Допоможи підроздлам ЗС України, задіяним в обороні Кривого Рогу і Дніпропетровської області!
 
>>

РІШЕННЯ від 12.02.2021 № 95 "Про внесення змін до Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті". Нацрада телерадіомовлення. 2021

Документ актуальний на 25.05.2021
завантажити документ, актуальний на поточний час

НАЦІОНАЛЬНА РАДА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ

РІШЕННЯ

12.02.2021  № 95

Зареєстровано в Міністерстві

юстиції України

21 квітня 2021 р.

за № 541/36163

Про внесення змін до Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті

Відповідно до статей 1, 4, 7, 28 та 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», статей 13, 17, частини другої статті 24 Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення», Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення ВИРІШИЛА:

1. Внести зміни до Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті, затверджених рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення 23 липня 2015 року № 1146, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 11 серпня 2015 року за № 967/27412 виклавши їх у новій редакції, що додається.

2. Юридичному управлінню подати це рішення на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Відділу зв’язків зі ЗМІ, громадськими організаціями та діяльності суспільного мовлення оприлюднити це рішення на офіційному вебсайті Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.

4.

Це рішення набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на першого заступника голови Національної ради Коваля В.

Голова

О. Герасим’юк


ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення

Національної ради України

з питань телебачення

і радіомовлення

23 липня 2015 року № 1146

(у редакції рішення

Національної ради України

з питань телебачення

і радіомовлення

від 12 лютого 2021 року № 95)

Зареєстровано в Міністерстві

юстиції України

21 квітня 2021 р.

за № 541/36163

ПРАВИЛА

ведення мовлення телерадіоорганізаціями у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті

1. Ці Правила встановлюють порядок ведення мовлення телерадіоорганізаціями на всій території України у дні, визначені Указами Президента України, Постановами Верховної Ради України чи іншими нормативно-правовими актами (далі-відповідні нормативно-правові акти) днями трауру (скорботи, жалоби) та днями пам’яті.

2. У день трауру (скорботи, жалоби) або день пам’яті телерадіоорганізації оголошують хвилину мовчання о 12:00 або в інший час, визначений відповідним нормативно-правовим актом.

3. Перед хвилиною мовчання телерадіоорганізації, що здійснюють телемовлення, повідомляють, з якого приводу оголошено день трауру (скорботи, жалоби) або відзначається день пам’яті. Під час хвилини мовчання на телеканалах демонструється статична або динамічна повноекранна заставка у супроводі звуку метронома або без звукового супроводу.

4. Перед хвилиною мовчання телерадіоорганізації, що здійснюють радіомовлення, повідомляють, з якого приводу оголошено день трауру (скорботи, жалоби) або відзначається день пам’яті, шляхом голосового повідомлення. Хвилина мовчання транслюється у супроводі звуку метронома або без звукового супроводу.

5. У день трауру (скорботи, жалоби) або день пам’яті у проміжку часу між 06:00 та 24:00 телерадіоорганізації, що здійснюють телемовлення, розміщують зображення палаючої свічки. У день пам’яті у проміжку часу між 06:00 та 24:00 телерадіоорганізації, що здійснюють телемовлення, розміщують зображення палаючої свічки, або відповідне стилізоване зображення, яке є доречним до відповідної події. Розміщення зображення палаючої свічки або відповідного стилізованого зображення не є обов’язковим для телерадіоорганізацій, у ліцензіях на мовлення яких у частині програмної концепції в описі формату мовлення є слова: «дитячий», «музичний».

6. У день трауру (скорботи, жалоби) телерадіоорганізації, що здійснюють телемовлення, припиняють трансляцію:

комедійних та еротичних фільмів;

гумористичних та розважальних передач, за винятком трансляції пісенного конкурсу Євробачення, дитячого пісенного конкурсу Євробачення;

передач, що містять аудіовізуальну інформацію еротичного характеру;

музичних кліпів, реклами та повідомлень, що містять аудіовізуальну інформацію гумористичного та еротичного характеру.

У день пам’яті телерадіоорганізації, що здійснюють телемовлення, припиняють трансляцію:

комедійних фільмів;

гумористичних передач;

музичних кліпів, реклами та повідомлень, що містять аудіовізуальну інформацію гумористичного характеру.

Для цілей застосування цієї норми використовуються визначення та критерії, встановлені Законом України «Про захист суспільної моралі» та Законом України «Про телебачення і радіомовлення».

Обмеження цього пункту не стосуються телерадіоорганізацій, у ліцензіях на мовлення яких у частині програмної концепції в описі формату мовлення є слово «дитячий».

Відхилення від умов ліцензії в частині програмної концепції мовлення або інших вимог законодавства у сфері телерадіомовлення щодо обсягу певних програм у зв’язку з виконанням цих вимог не вважається порушенням.

7. У день трауру (скорботи, жалоби) телерадіоорганізації, що здійснюють радіомовлення, припиняють трансляцію:

музичних передач, що містять твори мажорного звучання;

вікторин і розіграшів призів;

музичних творів, реклами та повідомлень, що містять аудіальну інформацію гумористичного та еротичного характеру.

У день пам’яті телерадіоорганізації, що здійснюють радіомовлення, припиняють трансляцію:

музичних передач, що містять твори мажорного звучання;

вікторин і розіграшів призів;

музичних творів гумористичного характеру.

Для цілей застосування цієї норми використовуються визначення та критерії, встановлені Законом України «Про захист суспільної моралі» та Законом України «Про телебачення і радіомовлення».

Відхилення від умов ліцензії в частині програмної концепції мовлення або інших вимог законодавства у сфері телерадіомовлення щодо обсягу певних програм у зв’язку з виконанням цих вимог не вважається порушенням.

8. У день трауру (скорботи, жалоби) або день пам’яті телерадіоорганізації інформують, з якого приводу оголошено день трауру (скорботи, жалоби) або відзначається день пам’яті, один раз на 2 години у проміжку часу між 06:00 та 24:00.

В якості інформування телерадіоорганізація може використовувати різні способи і комбінації повідомлень, зокрема: усне повідомлення, рухомий рядок, повноекранна заставка, плашка, текстове повідомлення тощо.

Повідомлення про оголошення дня трауру (скорботи, жалоби) або відзначення дня пам’яті у випуску новин або шляхом оголошення хвилини мовчання вважається інформуванням відповідно до цього пункту.

Інформування відповідно цього пункту не є обов’язковим для телерадіоорганізацій, у ліцензіях на мовлення яких у частині програмної концепції в описі формату мовлення є слова: «дитячий», «музичний».

9. У день трауру (скорботи, жалоби) повідомлення про оголошення дня трауру (скорботи, жалоби) подається телерадіоорганізаціями у кожному випуску новин у проміжку часу між 06:00 та 24:00. Такі повідомлення не є обов’язковими для телерадіоорганізацій, у ліцензіях на мовлення яких у частині програмної концепції в описі формату мовлення є слова: «дитячий», «музичний», а також у випадках, якщо новини виходять у повторі від попередніх періодів. Цей пункт не зобов’язує телерадіоорганізацію створювати новини, якщо вони відсутні у типовій сітці мовлення або у програмній концепції телерадіоорганізації.

10. У день пам’яті повідомлення про відзначення дня пам’яті подається телерадіоорганізаціями у кожному випуску новин у проміжку часу між 07:00 та 10:00 і між 18:00 та 21:00. Такі повідомлення не є обов’язковими для телерадіоорганізацій, у ліцензіях на мовлення яких у частині програмної концепції в описі формату мовлення є слова: «дитячий», «музичний», а також у випадках, якщо новини виходять у повторі від попередніх періодів. Цей пункт не зобов’язує телерадіоорганізацію створювати новини, якщо вони відсутні у типовій сітці мовлення або у програмній концепції телерадіоорганізації.

11. У день трауру (скорботи, жалоби) або в день пам’яті у телерадіопрограмах власники, посадові чи службові особи, творчі працівники телерадіоорганізацій не піддають сумніву доречність проголошення дня трауру (скорботи, жалоби) або відзначення дня пам’яті.

12. Сітка мовлення має бути приведена у відповідність до цих Правил не пізніше, ніж за 12 годин з моменту оприлюднення на офіційних вебсайтах органів державної влади відповідного нормативно-правового акта.

Т.в.о. начальника

управління контролю

та аналізу телерадіомовлення

Д. Швидченко


Публікації документа

 • Офіційний вісник України від 05.05.2021 — 2021 р., № 34, стор. 400, стаття 2040, код акта 104519/2021

= завантажити законодавчий акт, актуальний на поточний час =
| >>

Нацрада телерадіомовлення:

 1. РІШЕННЯ від 12.02.2021 № 94 "Про затвердження Змін до Положення про скасування санкції «оголошення попередження», застосованої Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення за порушення умов ліцензії та законодавства України телерадіоорганізаціями і провайдерами програмної послуги". Нацрада телерадіомовлення. 2021 рікк
 2. фактичних витрат на копіювання або друк копій документів, що надаються за запитами на інформацію, розпорядником якої є Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення. Нацрада телерадіомовлення. 2020 рікк
 3. РІШЕННЯ від 20.02.2020 № 240 "Про затвердження Розміру фактичних витрат на копіювання або друк копій документів, що надаються за запитами на інформацію, розпорядником якої є Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, та Порядку відшкодування цих витрат". Нацрада телерадіомовлення. 2020 рікк
 4. РІШЕННЯ від 20.08.2020 № 956 "Про затвердження Змін до Порядку видачі та анулювання дозволу на тимчасове мовлення, умов дозволу та порядку здійснення нагляду за додержанням законодавства про телебачення і радіомовлення телерадіоорганізаціями, що здійснюють тимчасове мовлення на територіях з особливим режимом мовлення на підставі відповідного дозволу". Нацрада телерадіомовлення. 2020 рікк
 5. РІШЕННЯ від 23.12.2020 № 1661 "Про затвердження Змін до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору". Нацрада телерадіомовлення. 2020 рікк
 6. РІШЕННЯ від 23.12.2020 № 1662 "Про затвердження Змін до Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги". Нацрада телерадіомовлення. 2020 рікк
 7. РІШЕННЯ від 11.07.2019 № 693 "Про затвердження Змін до Порядку видачі та анулювання дозволу на тимчасове мовлення, умов дозволу та порядку здійснення нагляду за додержанням законодавства про телебачення і радіомовлення телерадіоорганізаціями, що здійснюють тимчасове мовлення на територіях з особливим режимом мовлення на підставі відповідного дозволу". Нацрада телерадіомовлення. 2019 рікк
 8. РІШЕННЯ від 30.10.2019 № 1727 "Про затвердження Змін до Порядку подання телерадіоорганізаціями та провайдерами програмної послуги інформації про структуру власності". Нацрада телерадіомовлення. 2019 рікк
 9. РІШЕННЯ від 30.10.2019 № 1726 "Про затвердження Змін до Інструкції про порядок здійснення моніторингу телерадіопрограм, проведення перевірок телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги". Нацрада телерадіомовлення. 2019 рікк
 10. РІШЕННЯ від 20.12.2019 № 2249 "Про затвердження Змін до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору". Нацрада телерадіомовлення. 2019 рікк
 11. РІШЕННЯ від 01.03.2018 № 288 "Про затвердження Порядку видачі та анулювання дозволу на тимчасове мовлення, умов дозволу та порядку здійснення нагляду за додержанням законодавства про телебачення і радіомовлення телерадіоорганізаціями, що здійснюють тимчасове мовлення на територіях з особливим режимом мовлення на підставі відповідного дозволу". Нацрада телерадіомовлення. 2018 рікк
 12. РІШЕННЯ від 26.04.2018 № 593 "Про внесення змін до Порядку проведення конференцій громадських об’єднань та асоціацій, обрання членів Наглядової ради публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» та припинення їхніх повноважень". Нацрада телерадіомовлення. 2018 рікк
 13. Р І Ш Е Н Н Я N 12 від 28.09.2000 "Про затвердження Положення про порядок ліцензування каналів мовлення". Нацрада телерадіомовлення. 2018 рікк
 14. Р І Ш Е Н Н Я 07.07.2003 N 938 "{ Рішення скасовано на підставі Рішення Національної ради з питань телебачення і радіомовлення". Нацрада телерадіомовлення. 2018 рікк
 15. 19.03.2009 ХАРТІЯ про партнерство заради інформаційних прав і свобод та захисту суспільної моралі "Ця Хартія за своєю формою і змістом є суспільним договором, що укладений суб'єктами інформаційного процесу та представниками державних органів України з метою запровадження саморегулювання в дотриманні суб'єктами інформаційної діяльності законодавства про захист суспільної моралі.". Нацрада телерадіомовлення. 2018 рікк
 16. РІШЕННЯ від 13.12.2018 № 2201 "Про затвердження Змін до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору". Нацрада телерадіомовлення. 2018 рікк
 17. РІШЕННЯ від 09.02.2017 № 87 "Про внесення змін до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору". Нацрада телерадіомовлення. 2017 рікк
 18. РІШЕННЯ від 13.04.2017 № 562 "Про внесення змін до додатків 1 та 4 до форми ліцензії на мовлення". Нацрада телерадіомовлення. 2017 рікк
 19. РІШЕННЯ від 30.03.2017 № 452 "Про внесення змін до Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги". Нацрада телерадіомовлення. 2017 рікк
 20. РІШЕННЯ від 02.11.2017 № 2043 "Про внесення змін до Порядку подання телерадіоорганізаціями та провайдерами програмної послуги інформації про структуру власності та відповідних форм документів телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги". Нацрада телерадіомовлення. 2017 рікк
- Антимонопольний комітет - Верховний Суд України - Вищий адміністративний суд України - Вищий господарський суд - Вищий спеціалізований суд - Генеральна прокуратура України - ДА електронного урядування - Державіаслужба України - Державні утворення на території України (1917-1920) - Держатомрегулювання - Держаудитслужба України - Держкомтелерадіо України - Держкордонслужба України - Держнаглядохоронпраці України - Держспецзв’язок - Держспоживстандарт України - Держстат України - Держфінпослуг України - ДКА України - Закони України - Законодавство Української РСР - Кабінет Міністрів України - Кодекси України - Конституційний Суд України - МВС України - МЗС України - Міжнародні документи, ратифіковані Верховною Радою України - Міжнародні угоди України - Мін'юст України - Мінагрополітики України - Мінекономрозвитку України - Міненерговугілля України - Мінінфраструктури України - Мінкультури України - Мінмолодьспорт України - Міноборони України - Мінприроди України - Мінрегіон України - Мінсоцполітики України - Мінфін України - МІП - МНС України - МОЗ України - МОН України - МТОТ - Нацдержслужба України - Національне агентство з питань запобігання корупції - Національне антикорупційне бюро України - Національний банк України - Нацком.енергетики - Нацкомфінпослуг - Нацрада телерадіомовлення - НКРЗІ - НКЦПФР - Основний Закон України - Пенсійний фонд України - Постанови Верховної Ради України - Президент України - РНБО України - Розпорядження Голови ВР України - Розпорядження Кабінета Міністрів України - Служба безпеки України - Служба зовнішньої розвідки - Укрдержархів - Управління державної охорони - Фонд гарант.вкладів фізич.осіб - Фонд державного майна - Фонд соцстраху по безробіттю - Фундаментальне законодавство України - Центрвиборчком України -