - Фундаментальне законодавство України - Центрвиборчком України -